POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [03.05.2026, 17:05:40] • zachodniopomorskie

Western Piknik zmienia lokalizację. Kultowa impreza przenosi się do Stepnicy

Western Piknik zmienia lokalizację. Kultowa impreza przenosi się do Stepnicy

fot. Google Maps

Po latach organizacji w Sułominie (gmina Wolin) Western Piknik zmienia miejsce. Tegoroczna, 28. edycja odbędzie się w Stepnicy, gdzie w lipcu zaplanowano trzy dni koncertów folk, blues i country. Na tym jednak nie koniec - pod koniec miesiąca dojdzie jeszcze muzyczna „Bitwa prezenterów dyskotek”.

To koniec pewnego etapu dla jednej z najbardziej rozpoznawalnych imprez plenerowych w regionie. Western Piknik, który przez lata przyciągał tłumy do Sułomino, zmienia lokalizację. Organizatorzy zdecydowali o przeniesieniu wydarzenia do Stepnicy (gmina Goleniów), gdzie odbędzie się jego 28. edycja.

Nowa odsłona imprezy zaplanowana została na 17, 18 i 19 lipca 2026 roku. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni amfiteatru i mariny w Stepnicy, we współpracy z gminą. Jak co roku, uczestnicy mogą liczyć na klimat muzyki folk, blues i country oraz atmosferę znaną z poprzednich edycji.

Zmiana lokalizacji oznacza dla uczestników nieco dłuższą podróż, jednak Stepnica pozostaje dobrze skomunikowana z regionem. Dojazd możliwy jest m.in. trasą przez Wolin i dalej w kierunku Szczecina - alternatywną, spokojniejszą drogą prowadzącą przez tereny rekreacyjne i pola, często wybieraną przez kierowców ceniących mniej zatłoczone trasy.

Organizatorzy zapewniają również zaplecze dla uczestników - dostępne będzie pole namiotowe. W sprawach organizacyjnych można kontaktować się telefonicznie pod numerem 609 090 250.

Na tym jednak nie kończą się letnie wydarzenia w Stepnicy. Już 31 lipca oraz 1 sierpnia 2026 roku w Stepnicy odbędzie się kolejna duża impreza - Disco Winyl - Bitwa Prezenterów Dyskotek. Na scenie pojawi się 10 czołowych DJ-ów z całej Polski, którzy zmierzą się muzycznie przed publicznością. Początek wydarzeń zaplanowano na godzinę 19:00.

Przeniesienie Western Pikniku oznacza nowy rozdział dla imprezy, która przez lata budowała swoją markę w Sułominie. Teraz organizatorzy stawiają na Stepnicę, licząc na równie dużą frekwencję i dobrą atmosferę.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

nikolakk • Poniedziałek [04.05.2026, 19:53:49] • [IP: 109.243.144.***]

nie za mało miejsca tam?? gdzie ludzie będą parkować?? jakoś mi się to nie widzi

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 15:55:44] • [IP: 31.179.225.*]

Kilka lat temu byly banery ostatni western piknik. Tam jest niezly balagan...

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 11:26:34] • [IP: 37.31.129.***]

Zgadzam się z przedmówcą. Mimo, że urodziłam się i pracuje w Świnoujściu, za dwa miesiące spełniam marzenie i zaczynam budowę między Sulominem i Dargobadzem.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 09:56:08] • [IP: 79.186.101.***]

Właściciel sam zarżną imprezę

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 08:36:51] • [IP: 37.248.173.***]

Stepnica okej ale jakoś tego nie widzę na marinie mało miejsca.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 08:14:25] • [IP: 178.238.248.***]

Okoliczni mieszkańcy już szykują banery protestacyjne, nie chcą być zadeptani i rozjeżdżeni.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 08:12:50] • [IP: 31.175.38.**]

Nie daj Boże, rozpiżdżą całą Gminę!

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 08:04:52] • [IP: 178.238.251.**]

ciekawe gdzie i za ile będzie można tam zaparkować, czarno to widzę. Stawka minimum 50 zł.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 05:52:14] • [IP: 37.31.134.**]

21:43• . 219.*** - sprzed, nie" z przed" i dodawaj przecinki, kropki.

Gość • Niedziela [03.05.2026, 21:46:02] • [IP: 213.74.219.***]

Tereny zbyt atrakcyjne zbyt bliskie swinoujscia a dajace cisze spokoj i nie znacony nicxym kontakt z natura

Gość • Niedziela [03.05.2026, 21:43:42] • [IP: 213.74.219.***]

Sulomino bedzie sie rozwijac gmina wolin i kamien pomorski mowi ze o warunki zabudowy na ich terenach wystepuje glownie mieszkancy swinoujscie to informacha z przed tygodnia.

Gość • Niedziela [03.05.2026, 19:47:36] • [IP: 83.11.230.**]

Cienko to widze tam jest malo miejsca na taka impreze

Gość • Niedziela [03.05.2026, 18:23:19] • [IP: 195.128.180.***]

Siekierki pójdą w ruch

Gość • Niedziela [03.05.2026, 18:18:00] • [IP: 176.221.124.***]

Ciekawe czy też tak będą zdzierać kasę z gości jak w Sułominie.

Gość • Niedziela [03.05.2026, 17:49:50] • [IP: 37.31.134.**]

Kiedyś skorzystałem z tego muz.pikniku, akurat nie w sferze muzyki country, która w Polsce jest rachityczna - wysłuchałem koncertu jednej z najlepszych wokalistek w Polsce, Grażyny Łobaszewskiej z zespołem Ajagore, na pewno niegrającej country, ale też oddalonej od typowego popu. Potem rozmawiałem z Nią i jej perkusistą. M.in.o utworze" Gdybyś" - opowiedziała, że jest o śmierci, o życiu przyszłym. Nieprzypadkowo więc śpiewała kiedyś w duecie z Mietkiem Szcześniakiem, który zawsze śpiewał poruszając metafizyczne tematy, wpiszcie w YT" Mietek Szcześniak & Grażyna Łobaszewska - List do Ciebie Piszę". Jest też ta piosenka na Spotify.

Gość • Niedziela [03.05.2026, 17:27:44] • [IP: 176.221.125.***]

A co się za tym przeniesieniem kryje?

Gość • Niedziela [03.05.2026, 17:25:25] • [IP: 178.238.252.**]

Szkoda.

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■