POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [05.08.2020, 21:01:47] • Świnoujście

Mieszkanka: Dlaczego nikt im nie pomoże?

Mieszkanka: Dlaczego nikt im nie pomoże?

fot. Mieszkaniec

Można o tym pisać w nieskończoność, zamieszczać fotografie pokazujące różne stadia upadku, apelować o niewspieranie finansowe zakupu kolejnej amareny, a i tak problem pozostaje nierozwiązany.

- Przechodząc rano przez centrum miasta pierwsze co się rzuca w oczy, to nie kolorowe rabaty, tylko osoby śpiące na ławkach i po różnych zaułkach.

Mieszkanka: Dlaczego nikt im nie pomoże?

fot. Mieszkaniec

Przechodząc w ich pobliżu trzeba zatykać nos, gdyż smród uryny zmieszanej z alkoholem "powala z nóg". Czy w naszym mieście nie ma instytucji, osoby, urzędnika, który zajął się tym problemem i pomógł tym ludziom? Jak to wygląda wizerunkowo, przecież to ścisłe centrum miasta odwiedzane przez turystów? - pisze mieszkanka.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 70, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 70

Gość • Niedziela [09.08.2020, 11:24:24] • [IP: 109.243.130.**]

Jakie pomóc, to są w większości zdrowi ludzie, zdolni do pracy. Wywieźć w cholerę do lasu, niech w lesie koczują i dziki straszą A nie normalnych ludzi w mieście

j444 • Piątek [07.08.2020, 20:53:40] • [IP: 176.221.123.***]

A ja pozostawił bym ten problem NATURZE. Nie widzę powodu, aby na to coś, wydawać publiczne pieniądze, należy im pozwolić życ jak chcą i odchodzić jak żyli.

Gość • Piątek [07.08.2020, 09:04:01] • [IP: 176.221.122.***]

Wokół Świnoujścia jest dużo niezamieszkałych wysp więc należy wziąć przykład z, , Robisona Crusoe '' i udać się na nie podobno są 44 wyspy więc 44 bezdomnych może śmiało tam żyć. ..!

Gość • Piątek [07.08.2020, 06:21:13] • [IP: 5.173.152.**]

Kto komu zabroni przygarnąć do domu? No proszę. Mieszkanka pierwsza.

Gośćfranek • Piątek [07.08.2020, 01:15:59] • [IP: 89.151.32.**]

Jedna kobieta chodzi codziennie od rana do wieczora na Witosa i Zabrze nie weźmie się za robotę druga na Matejki chora lata od rana do wieczora wyzywa ludzi pluje i nikt się tym nie zajmie może MOPR się weźmie za to dziadostwo

Gość • Czwartek [06.08.2020, 23:56:05] • [IP: 188.147.35.***]

18:45. .. i biskupi mają złote helikoptery w tych hangarach. .. taaak...

Gość • Czwartek [06.08.2020, 22:17:40] • [IP: 37.47.156.***]

Oni nie chcą pomocy ani pracy. Oni chcą pieniędzy na chlanie

Gość • Czwartek [06.08.2020, 21:36:16] • [IP: 31.11.130.**]

Ten proceder trwa już od kilkudziesięciu lat i z roku na rok się nasila w zastraszającym tępie. Centrum miasta tzw. Zaułk Kościelny jest tego najlepszym przykładem. Brak jakiejkolwiek infrastruktury techniczno - drogowej, oświetlenia, śmietników a nade wszystko totalny bajzel urbanistyczny tylko temu sprzyja. Przechodnie taplający się w błocie, kierowcy uszkadzający swoje pojazdy przy próbie zaparkowania to codzienność. Ten rejon staje się powoli główną atrakcją turystyczną Naszego miasta przekształcając się w dzielnicę slumsów.

Gość • Czwartek [06.08.2020, 20:58:28] • [IP: 88.218.254.***]

Ja mam codziennie takie widoki z okna gdyż mieszkam obok w bloku... zalatwiaja sie pod kościołem, jak jest ich wiecej tą sie drą, i bluzgają. ..i nikt z tym nic nie robi.

Gość • Czwartek [06.08.2020, 20:35:33] • [IP: 84.87.139.**]

Powinny byc nakaz, . a ni8e prosby.Zlokalizowac ich w jednym miejscu i tam niech pracuja na siebie i drastyczna kontrola. ...

Gość • Czwartek [06.08.2020, 19:32:28] • [IP: 37.248.47.***]

Tyle tu już napisano, ale moim zdaniem państwo ich powinno leczyć, znam młodego 40+, za pracę się nie bierze bo przepity, nie ma siły, opieka da, węgiel kupi, za leczenie zapłaci i po co takiemu pracować.A emeryt po przepracowaniu 40 lat musi żyć za 1000 lub 1200, zł i wstydzi się iść do opieki.Takie czasy i takie rządy.

civitas+christianitas • Czwartek [06.08.2020, 19:29:01] • [IP: 188.147.35.***]

Gdzie jest bogactwo, tam są żebracy. Stara zasada. W dodatku akurat w turystycznym i wielonarodowym Świnoujściu sprzyja im ciągła wymienność ludności - kolejni turyści widzą ich po raz pierwszy, nie jest tak, że Kowalski z Zachodniego dobrze zna stare numery Waldka z zaplecza Polo przy Placu Wolności. A w ogóle to tylko charyzmat misjonarski w ich przypadku może coś zmienić, nowy brat Albert. I, owszem, także dawka przymusu. Przepisy należałoby trochę zmienić, by obok serca dla nich był pewien nacisk ze strony państwa.

Gość • Czwartek [06.08.2020, 18:45:57] • [IP: 31.1.188.**]

Przecież Caritas dostaje bardzo duże dofinansowanie od Państwa, a pałace biskupie są wielkości hangarów lotniczych które pomieszczą wszystkich bezdomnych...🍟

Gość • Czwartek [06.08.2020, 18:38:01] • [IP: 176.221.123.***]

Stokrotka i Polo-market sa do wyburzenia. To jest działka pod budownictwo komunalne !

Gość • Czwartek [06.08.2020, 18:17:39] • [IP: 178.238.252.**]

Tylko, przymusowe leczenie w Ośrodku zamkniętym...ale, kto się tym zajmie?

Gość • Czwartek [06.08.2020, 16:15:28] • [IP: 178.235.147.***]

A mopr czasami nie zajmuje się bezdomnymi? To wszyscy widzą bezdomnych tylko nie ci co powinni. A to nie można jakoś im zorganizować ubrań i mycia?

Gość • Czwartek [06.08.2020, 16:09:42] • [IP: 178.238.251.***]

bocian, do, roboty

Gość • Czwartek [06.08.2020, 16:06:58] • [IP: 178.238.251.***]

a-robic-nie-ma-komu-he-he-

Gość • Czwartek [06.08.2020, 14:42:32] • [IP: 37.248.208.***]

MIESZKANKO MASZ POLE DO POPISU. ŻYCZĘ POWODZENIA.

Gość • Czwartek [06.08.2020, 13:58:31] • [IP: 37.248.224.***]

NIC NIE ROBI CAŁE ŻYCIE PRACĄ SIĘ NIE ZHAŃBI TYLKO WÓDA I PIERDEL NA ZIMĘ. NIECH IDĄ POD PAŁACE BISKUPIE.

Mieszkaniec • Czwartek [06.08.2020, 12:54:00] • [IP: 188.146.179.**]

Najlepsza odpowiedź, dlaczego ci bezdomni nie pójdą do tzw. Albertów -" tam nie wolno pić" i to bardzo stanowczym głosem. Oni wręcz nie chcą szukać pomocy tam, gdzie faktycznie mogą ją dostać. Wolą dostać od ludzi na ulicy parę groszy na bułkę, co i tak przepiją.

Gość • Czwartek [06.08.2020, 12:35:38] • [IP: 62.69.253.**]

Niby kto? i po co? To pewien typ ludzi którym z tym dobrze.

Gość • Czwartek [06.08.2020, 12:33:49] • [IP: 5.173.152.**]

Jest zatrudniony Streetworker. Czy ktoś tego Pana kontroluje?

Gość • Czwartek [06.08.2020, 12:09:49] • [IP: 5.173.136.***]

Ah nasze piękne miasto i wszystko wiedzący mieszkańcy. Po komentarzach wnioskuje że pisze połowa bloku z modrzejewskiej. Tfu. Oby was szczury zjadły

Gość • Czwartek [06.08.2020, 10:54:42] • [IP: 5.173.136.***]

Nie da się zmusić kogoś do przyjęcia pomocy jeśli sam tego nie chce. Jeśli ktoś woli alkohol od ciepłego posłania to nic takiemu nie poradzisz.

Oglądasz 1-25 z 70
■ Od godz. 11 do 13 policja znakować będzie rowery na pl. Wolności. Wystarczy pojawić się z dowodem zakupu roweru i zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą ■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■