POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.02.2021, 22:43:31] • Świnoujście

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Pstrokate kolory, spodnie dzwony, ortalionowe dresy oraz wszechobecny jeans! Mogłoby się wydawać że było to zaledwie kilka dni temu, jednak gdy zdamy sobie sprawę że od szalonych lat 90’, pierwszych randek, pocałunków i imprez do białego rana dzielą nas ponad dwie dekady, w oku może zakręcić się łza. W sentymentalną podróż do czasów Naszej młodości postanowił zabrać nas Sławomir Ryfczyński, który był jednym z nielicznych fotografów tamtych lat! Jesteście gotowi?

Naszym dzieciom oraz wnukom ciężko sobie wyobrazić że pomimo iż nikt z nas nie miał Facebooka, Instagrama a nawet telefonu komórkowego, ludzie wiedzieli jak się znaleźć, jak spędzać czas a przede wszystkim jak się bawić!

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Osoby bawiące się na dyskotekach chciały aby ktoś robił im zdjęcia, a każde z ujęć było przemyślane i na wagę złota.

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Zdjęcia były naturalne, bez obróbki w programach graficznych czy z dodatkiem filtrów.

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Każdy bawił się, rozmawiał i pomimo że nie było internetu a duży telefon komórkowy był rarytasem dla wybranych, ludzie wiedzieli jak się znaleźć i żyli ciesząc się każdą spędzoną ze sobą chwilą, może nawet bardziej niż w dzisiejszej dobie internetu...

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Tak właśnie bawili się Wasi koledzy, rodzice oraz dziadkowie w latach 90’! Historyczne fotografie zrobione prawie 30 lat temu i czasy które już nigdy nie wrócą.

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Kliknij tu, aby zobaczyć fotogalerię

https://iswinoujscie.pl/fotografie/1216/

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 230, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 230

Gość Wal • Piątek [26.02.2021, 04:49:27] • [IP: 107.77.205.**]

Lata 80 też były super. Scandia, Ewa cuda na promenadzie i w koszach na plaży...Podobno 90 były jeszcze bardziej szalone bo komuna padła i wszyscy łykali wolność i obrabiali Niemców z marek.Przyjechalem na urlop z Kanady i w szoku byłem jak było fajnie.. Wróciłem do Polski a tu Unia kłody zaczęła pod nogi rzucać i powoli Dziki Zachód się skończył. Wróciłem do Kanady ale nigdy nie zapomnę szalonych lat w Polsce. Teraz PLANdemia załatwili cały świat..

Gość • Wtorek [23.02.2021, 16:04:12] • [IP: 37.8.230.***]

Nie wszystko nadaje się do oglądania, trochę selekcji by się przydało przed publikacją.Takie śmieszne towarzystwo i ciuchy a zachowania co niektórych tragedia. Chyba dobrze, że czasy się zmieniły, wieść potańczyła, pośpiewała i odeszła.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 00:34:17] • [IP: 176.221.123.***]

Dorotka byla piekna ciekawe jak dzisiaj wygląda

Gość • Poniedziałek [22.02.2021, 17:00:22] • [IP: 176.221.123.***]

prosze jeszcze o lata 80-te, baaaardzo, poza tym zwróćcie uwage jakie laski były szczupłe i zgrabne, zero celulitu - rewelacja. I ta szczera radość na twarzy EXTRA

Gość • Poniedziałek [22.02.2021, 15:05:58] • [IP: 176.221.123.***]

Każdy z małolatów którzy mieli problem... szli do tego przystojniaka w „niebieskiej kurtce” i za każdym razem było po problemie... SZACUN dla ciebie Jimmy !! Pamiętamy i na pewno ci tego nie zapomnimy !! Mało było ludzi charakternych jak ty !!

Katolik • Poniedziałek [22.02.2021, 11:23:56] • [IP: 89.151.34.*]

Kiedyś był taki dokument czekając na sobotę... a to nasza sobota na miarę Świnoujścia.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 21:20:25] • [IP: 83.20.222.***]

Jimmy to był u nas w mieście, może ten w niebieskiej kurtce to gość i szacun, ale Jimmy to był radyjko i z tą ksywką jego kojarzymy

Gość • Niedziela [21.02.2021, 00:07:16] • [IP: 176.221.123.***]

Każdy z małolatów którzy mieli problem... szli do tego przystojniaka w „niebieskiej kurtce” i za każdym razem było po problemie... SZACUN dla ciebie Jimmy !! Pamiętamy i na pewno ci tego nie zapomnimy !! Mało było ludzi charakternych jak ty !!

Gość • Sobota [20.02.2021, 22:59:59] • [IP: 94.254.137.***]

A czy na zdjęciu tytułowym w żółtej marynarce to nie jest przypadkiem Pan Paweł Sujka? No jest, i co ??

Gość • Sobota [20.02.2021, 20:59:01] • [IP: 77.241.106.***]

A czy na zdjęciu tytułowym w żółtej marynarce to nie jest przypadkiem Pan Paweł Sujka?

Gość • Sobota [20.02.2021, 15:37:52] • [IP: 188.146.234.***]

Skoczy po lód, na krzywy ryj... Ciekawe czy też tacy mądrzy będziecie aby mu to powiedzieć w twarz ?? Każdy jest mądry jak jest anonimowy. Spójrzcie w lustro co wy sobą reprezentujecie ?? Żenada !! Jimmy trzymaj się i oby do przodu :-)

Gość • Sobota [20.02.2021, 12:52:21] • [IP: 188.146.226.***]

Skoczy po lód, na krzywy ryj... Ciekawe czy też tacy mądrzy będziecie aby mu to powiedzieć w twarz ?? Każdy jest mądry jak jest anonimowy. Spójrzcie w lustro co wy sobą reprezentujecie ?? Żenada !! Jimmy trzymaj się i oby do przodu :-)

Gość • Sobota [20.02.2021, 10:14:39] • [IP: 176.221.123.***]

wiekszosc nie zyje :) albo są starzy i umrą

Gość • Piątek [19.02.2021, 22:16:49] • [IP: 176.221.123.***]

Skoczy po lód, na krzywy ryj... Ciekawe czy też tacy mądrzy będziecie aby mu to powiedzieć w twarz ?? Każdy jest mądry jak jest anonimowy. Spójrzcie w lustro co wy sobą reprezentujecie ?? Żenada !! Jimmy trzymaj się i oby do przodu :-)

Gość • Piątek [19.02.2021, 20:54:30] • [IP: 31.60.85.**]

Wszyscy jadą po Dawidzie (Jimmy) że dusigrosz itd. Ja uważam ze właśnie dlatego coś ma. Oszczędzał i pieniądze zainwestował a większość piszących pewnie nic nie osiągnęła w swoim życiu. Więc Kochami coś za coś.

Gość • Piątek [19.02.2021, 18:46:55] • [IP: 213.25.129.***]

Sławku, a może połowa lat 80tych? To przecież nasze czasy. Nit, Ewa, jeszcze Albatros. Bywałeś tam. To co tu widzę, fantastyczne wspomnienia, ale większość to ludzie młodsi. Nas starszych już po 50 jest tu niewielu. Gdyby coś...to pewnie duża grupa by była wdzięczna. Pozdrawiam koleżanka z podstawówki SP7

Gość • Piątek [19.02.2021, 16:23:32] • [IP: 176.221.122.***]

Naturalni, schludni, pięknie ubranii i weseli. Super!

Gość • Piątek [19.02.2021, 16:14:55] • [IP: 188.146.227.**]

Skoczy po lód, na krzywy ryj... Ciekawe czy też tacy mądrzy będziecie aby mu to powiedzieć w twarz ?? Każdy jest mądry jak jest anonimowy. Spójrzcie w lustro co wy sobą reprezentujecie ?? Żenada !! Jimmy trzymaj się i oby do przodu :-)

Gość • Piątek [19.02.2021, 16:09:44] • [IP: 188.146.227.**]

Jest tylko jeden Jimmy - to ten przystojniak w niebieskiej kurtce :-)

Gość • Piątek [19.02.2021, 15:37:25] • [IP: 37.248.168.***]

Pozdro dla wszystkich szwagierek i szwagrów :)

Gość • Piątek [19.02.2021, 14:56:51] • [IP: 31.0.68.**]

To ten co kamyczki do obiadow wrzuca jak zje i reklamuje? ;))

Gość • Piątek [19.02.2021, 14:08:51] • [IP: 31.0.58.***]

Promowanie miernot, szkoda czasu. Fajne było tylko to że byliśmy młodzi, a ten" przystojniak" zawsze i wszędzie na" krzywy ryj", dusigrosz.

Gość • Piątek [19.02.2021, 11:39:34] • [IP: 37.248.215.***]

Przystojniak Jimmy sam sobie pisze komentarze.

Gość • Piątek [19.02.2021, 08:39:56] • [IP: 188.146.165.***]

Jest tylko jeden Jimmy - to ten przystojniak w niebieskiej kurtce :-)

Gość • Piątek [19.02.2021, 01:36:21] • [IP: 37.47.131.***]

Skuziak wyglada jak jack bolwind

Oglądasz 1-25 z 230
■ Radni Komisji Gospodarki Morskiej chcą zwołania w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Miasta poświęconego planom inwestycyjnym portu oraz zagospodarowaniu terenów wokół latarni morskiej w Świnoujściu ■ Kosmiczna czerwona kanapa za 40.000 zł… w pływalni przyszkolnej. Otwarcie Uznam Areny, a szczególnie pływalni odbyło się z pompą. Były okolicznościowe przemówienia władzy, poczęstunek, no i wizytacja obiektu. A tam cuda design’u. Wszystkim w oczy rzuciła się stosunkowo niewielka, ale za to czerwona kanapa, bardzo nowoczesna kształtem i bardzo niefunkcjonalna jak na hol pływalni. Wybudowanej przecież przede wszystkim dla dzieci szkolnych. Okazuje się, że to „Sofa Moon” kupiona przez miasto w ramach wyposażenia Uznam Areny. Kosztowała bagatela…. 40.000 zł. (nie wiadomo tylko czy netto czy brutto). B&B Italia Sofa Moon System od 58549 PLN 3fstudio.com.pl/sofy/bb-italia-sofa-moon-system# Zadaliśmy w czwartek szczegółowe pytania do rzecznika prezydenta miasta, czekamy na odpowiedź. Bo wieść gminna niesie, że to nie koniec kosmicznych cen i wyposażenia tego miejsca. C.D.N…… ■ Biznes się zwija. 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEIDG. To obraz sytuacji świnoujskich przedsiębiorców w minionym roku. Jest źle, a to raczej statystyki niepełne. W ubiegłym roku do świnoujskiego Urzędu Miasta wpłynęły wnioski dotyczące 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Te statystyki mogą być jednak niepełne ■ Czytelnik: Tiry rozjadą Warszów. Wraca komunikacyjny koszmar kierowców. Po raz kolejny na Warszowie mieliśmy komunikacyjny armagedonem. Mieszkańcy Świnoujścia musieli liczyć się z tym, że ich powrót do domu we wtorkowy wieczór był utrudniony. Wszystko za sprawą ogromnych kolejek, które tworzyły się na wjeździe do miasta. Kilkumetrowy sznur samochodów ciężarowych to jednak żadna nowość. Za każdym razem wszystko wygląda podobnie, gdy promy do Szwecji ze względu na panujące warunki atmosferyczne nie wypływają tylko zostają w porcie. Kierowcy znają już ten scenariusz na pamięć. Za każdym razem jednak tego typu sytuacje wywołują u nich podobną złość i frustrację. Samochody ciężarowe stoją do dzisiaj (10.02.2021) na ulicy i bardzo utrudniają ruch. ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■