POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [17.01.2021, 17:35:55] • Świnoujście

Czytelnik: Status uzdrowiska nie zobowiązuje? Mamy odpowiedź

Czytelnik: Status uzdrowiska nie zobowiązuje? Mamy odpowiedź

fot. Czytelnik

Od czasu przemian ustrojowych dym z komina PEC pozostaje niezmienny – pisze jeden z naszych Czytelników. Do sprawy odniosło się Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Powiało nadzieją.

- Mimo upływu 30 lat, od czasu przemian ustrojowych, dym z komina PEC pozostaje nadal niezmienny – pisał niedawno jeden z naszych Czytelników, mieszkaniec Świnoujścia.

Na potwierdzenie swoich słów przesłał nam zdjęcia.

Tak dymił komin PEC dzisiaj 10 stycznia 2021 roku – dodawał. – Jeżeli status uzdrowiska nie zobowiązuje władz naszego miasta do utrzymania wysokiej jakości powietrza, to zdrowie mieszkańców i czystość ich otoczenia powinny być wystarczającymi przesłankami do podjęcia działań zmierzających do zmiany technologii węglowej wytwarzania ciepła systemowego na technologię gazową.

Co na to Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej?

- W obliczu wyzwań związanych z dekarbonizacją stawianych przed całą polską energetyką, PEC Sp. z o.o. w miesiącu kwietniu 2020 r. zawarł umowę, której przedmiotem jest opracowanie wielowariantowego studium wykonalności w zakresie strategicznego, ekonomicznego i przyjaznego dla środowiska sposobu zasilania w energię cieplną miasta Świnoujście wraz z analizą techniczną, ekonomiczną i środowiskową – informuje Tomasz Horbik, zastępca dyrektora ds. techniczno-eksploatacyjnych PEC.

Wyżej wspomniane opracowanie umożliwi wybór najlepszego rozwiązania dalszego rozwoju systemu ciepłowniczego dla Naszego miasta z uwzględnieniem wszelkich wymagań ekologicznych – kontynuuje Tomasz Horbik.

Według jego zapewnień, istniejąca instalacja produkcji ciepła w chwili obecnej spełnia wszelkie wymagania środowiskowe w zakresie norm emisji spalin, które są monitorowane przez niezależne laboratoria zgodnie z obowiązującymi w tym względzie przepisami.

- Postrzeganie "gęstości" dymu uzależnione jest od wielu czynników – uważa Tomasz Horbik – jak siła wiatru czy wilgotność powietrza lub temperatura. W większości widoczny "dym" składa się z pary wodnej powstającej na granicy różnic temperatur.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Rich • Poniedziałek [15.02.2021, 09:17:17] • [IP: 67.229.93.**]

I'm not sure exactly why but this weblog is loading very slow for me. Is anyone else having this issue or is it a problem on my end? I'll check back later on and see if the problem still exists. Spanien landslags kläde

Wilhemina • Poniedziałek [01.02.2021, 09:28:22] • [IP: 67.198.237.***]

This website was... how do you say it? Relevant!! Finally I've found something that helped me. Cheers! Frankrig Fodboldtr_jer OmerFinck Nouveau Maillot De Foot CeliaGill

Kendra • Poniedziałek [01.02.2021, 03:41:17] • [IP: 100.43.163.**]

Thanks for sharing such a fastidious thought, paragraph is nice, thats why i have read it completely Bayer Leverkusen tröja

Sammy • Niedziela [31.01.2021, 20:41:17] • [IP: 222.79.10.***]

An intriguing discussion is worth comment. I believe that you should publish more on this issue, it might not be a taboo subject but typically people don't talk about these issues. To the next! All the best!! Maglia Belgio Bambino EveretteG Maillot France ClaribelM

Gość • Środa [20.01.2021, 01:23:08] • [IP: 199.244.86.***]

Budowali gazoport, to można było postawić piec na gaz !! Ale po co i tak kasa leci...Zero przyszłościowego myślenia!! Tylko tu i teraz, aby do emeryturki...

Gość • Wtorek [19.01.2021, 09:50:39] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 13:16:57] • [IP: 37.47.154.*]

Kto trzyma za nasze pieniądze takiego człowieka w PEC, który wciska mieszkańcom, że PEC w kominie produkuje wodę ze spalin węglowych, która pod wpływem temperatury przekształca się a parę wodna??!! Teraz już wiemy dlaczego miasto nie załatwiło dotąd, skąd będzie czerpało wodę dla mieszkańców. Otóż już wiemy, będzie ona pochodziła również z komina PEC, po dokonaniu tzw. procesu kondensacji pary wodnej. Paranoja PRL- owskiego miasteczka!

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 12:15:55] • [IP: 62.69.241.**]

Najlepiej zlikwidować komin, potem statki, samochody i domki jednorodzinne...Najlepiej niech nie będzie niczego.

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 11:25:05] • [IP: 176.221.123.**]

" smrud oleum" ..." nie na pawa" - analfabeci piszcie ze słownikiem w ręku. Czy po spacji nie zauważacie czerwonej linii falistej, nie wiecie do czego służy?!!

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 10:09:27] • [IP: 2.203.71.***]

Faktycznie. Widok komina z dymem nie na pawa ochotą do zaczerpnięcia mocno powietrza. Prawdą jest jednak również to że promy kopcą i zanieczyszczają też powietrze a jak pod domem na Wybrzezu zacumuję taki długi statek wycieczkowy i kominy mam na wysokości moich okien to trzeba o ratunek dzwonić do Kapitanatu Portu bo smrud oleum straszliwy.

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 10:01:11] • [IP: 37.47.10.*]

wyjasnione i gosciu masz teraz ból du.y;)

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 01:16:27] • [IP: 62.69.252.***]

i znow te bajeczki trzeba sie wytlumaczyc

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 00:39:20] • [IP: 176.221.123.***]

Fajna ta dyskusja laików którzy nie mają pojęcia o pracy ciepłowni. Nawet od specjalistówi z P E C - u wiedzą lepiej jak ciepłownia pracuje. Miasto nigdy nie nadrobi spalin za statki. Należy rozpocząć od takich trucicieli jak Chiny, USA, Rosja , Indie. A głupki ze Świnoujścia kierowcy samochodu się czepiają.

Gość • Niedziela [17.01.2021, 23:44:39] • [IP: 164.127.227.**]

18:46:44] • [IP: 37.248.162.***] Panie NN, proponuję, byś wzbogacił swą wiedzę i zainteresował się czym są filtry na kominach PEC-ów w Polsce.

Gość • Niedziela [17.01.2021, 23:42:32] • [IP: 164.127.227.**]

20:50:41] • [IP: 83.20.220.***] Czy na zdjęciu widać dym czarny? Jeśli tak twierdzisz, to umyj sobie ekran, być może masz go w stanie zostawionym przez muchy plujki zeszłego lata.

Gość • Niedziela [17.01.2021, 23:25:36] • [IP: 5.174.121.***]

Traktuje mieszkańców jak baranów. Przeczytaj wpis IP 37. 248. 162. z godz. 28.46.42. Może to trochę naoliwi to cos, co jest pod czupryna. Rychło w czas się obudzili, czyli problem się zacznie dla finansów miasta, gdy tej ekipy z PRL-u już nie będzie. Po nas choćby potop, a powinno to być załatwione w ostatnich 10 latach! Dla pismaka, co pisze o " nowoczesnym kominie", wyjaśnienie, że blacha która włożono do komina zapobiega zawaleniu się jego, ale blacha nie oczyszcza spalin! Co to za wiocha ! Wybory i zmiany potrzebne natychmiast !! Dobrze, że są jeszcze mieszkańcy, którzy widzą ten syf i zabierają głos dla dobra ogółu!

Gość • Niedziela [17.01.2021, 23:23:05] • [IP: 89.151.33.***]

Do IP 145.133.12** jestes głupszy jak but z lewej nogi, smiechu warte

Gość • Niedziela [17.01.2021, 22:58:39] • [IP: 46.215.251.**]

No to samochody też do utylizacji, ponieważ z ich rur wydechowych fiołki też nie lecą.

Gość • Niedziela [17.01.2021, 22:42:50] • [IP: 145.133.12.**]

Świnoujście było uzdrowiskiem do momentu gdy przyszedl zmurkiewicz. racja

Gość • Niedziela [17.01.2021, 22:30:15] • [IP: 5.173.137.***]

Chcecie wiedzieć co to jest? Kaloryfery na 5, okna otwarte. Dupa, nie budzie więcej węgla

Gość • Niedziela [17.01.2021, 21:09:12] • [IP: 37.30.17.***]

"Istniejąca instalacja spełnia normy..." - jakieś okrągłe zdania, a nie lepiej napisać: w tym kominie jest odpowiedni filtr? Przy poprzednim artykule pisałem, że pewnie jest na kominie filtr, a uwagę czytelnika od początku traktowałem jako niemerytoryczną, emocjonalną, bo zwykły czytelnik tygodników czy dobrych portali wie, że te kominy są unowocześnione.

Gość • Niedziela [17.01.2021, 21:09:10] • [IP: 37.248.225.***]

TAK KOPCI SPALANY GAZ? CZY WUNGIEL Z DONBASU LUB CO GORZEJ NAJDROŻSZY Z POLSKI?

Gość • Niedziela [17.01.2021, 21:07:20] • [IP: 37.248.225.***]

TAK TRUJE PEC I STATKI -NA TO ZERO REAKCJI. ZA TO POTRAFIĄ PLUĆ NA DIESLE I PRYWATNE DOMKI CIEMNOGRÓD DO KWADRATU TO SĄ WASI PRAWDZIWI ZABÓJCY.

Gość • Niedziela [17.01.2021, 20:55:49] • [IP: 176.221.122.**]

CO TAM PEC TO PIKÓŚ ZOBACZCIE NA PROMY DO SKANDYNAWI PRZY TYM JESZCZE PROMY MIEJSKIE CI DOPIERO SYFIĄ

Gość • Niedziela [17.01.2021, 20:50:41] • [IP: 83.20.220.***]

Od kiedy para wodna ma kolor czarny??

Oglądasz 1-25 z 40
■ Zgubiono telefon aiPhone 11 kolor czarny (służbowy) z aktywną lokalizacją ! Dla uczciwego znalazcy - nagroda ! Kontakt : 663 42 32 42 ■
■ Tragedia w Dziwnowie. Nie żyje 4 - osobowa rodzina. Dzieci miały 3 i 7 lat. Kobieta 37 lat, a mężczyzna 41 lat ■ Radni Komisji Gospodarki Morskiej chcą zwołania w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Miasta poświęconego planom inwestycyjnym portu oraz zagospodarowaniu terenów wokół latarni morskiej w Świnoujściu ■ Kosmiczna czerwona kanapa za 40.000 zł… w pływalni przyszkolnej. Otwarcie Uznam Areny, a szczególnie pływalni odbyło się z pompą. Były okolicznościowe przemówienia władzy, poczęstunek, no i wizytacja obiektu. A tam cuda design’u. Wszystkim w oczy rzuciła się stosunkowo niewielka, ale za to czerwona kanapa, bardzo nowoczesna kształtem i bardzo niefunkcjonalna jak na hol pływalni. Wybudowanej przecież przede wszystkim dla dzieci szkolnych. Okazuje się, że to „Sofa Moon” kupiona przez miasto w ramach wyposażenia Uznam Areny. Kosztowała bagatela…. 40.000 zł. (nie wiadomo tylko czy netto czy brutto). B&B Italia Sofa Moon System od 58549 PLN 3fstudio.com.pl/sofy/bb-italia-sofa-moon-system# Zadaliśmy w czwartek szczegółowe pytania do rzecznika prezydenta miasta, czekamy na odpowiedź. Bo wieść gminna niesie, że to nie koniec kosmicznych cen i wyposażenia tego miejsca. C.D.N…… ■ Biznes się zwija. 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEIDG. To obraz sytuacji świnoujskich przedsiębiorców w minionym roku. Jest źle, a to raczej statystyki niepełne. W ubiegłym roku do świnoujskiego Urzędu Miasta wpłynęły wnioski dotyczące 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Te statystyki mogą być jednak niepełne ■ Czytelnik: Tiry rozjadą Warszów. Wraca komunikacyjny koszmar kierowców. Po raz kolejny na Warszowie mieliśmy komunikacyjny armagedonem. Mieszkańcy Świnoujścia musieli liczyć się z tym, że ich powrót do domu we wtorkowy wieczór był utrudniony. Wszystko za sprawą ogromnych kolejek, które tworzyły się na wjeździe do miasta. Kilkumetrowy sznur samochodów ciężarowych to jednak żadna nowość. Za każdym razem wszystko wygląda podobnie, gdy promy do Szwecji ze względu na panujące warunki atmosferyczne nie wypływają tylko zostają w porcie. Kierowcy znają już ten scenariusz na pamięć. Za każdym razem jednak tego typu sytuacje wywołują u nich podobną złość i frustrację. Samochody ciężarowe stoją do dzisiaj (10.02.2021) na ulicy i bardzo utrudniają ruch. ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■