POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [26.07.2020, 00:01:02] • Świnoujście

Pytamy o świnoujskich kierowców komunikacji miejskiej

Pytamy o świnoujskich kierowców komunikacji miejskiej

fot. Sławomir Ryfczyński

Nie ma mowy o sprawdzaniu, czy kierowca komunikacji miejskiej jest pod wpływem narkotyków. Na takie kontrole nie pozwala prawo. Inaczej jest z kontrolami trzeźwości.

Po dwóch głośnych przypadkach z Warszawy, gdzie odurzeni narkotykami kierowcy miejskich autobusów przewozili pasażerów, zapytaliśmy o kontrole przeprowadzane wśród świnoujskich kierowców Komunikacji Autobusowej.

- Zgodnie z kodeksem pracy i ustawą o wychowaniu w trzeźwości na żądanie kierownika zakładu pracy, osoby przez niego upoważnionej, a także na żądanie pracownika, badanie stanu trzeźwości pracownika przeprowadza uprawniony organ powołany do ochrony porządku publicznego - informuje Elżbieta Bogdanowicz, prezes zarządu świnoujskiej Komunikacji Autobusowej. - Kierownik na żądanie pracownika jest zobowiązany zapewnić mu przeprowadzenie badania stanu trzeźwości. Jeśli pracownik nie zażąda przeprowadzenia takiego badania lub nie wyrazi na nie zgody, nie ma podstawy by nakazać pracownikowi, aby poddał się badaniu na stan trzeźwości.

Prezes zapewnia, że w ostatnich latach nie stwierdzono przypadków potwierdzających nadużycie alkoholu przez pracowników Spółki.

A co z narkotykami?

- Zgodnie z przepisami nasze służby nie mają prawa kontrolować kierowców i innych pracowników w tym zakresie - odpowiada pani prezes.

W kontekście warszawskich odurzonych kierowców poruszano temat przepracowania kierowców. Jak to wygląda u nas?

Komunikacja Autobusowa zatrudnia obecnie 41 kierowców. Elżbieta Bogdanowicz zapewnia, że „w pełni zabezpieczają potrzeby Spółki.”

- Praca kierowców w Spółce wykonywana jest zgodnie z ustawą z dn. 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców z zachowaniem obowiązujących przerw w pracy. Kierowcy zatrudnieni są w systemie równoważnego czasu pracy i nie wykonują pracy w godzinach nadliczbowych - zapewnia prezes.- Spółka przestrzega norm czasu pracy, co zostało również potwierdzone kontrolami PIP.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 48, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 48

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 23:16:34] • [IP: 94.254.232.**]

I jak zwykle temat rzeka... Nie zrozumie ten kto nie ma pojęcia o jeździe autobusem w naszym mieście... Panie redaktorze, proponuję Panu zrobić prawojazdy kat D, pojeździć po naszym mieście szczególnie w sezonie i wtedy się Pan dowie jak to jest być kierowca autobusu miejskiego w Świnoujściu, pozdrawiam wszystkich kierowców autobusów w naszym mieście, jesteście najlepsi!!

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 02:25:15] • [IP: 176.221.123.***]

Małolatów jeżdżących na dragach trzeba wyłapywać, a nie profesjonalistów się czepiać.

Gość • Niedziela [26.07.2020, 23:34:16] • [IP: 37.47.178.***]

dzisiaj autobusem jutro taksówką pojutrze znów autobusem i tak w koło

Gość • Niedziela [26.07.2020, 23:13:24] • [IP: 46.134.32.**]

Tylko potraficie krytykowac kierowcowa sami kierowcom AUT.nie udostepniace jazdy bo macie pierwszenstwoiciagle gdzies sie spieszycie za...rance paczcie na siebie

Gość • Niedziela [26.07.2020, 22:31:09] • [IP: 94.254.174.***]

Jeżdżę na dziake 6 lat kierowcy są ok.Latem mogłby jechać ostatni trochę pózniej np 22

Gość • Niedziela [26.07.2020, 21:21:58] • [IP: 87.205.68.***]

Prezes zapewnia, że w ostatnich latach nie stwierdzono przypadków potwierdzających nadużycie alkoholu przez pracowników Spółki. A Pan Kazimierz P za co wyleciał lub się zwolnił?.

Gość • Niedziela [26.07.2020, 18:27:48] • [IP: 176.221.123.***]

Zrobili darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży nawet z innych gmin (wakacje - ruch to zdrowie kochana młodzieży), a seniorzy mają gratis dopiero +70. Kto tego wieku dożyje?

Gość • Niedziela [26.07.2020, 16:35:27] • [IP: 31.11.130.**]

a kto sprawdzi ile odurzonych tu zabiera głos ?

Gość • Niedziela [26.07.2020, 16:26:28] • [IP: 77.20.138.**]

Potrzebna jest nowa linia autobusowa bezpośrednio z Kapitanatu Portu na Os. Posejdon (przez Prom Bielik, pl. Wolności, Konstytucji 3 Maja i Wojska Polskiego). Bez kręcenia się po Dzielnicy Nadmorskiej. Z Wojska Polskiego mógłby autobus zjeżdżać w Moniuszki i dalej przez Grottgera na Posejdon. To by wielu ludziom ułatwiło życie, zwłaszcza osobom starszym, którym ciężko chodzić pieszo, a i samochodu nie mogą prowadzić.

Gość • Niedziela [26.07.2020, 16:18:28] • [IP: 185.210.37.**]

Nie mam najlepszego zdania o kulturze kierowców autobusów miejskich częste wymuszenia spychanie innych kierowców i nie ustępowanie pierwszeństwa Ich mina często pokazuje ja mam większy samochód i co mi zrobisz Krótko mówiąc chamstwo

Gość • Niedziela [26.07.2020, 14:43:27] • [IP: 89.73.201.***]

Na Markiewicza w lesie za żabką tam się zbiera codziennie towarzystwo od chlania i ćpania, już nie mogę ich słuchać, kompletni idioci, a ten łysy duży to niezły dzban, debil jakich mało, jak rozedrze ten swój głupi ryj to całe osiedle Zachodnie slyszy.

Gość • Niedziela [26.07.2020, 14:26:00] • [IP: 37.47.147.***]

Kierowcy robią nadgodziny na turystyce droga Pani bo u was zarabiając nie utrzymaja rodziny na godnym poziomie.

Gość • Niedziela [26.07.2020, 14:23:13] • [IP: 176.221.123.***]

ci biedni kierowcy maja 3000 za taka syfiasta prace to jest śmiecxh

Gość • Niedziela [26.07.2020, 13:55:58] • [IP: 176.221.123.**]

Ja to bym większość tu komentujących przepadał na dragi...Pier...takie bzdury.

Gość • Niedziela [26.07.2020, 13:43:25] • [IP: 78.88.129.**]

W Świnoujściu są bardzo dobrzy kierowcy i panie kierowcy autobusów miejskich. Pozdrawiam.

Gość • Niedziela [26.07.2020, 12:56:56] • [IP: 80.153.7.***]

kierowcy autobusow czuja sie blednie panami drogi

Gość • Niedziela [26.07.2020, 12:05:13] • [IP: 37.8.231.***]

No i sensacji nie będzie!? Może by tak zapytać kierowców jak im się tymi landarami (autobusami) jeździ po tych coraz to węższych ulicach miasta, szczególnie w sezonie? i kiedy wreszcie otwarta zostanie Wojska Polskiego dla autobusów, bo to kręcenie się od prawie dwóch lat w koło osiedla Posejdon z nielicznymi już pasażerami K.A. zaczyna oględnie mówiąc irytować!Nie pytajcie tylko o to włodarzy miasta, bo oni jeżdżą swoimi osobówkami i autobusy miejskie mają gdzieś!

Filip Kolanowski • Niedziela [26.07.2020, 12:03:16] • [IP: 94.254.232.***]

Ciekawe, który z anonimowych" komentatorów" pokazałby swoje umiejętności na drodze? Może warto wyjechać z garażu" Wieśkiem Tico" i podzielić się tą jakże cenną wiedzą. .. A teksty typu nasi kierowcy to głąby byłyby poparte jakimś konkretnym argumentem..., jestem pasażerem komunikacji miejskiej od wielu lat i uważam że kierowcy są naprawdę profesjonalistami, oczywiście zdarzają się i wyjątki ale jeżeli chodzi o Świnoujście to rzadkość. Godne polecenia i naprawdę wielki podziw dla dwóch pań (o rubensowskich kształtach) Miałem wielokrotnie przyjemność jeździć z nimi. 5

Gość • Niedziela [26.07.2020, 11:57:52] • [IP: 83.20.20.**]

TO PRAWDA CI KIEROWCY UWAŻAJĄ SIĘ JEDYNYMI UŻYTKOWNIKAMI DROGI, JADĄC W PRZYTORZE IEDZIE SRODKIEM I UWAZA ŻE MA PRAWO, AUTO Z NAPRZECIWKA MUSI MANEWROWAC ŻEBY DZIADA OMINĄC, JEDZIESZ ROWEREM TO SPYCHA CIE NA JUMBO KTÓRE JUŻ TAK ZIEMIE WYBRALI ŻE ŁEB CI PODSKAKUJE, JEMU LEPIEJ ZJECHAC ALE CO TAM JASNIE PAN UWAŻA ŻE MU SIĘ NALEŻY,

Gość • Niedziela [26.07.2020, 11:40:05] • [IP: 78.10.231.***]

Dziwny jest ten świat. Z jednaj stron chcemy każdego przygodnego kierowcę badać na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, a z drugiej nie chcemy aby podobnie badać rowerzystów. Tym bardziej dziwi, że nie chcemy sprawdzać na obecność środków psychoaktywnych ludzi, którzy nas wożą. Może nadszedł czas, ab to jednak robić? Może czas na regulacje prawne?

Gość • Niedziela [26.07.2020, 11:36:55] • [IP: 178.238.245.**]

Panie Pażdzioch głąbem to pana zrobili!!

Mieszkaniec • Niedziela [26.07.2020, 11:29:32] • [IP: 188.146.181.**]

Powinno być jak w szwedzkim mieście Malmö - tam autobusy mają na pokładzie alkolock - kierowca spróbuje uruchomić silnik mając więcej niż dozwolone również tam 0, 2 promila alkoholu we krwi - alkolock nie pozwoli uruchomić silnika. Pojazd będzie stał w miejscu, a pracownik wpadnie od razu.

Gość • Niedziela [26.07.2020, 10:59:01] • [IP: 37.47.147.***]

Pozdro Sołtys.

Gość • Niedziela [26.07.2020, 10:48:54] • [IP: 176.221.123.***]

Do warszawiaka a słyszał pan wypowiedź partnera tego drugiego kierowcy że owszem używał różnych środków odurzających nawet wąchał klej znanej marki a tu gość coś chce nam w mówić może pan dziękować opatrzności że nie jechał żadnym z tych autobusów

Gość • Niedziela [26.07.2020, 10:22:20] • [IP: 37.47.151.**]

Jaki profesjonalizm człowieku? Profesjonalne jest wjaeżdżanie na czerwonym na skrzyżowaniu Matejki i Konstytucji? Profesjonalne jest omijanie spowalniaczy na Markiewicza i zajeżdżanie drogi innym. Czy prifesjonalne jest wyjeżdżanie z zatoczki bez kierunkowskazu i na chama? Połowa z tych kierowców autobusów to taczki powinna prowadzić.

Oglądasz 1-25 z 48
■ Od godz. 11 do 13 policja znakować będzie rowery na pl. Wolności. Wystarczy pojawić się z dowodem zakupu roweru i zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą ■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■