POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.02.2021, 22:43:31] • Świnoujście

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Pstrokate kolory, spodnie dzwony, ortalionowe dresy oraz wszechobecny jeans! Mogłoby się wydawać że było to zaledwie kilka dni temu, jednak gdy zdamy sobie sprawę że od szalonych lat 90’, pierwszych randek, pocałunków i imprez do białego rana dzielą nas ponad dwie dekady, w oku może zakręcić się łza. W sentymentalną podróż do czasów Naszej młodości postanowił zabrać nas Sławomir Ryfczyński, który był jednym z nielicznych fotografów tamtych lat! Jesteście gotowi?

Naszym dzieciom oraz wnukom ciężko sobie wyobrazić że pomimo iż nikt z nas nie miał Facebooka, Instagrama a nawet telefonu komórkowego, ludzie wiedzieli jak się znaleźć, jak spędzać czas a przede wszystkim jak się bawić!

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Osoby bawiące się na dyskotekach chciały aby ktoś robił im zdjęcia, a każde z ujęć było przemyślane i na wagę złota.

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Zdjęcia były naturalne, bez obróbki w programach graficznych czy z dodatkiem filtrów.

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Każdy bawił się, rozmawiał i pomimo że nie było internetu a duży telefon komórkowy był rarytasem dla wybranych, ludzie wiedzieli jak się znaleźć i żyli ciesząc się każdą spędzoną ze sobą chwilą, może nawet bardziej niż w dzisiejszej dobie internetu...

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Tak właśnie bawili się Wasi koledzy, rodzice oraz dziadkowie w latach 90’! Historyczne fotografie zrobione prawie 30 lat temu i czasy które już nigdy nie wrócą.

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Kliknij tu, aby zobaczyć fotogalerię

https://iswinoujscie.pl/fotografie/1216/

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 241, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 241

Gość • Sobota [17.04.2021, 16:39:43] • [IP: 188.146.233.***]

Każdy z małolatów którzy mieli problem... szli do tego przystojniaka w „niebieskiej kurtce” i za każdym razem było po problemie... SZACUN dla ciebie Jimmy !! Pamiętamy i na pewno ci tego nie zapomnimy !! Mało było ludzi charakternych jak ty !!

Gość • Piątek [09.04.2021, 23:12:50] • [IP: 176.221.123.***]

Każdy z małolatów którzy mieli problem... szli do tego przystojniaka w „niebieskiej kurtce” i za każdym razem było po problemie... SZACUN dla ciebie Jimmy !! Pamiętamy i na pewno ci tego nie zapomnimy !! Mało było ludzi charakternych jak ty !!

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 13:45:23] • [IP: 188.146.166.*]

Każdy z małolatów którzy mieli problem... szli do tego przystojniaka w „niebieskiej kurtce” i za każdym razem było po problemie... SZACUN dla ciebie Jimmy !! Pamiętamy i na pewno ci tego nie zapomnimy !! Mało było ludzi charakternych jak ty !!

Gość • Piątek [26.03.2021, 13:04:06] • [IP: 188.146.161.*]

Każdy z małolatów którzy mieli problem... szli do tego przystojniaka w „niebieskiej kurtce” i za każdym razem było po problemie... SZACUN dla ciebie Jimmy !! Pamiętamy i na pewno ci tego nie zapomnimy !! Mało było ludzi charakternych jak ty !!

Gość • Sobota [20.03.2021, 02:02:50] • [IP: 77.252.46.***]

"Media społecznościowe i giganci technologiczni całkowicie zrujnowali społeczeństwo. Z każdym mijającym rokiem ludzie stają się coraz gorsi."

Gość • Poniedziałek [15.03.2021, 11:43:08] • [IP: 188.146.162.***]

Każdy z małolatów którzy mieli problem... szli do tego przystojniaka w „niebieskiej kurtce” i za każdym razem było po problemie... SZACUN dla ciebie Jimmy !! Pamiętamy i na pewno ci tego nie zapomnimy !! Mało było ludzi charakternych jak ty !!

Gość • Niedziela [14.03.2021, 12:10:39] • [IP: 188.146.160.***]

Każdy z małolatów którzy mieli problem... szli do tego przystojniaka w „niebieskiej kurtce” i za każdym razem było po problemie... SZACUN dla ciebie Jimmy !! Pamiętamy i na pewno ci tego nie zapomnimy !! Mało było ludzi charakternych jak ty !!

Gość • Czwartek [04.03.2021, 21:05:02] • [IP: 188.146.160.***]

Każdy z małolatów którzy mieli problem... szli do tego przystojniaka w „niebieskiej kurtce” i za każdym razem było po problemie... SZACUN dla ciebie Jimmy !! Pamiętamy i na pewno ci tego nie zapomnimy !! Mało było ludzi charakternych jak ty !!

Gość • Środa [03.03.2021, 08:59:22] • [IP: 62.69.252.***]

a ten w tej bordowej tez fajny ciekawe czy jest i zyje

Gość • Wtorek [02.03.2021, 21:17:53] • [IP: 176.221.122.**]

iI wszyscy mieli zęby, bo w tych czasach to co niektórzy albo nie maja albo sztuczne jak Pan Bóg da hihihi Bez obrazy oczywiście :)

Gość • Wtorek [02.03.2021, 09:56:58] • [IP: 148.122.184.***]

Dziekuje Ci Boze ze dane mi bylo zyc w latach dziewiecdziesiatych...

Gość Wal • Piątek [26.02.2021, 04:49:27] • [IP: 107.77.205.**]

Lata 80 też były super. Scandia, Ewa cuda na promenadzie i w koszach na plaży...Podobno 90 były jeszcze bardziej szalone bo komuna padła i wszyscy łykali wolność i obrabiali Niemców z marek.Przyjechalem na urlop z Kanady i w szoku byłem jak było fajnie.. Wróciłem do Polski a tu Unia kłody zaczęła pod nogi rzucać i powoli Dziki Zachód się skończył. Wróciłem do Kanady ale nigdy nie zapomnę szalonych lat w Polsce. Teraz PLANdemia załatwili cały świat..

Gość • Wtorek [23.02.2021, 16:04:12] • [IP: 37.8.230.***]

Nie wszystko nadaje się do oglądania, trochę selekcji by się przydało przed publikacją.Takie śmieszne towarzystwo i ciuchy a zachowania co niektórych tragedia. Chyba dobrze, że czasy się zmieniły, wieść potańczyła, pośpiewała i odeszła.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 00:34:17] • [IP: 176.221.123.***]

Dorotka byla piekna ciekawe jak dzisiaj wygląda

Gość • Poniedziałek [22.02.2021, 17:00:22] • [IP: 176.221.123.***]

prosze jeszcze o lata 80-te, baaaardzo, poza tym zwróćcie uwage jakie laski były szczupłe i zgrabne, zero celulitu - rewelacja. I ta szczera radość na twarzy EXTRA

Gość • Poniedziałek [22.02.2021, 15:05:58] • [IP: 176.221.123.***]

Każdy z małolatów którzy mieli problem... szli do tego przystojniaka w „niebieskiej kurtce” i za każdym razem było po problemie... SZACUN dla ciebie Jimmy !! Pamiętamy i na pewno ci tego nie zapomnimy !! Mało było ludzi charakternych jak ty !!

Katolik • Poniedziałek [22.02.2021, 11:23:56] • [IP: 89.151.34.*]

Kiedyś był taki dokument czekając na sobotę... a to nasza sobota na miarę Świnoujścia.

Gość • Niedziela [21.02.2021, 21:20:25] • [IP: 83.20.222.***]

Jimmy to był u nas w mieście, może ten w niebieskiej kurtce to gość i szacun, ale Jimmy to był radyjko i z tą ksywką jego kojarzymy

Gość • Niedziela [21.02.2021, 00:07:16] • [IP: 176.221.123.***]

Każdy z małolatów którzy mieli problem... szli do tego przystojniaka w „niebieskiej kurtce” i za każdym razem było po problemie... SZACUN dla ciebie Jimmy !! Pamiętamy i na pewno ci tego nie zapomnimy !! Mało było ludzi charakternych jak ty !!

Gość • Sobota [20.02.2021, 22:59:59] • [IP: 94.254.137.***]

A czy na zdjęciu tytułowym w żółtej marynarce to nie jest przypadkiem Pan Paweł Sujka? No jest, i co ??

Gość • Sobota [20.02.2021, 20:59:01] • [IP: 77.241.106.***]

A czy na zdjęciu tytułowym w żółtej marynarce to nie jest przypadkiem Pan Paweł Sujka?

Gość • Sobota [20.02.2021, 15:37:52] • [IP: 188.146.234.***]

Skoczy po lód, na krzywy ryj... Ciekawe czy też tacy mądrzy będziecie aby mu to powiedzieć w twarz ?? Każdy jest mądry jak jest anonimowy. Spójrzcie w lustro co wy sobą reprezentujecie ?? Żenada !! Jimmy trzymaj się i oby do przodu :-)

Gość • Sobota [20.02.2021, 12:52:21] • [IP: 188.146.226.***]

Skoczy po lód, na krzywy ryj... Ciekawe czy też tacy mądrzy będziecie aby mu to powiedzieć w twarz ?? Każdy jest mądry jak jest anonimowy. Spójrzcie w lustro co wy sobą reprezentujecie ?? Żenada !! Jimmy trzymaj się i oby do przodu :-)

Gość • Sobota [20.02.2021, 10:14:39] • [IP: 176.221.123.***]

wiekszosc nie zyje :) albo są starzy i umrą

Gość • Piątek [19.02.2021, 22:16:49] • [IP: 176.221.123.***]

Skoczy po lód, na krzywy ryj... Ciekawe czy też tacy mądrzy będziecie aby mu to powiedzieć w twarz ?? Każdy jest mądry jak jest anonimowy. Spójrzcie w lustro co wy sobą reprezentujecie ?? Żenada !! Jimmy trzymaj się i oby do przodu :-)

Oglądasz 1-25 z 241
■ Pogoda na poniedziałek: Miejscami na północy, zachodzie i w centrum kraju prognozowane są burze z intensywnymi opadami deszczu o wydajności do 10-15 mm. ■ Łza się kręci w oku na ten widok! We wtorek dok świnoujskiej MSR odpłynął do Szczecina. Zobacz film! ■ Matka chłopca odnaleziona. Kilkanaście minut przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli chłopczyka błąkającego się przy ulicy Hetmańskiej. Chłopiec wie, że ma 4 lata, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Prawdziwy horror rozegrał się w czwartek, około godziny 1:00 w nocy w bloku przy ulicy Steyera 15 w Świnoujściu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony ostrym narzędziem w klatkę piersiową. 36 – latek nie żyje. Jak udało nam się ustalić policja zatrzymała już sprawcę. Na miejscu przez całą noc do rana pracowali policjanci, którzy zbierali materiały dowodowe i oględziny miejsca zdarzenia. ■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■