POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [30.12.2021, 09:07:30] • Świnoujście

W budynku przy ulicy Gdyńskiej, gdzie przebywały dwie osoby, wybuchł piec. Zobacz film!

W budynku przy ulicy Gdyńskiej, gdzie przebywały dwie osoby, wybuchł piec. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Wybuch zaalarmował sąsiadów, którzy wezwali straż pożarną i policję. W drewnianym domu, gdzie doszło do zdarzenia, były dwie osoby.



W środę 29 grudnia 2021 r. po godzinie 19.00 na ulicę Gdyńską przyjechały jednostki PSP i wojskowa oraz policja. Przyczyną wezwania był wybuch pieca w budynku wolnostojącym. Dom jest drewniany, a piec opalany węglem znajdował się w piwnicy. Świadkowie słyszeli huk.

W budynku przy ulicy Gdyńskiej, gdzie przebywały dwie osoby, wybuchł piec. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Podczas zdarzenia w budynku przebywali mężczyzna i kobieta, którym udzielono pomocy przy wozie strażackim. Następnie funkcjonariusze pomogli im dojść do radiowozu, którym zostali przewiezieni do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Świnoujściu przy ulicy Grodzkiej - w tej kwestii zadziałał Sztab Kryzysowy i znalazł nocleg dla pozbawionych lokalu w wyniku zdarzenia.

W budynku przy ulicy Gdyńskiej, gdzie przebywały dwie osoby, wybuchł piec. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na miejsce wezwano pogotowie gazowe i pracowników Enei - jak się okazało, budynek został wyłączony z użytkowania.

Sprawdzano wszystkie pomieszczenia, a strażacy przewietrzyli budynek.

W budynku przy ulicy Gdyńskiej, gdzie przebywały dwie osoby, wybuchł piec. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

- Godz. 19.10, m. Świnoujście, ul. Gdyńska, wybuch pieca na paliwo stałe w budynku mieszkalnym na kondygnacji -1, w budynku znajdowały się 2 osoby, które nie odniosły obrażeń i zostały ewakuowane przez strażaków na zewnątrz - brzmiał komunikat wezwania PSP.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Wtorek [18.01.2022, 22:00:16] • [IP: 37.47.142.***]

Bartek- historia dobrego blacharza który skonczył u Albertów. Skończył na własną prośbę co zarobił to przepił. Pomóc jak on dalej bedzie pił. Blacharz samochodowy tak zarabia jak pracuje a nasz Bartek trzy dni pracy cztery picia a bywało gorzej. Remont pieca niech mu szef zasponsoruje a mistrz blacharki niech pod namiotem odrabia.

Gość • Piątek [31.12.2021, 19:07:09] • [IP: 37.248.178.*]

Gość • Piątek [31.12.2021, 11:04:22] • [IP: 178.238.249.***]

Tak śię kończy żywot pracując u naszych lokalnych prywaciarzy, ci co znają Bartka wiedzą o co chodzi, łajzy i cwaniacy płacą na czopkęęę śliwek i1/2czystej.

Gość • Czwartek [30.12.2021, 16:35:23] • [IP: 37.47.178.**]

Trzeba tym ludziom pomóc

Gość • Czwartek [30.12.2021, 15:00:55] • [IP: 176.221.124.***]

Ciekawe czemu karetki nie było ? Swoją droga to, dach jest. Nawet szyb nie wywaliło wiec afera z kapelusza.

Gość • Czwartek [30.12.2021, 14:00:45] • [IP: 46.205.144.***]

Gość • Czwartek [30.12.2021, 11:06:38] • [IP: 31.0.35.***] masz całkowitą rację. Tym ludziom trzeba pomóc, tylko jak, i kto to zorganizuje? Gość • Czwartek [30.12.2021, 12:25:06] • [IP: 94.254.175.***] to tym bardziej trzeba im pomóc a nie zostawiać samymi sobie!

Gość • Czwartek [30.12.2021, 13:44:06] • [IP: 62.69.252.*]

Do IP.94.254.234 ***naucz się pisać, dziecko z 1klasy lepiej pisze jak TY.

Gość • Czwartek [30.12.2021, 12:25:06] • [IP: 94.254.175.***]

Tym ludziom pomóc? Ci ludzie to zagrożenie dla otoczenia. Patologia. Chcesz pomóc to pomagaj tym co na to zasługują. Dostaną pieniądze będą pić dalej...

Gość • Czwartek [30.12.2021, 12:22:54] • [IP: 176.221.125.**]

Gość • Czwartek [30.12.2021, 09:27:52] • [IP: 37.248.224.**] Życzę tobie w nowym roku przede wszystkim dobrego lekarza bo zakompleksiony jesteś na maksa. Przeżyłeś wielki stres, żal mi ciebie.

Gość • Czwartek [30.12.2021, 11:14:55] • [IP: 83.23.164.**]

Brawo dla strażaków! Nie strajkują, nie wychodzą na ulice, zawsze gotowi nieść pomoc..

Gość • Czwartek [30.12.2021, 11:06:38] • [IP: 31.0.35.***]

Zamiast głupich komentarzy zastanówcie się czy tym ludziom nie trzeba jakoś pomóc.Też chętnie coś dołożę tylko czy ktoś tym się zajmie.

Gość • Czwartek [30.12.2021, 10:42:26] • [IP: 213.155.174.***]

Już deweloperzy zacierają ręce.

Gość • Czwartek [30.12.2021, 10:40:51] • [IP: 5.173.158.***]

Może obowiązkowe przeglądy pieca i kominów na gdyńskiej przez Straż pożarną na aby uniknąć takich zdarzeń w przyszłości?

Gość • Czwartek [30.12.2021, 10:40:08] • [IP: 83.23.225.***]

Niestety teraz gaz pójdzie w górę, trzeba zmieniać na prąd wyjdzie taniej

Mieszkaniec • Czwartek [30.12.2021, 10:06:03] • [IP: 46.205.149.***]

Nareszcie straż pożarna wyjechała do zdarzenia, do którego jest powołana - pożar, wybuch pieca - a nie do ataków padaczki, zasłabnięć czy złamań.

Gość • Czwartek [30.12.2021, 09:51:34] • [IP: 94.254.175.***]

Brawo dla służb. Przyjechali bardzo szybko

Gość • Czwartek [30.12.2021, 09:48:56] • [IP: 94.254.234.***]

patolodzi story, gss i prad i woda to luksus bylby w tym lokalu. bartek blachaz to u wary w komisie ledwo na kire wyciagal.

Gość • Czwartek [30.12.2021, 09:27:52] • [IP: 37.248.224.**]

WUNGIEL Z DĄBASU W PIS-DU WYJEB... TRANSPORT WUNGLA NA FRONT Z UKRAINĄ TRAFIŁ DO POLSKI?

Gość • Czwartek [30.12.2021, 09:18:34] • [IP: 5.173.12.***]

I tu jest akcja dla straży pożarnej...

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Od godz. 9 w Świnoujściu funkcjonują obie przeprawy promowe. O godz. 9 pierwszy prom Karsibór skierowany został na przeprawę Centrum. Na przeprawie Warszów wciąż kursują cztery promy, by jak najszybciej rozładować kolejki. Już o godz. 9.20 sytuacja po stronie zachodniej przeprawy Warszów jest opanowana, kolejki zostały rozładowane. Samochody ciężarowe przekierowane zostały na przeprawę Centrum. Normuje się również sytuacja na wyspie Wolin. Kierowcy przez CB Radio nadają komunikaty, by kierować auta na przeprawę Centrum, do działań włączyła się również Straż Miejska. ■ Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, od czwartku (20 stycznia) od godz. 21.30 nie pływają promy Karsibór w Świnoujściu. Woda w kanale portowym przekroczyła stan alarmowy. Taki stan może utrzymać się nawet do godzin popołudniowych. Na przeprawie Warszów pływają obecnie trzy promy Bielik i jeden Karsibór. Ruch jest spory, wciąż ustawiają się kolejki, przede wszystkim dlatego, że na miejską przeprawę kierowane są wszystkie samochody ciężarowe. Według informacji od dyrektora Żeglugi Świnoujskiej Pawła Szynkaruka, taka sytuacja może utrzymać się nawet do godz. 14 w piątek. ■ Mieszkaniec podzielił się swoimi spostrzeżeniami z przechadzki po mieście. Jego uwagę zwrócił zły stan nawierzchni Placu Wolności. - Przechodząc przez centrum miasta (plac Wolności) i widząc odpadnięte duże płyty, należałoby zadać pytanie, czy w miejscu tym nie powinno się przeprowadzić kontroli stanu płytek i innej infrastruktury i zaplanować remont, zanim nastanie sezon letni, zanim tłumy turystów zapełnią plac? Do tego brudny wręcz zasyfiony. ■ Nowy Rok 2022 witamy w domach, wśród najbliższych, z nadzieją na lepsze 365 dni! ■ Dokładnie 15 minut trwała 57 sesja Rady Miasta. Po krótkiej dyskusji radni zatwierdzili wykaz wydatków, które nie wygasają z końcem roku budżetowego ■ Dwa tysiące dwadzieścia jeden lat mija od cudu Betlejemskiej Stajenki. Boże Narodzenie upływa nam w cieniu obostrzeń i informacji o kolejnych ofiarach koronawirusa. Mimo wszystko to najcieplejsze święta w roku. Świętujmy radośnie i… rozważnie! ■ Mieszkańcy Świnoujścia dołączyli do ogólnopolskich manifestacji przeciw Lex TVN - apel.tvn.pl ■ Mimo wątpliwości- radni przyjęli prezydencki projekt budżetu miasta na 2022. Poparcie rajców zyskał też projekt wieloletniej prognozy finansowej miasta do roku 2035 ■ Rada Miasta Świnoujście przyjęła apel do Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi o wsparcie polskiej branży rybackiej w negocjacjach Rządu RP z Komisją Europejską w sprawie rekompensat za obecny oraz przyszłe zakazy połowów ryb. Przyjęcie apelu poprzedzone zostało wysłuchaniem przedstawicieli rybaków ■