POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [24.05.2022, 08:37:33] • Świnoujście

Nowa promenada - stare ulice

Nowa promenada - stare ulice

fot. iswinoujscie.pl

Miasto przeznacza kolejne grube miliony na inwestycje w dzielnicy Uzdrowiskowej. Prezydent Żmurkiewicz chwali się planami nowej leśnej promenady, z której korzystać będą turyści i właściciele prywatnych apartamentowców. A co z miastem? Do redakcji portalu trafia coraz więcej skarg mieszkańców na stan nawierzchni świnoujskich ulic i chodników a także ścieżek rowerowych. Jak wyglądają każdy widzi. Ulice Osiedli Zachodniego, Posejdonu, i wielu innych, krzyczą o remonty. Ulica Małopolska, Wielkopolska, Mazowiecka, Gałczyńskiego, Chodorowskiej, Staffa, Krzywoustego, Piłsudskiego, 11 Listopada, Wyspiańskiego, Sienkiewicza i wymieniać można długo. A z drugiej strony czy wyremontowane ulice jak Kościuszki, Batalionów Chłopskich, Markiewicza czy Wojska Polskiego poprawiły jakość poruszania się po mieście?

Janusz Żmurkiewicz jest prezydentem już od 5 kadencji, od 2002 r. Podczas każdej kampanii wyborczej ogłaszał, że ulice są jego priorytetem, będą remontowane a nie tylko dziury łatane. Jak jednak jest, widać gołym okiem.

Asfalt zdegenerowany, dziurawy i łatany, chodniki pamiętają czasy socjalizmu a i polbruk na ścieżkach rowerowych też przydałoby się wymienić. A to co jest zrobione nowe to jak się okazuje trzeba poprawiać bo już wymaga remontu. Do tego problemy parkingowe i ruchu rowerowego rozwiązywane są robieniem ulic jednokierunkowych i kontrapasów. Albo zamykanie całkowicie ulic i robienie z tego pseudo deptaków. Naprawdę jeżdżenie po mieście to od jakiegoś czasu koszmar. A przecież władze miasta są po to by ułatwiać życie mieszkańcom.

Obiektywnie patrząc najlepiej co J. Żmurkiewiczowi i B. Michalskiej, odpowiedzialnym za zarządzanie ruchem i inwestycjami drogowymi od lat wychodzi, to wprowadzanie stref płatnego parkowania. Ale czy to jakaś sztuka wyciągać kasę z kieszeni mieszkańców? A problem z parkowaniem przekłada się na następne ulice i wciskanie się innym ludziom w osiedlowe podwórka. Bo urzędnikom nie chce się zrobić z naszych podatków parkingów wielopoziomowych typowo dla mieszkańców.

Mamy coraz większe odczucia porzucenia tego miasta w imię spokoju i normalnego życia. Bo to co się obecnie robi w mieście to chyba nie jest dla nas.

Może jest jeszcze jedno wyjście, wybrać kogoś nowego na prezydenta Świnoujścia, może takiego który będzie słuchał się mieszkańców. Wybory będą na jesieni w 2023 roku.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Wujek dobra rada • Środa [25.05.2022, 22:44:29] • [IP: 83.238.155.**]

Dziura na dziurze ! Nic więcej! Niech Pani vice burmistrz postawi jeszcze znaki "Uwaga zwierzęta" to doprowadzi do zmniejszenia prędkości przez co z kolei dziury będą mniej odczuwalne dla kierowców. Co dalej pozwoli na spokojny spacer po trzeciej promenadzie

Gość • Środa [25.05.2022, 15:41:45] • [IP: 46.204.8.**]

Oczywiście że wieże to przekręt nad przekrętami. Nie dostaliśmy zgody to po co nam projekty, to że umowa była ustna to okazało się że wszystko miało iść po stołem i mały oszust mówi podaj mnie do sądu, to wtedy zapłacę. Ale może się zdziwić, bo władza nie trwa wiecznie.😜😜😜

Gość • Środa [25.05.2022, 14:52:10] • [IP: 176.221.123.**]

No właśnie tworzą nowe miejsca a MIASTO ZANIEDBANE BARDZO !

Gość • Środa [25.05.2022, 14:03:56] • [IP: 85.194.243.***]

Barlickiego rozjeżdżona przez ciężarówki jadące do Portu, obsługujące budowę terminalu gazowego i cysterny a Port i Gaz System umywają ręce. Śmiech na sali.

Gość • Środa [25.05.2022, 13:57:30] • [IP: 176.221.123.***]

Port przez 70 lat całkowicie zdegradował teren na którym prowadzi działalność a zdaje się skutecznie mamić władze miasta na nową lokalizację portu. Kto pokryje koszty rekultywacji terenów portu, znów mieszkańcy? Do nowych nabrzeży trzeba dostarczyć i odebrać ładunki więc znów kilkadziesiąt hektarów lasów z terenu Natura 2020 pójdzie pod harvestery?

Gość • Środa [25.05.2022, 11:13:53] • [IP: 46.205.145.**]

6:26 - jest jeszcze dojazd do dzielnicy uzdrowiskowej zaraz obok, ulicą Krzywoustego (swoją drogą jest to ulica zabytkowa, kostki się nie usunie dla asfaltu, ale kostkę warto tu wyrównać), następna to Piłsudskiego i dalej na pn.-zach. to Matejki.

Gość • Środa [25.05.2022, 10:25:16] • [IP: 46.205.146.**]

Dlaczego instalacje wodne i kanalizacyjne nie robi się pod chodnikami?

Gość • Środa [25.05.2022, 06:26:44] • [IP: 31.60.14.***]

Co z remontem ul Chrobrego ?. Jedyny dojazd do dzelnicy nadmorskiej wygląda okropnie.

Gość • Środa [25.05.2022, 01:28:16] • [IP: 46.205.145.**]

21:34 - inwestycja w samochody elektryczne jest jasno opisywana, jej etapy - to nie jest inwestycja na jedną kadencję. Kpina z" wież" jest żałosna, bo ich budowa nie miała pozwolenia od czlonka PO, Trzaskowskiego, prezydenta W-wy, oni swoim pozwalają i jak pokazała historia pod ich rządami wywala się ludzi z kamienic lub tego" się nie widzi". Jest druga sprawa związana z wieżami. Austriak Birgfellner chciał zapłaty za projekt nielegalnie, bez faktury, Kaczyński nie zgodził się na ten przekręt, zażądał przy pomocy sądu (nie jako spór, lecz z sąddm-notariuszem) - jest nagranie.W ogóle tam chodziło o inwestycję osobnej fundacji im.L.Kaczyńskiego, to były pieniądze prywatne, nie ma ta sprawa nic wspólnego z PiSem. Budownictwo zaś zwiększa się, w czym pomagaja projekty budowy domów do 70m2 bez pozwoleń i dofinansowanie rodzin (500+).

Gość • Środa [25.05.2022, 00:34:34] • [IP: 89.151.36.***]

Gość • Wtorek [24.05.2022, 18:42:17] • [IP: 89.151.33.***] Śnij dalej...To nic nie kosztuje...

Pingu • Wtorek [24.05.2022, 23:41:22] • [IP: 176.221.122.**]

Problem nie w tym, że ktoś nic nie robi tylko problem albo pytanie brzmi - KTO GO WYBIERA?? Skoro jest tylu niezadowolonych mieszkańców to dlaczego pozwala się na rządzenie miastem osobie która robi wszystko dla deweloperów i NIC dla zwykłych mieszkańców !!

Gość • Wtorek [24.05.2022, 23:02:28] • [IP: 176.221.122.**]

Czy u Niemców na głownych drogach robią studzienki, tak jak nasi architekci od 7 boleści ?

Gość • Wtorek [24.05.2022, 21:34:14] • [IP: 188.36.176.***]

18:44:36 Wystarczy poczytać materiały wyborcze. Jak władza centralna obiecuje milion samochodów elektrycznych, biznesmen od srebrnych wież, milion, nie 3 miliony mieszkań, to w terenie obiecują ulice i chodniki.

Gość • Wtorek [24.05.2022, 21:07:01] • [IP: 92.210.31.**]

Na ul. Rybaki (od strony Grunwaldzkiej) od 1966 roku lezy BRUK!! mozna nogi polamac. Od 56 lat nie bylo najmniejszego remontu. Kiedys bylo cicho bo byla to slepa uliczka (nie bylo wjazdu na ul. Grunwaldzka). Teraz jest b.glosno.

Gość • Wtorek [24.05.2022, 19:40:07] • [IP: 188.36.176.***]

15:29:00 Oj, słabą ocenę miałeś z historii.

Gość • Wtorek [24.05.2022, 18:57:58] • [IP: 46.205.153.**]

Fotka z ulicy 11listopada i gdzie ten obiecany remont tej drogi panie prezydencie remont zapomniany wymienili kawałek ścieżki rowerowej i po remoncie żenada

Gość • Wtorek [24.05.2022, 18:44:36] • [IP: 89.151.33.***]

Może ktoś wskaże miasto gdzie wszystkie ulice i chodniki są wyremontowane?

Gość • Wtorek [24.05.2022, 18:42:17] • [IP: 89.151.33.***]

Gdyby rząd PiS wsparł finansowo budowę tunelu to wiele nie wyremontowanych ulic było wyremontowanych. Jak odsuniemy PiS od władzy to paliwa oraz żywność będzie tańsza nie mówiąc już o inflacji.

Gość • Wtorek [24.05.2022, 17:56:24] • [IP: 37.47.178.**]

Ciągnik prd z lat 80. Jak prezydent. Cosfnieci w czasie..

Gość • Wtorek [24.05.2022, 17:27:00] • [IP: 46.205.148.**]

Oczywiście da się wypunktować zaniedbane i nieremontowane ulice (Posejdon i jego część willowa, Sienkiewicza, Siemiradzkiego, 80% asfaltu Chrobrego, połowa Wyspianskiego, itd.), ale mnóstwo ulic i chodnikow jest odnowionych lub w bdb.stanie: W.Polskiego, część Grottgera, ul.Fredry, Roosevelta, Kossaków, Konst.3 Maja, Wybrz.Wład.IV, Armii Krajowej, Boh.Września, Monte Cassino, Piastowska, Słowackiego, Moniuszki, Daszyńskiego, Steyera, 30% Mazowieckiej, Dąbrowskiego, Bema, Chopina, 11 Listopada, Toruńska, Warszawska, Wielkopolska, Rycerska, Bydgoska, itd. Gdy przyjeżdżam do Szczecina, to tam zadziwia mnie zły stan chodników w centrum miasta, gdy się idzie ulicą 3 Maja, potem obok Bramy Portowej, do Galaxy. W ogóle modernizacja Świnoujścia jest oszałamiająca w porównaniu do tego, co było choćby w l.90. Gdy podróżowałem na Zachodzie i potem patrzyłem na Polskę, to Świnoujscie kojarxyło mi się z Zachodem, nie Szczecin i nie np.Łobez, lecz Ś-cie i Poznań.

Gość • Wtorek [24.05.2022, 15:29:00] • [IP: 176.221.122.**]

Jest takie angielskie przysłowie " Stitch in time saves nine " - to znaczy " Zszyj na czas zaoszczędzisz dziewięciokrotnie " ! Tylko, że u nas ciągle rządzą przedstawiciele z czasów radzieckich przysłów, jak : " wsio w pariadkie" , " kurica nie ptica, polsza nie zagranica " , " tiszie jedziosz, dalsze budziesz" , itp.

Gość • Wtorek [24.05.2022, 15:14:25] • [IP: 5.173.24.**]

oco wam chodzi, , hehehe $ znajomi klakiera maja biznesy na wydmach i musi byc elegancko$€£

Gość • Wtorek [24.05.2022, 15:10:47] • [IP: 176.221.123.***]

przeciez dla nich liczy sie tylko kasa - a kasa jest u kolegów z hoteli i promenady

Gość • Wtorek [24.05.2022, 15:09:17] • [IP: 80.51.207.***]

a dla Mieszkańców SPP, SPP, SPP, SPP, SPP..., czyli Strefy płatnego parkowania i kłotnia radnych - czy pół godziny to wystarczy? HAŃBA

Gość • Wtorek [24.05.2022, 15:01:13] • [IP: 5.173.152.**]

Obserwuję już od lat tę i inne szczeliny w nawierzchniach ulic i wiem, że wystarczyło zaraz po ich powstaniu zalać je smołą by nie dopuścić do dalszej erozji(tak robią Niemcy u siebie)i dochodzę do wniosku, że celowo pozostawia się to by poszerzyć front robót a co za tym idzie KOSZTA.

Oglądasz 1-25 z 56
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■