iswinoujscie.pl • Sobota [27.08.2011, 12:04:10] • Świnoujście

FINAŁ FAMY już tuż, tuż…

FINAŁ FAMY już tuż, tuż…

fot. FAMA

Już dziś wieczorem KONCERT FINAŁOWY tegorocznej FAMY! „WARJUTKOWO” to widowisko bazujące na tekstach poety Michała Zabłockiego - współpracował z Piwnicą pod Baranami, Grzegorzem Turnauem, Anną Szałapak, Beatą Rybotycką czy Czesławem Mozilem, jest autorem takich przebojów, jak: „Cichosza”, „Bracka”, „Maszyna do świerkania”. Reżyserii spektaklu podjął się Jerzy Jan Połoński.

FAMA ro również konkurs. Sześcioro jurorów podczas dwóch tygodni przyglądało się pracy uczestników warsztatów i oceniało przygotowane przez nich projekty. Famowicze walczą o Trytona – nagrodę dla największej osobowości artystycznej Festiwalu, Nagrodę im. Maxa Szoca za nieszablonową oraz kreatywną postawę artystyczną, Nagrodę im. Mariana Redwana za poziom prezentowanych tekstów, Nagrodę im. Andrzeja Jakóbca dla najzdolniejszego muzyka, Nagrodę im. Marka Kasza dla najlepszego dziennikarza Festiwalu. Pozostałe nagrody przyznawane są w kategoriach: Sztuki Wizualne, Sztuki Sceniczne, Muzyka. Lamelat Famy i Nagroda Organizatora
Obrady zakończyły się późno w nocy. - Jestem bardzo zadowolona z wystawy „Siostro basen” na której swoje prace zaprezentowali plastycy z ASP w Krakowie , z wydziału Politechniki Radomskiej oraz grupa Kuku Kuku . Cieszą mnie też gazety festiwalowe „ Famaznine” i „Torpeda Ludu”.Zależy nam na tym ,żeby łączyć wydawanie gazety z warsztatami – podkreśla Alicja Sawicka, Dyrektor Programowa Festiwalu.
Darkowi Foksowi poecie, prozaikowi i scenarzyście najbardziej podobał mi się teatr improwizowany Kancyk. Z jego opinią zgadza się inny Juror - Janusz Grzywacz- kompozytor, pianista, aranżer oraz pedagog. - Z sekcji audiowizualnej na pewno mogę wskazać świetny film „Ubierz mnie”- dojrzały i zawodowy. Dobre wrażenie zrobił na mnie Bydgoszcz Klezmer Band, to dobrzy muzycy, którzy mają przed sobą przyszłość. Z zespołów rokowych najbardziej wybiła się formacja The Clocke Mashine, dali naprawdę znakomity koncert – mówi, kiwając głową z uznaniem.

Kto okaże się wielki wygranym FAMY? Wszystko stanie się jasne już dziś po 20:00.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/19312/