POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [27.08.2011, 12:04:10] • Świnoujście

FINAŁ FAMY już tuż, tuż…

FINAŁ FAMY już tuż, tuż…

fot. FAMA

Już dziś wieczorem KONCERT FINAŁOWY tegorocznej FAMY! „WARJUTKOWO” to widowisko bazujące na tekstach poety Michała Zabłockiego - współpracował z Piwnicą pod Baranami, Grzegorzem Turnauem, Anną Szałapak, Beatą Rybotycką czy Czesławem Mozilem, jest autorem takich przebojów, jak: „Cichosza”, „Bracka”, „Maszyna do świerkania”. Reżyserii spektaklu podjął się Jerzy Jan Połoński.

FAMA ro również konkurs. Sześcioro jurorów podczas dwóch tygodni przyglądało się pracy uczestników warsztatów i oceniało przygotowane przez nich projekty. Famowicze walczą o Trytona – nagrodę dla największej osobowości artystycznej Festiwalu, Nagrodę im. Maxa Szoca za nieszablonową oraz kreatywną postawę artystyczną, Nagrodę im. Mariana Redwana za poziom prezentowanych tekstów, Nagrodę im. Andrzeja Jakóbca dla najzdolniejszego muzyka, Nagrodę im. Marka Kasza dla najlepszego dziennikarza Festiwalu. Pozostałe nagrody przyznawane są w kategoriach: Sztuki Wizualne, Sztuki Sceniczne, Muzyka. Lamelat Famy i Nagroda Organizatora
Obrady zakończyły się późno w nocy. - Jestem bardzo zadowolona z wystawy „Siostro basen” na której swoje prace zaprezentowali plastycy z ASP w Krakowie , z wydziału Politechniki Radomskiej oraz grupa Kuku Kuku . Cieszą mnie też gazety festiwalowe „ Famaznine” i „Torpeda Ludu”.Zależy nam na tym ,żeby łączyć wydawanie gazety z warsztatami – podkreśla Alicja Sawicka, Dyrektor Programowa Festiwalu.
Darkowi Foksowi poecie, prozaikowi i scenarzyście najbardziej podobał mi się teatr improwizowany Kancyk. Z jego opinią zgadza się inny Juror - Janusz Grzywacz- kompozytor, pianista, aranżer oraz pedagog. - Z sekcji audiowizualnej na pewno mogę wskazać świetny film „Ubierz mnie”- dojrzały i zawodowy. Dobre wrażenie zrobił na mnie Bydgoszcz Klezmer Band, to dobrzy muzycy, którzy mają przed sobą przyszłość. Z zespołów rokowych najbardziej wybiła się formacja The Clocke Mashine, dali naprawdę znakomity koncert – mówi, kiwając głową z uznaniem.

Kto okaże się wielki wygranym FAMY? Wszystko stanie się jasne już dziś po 20:00.


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Staruszek(nie portier) • Wtorek [14.08.2012, 18:06:54] • [IP: 37.47.20.***]

Jeszcze nie zaczeli a już kończą ? Nie ma więc szans zrealizoawania bogaego i urozmaionego programu przedstawoego na tym portalu, przez pania Dyrektor d/s Artystycznych ? Szkoda ? Pani Dyrektor dedykuje ulubiona piosenk mej chmurnej i może durnej młodości " Okularnicy". Do ierownictwa FAMA mam pytanie. Czy juz Ustaliliści historie powstania tej imprezy i nazwiska tych, którzy ją tworzyli ?

Oglądasz 1-1 z 1
■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■