POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [10.07.2020, 18:20:55] • Świnoujście

O co walczą stoczniowcy i ich dzieci – poznajcie ich postulaty! Zobacz film!

O co walczą stoczniowcy i ich dzieci – poznajcie ich postulaty! Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Relację z protestu stoczniowców na rondzie w Łunowie warto uzupełnić o konkretne postulaty z jakimi pracownicy wyszli dziś na ulicę. Komitet protestacyjny przekazał nam 24 punkty, w których stoczniowcy zawarli swoje obawy i żądania. Oto one:



1. Tu, w stoczni pracują nasi rodzice, dziadkowie, wujkowie, rodzeństwo. Ta pikieta chcemy zawalczyć o ich byt i prace.

2. Martwimy się o swoją przyszłość. Chcemy pokończyć studia i szkoły. A tak, jeżeli nasi rodzice stracą prace, to stracą również dochody a my możliwość kształcenia się.

3. Naszą rolą, rolą młodych jest teraz pora aby upomnieć się o swoich rodziców, o ich miejsca pracy jakim jest Stocznia.

4. Kiedy nasi bliscy martwią się codziennie o swoją i naszą przyszłość, o prace, to na nas, młodych, spoczywa obowiązek pomocy im w walce o lepsze jutro.

5. W tym roku nie pojedziemy na wakacje z rodzinami. Nasi rodzice muszą odłożyć pieniądze na czarną godzinę.

6. Czujemy się w obowiązku zadać pytanie rządzącym w imieniu naszych rodziców, co dalej ze Stocznią w Świnoujściu?

7. Od 2013 roku ciąży nad stocznią widmo jej sprzedaży i likwidacji. Przyglądaliśmy się temu ze spokojem ale teraz nadszedł nasz czas, czas młodych na zadawanie nie wygodnych pytań rządzącym?

8. Rząd dobrej zmiany obiecywał odbudowę przemysłu stoczniowego. Tym czasem nadal nie ma szkół, które kształciły by fachowców z branży stoczniowej.

9. Wiążmy swoja przyszłość z Polską,

10. Mówimy stanowcze dość upolitycznianiu spółek skarbu państwa.

11. Mówimy dość prezesom z nadania partyjnego.

12. Chcemy pracować tu, w Polsce, w naszych Stoczniach jak nasi rodzice, dziadkowie, wujkowie. Nie chcemy wyjeżdżać za granice.

13. Chcemy normalności w Stoczni a nie patrzeć na umęczone twarze naszych rodziców po powrocie ze Stoczni.

14. Żądamy jasnych deklaracji od rządu jakie plany ma odnoście Zakładu Produkcyjnego w Świnoujściu?

15. Czy po to została zrobiona wycena zorganizowanej części Zakładu w Świnoujściu aby go sprzedać?

16. Jakie plany ma zarząd odnośnie naszej Stoczni?

17. Żądamy transparentność i równego traktowania wszystkich związków zawodowych działających w Stoczni.

18. Żądamy dla Stoczni prezesa managera a nie z nadania politycznego.

19. Stocznia zasługuje na kompetentny Zarząd

20. Czy został opracowany dla Stoczni plan naprawczy?

21. Czy jedynym, możliwym rozwiązaniem dla Stoczni jest plan jej sprzedaży jak chce właściciel?

22. Brak podwyżek inflacyjnych za to są kolejne służbowe auta dla Zarządu.

23. Faktyczna kondycja firmy jest ukrywana.

24. Utrudniony dialogu strony społecznej z zarządem. Zarząd faworyzuje tylko jedna organizację, solidarność 80 a w Stoczni działają w sumie cztery związki.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 59, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 59

Gość • Środa [15.07.2020, 23:48:36] • [IP: 5.173.146.***]

Gość • Niedziela [12.07.2020, 14:26:36] • [IP: 5.184.231.***]

Było kilku w tej stoczni, ktorzy w 2012-2013 wspierali i popierali te niszczące działania. związane z przejęciem naszej doskonale prosperującej stoczni przez bankrutująca stocznie ze szczecina, jak W. D. czy B. J., którzy jeszcze pracują.

Gość • Niedziela [12.07.2020, 09:14:41] • [IP: 31.0.34.**]

Balazs wie co będzie ze stocznia, zapytajcie, czemu zapomnieliscie o najbogatszej osobie w rejonie że znajomoscoami i kontaktami?

Gość • Niedziela [12.07.2020, 07:10:25] • [IP: 195.205.242.***]

PapaDance • Sobota [11.07.2020, 20:17:18] • [IP: 37.30.51.***] Ja byłem w pracy, bo żeby takich damzjadów utrzymać pracujemy po 10-12 godzin. - i pewnie waliłeś żołądkową na wydziale?

Gość • Niedziela [12.07.2020, 00:33:34] • [IP: 176.221.123.***]

PapaDance • Piątek [10.07.2020, 23:35:14] • [IP: 188.147.37.**] Łukaszek miał odwagę tam iść w przeciwieństwie do wielu innych. Nie chciał występować przed kamerami, wszyscy go namawiali. Nie wiem tylko gdzie ty byłeś jak on miał parcie na szkło.

PapaDance • Sobota [11.07.2020, 20:17:18] • [IP: 37.30.51.***]

Ja byłem w pracy, bo żeby takich damzjadów utrzymać pracujemy po 10-12 godzin.

Gość • Sobota [11.07.2020, 18:41:28] • [IP: 31.0.39.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [11.07.2020, 15:59:02] • [IP: 176.221.123.***]

Mój komentarz nie został umieszczony a prawa nie złamałem. Upadek stoczni (MSR) rozpoczął się po latach 90. Pracowałem w MSR od początku. W roku 1990 zostałem zwolniony (w ramach redukcji etatów), nie należałem do żadnych związków może dlatego nikt się za mną nie wstawił. Znalazłem inną pracę lepiej płatną i teraz siedzę sobie na emeryturze i emeryturę mam większą niż ci którzy w stoczni pracują.

Gość • Sobota [11.07.2020, 14:01:30] • [IP: 37.47.160.**]

PapaDance • Piątek [10.07.2020, 23:35:14] • [IP: 188.147.37.**] Łukaszek miał odwagę tam iść w przeciwieństwie do wielu innych. Nie chciał występować przed kamerami, wszyscy go namawiali. Nie wiem tylko gdzie ty byłeś jak on miał parcie na szkło.

Gość • Sobota [11.07.2020, 12:13:14] • [IP: 37.47.144.***]

Panie Żmurkiewicz niech Pan się zajmie stocznia bo te tereny naleza do swinoujscia ludzie straca stanowiska pracy a pana to gowno obchodzi siedzi pan z dupa w urzędzie i nic nie robi. Mlodzi znajda sobie prace a starsi gdzie maja po dwa czy trzy lata do emerytury to pana nie obchodzi. Najlepiej tylko sobie zaslugi przypisywac. Albo granice otwierać i zyc z koronawirusem w swinoujsciu!!takiego prezydenta tylko odwołać

Gość • Sobota [11.07.2020, 10:02:41] • [IP: 37.47.150.**]

Gdzie są Ci co tak wspomagają i walczą o przemysł morski.Nowicki to było wszystko pod twoim oknem.Gdzie twoje pieski, które skomlą na twój rozkaz.Pikniki róbcie sobie za naszą kasę i zamknąć paszcze.Prostaki i tchórze.

Gość • Sobota [11.07.2020, 09:17:00] • [IP: 77.252.46.***]

tylko nie zapyziale Swinoujscie ty kretynie chyba ty jestws zapyzially

Gość • Sobota [11.07.2020, 09:10:48] • [IP: 119.30.39.***]

Może ktoś powie o co w tym cyrku chodzi. Postulaty wyglądające jak z. .., Owsiak by to lepiej dokończył. Panienka z PPS martwiąca się o stocznię w Świnoujściu, ciekawy zbieg okoliczności. Problemy z naszą stocznią są od zarania dziejów. Może ktoś ma jakieś dokładne plany, wie coś na ten temat? Proszę wrzucić linka, opisać, tylko proszę również poprzeć nie wymyślać na biegu tylko poprzeć konkretnymi dowodami.

Gość • Sobota [11.07.2020, 09:04:49] • [IP: 37.47.185.***]

Wielkie brawa dla młodzieży z Frontu Antykapitalistycznego oraz PPS

Gość • Sobota [11.07.2020, 02:32:30] • [IP: 176.221.122.***]

Idiotyzm, ludzie nie patrzą na to, że utrudniają pracę innym osobom przez takie zachowanie. Niech szukają tego prezesika lub idą pod stocznię i tam sobie protestują. Normalnie ludzie pokroju IQ Dywanu wystarczy posłuchać, że osoba, która udzielała wywiadu nie za bardzo wie o czym mówi, a posługuje się pomówieniami a nie konkretnymi dowodami. Wstyd.

Gość • Sobota [11.07.2020, 00:39:50] • [IP: 37.47.73.***]

Przede wszystkim odłączyć się od Szczecina.

Gość • Sobota [11.07.2020, 00:04:21] • [IP: 46.76.17.**]

O co walczą stoczniowcy i ich dzieci?...Przecież potężna stocznia jest w Toruniu, tam budują nie tylko statki pełnomorskie, ale lotniskowce, okręty podwodne oraz okręty o napędzie nuklearnym, a każdy okręt oddany do użytku od razu jest wyświęcany co by przynosił sowite profity dla Kraju naszego WOLSKI...Przecież sam Ojciec Tadeusz zbierał pieniądze na ratowanie stoczni sprzedając cegiełki...Jedźcie strajkować do Torunia, a nie blokujecie trasę drogi nadmorskiej...Pieniądze dla stoczni są w Toruniu w skarbcu Ojca Naszego...📌📍📍

Gość • Piątek [10.07.2020, 23:45:31] • [IP: 31.0.47.**]

Popieram całkowicie, walczcie o swoje, brawo

Gość • Piątek [10.07.2020, 23:40:45] • [IP: 176.221.123.***]

Wybierzcie Trzaskowskiego, a niewidzialna ręka rynku załatwi wszystko.

PapaDance • Piątek [10.07.2020, 23:35:14] • [IP: 188.147.37.**]

Zabierzcie tego przypała Lukaszka związkowca sprzed kamer. Czy wy nie nacie kogoś poważniejszego do wypowiadania w imieniu ogółu? MA NIERÓB PARCIE NA SZKŁO! Ogląda się to jak reportaz z zamieszek w obozie dla uchodźców.

Gość • Piątek [10.07.2020, 23:31:26] • [IP: 188.146.160.**]

Kończy się dojna krowa i rozbijanie ponad 1500 niemieckich drogich limuzyn, w tym pancerne. Dał bym im trabanty, bo na inne nie zasłużyli, choć kiedyś takim jeździłem, ale to były inne czasy.

Gość • Piątek [10.07.2020, 23:26:58] • [IP: 176.221.123.**]

Czy to PIS czy PO, to jest nieważne. Obie te partie są winne i nie ma co się o to kłócić. Żałuję, że nie będę mógł zobaczyć tej piany jaką toczyć będzie Gróbarczyk i Pacynka. No, bo jak to tak przed wyborami. Przecież stocznia działa dobrze, prom budują, lodołamacze budują haha lodołamacze na szarą taśmę.

Gość • Piątek [10.07.2020, 22:48:30] • [IP: 178.238.249.**]

Od 5 lat rządzi PiS i co uratowali stocznię?

Gość • Piątek [10.07.2020, 22:04:52] • [IP: 176.221.123.***]

Teraz rzadzi PIS i na pewno zostawi Polske w ruinie. Na poczatku swoich rzadow korzystali z tego co poprzedni rzad wypracowal a swoim populizmem (obiecujac gruszki na wierzbie), oglupili tylko swoj elektorat, Rozdajac ochlapy z naszych podatkow, sami rozdaja sobie milony(afera goni afere)i tylko wiedza o tym ci, ktorzy nie ogladaja szczujni zwanej tv publiczna.Wracamy do czasow przasnego PRL-u i tylko moga to chwalic ci, ktorzy nie dojrzeli do demokracji.Prezydent Duda okazal sie byc przedstawicielem swojej partii i tylko swojego elektoratu...kompromitacja calkowita, szczegolnie w przypadku lekcewazenia Konstytucji.Dlatego glosowanie na Trzaskowskiego moze dac pocztek drodze do lepszej Polski, mniej przasnej i koltunskiej.!

Gość • Piątek [10.07.2020, 21:43:48] • [IP: 185.126.111.**]

Hhahaah I co Świnoujskie pisuary:D Gdzie ten Wasz lepszy świat , czemu tak cicho siedzicie pod tym postem ahhahaha

Oglądasz 1-25 z 59
■ Obchody uroczystości z okazji Dni Morza zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez reprezentantów Urzędu Miasta w imieniu wszystkich delegacji w dniu 25 czerwca 2021 roku o godz. 11 na Placu Rybaka pod pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza". Osoby zainteresowane upamiętnieniem uroczystości mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów. Rozwiązanie to podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Apel mieszkańców Przytoru-Łunowa. Mieszkańcy Przytoru-Łunowa zwrócili się z pisemną prośbą do prezydenta miasta Janusza Żmurkiewicza, o pilne rozwiązanie dużego problemu dzieci i rodziców jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. „My niżej podpisani mieszkańcy dzielnicy Przytór/Łunowo, rodzice i opiekunowie dzieci w wieku szkolnym, zwracamy się z prośbą o zorganizowanie półkolonii w oparciu o bazę dydaktyczną dzielnicy lub filię MDK. Prośbę swą motywujemy tym, iż dzieci po całorocznym przebywaniu w przymusowym odosobnieniu potrzebują kontaktów, które w wielu przypadkach muszą być zainicjowane metodycznie, z pomocą specjalistów pedagogów, psychologów czy terapeutów zajęciowych. Wiemy, że od strony prawnej nie ma przeszkód dla organizacji tego typu opieki wakacyjnej, dlatego prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby z wyrazami szacunku” ■ Właściciele nieruchomości, którzy zainteresowani są usunięciem ze swoich posesji wyrobów zawierających azbest, mogą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18 czerwca 2021 r. składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Świnoujście przy ul. Wojska Polskiego 1/5 wypełnione wnioski wraz z kompletem wymaganych załączników. ■ Czy Świnoujście płaci kary za przekroczenia dopuszczonych dla miasta limitów wodnych? Czy mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą się obawiać, że w mieście zabraknie wody? Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu zapytaliśmy o koszty dwóch inwestycji: budowę ujęcia słonawej wody i stacji uzdatniania wody w Świnoujściu. Interesowało nas m. in. z czego wynika 50-procentowa różnica w oszacowaniu wartości zamówienia w stosunku do stawek uzyskanych w wyniku rozeznania rynku. ■