POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [16.04.2021, 15:35:48] • Świnoujście

Murki na Promenadzie Zdrowia zasłaniają toalety czy bezmyślność urzędników?

Murki na Promenadzie Zdrowia zasłaniają toalety czy bezmyślność urzędników?

fot. iswinoujscie.pl

Kiedy 10 lat temu budowano toalety przy wejściach na plaże popełniono spory błąd w sztuce budowlanej. Toalety zostały wybudowane zbyt nisko. Niestety efekty błędnych decyzji w tej sprawie są widoczne do dzisiaj. Pojawiły się w trakcie budowy sztandarowej inwestycji miasta, jaką była niewątpliwie Promenada Zdrowia. W trakcie prac ziemia zaczęła się osuwać i działo by się tak nadal, gdyby nie widoczny na zdjęciu murek oporowy. Stały się one niezbędne, jednak niezbyt komponują się z otoczeniem więc urzędnicy zdecydowali, że powinno się je ozdobić. Będą więc mozaiki.

Dekoracje wykonają lokalni artyści. Jedna kosztować będzie około 5 tysięcy złotych. Murki oficjalnie pełnią funkcję osłaniającą toalety.

Murki na Promenadzie Zdrowia zasłaniają toalety czy bezmyślność urzędników?

fot. iswinoujscie.pl

- Murek, który pełni funkcję osłaniającą toalety przy Promenadzie Zdrowia, mogą w przyszłości ozdobić mozaiki, wykonane przez lokalnych artystów. Trwają rozmowy z osobami, które miałyby wziąć udział w tym projekcie. Dawniej mozaiki były popularne w Świnoujściu, ale większość dzieł dziś już nie istnieje. Władze miasta chciałyby, by tego rodzaju sztuka znów zaistniała w przestrzeni publicznej. Szacunkowy koszt mozaiki wynosi około 5 tysięcy złotych – informuje rzecznik prezydenta miasta, Jarosław Jaz.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 45, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 45

loloipop • Niedziela [18.04.2021, 08:40:12] • [IP: 178.238.245.***]

a pani vice Basienka podpisala i sztuka jest przez male s !! badziew !!

Gość • Sobota [17.04.2021, 19:06:10] • [IP: 86.15.80.*]

No i mamy wkoncu sposob na 'surowy' beton ktorego w miescie nie brakuje i ktorego bedzie przybywac

Gość • Sobota [17.04.2021, 14:59:26] • [IP: 176.221.123.***]

beton podparty betonem...

Gość • Sobota [17.04.2021, 13:40:41] • [IP: 176.221.122.***]

Po co mozajka wystarczyże ktoś będzie miał rozwolnienie i po sprawie. A tak w łaściwie to ja mogę taką mozajkę zafundować no powiedzmy za 2, 5 tyś. Pozdrawiam

Gość • Sobota [17.04.2021, 12:47:24] • [IP: 78.10.231.***]

Dla mnie od samego początku te murki były brzydsze od toalet. I nie zmieniłem zdania na ten temat. Jak widać, ktoś próbuje je zamaskować roślinnością, ale bezskutecznie. W moim odczuciu wyglądają jak pozostałości odsłoniętych z pachu bunkrów. Niemniej de gustibus. ... Zatem może spróbujmy z mozaikami. Może coś z tego wyjdzie. Oby tylko nie było to przysłowiowe perfumowanie tego co zostawiamy w toaletach. Pożyjemy, zobaczymy.

Gość • Sobota [17.04.2021, 12:10:05] • [IP: 37.7.252.***]

SZTUKA PRZY OSZCZANEJ ŚCIANIE ?. ..pewnie pawełczyk z udziału swego na komitet wyborczy odbierze teraz 100 krotnie!

Gość • Sobota [17.04.2021, 11:16:26] • [IP: 37.47.183.***]

[IP: 176.221.122.* wszyscy wiemy kto na to wpadł. Matka chrzestna 🤭

Gość • Sobota [17.04.2021, 07:13:31] • [IP: 178.238.252.**]

[IP: 176.221.122.*]Dokładnie!Jak można wpaść, na tak głupi a i niebezpieczny pomysł...

Gość • Sobota [17.04.2021, 06:53:11] • [IP: 89.151.33.***]

Że murek no to co? można na nim powiesić podobizny włodarzy!

Gość • Sobota [17.04.2021, 06:44:34] • [IP: 5.173.147.**]

Przestańcie pisać o Niemcach flksdojcze. Tu jest bardzo ładnie a marudy won za Bug.

Gość • Sobota [17.04.2021, 02:27:21] • [IP: 176.221.122.***]

a ja pytam czy ten mur nie mógł byc ze 2 metry wyższy i uwieńczony szkłem i kolczastym drutem?

Gość • Piątek [16.04.2021, 23:56:59] • [IP: 176.221.122.*]

A ja mam inne pytanie. Jaki debil wymyślił żeby na ścieżce rowerowej ustawiać ławeczki. I to tak żeby jeżdżący musieli omijać je slalomem. Co z małymi dziećmi na rowerkach i rolkach? Ale to nie koniec. Do tych ławeczek trzeba będzie przecież jakoś dojść po ścieżce dla rowerów! Więc kolejne konflikty, kolizję i awantury. Jest chodnik spacerowy i jest oddzielna trasa rowerowa. Po co to??

Gość • Piątek [16.04.2021, 22:55:00] • [IP: 176.221.122.**]

Do IP 89.151.122. - bo w Niemczech jest religia etyki, poszanowania i odpowiedzialności, a u nas religia wyznania polskiego. To wierni tym religiom tak postępują i dopiero za dwa trzy pokolenia, może zapanuje u nas ta sama religia co u sąsiadów.

Gość • Piątek [16.04.2021, 22:33:27] • [IP: 176.221.122.*]

A mnie to konweniuje.

Gość • Piątek [16.04.2021, 22:28:52] • [IP: 176.221.122.**]

PRZY TYCH ŚCIANACH BĘDĄ ROZSTRZELIWANI OSOBNICY KTÓRZY NIE BĘDĄ CHCIELI PRZYJĄĆ SZPRYCY OD KORPORACYJNEJ BANDY ZBRODNIARZY.

Gość • Piątek [16.04.2021, 21:34:51] • [IP: 178.238.253.***]

Toalety otoczone betonowym murem!

Gość • Piątek [16.04.2021, 21:27:55] • [IP: 176.221.122.***]

A co by szkodziło gdyby na tym murze zrobić grafiti toaleta

Gość • Piątek [16.04.2021, 21:11:39] • [IP: 83.23.222.**]

Szalety miejskie chyba nie powinny być eksponowane jako coś upiększającego architekturę miasta, i dobrze że są zasłaniane, powinny być tylko widocznie oznakowane.

Gość • Piątek [16.04.2021, 21:11:36] • [IP: 37.248.224.***]

NAWET SRACZA NIE POTRAFIĄ WYBUDOWAĆ.

Gość • Piątek [16.04.2021, 20:46:33] • [IP: 176.221.122.***]

I tak wiecznie zamknięte więc o co chodzi

Gość • Piątek [16.04.2021, 20:26:57] • [IP: 89.151.38.**]

Dlaczego nie biorą przykładu z Niemiec.Toalety czyściutkie przy ścieżkach rowerowych już od wielu lat a u nas wieczny problem.

Gość • Piątek [16.04.2021, 20:04:41] • [IP: 90.129.212.***]

Świnoujście – Plaża tylko dla zaszczepionych ?? – nowe propozycje ??czy to prawda

Gość • Piątek [16.04.2021, 20:04:13] • [IP: 37.47.167.***]

CHULIGANI ZROBIĄ TO NIEODPŁATNIE :)

Gość • Piątek [16.04.2021, 19:12:32] • [IP: 31.1.146.**]

Gość • Piątek [16.04.2021, 17:33:29] • [IP: 5.173.138.***]...Taki beton na promce to poważna sprawa...No bo widzisz gościu, jak latem pójdziesz do tego kibla posadowić kloca po grochówce, to wiadomo takie gazy jak dwu-kapustnik grochu wypychający kloca może zdmuchnąć ludzi przechodzących koło sracza...A ten murek oporowy niweluje podmuch i chroni ludność przechodzącą obok przed upadkiem i kalectwem. ..🐲