POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [27.08.2011, 07:34:03] • Świnoujście

MALa duet czyli Magda, Liwia, harmonia, ruch i przestrzeń

MALa duet czyli Magda, Liwia, harmonia, ruch i przestrzeń

fot. Adam Strukowicz

Magda Grabowska i Liwia Bargieł przyjechały na Międzynarodowy Campus Artystyczny FAMA by zaintrygować widza harmonią ruchu i [przestrzenią. „Co widzisz” to performance, który zaprezentowały w piątek w hali Basenu Północnego.Swój projekt oparły na teoriach Rudolfa Labana. Sekwencje ruchowe zamyka w niej ograniczona przestrzeń sześcianu. Zaprezentowane układy taneczne nie prezentują żadnej narracji, a tancerki nie próbują wcielić się w określone postaci.

MALa duet czyli Magda, Liwia, harmonia, ruch i przestrzeń

fot. Adam Strukowicz

To ruch jest najważniejszy, stanowi niezależne medium, a ciało żywą, plastyczną formę, wartość uniwersalną. A jednak perfomerki zadają widzowi pytanie czy to co widzi ma dla niego znaczenie, czy będzie doszukiwał się ukrytego sensu w gestach?

Czy i jakie emocje w nim wzbudzi, a wreszcie czym stanie się dla niego przestrzeń galerii, w której zetknął się z performance’m?

MALa duet czyli Magda, Liwia, harmonia, ruch i przestrzeń

fot. Adam Strukowicz

Niezależnie od tego jak skutecznie udało się poszukać odpowiedzi widzom piątkowej prezentacji zapatrzenie, zamyślenie i jakaś dziwna koncentracja stała się udziałem wielu spośród widzów. A od tego był już tylko krok do osobistych refleksji. I o to chodziło przede wszystkim!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Pan Psychik • Wtorek [14.08.2012, 11:49:52] • [IP: 31.63.195.**]

Miota nimi jak szatan.

Gość • Sobota [27.08.2011, 18:41:58] • [IP: 188.33.146.***]

super!

Gość • Sobota [27.08.2011, 13:57:08] • [IP: 92.42.117.***]

moim zdaniem to było bardzo ciekawe.

Gość • Sobota [27.08.2011, 10:32:37] • [IP: 80.245.178.***]

Nie wiem co one braly, ale radze odstawic.

Gość • Sobota [27.08.2011, 07:52:13] • [IP: 92.42.112.***]

nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuda

Oglądasz 1-5 z 5
■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■