POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [14.08.2012, 02:02:31] • Świnoujście

Klub „Famy” też już działa. Zobacz film

Klub „Famy” też już działa. Zobacz film

fot. Sławomir Ryfczyński

W poniedziałek, po zakończeniu koncertu inauguracyjnego „Famy” jego uczestnicy nie rozeszli się na miejsca noclegu. Mimo późnej pory większość skierowała się tam gdzie przez najbliższe dwa tygodnie kwitnąć będzie nocne życie muzyczne i towarzyskie „Famy”. Przy muzyce, przy stolikach Famowicze rozmawiają o swoich projektach festiwalowych i prywatnych. Niektórzy mówią, że tak naprawdę „Fama” rodzi się właśnie tu – w klubie festiwalowym. Po raz kolejny tę rolę pełni Jazz Club Centrala. Klubową estradę odnajdziemy natomiast w Sali Jazz Club Scena. Jako pierwsi, w poniedziałek zagrali tam muzycy grupy „Fairy Tale Show”.Zespół przyjechał n a”Famę” ze Śląska. Na co dzień grają w Ząbkowicach. Jak mówią sami o sobie FTS to grupa, złożona z 4 różnych osobowości. Wielbiciel wiejskich krajobrazów, niepoprawny marzyciel , wrażliwy kuglarz i koks, który dorwał się do gitary- to skład z którego nie mógł nie powstać nietuzinkowy zespół. Członkowie tworzą muzykę jakiej sami chcieliby słuchać. Grają rocka lecz na próżno jest wpisywać go w jedną estetykę muzyczną.

W połączeniu z różnorodnymi tekstami daje to mieszankę wybuchową. Elementem łączącym jest energia i żywiołowość na scenie. Dlatego też od swojego powstania FTS ciągle koncertuje. Na początku września zespół nagrał swoje pierwsze demo pt. „Artysta Dadaista”, które można posłuchać na myspace. 2012 rok Fairy Tale Show rozpoczął od zwycięstwa w Muzycznej Bitwie Polskiego Radia Wrocław, jest tegorocznym finalistą Around The Rock oraz Festiwalu FAZA w Katowicach. Na Famie grają to co lubią najbardziej; prostego choć dynamicznego i wymagającego dobrych umiejętności muzycznych. To muzyka, która potrafi wciągnąć słuchacza, zachęcić do zabawy. Podobnie było w poniedziałek w Scenie.

Po głośnym i dynamicznym rocku w wykonaniu gości ze Śląska w Scenie wystąpił Zbyszek Kowalczyk z Lublina. Z gitarą i o wiele bardziej klimatycznym „repertuarem” zmienił nastrój wieczoru. I tak będzie już tu codziennie. Bo „Fama” to niesamowita mieszanka, również nastroju.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Sobota [18.08.2012, 09:39:36] • [IP: 88.156.232.***]

OJ SZKODA SKODA ŻE NIEMA CD A KONCERT ŚWIETNY :D

Gość • Środa [15.08.2012, 00:35:41] • [IP: 46.113.144.***]

ale czad :-) szkoda, że Cd nie sprzedawali, córka chciała sobie kupić. Dziękujemy, było super

Gość • Wtorek [14.08.2012, 11:46:49] • [IP: 31.63.195.**]

Fama jest spoko.

Gość • Wtorek [14.08.2012, 10:00:03] • [IP: 88.156.232.***]

zaie*iści mogli by wystąpić w tylko muzyka

Oglądasz 1-4 z 4
■ Sektor stoczniowy cierpi na brak wykwalifikowanych kadr ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■