POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [09.08.2020, 22:11:00] • Świnoujście

Kolejne drzewka wołają o pomoc! Czy już uschły?

Kolejne drzewka wołają o pomoc! Czy już uschły?

fot. Sławomir Ryfczyński

Usychają, nie przyjmują się po nasadzeniu, potem znikają.

Przy nabrzeżu posadzono młode drzewka. Niby zadbano o nawilżenie - wokół zostały umieszczone zielone worki z wodą.

Kolejne drzewka wołają o pomoc! Czy już uschły?

fot. Sławomir Ryfczyński

Miał to być sposób na suszę, jednak coś poszło nie tak. Cztery młode drzewa usychają, widać to po liściach. Nie pomogły worki z wodą, może zabrakło właściwej pielęgnacji?

Kolejne drzewka wołają o pomoc! Czy już uschły?

fot. Sławomir Ryfczyński

Zagłada młodych drzew wygląda na czyjeś zaniedbanie, bo zrozumiałe, że jedno mogło się nie przyjąć, ale dlaczego nasadzone młode okazy usychają masowo?

Kolejne drzewka wołają o pomoc! Czy już uschły?

fot. Sławomir Ryfczyński

Takich zaniedbań w naszym mieście jest bardzo dużo.

Kolejne drzewka wołają o pomoc! Czy już uschły?

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 21:34:12] • [IP: 77.8.87.**]

W tym zasranym Ś-ciu macie takie klimaty i spojrzenie na przyrodę, że nawet drzewka nie chcą tu rosnąć.

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 17:01:14] • [IP: 23.160.208.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 15:35:23] • [IP: 167.114.102.***]

Te drzewka i wszystkie skopane Świnoujskie inwestycje, to tylko przykrywka, żeby zdefraudować nasze pieniądze z kasy miasta. Dopóki nikt nie będzie odpowiadał własnym majątkiem za zaniedbania, to nic się nie zmieni. Czas urządzić polowanie na winnych tych zaniedbań i wymierzyć im bolesną, okrutną karę.

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 14:56:18] • [IP: 185.210.37.*]

Dlaczego jeżeli istnieje stanowisko Ogrodnika lub zostało to zlecone jakieś firmie to nikt za to nie ponosi odpowiedzialności z własnej kieszeni? Ktoś musi w końcu z własnej kieszeni zapłacić za każde drzewko.

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 14:34:41] • [IP: 2.108.164.*]

Żeby dbali o nie tak jak o siebie, to drzewa by rosły...

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 14:26:39] • [IP: 188.146.178.***]

I ZNOWU WYDANE PIENIADZE NA BEZNADZIEJNE I BRZYDKIE WORKI KTORE NIC NIE POMOGLY

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 14:01:12] • [IP: 62.69.229.**]

Drwalo-betoniarscy rzecznicy ogłoszą, że zima idzie, a na jesień liście usychają i opadają.

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 12:32:16] • [IP: 89.151.37.**]

Ale na woreczki poszło sporo kasy i co i znowu nie pomoglo a pieniążki ktoś przytulił

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 12:26:16] • [IP: 176.221.123.***]

To, że drzewa usychają, to normalność ale nienormalnością jest brak usuwania uschniętych drzew !

SOSGość • Poniedziałek [10.08.2020, 12:11:36] • [IP: 77.88.191.**]

Te drzewka można (należy) czasami podlewać wodą gdy potrzeba ale jakoś NIE MA KTO!! A to tak blisko Urzedu Miasta Swinoujscie. WSTYD.

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 11:35:54] • [IP: 37.47.128.***]

TAK ZARZĄDZA MIASTEM PREZYDENT - EMERYT...

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 10:55:12] • [IP: 178.238.246.***]

Jeżeli się nie ukorzenią i nie odbiją, zawsze miejscowy dendrolog może powiedzieć, że uschnięte drzewa trwają w stresie:)

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 10:38:56] • [IP: 176.221.122.**]

Drzewa nie zasila się plastikiem tylko wodą. To bardzo trudne do zrozumienia przez specjalistów i kierownika w stanie emerytury.

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 10:28:21] • [IP: 176.221.123.***]

Żeby chociaż w ćwierci dbali o nowe nasadzanie jak o te lansiarskie palmy na promenadzie, wszystko by się przyjęło...

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 10:01:15] • [IP: 37.47.136.***]

trzeba będzie palmy postawić

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 09:56:18] • [IP: 37.47.183.***]

Na ulicy Warszawska _3 stare drzewa uschły nie wiem na co miasto czeka aż runą jakiemuś dziecku na głowę, lub rodzicom stawiającym tam swe auta idącym po swe pociechy do przedszkola totalna ignorancja i trwa to przez szereg lat

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 08:53:34] • [IP: 86.235.138.**]

w swinoujsciu duzo sie mowi a malo... brak decyzji, personel wypoczywa...

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 06:56:33] • [IP: 176.221.123.***]

Podlewają widziałem i proszę nie krytykować. A może wszyscy zadbajmy choćby koło własnego domu podlejmy. A nie tylko narzekajmy.

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 06:51:34] • [IP: 85.191.214.**]

Pytanie czy w tych workach jest woda…..

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 05:32:20] • [IP: 77.252.46.***]

To takie typowe - najpierw wydać na coś pieniądze, a potem już w ogóle o to nie dbać. Pomysł był dobry ale wyszło - jak zawsze. Nie wystarczy zakupić worki, je trzeba regularnie uzupełniać wodą. Kto za to odpowiada?

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 00:11:49] • [IP: 31.11.129.**]

Przyjmą się, na następny rok odbijają, dobrze się zakorzenią, jesienią, zimą będą miały więcej wody i odbijają. Nie martwcie się tym co nie potrzeba.

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 00:05:37] • [IP: 178.238.253.***]

Posadzone, uschnięte drzewko na parkingu na Wiatrak (ławeczki, początek chodnika vis ścieżki rowerowej) woła o pomstę do nieba.

Gość • Niedziela [09.08.2020, 22:55:58] • [IP: 46.215.34.***]

Jak się dba o drzewka to proszę zobaczyć Wojskowe Osiedle na ul. Kmdr.Porębskiego (Warszów). Piękna kilkuletnie jarzębina praktycznie przewrócona na ulicę ŁĄKOWĄ i nikomu to nie przszkadza.

Gość • Niedziela [09.08.2020, 22:34:27] • [IP: 178.238.245.***]

W tych workach jest woda. Tylko pytanie jak często tą wodę przywożą.

Gość • Niedziela [09.08.2020, 22:27:05] • [IP: 178.238.252.***]

Jak te worki na wodę mają ja zbierać jak one są pozamykane w większości..?? Ktoś się wogole interesuje tym??

Oglądasz 1-25 z 25
■ Mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej do lat 19 odbędzie się w Świnoujściu. Nasi piłkarze zmierzą się 12 października na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki z narodową kadrą Danii. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13 na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki (wejście od ul. Moniuszki). Będzie transmitowane przez TVP Sport. Zaproszenia na mecz będą bezpłatne. Kibice będą mogli przebywać na stadionie z zachowaniem rygorów sanitarnych ■
■ Joanna Agatowska; w pasie nadmorskim musi powstać infrastruktura rozwiązująca problemy publiczne i społeczne. Mam nadzieję, ze nie wyrosną tu kolejne, straszące latami apartamentowce! ■ Radni zdecydowali o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście w rejonie Placu Wolności oraz ulic Bohaterów Września, Armii Krajowej ■ Andrzej Mrozek-kategorycznie: "Miasto powinno odkupić "koszary sztuki"-ostatni niezagospodarowany budynek w Centrum Administracji Miasta ■ Mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej do lat 19 odbędzie się w Świnoujściu. Nasi piłkarze zmierzą się 12 października na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki z narodową kadrą Danii ■ Obrady po raz kolejny odbywają się w trybie zdalnym ■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■