POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [18.01.2021, 08:29:51] • Świnoujście

Uprzątnięcie liści z ulicy – jest wielkim problemem!? Mija następny tydzień i nic się nie dzieje

Uprzątnięcie liści z ulicy – jest wielkim problemem!? Mija następny tydzień i nic się nie dzieje

fot. iswinoujscie.pl

Wiemy, że używanie dmuchaw do mokrych i starych liści jest niewskazane. Ale do uprzątnięcia ulicy starego listowia nie potrzeba chyba takich urządzeń. Wystarczy szybka decyzja urzędnika i para rąk. Na taką decyzję czekają pozostałości jesieni przy głównej ulicy miasta. Czekają już grubo ponad tydzień.

Liście z piachem wzdłuż krawężników ulicy Konstytucji 3 Maja czekają na „zlitowanie służb już dobry tydzień". Najwyraźniej daleko posunięta troska władz o napięty budżet nie pozwala na wydelegowanie małej specjalistycznej maszyny pozostającej w dyspozycji służb. Może lepiej będzie poszukać "starej miotły"?

Sprawa więc „nabiera mocy”. Czy ponad tydzień najtęższe urzędnicze mózgi opracowują strategię zebrania jesiennych pozostałości z centrum miasta?

Przez ten czas przyglądamy się sytuacji i zastanawiamy co można wymyślić by wytłumaczyć tę bezsilność? Jedynym sensownym wytłumaczeniem zdaje się być ogłoszenie przez szefa informacji, że „pewien portal znów się czepia”. A przecież wolimy mieć miasto czyste niż brudne, prawda!

I jak widać nie tylko mamy problem z odśnieżaniem ulic i chodników, ale ze zwykłym porządkiem w mieście.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Armaggedon odwołany? • Wtorek [19.01.2021, 10:00:41] • [IP: 109.243.198.**]

Wieczorem i w nocy spadł spory śnieg, ale na szczęście dla Żmurka i mieszkańców nie ma mrozu, śnieg topi się - co by było wobec zawalenia umowy z miastem przez firmę ze Stargardu po takich opadach i ewentualnym mrozie? Przypominam, Żmurek specjalnie przepraszał mieszkańców za nieoczyszczanie miasta przez wynajętą firmę. Mnie jednak niepokoi, czy zmieni się sytuacja w mieście, co zrobi magistrat?

idzie Armaggedon • Poniedziałek [18.01.2021, 20:05:27] • [IP: 164.127.98.**]

Na tym portalu nie opublikowano materiałów, jak Żmurkiewicz przepraszał mieszkańców za nieskuteczność prac firmy ze Stargardu, którą miasto wybrało na jes.-zimowy sezon. Jako rowerzysta jeżdżę po mieście hybrydowo, raz ścieżką rowerową, raz jezdnią, bo są odcinki śliskie. Nawet na chodnikach bywa ślisko. A teraz, przed chwilą, drugi raz spadł śnieg, nie wiem co teraz będzie, Armaggedon? Co z tego, że firma ze Stargardu zapłaci odszkodowanie, jak my będziemy brnąć w śniegu jak na wsi? -REDAKCJO, zapytaj władze, czy zmienią teraz firmę sprzątającą, czy wrócą do Remondisa, nie wiem, jakie są warunki umowy.

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 19:45:09] • [IP: 176.221.122.***]

Liści? Zobaczcie ile wokół jest śmieci! Pełno na trawnikach butelek po alkoholu, opakowań po jedzeniu itd. Syf jest wszędzie. Koło szkoły przy Orliku. Wstyd. Dzieci chodzą do szkoły, na boisko, a butelki porozwalane, pełno śmieci.

Marek Jasiński • Poniedziałek [18.01.2021, 18:21:10] • [IP: 5.173.146.***]

Q***A! Czy ktoś ogarnie chodniki! Śnieg pada! Chodniki śliskie nikt nie usuwa śniegu. Gdzie piaskarki? Czy urząd miasta panuje jeszcze nad tym?? Za co płacimy podatki?? Zima zaskoczyła w połowie stycznia??

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 17:32:34] • [IP: 31.60.79.**]

Więcej nagród urzędnikom

Radek • Poniedziałek [18.01.2021, 17:13:43] • [IP: 178.235.147.**]

Liści nie posprzątali śnieg leży i nie sprzątają. Czy urząd miasta panuje jeszcze nad sprzątaniem miasta? Wincyj nagród... wincyj...

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 16:57:02] • [IP: 178.238.252.**]

CZY TE KRAWĘŻNIKI TO KŁADŁ KTOŚ TRZEŻWY CZY MOCNO PIJANY. CZY MIASTO CHCE WYSTARTOWAĆ W KONKURSIE NA NAJKRZYWIEJ UŁOŻONE ULICE Z UNIJNYCH ŚRODKÓW, TAKICH JAK NA ZDJĘCIU TO NAWET NA DZIKIM ZACHODZIE NIE MA.

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 16:52:12] • [IP: 178.238.252.**]

TYLKO CZEKAĆ AŻ WIATR ROZWIEJE MOŻE NAWET POD NASZ URZĄD MIASTA

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 16:16:38] • [IP: 176.221.123.***]

lepiej niech ktos sie zajmie ludzmi łażącymi po ulicy zamiast po pasach, bo po co bedzie 15 metrow do pasow isc jak mozna w stylu krowy isc po ulicy przeszkadzając samochodom jezdzic, a jak bedzie wypadek to tragedia, samochod wjechal w pieszą, niech ktos to egzekwuje, bo czlowiek spieszy sie do pracy a tu wyłazi łajza szmata kobieca i jeszcze opluje samochód

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 15:25:29] • [IP: 176.221.122.***]

Oszczędności!! Konstytucji 3 mają w tym roku była 5 razy tylko zamiatana, tragedia w w poprzednich latach 4 razy w miesiącu od maja do listopada teraz nie ma turystów to po co zamiatać regularnie a później wszystko na raz szybko prędko itd

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 14:54:57] • [IP: 77.88.191.**]

Wydział Ochrony Środowiska nie sprząta?

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 13:34:06] • [IP: 178.238.253.***]

Nie ma takiej potrzeby, bo znad Niemiec idzie wielka chmura ze śniegiem i przykryje wszystkie stare jesienne liście.

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 12:26:26] • [IP: 46.231.58.**]

Ale afera, może i w wiadomościach jeszcze coś o tym powiedzą

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 12:12:22] • [IP: 176.221.122.***]

Ulice i chodniki są bardzo brudne i zaniedbane. Zalegają gałęzie i opadłe liście np. wzdłuż ul. 11 Listopada. Nikt tam nie sprząta przez cały rok. Widać władze miasta nie szanują mieszkańców, którzy płacą podatki a sprzątają tylko tam gdzie mogą być wczasowicze. Teraz nie ich nie ma to może czas zacząć porządki w innych częściach miasta. Pisałam już w listopadzie o tym, że ul. 11 Listopada nawet na swoje święto jest brudna i od tego czasu nic się nie zmieniło. Wstyd władze miasta i radni, którzy nic nie potrafią zrobić dla utrzymania porządku w mieście.

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 12:03:17] • [IP: 93.107.209.***]

Az przykro czytac. Ludziom sie naprawde poprzewracalo w glowach. Troche lisci na jezdni - komu to przeszkadza? szok!!

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 11:33:39] • [IP: 37.47.119.***]

Widzę z początkiem tygodnia psychoza u redaktora na punkcie Żmurkiewicza wzrasta.

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 10:40:39] • [IP: 149.156.152.***]

Prawdę powiedziawszy, to używanie dmuchaw do" sprzątania" jest w każdych warunkach niewskazane. O wiele lepsza była zwykła miotła. Tyle, że wymagała więcej wysiłku. Dmuchawa używania jest nie do zamiatania lecz do rozdmuchiwania wszystkiego co znajduje się na powierzchni. W tym zarodników szkodliwych grzybów, przetrwalników chorób, larw szkodników. Dzięki temu ułatwiamy im rozprzestrzenianie się w przyrodzie. Nie mówiąc o tym, że tak naprawdę brud zostaje przepchnięty z dróg na tereny zielone. No i hałas oraz wzniecony pył w powietrzu.

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 10:18:47] • [IP: 83.23.224.***]

UM oszczedza a znalazło sposób na" zarabianie" na lipnych zleceniach -firma ze Stargardu odśnieżanie - gdzie było wiadomo że nie jest w stanie wypełnić zlecenie ze wzgledu na niewystarczające zasoby ludzkie i sprzetowe więc podpisane zlecenie i wystarczyło czekać na zime a pieniądze same się znajdą -kary za niewykonanie zlecenie, a w świetle prawa wszystko jest ok - najniższa oferta- właśnie że nie jest ok i to może prokurator wykazać złą wolę urzedników i brak NALEZYTEJ STARANNOSCI

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 10:15:11] • [IP: 178.238.247.**]

to nie liście, to jest urzędnicze zatwardzenie!!

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 10:02:10] • [IP: 109.243.161.***]

Portalu, napisz, że Żmurkiewicz przepraszał za nieoczyszczenie miasta z lodu, śniegu. Pewnie jedno z drugim się wiąże. To firma wynajęta na ten sezon zawiodła, a chciał uciec magistrat przed Remondisem, no to ma, katastrofę po małych opadach śniegu i zalegające liście.

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 09:58:09] • [IP: 5.186.120.*]

Przecież mówili w TV że zawieje i zamiecie!

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 09:42:42] • [IP: 185.210.36.***]

A przypominam, mamy jeszcze problem z śliskimi chodnikami, jezdniami oraz ścieżkami rowerowymi. Pisał o tym portal dwa dni temu, a problem został, dziś musiałem jechać jezdnią ulicy Wojska Polskiego, bo odcinek ścieżki od skrzyżowania z ul.11 Listopada do skrzyżowania z Matejki jest biały i coraz bardziej wyślizgany, zresztą, z tym biegnącym do granicy też jest różnie, są pasemka zmarzliny. Niedawno prezydent Żmurkiewicz nawet przepraszał za tę sytuację, za firmę ze Stargardu, ale czy powróci do umowy z Remondisem, lepiej dającym sobie radę?. ...09:04:31] • [IP: 62.69.229.**]Miały być kupy końskie, a skończyło się na warstwach prezerwatyw i gumach do żucia - taki obrazek XX i XXI wieku. Gnicie cywilizacji.

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 09:04:31] • [IP: 62.69.229.**]

Pomyśleć, że w XIX wieku, wobec gwałtownie przyrastającej liczby koni w Paryżu, przewidywano, że w połowie XX wieku Paryż będzie pokryty półmetrową warstwą odchodów końskich - i to nikogo nie ruszało.

Gość • Poniedziałek [18.01.2021, 08:50:52] • [IP: 37.47.152.***]

Oszczędności sle czy akurat na tym Miasto powinno oszczędzać?

Oglądasz 1-24 z 24
■ W województwach północnych oraz lokalnie na obszarze kraju w godzinach porannych prognozowane są mgły ograniczające widzialność poniżej 200-400 m, lolanie osadzajądze szadź ■ Kosmiczna czerwona kanapa za 40.000 zł… w pływalni przyszkolnej. Otwarcie Uznam Areny, a szczególnie pływalni odbyło się z pompą. Były okolicznościowe przemówienia władzy, poczęstunek, no i wizytacja obiektu. A tam cuda design’u. Wszystkim w oczy rzuciła się stosunkowo niewielka, ale za to czerwona kanapa, bardzo nowoczesna kształtem i bardzo niefunkcjonalna jak na hol pływalni. Wybudowanej przecież przede wszystkim dla dzieci szkolnych. Okazuje się, że to „Sofa Moon” kupiona przez miasto w ramach wyposażenia Uznam Areny. Kosztowała bagatela…. 40.000 zł. (nie wiadomo tylko czy netto czy brutto). B&B Italia Sofa Moon System od 58549 PLN 3fstudio.com.pl/sofy/bb-italia-sofa-moon-system# Zadaliśmy w czwartek szczegółowe pytania do rzecznika prezydenta miasta, czekamy na odpowiedź. Bo wieść gminna niesie, że to nie koniec kosmicznych cen i wyposażenia tego miejsca. C.D.N…… ■ Biznes się zwija. 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEIDG. To obraz sytuacji świnoujskich przedsiębiorców w minionym roku. Jest źle, a to raczej statystyki niepełne. W ubiegłym roku do świnoujskiego Urzędu Miasta wpłynęły wnioski dotyczące 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Te statystyki mogą być jednak niepełne ■ Czytelnik: Tiry rozjadą Warszów. Wraca komunikacyjny koszmar kierowców. Po raz kolejny na Warszowie mieliśmy komunikacyjny armagedonem. Mieszkańcy Świnoujścia musieli liczyć się z tym, że ich powrót do domu we wtorkowy wieczór był utrudniony. Wszystko za sprawą ogromnych kolejek, które tworzyły się na wjeździe do miasta. Kilkumetrowy sznur samochodów ciężarowych to jednak żadna nowość. Za każdym razem wszystko wygląda podobnie, gdy promy do Szwecji ze względu na panujące warunki atmosferyczne nie wypływają tylko zostają w porcie. Kierowcy znają już ten scenariusz na pamięć. Za każdym razem jednak tego typu sytuacje wywołują u nich podobną złość i frustrację. Samochody ciężarowe stoją do dzisiaj (10.02.2021) na ulicy i bardzo utrudniają ruch. ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■