POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [01.12.2021, 13:49:24] • Świnoujście

Kropla Życia dla WOŚP

Kropla Życia dla WOŚP

fot. Organizator

Szanowni Państwo, drodzy Krwiodawcy! Coraz częściej słyszymy w mediach informacje o tym, że w wielu szpitalach w Polsce zaczyna brakować krwi. Są nawet placówki, które z tego powodu muszą odwoływać zaplanowane zabiegi operacyjne.

Ostatnie dwa lata to trudny czas dla nas wszystkich. Nieszczęsny covid-19 nie oszczędza również dawców honorowych, ludzi dzięki którym zaopatrywane są banki krwi.

Harcerski Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia" w odpowiedzi na ponawiające się apele postanowił, że tradycyjnie organizowaną akcję honorowego oddawania krwi dedykowaną Wielkiej Orkiestrze Świątecznej pomocy rozpocznie tym razem znacznie wcześniej.

Naszą akcję pod nazwą „Kropla Krwi dla WOŚP" rozpoczynamy tym razem od 6 grudnia br. a potrwa ona do 31 stycznia 2022 r.

Serdecznie zapraszamy tych, którzy honorowymi krwiodawcami już są, ale także tych, którzy nigdy dotąd krwi nie oddawali – zwłaszcza młodzież szkół średnich. W tym roku dar krwi jest szczególnie cenny. Jedna jednostka oddanej krwi ratuje życie trzem osobom!

Dla wszystkich, którzy w czasie trwania naszej akcji oddadzą krew przewidziano imienne podziękowania. Po zakończeniu akcji, w stacji krwiodawstwa odbędzie się losowanie podarunków ufundowanych dla ośmiu osób – tradycyjnie już dla trzech kobiet, trzech mężczyzn i dwojga najmłodszych krwiodawców. Pamiętajmy – oddana przez nas krew uratuje czyjeś życie lub zdrowie!

KTO MOŻE ODDAĆ KREW:

- osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą min. 50 kilogramów;
- osoby, u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano tatuażu czy piercingu
- osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii);
- osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie były leczone krwią lub jej składnikami.

Szczegóły związane z listą wykluczeń do oddania krwi znajdziecie tutaj: krwiodawcy.org/dyskwalifikacje

HONOROWY KRWIODAWCA MOŻE UZYSKAĆ:

Wszystko znajdziecie tutaj: krwiodawcy.org/korzysci-z-hdk

KRWIODAWCA, KTÓRY HONOROWO ODDA KREW OTRZYMA:

- zaświadczenie celem usprawiedliwienia nieobecności w miejscu pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia lub w szkole
- posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4500 kalorii (8 czekolad)
- zwrot kosztów przejazdu do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (zamiejscowi)

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ODDANIA KRWI?

- w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki)
- być wyspanym
- spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem)
- ograniczyć palenie papierosów
- nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest się przeziębionym (katar) lub przyjmuje leki
- nie spożywać uprzednio (24 h) alkoholu!

Stacja Krwiodawstwa w Świnoujściu znajduje się przy ul. Mieszka I nr 4 (II piętro). Rejestracja krwiodawców odbywa się w dni powszednie w godzinach 8.00 – 11.00.

Harcerski Klub
Honorowych Dawców Krwi
„Kropla Życia"


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Czwartek [02.12.2021, 09:23:57] • [IP: 185.210.38.**]

Witam uważam, że powinno się zrezygnować z komentarzy do artykułów, z tych komentarzy płynie tyle jadu, ludzie co z Wami się dzieje, sami nie robicie nic, krwi nie oddacie, niech inni to zrobią, złotówki nie dacie, niech inni to zrobią, ale opluwać wszystkich jak leci to chętnie. Nie macie nic sensownego do napisania to nie piszcie, lepiej się w noś w tym czasie podrapcie i innym nerwów nie psujcie. Pozdrawiam wszystkich rozpisanych

Gość • Czwartek [02.12.2021, 06:27:45] • [IP: 37.47.150.**]

Wyjcie dalej Pisowcy, Rydzykowcy i Mejzowcy. Karawana jedzie dalej.

Gość • Czwartek [02.12.2021, 03:41:41] • [IP: 62.69.253.**]

No jak to jest, czy osoby zaszczypane 2-3 krotnie mogą krew oddać?Panie doktor Simon?, Horban? Mogą ? ale tylko dla tych z paszportem covidowym?! a dla nie zaszczypanych? A jak dostaną taką krew to są uż zaszczypani czy zakażeni??

Gość • Czwartek [02.12.2021, 00:32:28] • [IP: 83.170.146.***]

Do 125** PISOWY DZBANIE! ZAPOZNAJ SIĘ NAJPIERW Z PROCEDURĄ JAKA OBOWIĄZUJE PRZED POBRANIEM KRWI! CO TY JEŁOPIE ZAKOCOPOŁY PIER...SZ ***** ***

Gość • Środa [01.12.2021, 21:51:43] • [IP: 176.221.124.***]

PRZEJRZYJ NA OCZY POLAKU SUPER MOTTO.

Gość • Środa [01.12.2021, 21:32:59] • [IP: 185.210.38.***]

Owsik wpuszcza na imprezy tylko zaszczypawkowany h to niech od nich bierze.

Gość • Środa [01.12.2021, 21:20:57] • [IP: 185.210.38.***]

Czy po szprycy na kofid można oddawać?

Gość • Środa [01.12.2021, 20:22:37] • [IP: 176.221.125.**]

Parę lat temu ten stary cwaniak już doił krew od ćpunów na łutstok. Ile zarobił, nie powiedział. Zrobili nią transfuzję ministrowi z PO, fanowi szemranej orkiestry i gościu zszedł z tego świata. Jak ktoś chce brać krew od ćpuna czy pederasty to jego problem. Czerwone harcerzyki nawet kropli rozumu nie mają a takich najbardziej ten oszust lubi. To oni mają żebrać na jego rodzinę pod kościołami. Bo synalkowi stalinowskiej prokurator i milicjanta nie wypada pracować a tym bardziej żebrać. Po to są pożyteczni idioci aby jego rodzina żyła w luksusach. Choć on z trudem tylko LO skończył, bo klasę powtarzał. Wtedy też poznał swoją lubą. Oboje mają facjaty jak górale synajscy.

pisobolszewik • Środa [01.12.2021, 20:04:38] • [IP: 176.221.124.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [01.12.2021, 19:29:22] • [IP: 176.221.125.***]

Chętnie oddam.

Gość • Środa [01.12.2021, 18:49:42] • [IP: 109.196.114.**]

Uchodzcy dadzą więc goń Jurek goń.A moze na przystanku Woodstock ci oddadza bo to przeciez fajni trzezwi ludzie.Bylem mlody glupi to ganialem z puszeczka a potem nie mial kto herbaty zrobic bo szlachta przychodzila na koniec liczyc i lansowac sie lrzed kamerami a dzieciaki do domu wyganiali.Potem Jurus zamiast dzieciom podziekowac jakas impreza to robil koncercik dla kilkudziesieciu tys pocpancow ktorzy w dupie mieli zbiorki.A potem sąd ten POwski nakazal Jureczkowi pokazac rozliczenia ze zbiorek i transfery do Zlotego Melona i Mrowki Calej ktorych jakaty Jureczek do dzis nie pokazał.Akcja szczytna tyko organizator taki jakis szemrany.Ale co tu sie spodziewać po kims kto w 70 80 latach mial paszporcik Garbuska i jedziel po europie kiedy chcial i gdzie chcial hehe.Dzis pluje na mundur polskiego zolnieza

Gość • Środa [01.12.2021, 18:13:55] • [IP: 46.205.145.***]

Co to za robak w Złotym Melonie? / poznaję go po czerwonym ogonie / tak, to Owsik, robak z Melona znany / w PRL był przez milicjanta spładzany / naprawdę jego ojciec był funkcjonariuszem / media o tym milczą, ale ja to poruszę / Gdy za Jaruzela wyrzucono ludzi z Trójki / Owsik tam wszedł w roli muchy plujki / pluł się i jąkał na cenzurowanej antenie / a potem media różowe wzięły go na chów jak szczenię / potrzebny był swiatu aborcji i dużych pieniędzy / ich święty, który" ratuje" służbę zdrowia z nędzy / I mimo że kwota za sprzęt jego to procent ogółu wydatków, / żyjemy tylko dzięki Owsikowi w naszym polskim zadku!

Gość • Środa [01.12.2021, 17:43:20] • [IP: 89.151.33.***]

14:06:15 • IP: 185.210.36.*** Po rymach poznać - branża z Częstochowy.

Gość • Środa [01.12.2021, 17:41:56] • [IP: 176.221.124.***]

Środa [01.12.2021, 14:06:15] • [IP: 185.210.36.***] Oddaj Prawdziwemu Polakowi Patriocie Mejzie albo pedofilom s kieckach żeby mogli ją sprzedać za dolary potrzebującym.

Gość • Środa [01.12.2021, 17:23:26] • [IP: 37.47.163.***]

Czy małopłytkowość jest przeszkodą w oddaniu krwi.

Gość • Środa [01.12.2021, 17:06:16] • [IP: 46.205.128.**]

Prawie w każdym szpitalu stoi sprzęt z logo WOŚP, ratujący dorosłych i dzieci. W rządzie PiS jest łajza, o przepraszam Mejza który jak donoszą media próbował zarabiać na nieuleczalnie chorych dzieciach. Na takich potworach oparty jest ten" "nierząd" " Respiratory maseczki i co i nic 😡

Milusiński • Środa [01.12.2021, 16:43:30] • [IP: 37.47.179.***]

Znowu ta żebranina na zabawki wulgarnego Owsiaka ? Ohyda! Jeszcze są idioci, którzy się dadzą na to nabierać?

Gość • Środa [01.12.2021, 16:43:11] • [IP: 176.221.124.**]

Gość • Środa [01.12.2021, 14:06:15] • [IP: 185.210.36.***]Od ciebie to na pewno nikt by transfuzji nie brał bo wścieklizną by się zaraził.

Gość • Środa [01.12.2021, 15:30:16] • [IP: 83.30.11.***]

Do Gościa IP156**, zapożyczyłem cytat z TVN24.Nie stać Ciebie na coś swojego ? Żal mi Ciebie.

Gość • Środa [01.12.2021, 14:47:43] • [IP: 37.47.156.**]

Gość • Środa [01.12.2021, 14:06:15] • [IP: 185.210.36.***] Ale możesz się podzielić swoją kasą z Rydzykiem, a potem radośnie bić mu brawo ze swoimi idolami z rządu na imprezie urodzinowej radyjka. Bij mu brawo bij, " prawdziwy " Polaku, gdy będzie bronił kolegów pedofilów z branży.

Gość • Środa [01.12.2021, 14:19:38] • [IP: 89.151.36.***]

Tylko NIE pod logo owsika. ..