POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [01.12.2021, 23:59:20] • Świnoujście

Potrącenie 18 - latki przy skrzyżowaniu 11 Listopada i Szkolnej. Młoda kobieta trafiła do szpitala

Potrącenie 18 - latki przy skrzyżowaniu 11 Listopada i Szkolnej. Młoda kobieta trafiła do szpitala

fot. iswinoujscie.pl

Do groźnego wypadku doszło przy skrzyżowaniu ulicy 11 Listopada i Szkolnej. Kierowca samochodu osobowego potrącił młodą kobietę. 18 - latka trafiła do szpitala. Na miejsce przyjechała policja oraz po dłuższym czasie pogotowie ratunkowe. Z informacji podanych przez świnoujską policję wynika, że kierującemu pojazdem 61 - latkowi zatrzymane zostało prawo jazdy.

Potrącona kobieta doznała obrażeń ciała.

- Potrącona została 18-letnia kobieta; z urazem stawu biodrowego i stłuczeniem kończyny górnej trafiła do szpitala - poinformowała Paulina Heigel, rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

Potrącenie 18 - latki przy skrzyżowaniu 11 Listopada i Szkolnej. Młoda kobieta trafiła do szpitala

fot. iswinoujscie.pl

Do wypadku doszło we wtorek, 30 listopada.

- W dniu 30 listopada 2021 roku, około godziny 16:30 przy skrzyżowaniu ulicy 11 Listopada z ulicą Szkolną policjanci podjęli czynności służbowe w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zdarzenia drogowego, do którego doszło pomiędzy kierującym samochodem osobowym a pieszą. W wyniku podjętych czynności, stróże prawa zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek drogowy. Kierującemu pojazdem osobowym 61-latkowi zatrzymane zostało prawo jazdy. Czynności w sprawie prowadzi Wydział Kryminalny KMP w Świnoujściu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu - poinformował Kamil Zwierzchowski z KMP w Świnoujściu.

Potrącenie 18 - latki przy skrzyżowaniu 11 Listopada i Szkolnej. Młoda kobieta trafiła do szpitala

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 53, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 53

Gość • Niedziela [12.12.2021, 20:40:33] • [IP: 94.254.173.**]

Przypomnę to co piszę od lat. Przejścia dla pieszych jak i przejazdy dla rowerów powinny być umieszczone minimum 15 metrów od wjazdu/zjazdu ze skrzyżowania czy ronda. Czy to tak trudno zrozumieć, że zarówno pieszy jak i kierowca będąc na prostej będzie obserwował tylko to co dzieje się przed nim oraz z lewej i prawej strony. Spowolni też szanownych rowerzystów, pędzących bez opamiętania ścieżkami rowerowymi. Szanowni piesi, rowerzyści, nie myślcie, że mając pierwszeństw unikniecie wypadku. Niekiedy spowodowane jest to warunkami na drodze, niekiedy nieuwagą, ale coraz częściej bezmózgowiem wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Gość • Środa [08.12.2021, 09:22:20] • [IP: 185.210.38.**]

Zauważcie jak jeżdżą Niemcy na pasach w Świnoujściu dojeżdżają do przejścia na światłach z prędkością 5 km/h bo są nauczeni zwalniać przed skrzyżowaniem i pasami a u nas światła zielone palą się tak aby przejechały około 2 -3 pojazdy i czerwone się włącza następnie zapala się pomarańczowe i niemiec wpieprza się na czerwonym nadal ostrożnie jadąc już na czerwonym powodując niebezpieczeństwo kolizji a nasi wpienieni kierowcy też za nim ruszają i wszyscy jadą na czeronym świetle..Światła to paranoja i chore wynalazek.

Legnica • Poniedziałek [06.12.2021, 19:29:18] • [IP: 82.198.204.**]

Uczył mnie Pan Marian Cyran i jestem mu bardzo wdzięczny.To był kozak.Panie komendancie.Dziekuję

Gość • Niedziela [05.12.2021, 08:36:32] • [IP: 31.0.86.***]

Na ul. Listopada zapieprzeja jak cholera a swiatla zamonotwane w jezdni na rogu listopada i hatmanskiej to porazka dzialaly moze mieisac.

Gość • Sobota [04.12.2021, 18:38:48] • [IP: 5.60.218.***]

Ja przed pasami na maca zwalniam jak jest słaba widoczność, tak mnie uczyli i mam w dup... czy za mną trąbią, tak mnie uczyli Cyrany olewać trąbiących każdy ma swój rozum.

Gość • Sobota [04.12.2021, 17:42:23] • [IP: 5.60.218.***]

Przejścia dla pieszych są słabo oświetlone, nie stać miasta na doświetlenie przejść.

Gość • Piątek [03.12.2021, 22:28:03] • [IP: 176.221.125.***]

co za jad dziś jest w ala ludziach. .każdemu może sie zdarzyć potkniecie. .nie uwaga jest z dwóch stron jak i wina, karma wraca. .

Gość • Piątek [03.12.2021, 14:50:33] • [IP: 185.135.2.**]

Złotówy jeżdżą najgorzej

Gość • Piątek [03.12.2021, 11:21:21] • [IP: 178.238.253.**]

Czy temu kierowcy nie zabrano prawka ? wieczorem 02 podjechał pod moją klatkę po kliienta. Skandal. Co na to korporacja-policjantów!!

Gość • Czwartek [02.12.2021, 20:51:44] • [IP: 178.235.184.**]

Macie racje ze powinno być rondo i piesi chodzić z odblaskami a w szczególnosci ci co są ubrani na czarno

Paździoch • Czwartek [02.12.2021, 19:41:15] • [IP: 83.20.229.***]

Ale kto jeździ na taxi?? Emeryty...wojsko, policja, milicja Czyli trzeba uważać, bo niczym od bałwana ze śniegu rozumowaniem się nie różni

Gość • Czwartek [02.12.2021, 18:29:52] • [IP: 176.221.124.**]

Gość • Czwartek [02.12.2021, 10:32:41] • [IP: 88.156.232.***]Tragedia to ty..i fakt że takie ciele się urodziło. typowy burak pisowski.

Gość • Czwartek [02.12.2021, 18:27:03] • [IP: 185.210.38.***]

Przez zamknięcie ruchu ma Grunwaldzkiej (chociaż nie wiadomo po co bo tam nic się nie dzieje, zresztą jak zwykle tydzień przed końcem terminu wezmą się do roboty) cały ruch z największego w mieście Osiedla Zachodniego odbywa się przez Szkolną. Już podczas budowy 11 Listopada mieszkańcy wnioskowali o rondo, ale w naszym mieście zawsze Ktoś wie lepiej. Stąd wyścigi na światłach i częste wypadki na tym skrzyżowaniu.

Gość • Czwartek [02.12.2021, 17:26:15] • [IP: 178.238.251.***]

Piesi są zupełnie nie widoczni, bez odblasków, przejścia są nie oświetlone, mało co widać. Zawsze zwalniam przed przejsciem, zeby spokojnie obadać sytuacje, lecz są tacy kierowcy, którzy mnie ponaglają trąbiąc.

Paździoch • Czwartek [02.12.2021, 16:32:03] • [IP: 83.20.229.***]

253*przestań oglądać seriale. W CV wpisujesz każdy zawód który obejrzałeś s serialu?

Gość • Czwartek [02.12.2021, 15:58:14] • [IP: 185.210.37.*]

RANO JAK SIĘ JEDZIE TO KATASTROFA LUDZIE POUBIERANI NA CZARNO I DO TEGO SKRĘCAJĄC NIE WIDZI SIĘ ROWERZYSTÓW KTÓRZY ŚPIESZĄC SIĘ DO PRACY WJEŻDZAJĄ W CIEMNO NIE PATRZĄC! TO MIASTO TO KATASTROFA TEN CO TYM ZARZĄDZA POWINIEN STRACIĆ UPRAWNIENIA LUB PROJEKTOWAĆ SYGNALIZACJE NA WSI

Gość • Czwartek [02.12.2021, 15:50:30] • [IP: 37.8.215.***]

to wyglada tak:głupi kierowca gdzies jedzie i nie bierze zapasu czasowego.I na takich przejsciach stpsuja zasade jak da sie jechac to jade.Robic tym wymuszajacym peirszenstwo zdjecia i słone mandaty.

Remik • Czwartek [02.12.2021, 15:14:39] • [IP: 5.173.30.**]

Dziś doszłoby do kolejnego potrącenia, tym razem kawałek dalej na skrzyżowaniu 11 listopada z grunwaldzką. Dwie osoby o mały włos nie zostały potrącone pomimo iż były już metr na pasach. Kobieta w zielonym peugeot 306 poprostu wjechała jakby niby nic i jeszcze zdziwiona co piesi robią na środku przejścia. Po czym machnęła ramionami i jak gdyby nigdy nic pojechała sobie dalej. Oczywiście zero przeprosin czy skruchy. Może czas na przejściach zamontować kamery które będą wyłapywać ignorantów łamiących przepisy ??

Gość • Czwartek [02.12.2021, 13:45:47] • [IP: 46.205.147.**]

Kierowca chciał przejechać na czerwonym wyprzedzając pojazd który stał juz na czerwonym wjechał pod prąd i potrącił ją

Gość • Czwartek [02.12.2021, 13:11:15] • [IP: 176.221.125.***]

u nas we Wsi jest Niestrzezony Przejazd Kolejowy możemy jechac ale trzeba patrzec czy nie jedzie pociąg z daleka który a ni chwili nie czeka tylko sobie Jedzie

Gość • Czwartek [02.12.2021, 13:07:19] • [IP: 37.47.146.**]

Daster das auto 🤣🤣🤣 najbardziej zjebane auto jakie 🐌🐌🐌👏🏽

Gość • Czwartek [02.12.2021, 13:01:34] • [IP: 37.248.214.***]

Samochód to jak nóż to potencjalne narzędzie zbrodni.Kierowcy w tym wieku powinni przesiąść się na trójkołowy rower.

Gość • Czwartek [02.12.2021, 12:46:37] • [IP: 37.47.175.**]

ZLE OŚWIETLONE PRZEJŚCIA ALBO WOGÓLE

Gryf • Czwartek [02.12.2021, 12:21:47] • [IP: 88.218.253.***]

Taksówkarz czy nie, skupmy się na tym, że dla ofiary obojętne kto był sprawcą. Poszukajmy przyczyny zdarzenia i możliwości niedopuszczenia do wypadku. To była 17, 00 zmrok i deszcz, czyli skrajne warunki. Na tym skrzyżowaniu kierowca skręcający w Szkolną musi wychylić się do przodu i głęboko w tył, by upewnić się czy z za krzywizny ścieżki rowerowej nie nadjeżdża rowerzysta, ponadto musi uważać na przechodniów z lewej strony. A z tyłu za autem też może być inny śpieszący się zmotoryzowany. Dlatego, nie broniąc sprawcy, nawołuję pieszych do większej uwagi. Ponadto zwróćcie uwagę na przejście 100 metrów dalej w kierunku Grunwaldzkiej, UM kilka lat temu zorganizował doświetlenie przejścia i jak dotychczas nie ma opinii na jego wartości a także nowych tak oświetlonych przejść. Kierowca odpowiada za swoje czyny ale za właściwą organizację ruchu odpowiadają urzędnicy. Także Policja mogłaby wnieść uwagi do polepszenia organizacji ruchu. Chyba, że urzędnicy nie chcą słuchać uwag policjantów.

Gość • Czwartek [02.12.2021, 12:00:33] • [IP: 37.248.225.**]

ALE PRZECIEŻ ONA MIAŁA PIERWSZEŃSTWO NA PASACH I JEJ SIĘ NALEŻAŁO. PIS TERAZ JA ZBADA CZY MA KOLCZYK W UCHU. ZŁOTOWA SIĘ WPIER... I TO NIE ŻLE.

Oglądasz 1-25 z 53
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Od godz. 9 w Świnoujściu funkcjonują obie przeprawy promowe. O godz. 9 pierwszy prom Karsibór skierowany został na przeprawę Centrum. Na przeprawie Warszów wciąż kursują cztery promy, by jak najszybciej rozładować kolejki. Już o godz. 9.20 sytuacja po stronie zachodniej przeprawy Warszów jest opanowana, kolejki zostały rozładowane. Samochody ciężarowe przekierowane zostały na przeprawę Centrum. Normuje się również sytuacja na wyspie Wolin. Kierowcy przez CB Radio nadają komunikaty, by kierować auta na przeprawę Centrum, do działań włączyła się również Straż Miejska. ■ Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, od czwartku (20 stycznia) od godz. 21.30 nie pływają promy Karsibór w Świnoujściu. Woda w kanale portowym przekroczyła stan alarmowy. Taki stan może utrzymać się nawet do godzin popołudniowych. Na przeprawie Warszów pływają obecnie trzy promy Bielik i jeden Karsibór. Ruch jest spory, wciąż ustawiają się kolejki, przede wszystkim dlatego, że na miejską przeprawę kierowane są wszystkie samochody ciężarowe. Według informacji od dyrektora Żeglugi Świnoujskiej Pawła Szynkaruka, taka sytuacja może utrzymać się nawet do godz. 14 w piątek. ■ Mieszkaniec podzielił się swoimi spostrzeżeniami z przechadzki po mieście. Jego uwagę zwrócił zły stan nawierzchni Placu Wolności. - Przechodząc przez centrum miasta (plac Wolności) i widząc odpadnięte duże płyty, należałoby zadać pytanie, czy w miejscu tym nie powinno się przeprowadzić kontroli stanu płytek i innej infrastruktury i zaplanować remont, zanim nastanie sezon letni, zanim tłumy turystów zapełnią plac? Do tego brudny wręcz zasyfiony. ■ Nowy Rok 2022 witamy w domach, wśród najbliższych, z nadzieją na lepsze 365 dni! ■ Dokładnie 15 minut trwała 57 sesja Rady Miasta. Po krótkiej dyskusji radni zatwierdzili wykaz wydatków, które nie wygasają z końcem roku budżetowego ■ Dwa tysiące dwadzieścia jeden lat mija od cudu Betlejemskiej Stajenki. Boże Narodzenie upływa nam w cieniu obostrzeń i informacji o kolejnych ofiarach koronawirusa. Mimo wszystko to najcieplejsze święta w roku. Świętujmy radośnie i… rozważnie! ■ Mieszkańcy Świnoujścia dołączyli do ogólnopolskich manifestacji przeciw Lex TVN - apel.tvn.pl ■ Mimo wątpliwości- radni przyjęli prezydencki projekt budżetu miasta na 2022. Poparcie rajców zyskał też projekt wieloletniej prognozy finansowej miasta do roku 2035 ■ Rada Miasta Świnoujście przyjęła apel do Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi o wsparcie polskiej branży rybackiej w negocjacjach Rządu RP z Komisją Europejską w sprawie rekompensat za obecny oraz przyszłe zakazy połowów ryb. Przyjęcie apelu poprzedzone zostało wysłuchaniem przedstawicieli rybaków ■