POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Pi徠ek [10.07.2020, 18:09:05] • 安inouj軼ie

W prote軼ie przeciw niszczeniu stoczni zwi您kowcy blokowali rondo w ㄆnowie. Zobacz film!

W prote軼ie przeciw niszczeniu stoczni zwi您kowcy blokowali rondo w ㄆnowie. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczy雟ki

Odbudowa polskich stoczni zgodnie z obietnicami rz康u, sko鎍zenie z partyjniactwem w stoczniach, otwarto軼i na g這sy zwi您kowc闚 oraz zapewnienia miejsc nauki zawod闚, zwi您anych z przemys貫m stoczniowym-takie s najwa積iejsze postulaty stoczniowc闚, kt鏎zy dzi o godzinie 16.00 na rondzie w ㄆnowie rozpocz瘭i uliczny protest przeciwko brakowi skutecznych dzia豉 rz康z帷ych dla ocalenia polskiego przemys逝 stoczniowego. Zatroskani o swoje miejsca pracy stoczniowcy demonstruj na drodze wjazdowej do 安inouj軼ia domagaj帷 si od w豉dz powo豉nia „prawdziwego menad瞠ra, a nie politycznego klakiera".



Mia豉 by dobra zmiana, a stocznia b璠zie zaorana"! skanduj protestuj帷y, podsumowuj帷 w ten spos鏏 nie spe軟ienie wyborczych obietnic obecnie rz康z帷ych. W豉dze deklarowa造 skuteczn pomoc dla polskiego przemys逝 stoczniowego. Zdaniem zwi您kowc闚, te zapowiedzi okazuj si dzi czczymi obietnicami, deklaracjami bez pokrycia. Po spotkaniu manifestuj帷ych przy rondzie w ㄆnowie na g堯wnej drodze wjazdowej do miasta, stoczniowcy blokowali jezdni maszeruj帷 w S3. Stoczniowcy maj do嗆 zwodzenia ich od lat obietnicami rz康z帷ych, kt鏎zy deklaruj realn pomoc dla stoczni. Zdaniem zwi您kowc闚 jednak z tych obietnic decydenci si nie wywi您uj.

W prote軼ie przeciw niszczeniu stoczni zwi您kowcy blokowali rondo w ㄆnowie. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczy雟ki

Warto w tym momencie przypomnie, 瞠 jeszcze nie tak dawno 安inoujska MSR by豉 jedn z 3 najlepiej prosperuj帷ych polskich stoczni i, nawet bez pomocy pa雟twa osi庵a豉 鈍ietne wyniki! Rozbudowywa豉 swoj infrastruktur, realizowa豉 odwa積e inwestycj, prze篡豉 nawet transformacj ustrojow, kt鏎a pozbawi豉 ich sta造ch armator闚.

W prote軼ie przeciw niszczeniu stoczni zwi您kowcy blokowali rondo w ㄆnowie. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczy雟ki

K這poty zacz窸y si w roku 2013 , kiedy MSR S.A. zosta豉 przej皻a przez stocznie remontow w Szczecinie. W latach 2014 – 2015 sprzedano oko這 27 ha teren闚 inwestycyjnych by貫j MSR S.A. oraz sprzedano lub zlikwidowano wiele nowoczesnych urz康ze s逝膨cych do realizacji proces闚 remontowych na statkach.

W prote軼ie przeciw niszczeniu stoczni zwi您kowcy blokowali rondo w ㄆnowie. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczy雟ki

Dwa lata p騧niej, w 2016 r. Beata Szyd這 obieca豉, 瞠 stocznia powr鏂i do swojej 鈍ietno軼i. Mimo jej obietnic o powstaniu stoczni z kolan, to kolano znalaz這 si na Stoczniowcach i jeszcze mocniej przyciska ich do pod這gi. Ostatnio zacz窸o ci捫y nad MSR widmo prywatyzacji, co jest z豉maniem zapewnie o odbudowie pa雟twowego przemys逝 stoczniowego. Dlatego Stoczniowcy nie mog czeka, oni potrzebuj zmiany, teraz!

廝鏚這: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udost瘼nij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodaj帷 komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Polityk prywatno軼i.

Zauwa篡貫 b陰d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl康asz 1-25 z 62

Go嗆 • Wtorek [14.07.2020, 18:50:26] • [IP: 176.221.122.***]

秧damy nie pisze si przez rz. Tak na przysz這嗆, jakby kto robi transparent.

Go嗆 • Niedziela [12.07.2020, 14:39:27] • [IP: 176.221.122.**]

Do IP 89.64.7. 12.07.2020. godz.00.066.21. Takich ograniczonych jak ty, tam nie brakuje ! Dlatego jest stocznia w katastrofalnej sytuacji. A co to jest z豉 sytuacja firmy, to 瞠by zrozumie trzeba mie troch potencja逝. Tobie jego brak. Oby jak najmniej by這 w tej upad貫j stoczni, tego typu pracownik闚, bo nawet schroniska dla kot闚 nie da si tam zorganizowa.

Go嗆 • Niedziela [12.07.2020, 12:12:06] • [IP: 188.146.182.**]

Za och豉py i srebrniki si sprzedaje. Goni dziadostwo i cwaniak闚!

Go嗆 • Niedziela [12.07.2020, 12:08:23] • [IP: 87.205.67.**]

HNAT HNAT GDZIE JESTE TY...!!

Pracownik • Niedziela [12.07.2020, 10:17:03] • [IP: 5.173.152.**]

2012-2013 - Przej璚ie przez stoczni szczeci雟k ca貫go maj徠ku i pracownik闚 MSR 2014-2015 Likwidacja nowoczesnych urz康ze, sprzeda 27 ha teren闚 stoczni, wycofanie si pot篹nego kontrahenta - Norwegii

Go嗆 • Niedziela [12.07.2020, 08:03:35] • [IP: 94.254.224.*]

Brawo. Blokowa ca造 ruch do Szwecji niech Padnie. Niech gazoport stoi

Go嗆 • Niedziela [12.07.2020, 06:05:18] • [IP: 62.69.253.**]

Kto niszczy stocznie? -polacy, a dla czego? bo to g逝pi nar鏚. Musi mie kaganiec na ryju i pana z kijem.

Rose • Niedziela [12.07.2020, 00:06:21] • [IP: 89.64.7.**]

kto kolwiek interesuje si losami stoczni to niech b璠zie 鈍iadom, nic z貫go w tej sp馧ce si nie dzieje... nic powtarzam nic... Co do manifestuj帷ych. ..? 疾nada, 軼i庵ni皻e lewackie benkarty z megafonami i szmatami na kiju... To po這wa uczestnicz帷ych kolejne 40 % to emeryci a 10% i dos這wnie 10 os鏏 zatrudnionych w stoczni i tych zwi您kowych nierob闚. ..

Go嗆 • Sobota [11.07.2020, 15:53:39] • [IP: 176.221.123.**]

膨dam a nie rz康am.

Go嗆 • Sobota [11.07.2020, 14:09:20] • [IP: 83.20.55.***]

Strajkowa造 trzy wydzia造 stoczni: 1. ANTIFA 2. PPS a z 3. wydzia逝 kilku niezorientowanych stoczniowc闚. Ale bratnie dusz ze stoczni 瞠 疸ina Pomaga造. Tylko te czerwone flagi bratnich dusz to maj chyba kolor czerwony ze wstydu

Ars • Sobota [11.07.2020, 13:54:38] • [IP: 176.221.122.**]

A tak na powa積ie to niech PAN STOCZNIOWIEC wypowie si DLACZEGO ZWYKLI KIEROWCY NA TYM MAJ CIERPIE. Za takie chodzenie powinno si im mandaty dowali i nic wi璚ej. Kolego przez nich sp騧ni si na wizyt do lekarza w Szczecinie, nast瘼ny wolny termin wizyty za 3 miesi帷e. BRAWO TAK DALEJ, ZAMIAST SYMPATYK紟 R笅CIE SOBIE WI犴EJ WROG紟. Zwi您ki zawodowe wam nie pomog, a przez takie akcje zwykli postronni ludzie te nie pomog i nie popr. Nast瘼nym razem proponuj zablokowa kana wodny 安inouj軼ie - Szczecin.

Go嗆 • Sobota [11.07.2020, 11:53:42] • [IP: 37.47.242.**]

[10.07.2020, 19:33:07]  [IP: 178.238.247.**] toczniowcy sami zapracowali sobie na sw鎩 los Pami皻am lata 80-te, lata 鈍ietno軼i MSR. Potem polityka zdominowa豉 zdrowy rozs康ek i ekonomi. Do rz康zenia w陰czy si NSZZ Solidarno嗆. Dzi po dzia豉czach s逝ch zagin掖. Zostali stoczniowcy z r瘯 w nocniku. 畝le i pretensje mog mie tylko do siebie.

Go嗆 • Sobota [11.07.2020, 11:45:39] • [IP: 94.254.224.***]

Pracuje na stoczni i dla mnie to jest koszmar doki ledwo co chodz syf i komuna zamyka stocznie i na terenie stoczni jakie atrakcje wybudowa ten strajk troch s豉by ludzie za szybko chodz zestresowani byli i ma這 bardzo ma這 strajkuj帷ych

Go嗆 • Sobota [11.07.2020, 09:34:25] • [IP: 37.47.138.**]

Pani z partii kt鏎a si wypowiada. W豉郾ie przez takich jak Pani jest taka sytuacja niech polityka odczepi si od stoczni to zaraz wyjdzie na prost.

Go嗆 • Sobota [11.07.2020, 00:15:49] • [IP: 176.221.123.***]

Go嗆 • Pi徠ek [10.07.2020, 20:26:58] • [IP: 178.238.252.**] popieram swinoujszczanie... Jak chce Ci si la to si odlej. Nie musisz tego wszystkim oznajmia. J瞛yk polski i jego odmiana to masz na poziomie pierwszej klasy szko造 podstawowej.

Go嗆 • Pi徠ek [10.07.2020, 23:38:54] • [IP: 188.146.160.**]

Dumny jestem z polskiej m這dzie篡 nie zale積ie kim Oni s. Walcz z tekturowymi nieudacznikami pod szyldem pisu. Stoczniowcom trzeba pom鏂. To nasza stocznia i stanie na uboczu jest niegodziwe. Za tydzie ma by podobny protest na tym rondzie a do skutku. Kaczy雟ki 800 metr闚 od tego ronda wybudowa za nasze pieni康ze marin w ㄆnowie, by z Brudzi雟kim sp璠za tu wakacje w Krainie 44 Wysp, a nie zadba o stocznie kilka kilometr闚 dalej.

Go嗆 • Pi徠ek [10.07.2020, 23:35:04] • [IP: 176.221.123.***]

Jecha貫m dzi do Mi璠zyzdroj闚, przez ten protest sta貫m na rondzie oko這 p馧 godziny. Nie mam nic do stoczniowc闚, ale jak widz flagi antify, to wiem 瞠 tak na prawd chodzi o lewack zadym przedwyborcz. 疾nuj帷e 瞠 stoczniowcy pozwalaj na tak bandyck hucp przedwyborcz i dopuszczaj do swojego protestu g闚niarzy z aniify

Go嗆 • Pi徠ek [10.07.2020, 23:32:27] • [IP: 176.221.123.**]

Zacz窸a si nagonka na zwi您ki a to nie oni organizowali ten strajk...

Go嗆 • Pi徠ek [10.07.2020, 22:39:32] • [IP: 80.245.177.***]

stoczniowcy, g堯wnie zwi您ki zawodowe. .. byli super zadowoleni przez kilkana軼ie lat. .. dwa dni przed wyborami zacz瘭i strajkowa. ... wszystkie stocznie porujnowa造 sp馧ki. .. z dawnego uk豉du. .. sp馧ki musia造 zarobi !! reszta si nie liczy豉. ...

Go嗆 • Pi徠ek [10.07.2020, 22:12:23] • [IP: 5.173.146.**]

Po co ludzie plujecie jadem i si do ka盥ego czepiacie. Chcieli pracownicy pokaza swoje niezadowolenie to je pokazali i chwa豉 im za to. A to 瞠 by豉 m這dzie, czerwona czy zielona to wszystko jedno. Chocia pokazali, 瞠 interesuj si stoczniowcami. Po co ludzie piszecie o Zwi您kach Zawodowych jak oni nie brali udzia逝 w prote軼ie. Byli tam Stoczniowcy nie zwi您kowcy. Na Zwi您kowc闚 przyjdzie czas, a wtedy b璠zie g這郾o nie tylko w 安inouj軼iu. Bo wszyscy Stoczniowcy to jedna rodzina. Pozdrawiam

Go嗆 • Pi徠ek [10.07.2020, 22:09:23] • [IP: 188.146.160.**]

Jak g這sowali軼ie, to teraz tak macie. Blokowa do skutku, a prezes zapadnie si pod ziemi - mowa o Kaczy雟kim. O Kurskim te. Wart jeden drugiego. 畝這sne postacie w naszej historii. Pewnie b璠 zapomniani, tylko naukowcy b璠 o takim fakcie rozmy郵a.

Go嗆 • Pi徠ek [10.07.2020, 21:29:03] • [IP: 178.238.249.**]

Stoczniowcy taka form protestu wy陰cznie utrudniaj 篡cie zwyk造ch ludzi, w tym g堯wnie mieszka鎍闚 s御iednich miejscowo軼i. Czym oni wam zawinili ? Efektem tego protestu mo瞠 by tylko wrogie nastawienie pasa瞠r闚 zablokowanych pojazd闚 do stoczniowc闚.

Go嗆 • Pi徠ek [10.07.2020, 21:27:42] • [IP: 188.146.185.**]

Co tu du穎 pisa po prostu s.maciarze !!

jankes • Pi徠ek [10.07.2020, 21:07:43] • [IP: 185.34.236.***]

G這sujcie dalej na platfus闚 to stocznie b璠ziecie mie ale w Niemczech.

Go嗆 • Pi徠ek [10.07.2020, 21:06:38] • [IP: 185.232.52.***]

Zdaje si, 瞠 g這sowali軼ie wszyscy na mafi pislamsk. To teraz macie. Zwr鵵cie si teraz do Pinokia i Budynia, oni wam pomog - upa嗆 ni瞠j na kolana.

Ogl康asz 1-25 z 62
■ „Korytarz 篡cia” nie tylko na drodze, ale tak瞠 na pla篡. Nie zabierajmy miejsca tym, kt鏎zy ratuj 篡cie i zdrowie ■ Gmina Miasto 安inouj軼ie, w programie rz康owym „Zdalna Szko豉 + wsparcie Og鏊nopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kszta販enia zdalnego” pozyska豉 kolejne 鈔odki finansowe w wysoko軼i 73 160,00 z. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup tablet闚 dla najbardziej potrzebuj帷ych uczni闚 naszego Miasta ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydowa: rok szkolny rozpocznie si tradycyjnie 1 wrze郾ia, a dzieci p鎩d do szko造! 1 wrze郾ia szko造 otworz swoje podwoje dla uczni闚, a ci spotkaj si ze sob, poznaj plan lekcji. W kolejnych dniach nauka tak瞠 odbywa si b璠zie w szko豉ch-poinformowa這 MEN ■ Nadal obowi您uje zakaz wjazdu turyst闚 jednodniowych z innych niemieckich land闚 zwi您kowych oraz z innych kraj闚 w og鏊e. Zakaz ten b璠zie obowi您ywa na pewno do ko鎍a sierpnia ■ Bez dodatkowej dyskusji radni zaakceptowali plan ustalenia sieci projekty publicznych szk馧 podstawowych prowadzonych przez miasto jak i sieci szk馧 ponadpodstawowych i specjalnych ■ ZGM po zmianach ma przej望 siedzib Towarzystwa Budownictwa Spo貫cznego przy ul. Wyspia雟kiego 35 c. Na zmiany zwi您ane z przekszta販eniem oraz ulokowaniem w nowej siedzibie w豉dze miasta przewiduj czas do ko鎍a wrze郾ia ■ Rada Miasta jednog這郾ie podj窸a uchwa喚 w sprawie rekompensaty dla sp馧ki ZGM Sp馧ka z ograniczon odpowiedzialno軼i z tytu逝 realizacji zada w豉snych Gminy Miasto 安inouj軼ie ■