POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [05.12.2021, 22:54:36] • 安inouj軼ie

32 miliony z這tych na 鈍inoujskie 500 plus

32 miliony z這tych na 鈍inoujskie 500 plus

autor: cegli(fot. stock.adobe.com/pl )

Prawie 4 tysi帷e 鈍inoujskich rodzin dosta這 w tym roku wsparcie z programu „Rodzina 500 +”. Pi耩 lat temu by這 ich o po這w mniej.

Na pocz徠ek liczby. Przyznajcie, 瞠 robi wra瞠nie:

01.01.2016 — 31.12.2016

liczba rodzin: 1 797; liczba dzieci: 2 442; wyp豉cona kwota 鈍iadcze: 10 161 572,40 z

01.01.2017 — 31.12.2017

liczba rodzin: 2 043; liczba dzieci: 2 720; wyp豉cona kwota 鈍iadcze: 13 660 943,00 z

01.01.2018 —31.12.2018

liczba rodzin: 1 838; liczba dzieci: 2 451; wyp豉cona kwota 鈍iadcze: 12 754 801,90 z

01.01.2019 —31.12.2019

liczba rodzin: 3 508 ; liczba dzieci: 4 989; wyp豉cona kwota 鈍iadcze: 20 755 914,20 z

01.01.2020 —31.12.2020

liczba rodzin: 3 763; liczba dzieci: 5 665; wyp豉cona kwota 鈍iadcze: 31 901 186,96 z

01.01.2021 —30.09.2021

liczba rodzin: 3 918; liczba dzieci: 5 579; wyp豉cona kwota 鈍iadcze: 23 577 945,18 z

To dane z realizacji wyp豉conych przez 鈍inoujski Miejski O鈔odek Pomocy Rodzinie 鈍iadcze wychowawczych w ramach Programu „Rodzina 500+” w okresie od 1 kwietnia 2016 r. do 30 wrze郾ia 2021 r.

- Na znaczny wzrost liczby rodzin otrzymuj帷ych 鈍iadczenia W 2019 roku, a w zwi您ku z tym na 陰czn kwot wyp豉conych w闚czas 鈍iadcze, mia造 wp造w zmiany w przepisach dotycz帷e 鈍iadcze wychowawczych – wyja郾ia Gabriela Poniedzia貫k-Petruk, dyrektor Miejskiego O鈔odka Pomocy Rodzinie w 安inouj軼iu. - Od 1 lipca 2019 r. 鈍iadczenie wychowawcze przys逝guje bowiem na ka盥e dziecko do uko鎍zenia 18. roku 篡cia, niezale積ie od wysoko軼i dochod闚 osi庵anych przez rodzin. Ponadto, w ostatnim okresie, na wzrost wyp豉t 鈍iadcze wychowawczych dla mieszka鎍闚 安inouj軼ia mia豉 wp造w wi瘯sza ilo嗆 spraw rozpatrzonych przez Wojewod, w kt鏎ych mia造 zastosowanie przepisy o koordynacji system闚 zabezpieczenia spo貫cznego.

Wed逝g szacunk闚 MOPR, w tym roku kwota wyp豉conych 鈍iadcze wychowawczych w 安inouj軼iu wyniesie, tak jak roku ubieg造m, prawie... 32 000 000 z.

廝鏚這: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 82, skomentuj, drukuj, udost瘼nij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodaj帷 komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Polityk prywatno軼i.

Zauwa篡貫 b陰d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl康asz 1-25 z 82

Go嗆 • Poniedzia貫k [13.12.2021, 08:19:07] • [IP: 176.221.124.**]

Przeciwnicy PiS krytykuj obra瘸j drwi, i tylko tyle. A tysi帷e Polak闚 czeka na co lepszego od PIS. PO.SLD. czy PSL nie m闚i o innych pajacach rz康nych w豉dzy.Zamiast nienawi軼i wymy郵cie m康rzejsze rozwi您anie . Tylko inne ni te co ju mieli鄉y .

Go嗆 • Pi徠ek [10.12.2021, 09:08:06] • [IP: 87.78.244.***]

Do 253...Wypad z Unii, a bedziesz sral i trawy sie trzymal buraku.

Go嗆 • Czwartek [09.12.2021, 23:42:09] • [IP: 176.221.123.***]

[08.12.2021, 09:17:30] • [IP: 193.220.243.**] Ty POmyle鎍u niedouczony. Czy wci庵asz to samo co Nitras, czy co junior Halicki? Nie masz poj璚ia jaka bieda by豉 za komuny i tylko czerwonym 篡這 si lepiej. Teraz tej biedy niema! Rodziny tez p豉c podatki. PO niewiele zbudowa豉, cho du穎 obieca豉. Obieca豉 te wysokie pensje dla s逝瘺y zdrowia i w szkolnictwie. A po wygranych wyborach zamrozili ich pensje. PO obieca豉 瞠 wybuduje na EURO 2012 5000 km dr鏬 i autostrad a wybudowali tylko kilkaset km. Ale nie zap豉cili za to polskim wykonawcom i te firmy zbankrutowa造. Terminal gazowy oddali 2 lata po terminie, co nie przeszkadza這 aby Kopacz odda豉 go do u篡tku w trakcie budowy. Zniszczyli zak豉dy produkcyjne, koleje i szko造. Przez co setki tysi璚y ludzi straci這 prac i by這 du瞠 bezrobocie. A w豉dza PO ob瞠ra豉 si o鄉iorniczkami. Za PO afera pogania豉 afer i dobrze 篡這 si z這dziejom i r騜nym m皻om spo貫cznym. Co Hitler zamierza zrobi z Polakami te g逝pku nic nie wiesz.

Go嗆 • Czwartek [09.12.2021, 18:28:19] • [IP: 46.205.149.***]

" Go嗆 • 字oda [08.12.2021, 09:10:08] • [IP: 5.173.158.**] Stop utrzymywania darmozjad闚 co si pruj na pot璕 nie zdarzy wyj嗆 poporodzie ze szpitala a tu nast瘼ne w drodze gdzie s pieni康ze dla ludzi kt鏎zy chc mie chocia jedno dziecko a nie mog !!" Ty przeczytaj co napisa貫 IDIOTO. Co kogo obchodzi twoja IMPOTENCJA??

Go嗆 • Czwartek [09.12.2021, 18:26:48] • [IP: 46.205.149.***]

Do :Go嗆 • 字oda [08.12.2021, 09:17:30] • [IP: 193.220.243.**] Ty pajacu my郵isz 瞠 wszyscy nie maja co robi tylko ogl康aj telewizj i na tej podstawie kszta速uj sw鎩 鈍iatopogl康? Owszem s to pieni康ze podatnik闚 i do nich wracaj. ALE...to nie tylko pieni康ze podatnik闚. To r闚nie pieni康ze sp馧ek Skarbu Pa雟twa i NBP. Nie b康 wi璚 takim zawzi皻ym podatnikiem, kt鏎y najpewniej tego podatku nie p豉ci bo jeszcze nie dor鏀. To ty baranie bazujesz chyba na wiedzy z telewizora tyle 瞠 innej opcji. Nie ma takich danych GUS, kt鏎e by to kwestionowa造.Gdyby nie to, byliby鄉y chyba jedynym krajem w Europie, kt鏎y olewa wszelka pomoc socjalna. Dzieci dotuj WSZYSCY, skurwielu.

Go嗆 • 字oda [08.12.2021, 09:17:30] • [IP: 193.220.243.**]

Do 137*** Wida, 瞠 rezimowa TVpis ca趾owicie ci m霩g wypali豉!! Kiedy do twego pustego 豚a dotrze to, 瞠 za to wszystko p豉c inni podatnicy!! Pis nie ma w豉snych pieni璠zy! To wszystko jest na kredyt... 500+ nie spowodowa這 wi瘯szej liczby urodzin- mimo, 瞠 taki by cel tego programu!! Nie zlikwidowa w Polsce biedy mimo, 瞠 zmienili zadania tego programu. Taki s dane GUS!! Wi璚 nie p*****dol o Hitlerze bo pajacu nie masz poj璚ia o gospodarce!! Dla twojej wiedzy dzbanie. ..jak PO SKO哸ZYΜ RZADZI TO POZIOM INWESTYCJI PRZEKRACZA 20%.TERAZ S NA POZIOMIE PONI浩J 16% ROZDAWNICTWO PIENI犵ZY NIE WYTWARZA PKB, JE印I WOG粌E WIESZ CO TO JEST ***** ***

Go嗆 • 字oda [08.12.2021, 09:10:08] • [IP: 5.173.158.**]

Stop utrzymywania darmozjad闚 co si pruj na pot璕 nie zdarzy wyj嗆 poporodzie ze szpitala a tu nast瘼ne w drodze gdzie s pieni康ze dla ludzi kt鏎zy chc mie chocia jedno dziecko a nie mog !!

Go嗆 • 字oda [08.12.2021, 09:08:49] • [IP: 193.220.243.**]

Do 137*** Wida, 瞠 rezimowa TVpis ca趾owicie ci m霩 wypali豉!! Kiedy do twego pustego 豚a dotrze to, 瞠 za to wszystko p豉c inni podatnicy!! Pis nie ma w豉snych pieni璠zy! To wszystko jest na kredyt... 500+ nie spowodowa這 wi瘯szej liczby urodzin- mimo, 瞠 taki by cel tego programu!! Nie zlikwidowa w Polsce biedy mimo, 瞠 zmienili zadania tego programu. Taki s dane GUS!! Wi璚 nie p*****dol o Hitlerze bo pajacu nie masz poj璚ia o gospodarce!! Dla twojej wiedzy dzbanie. ..jak PO SKO哸ZYΜ RZADZI TO POZION INWESTYCJI PRZEKRACZA 20%.TERAZ S NA POZIOMIE PONI浩J 16% ROZDAWNICTWO PIENI犵ZY NIE WYTWARZA PKB, JE印I WOG粌E WIESZ CO TO JEST ***** ***

Go嗆 • Wtorek [07.12.2021, 21:42:08] • [IP: 83.11.98.***]

A kiedy waloryzacja 500 hahaha teraz to mo積a nazwa 250+

Go嗆 • Wtorek [07.12.2021, 17:14:59] • [IP: 85.221.137.***]

PiS obieca to w wyborach. PO si z tego 鄉ia豉 bo" piniendzy nie ma i nie b璠zie". PiS to zrobi. Dzi瘯i temu wielodzietne rodziny przesta造 篡 w n璠zy jak to by這 wcze郾iej. Potem aktywi軼i PO domagali si aby 500+ da wszystkim dzieciom. To te PiS zrobi. Teraz polskie dzieci otrzymuj tak sam pomoc jak dzieci w UE. To nie podoba si 篡dokomunie, Oni realizuj plan Hitlera, aby ka盥a polka by豉 wyskrobana na koszt Rzeszy i nie by這 dzieci. Podpu軼ili dzieci aby dar造 si na ulicach" Je*** PiS!" a po篡teczni idioci maj krytykowa i wy鄉iewa ten program PiS. I to wida w komentarzach. PiS oddaje podatki rodzinom, nie wydaje na o鄉iorniczki. Komu si ten program nie podoba to nie musi bra 500+ Gdy wygra lewactwo to zlikwiduje wszystko co PiS da polskim rodzinom i b璠zie jak dawniej. Bo pieni康ze b璠 im potrzebne dla tzw. uchod嬈闚.. Mo瞠 b璠zie to tylko 5000+ dla ka盥ego ahmeda?

Go嗆 • Wtorek [07.12.2021, 15:57:53] • [IP: 178.238.253.**]

Co do podwy瞠k to miejcie pretensje do UNI, ona jeszcze troch to si rozpadnie, lewactwo rz康zi to jest katastrofa, zarzucaj Polsce praworz康no嗆, a co u nich si dzieje to jest banda korupcyjna za uchwalanie bzdur bior ci篹kie pieni康ze, poczekajcie jeszcze troch to UNIA wam poka瞠 gdzie raki zimuj, b璠ziemy ich koloni, a naszym zdrajc co szczuj na Polsk pasuje bo dbaj o swoje interesy, niech b璠 przekl璚i zdrajcy wstydu nie maj.Od PISU wara to s patrioci dbaj o polak闚 i o Polsk.

Go嗆 • Wtorek [07.12.2021, 13:22:23] • [IP: 95.155.80.***]

za moj hajs baluj i hejtuj kazdego po kolei. tatiana wam zaplaci. zdebiaja.

Go嗆 • Wtorek [07.12.2021, 10:36:50] • [IP: 46.215.146.***]

Brawo dla rz康u dobra inwestycja. S kraje gdzie na dzieci wydaje si wi瘯sze pieni康ze.

Go嗆 • Wtorek [07.12.2021, 05:47:09] • [IP: 5.173.34.**]

WybierzmyPO...oni sie tego boja najbardziej.pokonaja problemy z cenami gazu i pradu nauczycielom i medykom dadza tyle ze wystarczy im podwyzek na 20 lat a kazdy z nas bedzie mial w domu jak za dawnych lat koze i chrust bo popieprzona unia cofnie nas 109latwtyl w imie ratowania klomatu.Kazdy doatanie jednego uchodzce na utrzymanie a panstwo dolozy do kazdego 1000 bo to biedni ludzie i im trzeba bardziej niz naszym dzieciom

Go嗆 • Wtorek [07.12.2021, 05:34:16] • [IP: 176.221.123.***]

Przeciwnicy PiS krytykuj obra瘸j drwi, i tylko tyle. A tysi帷e Polak闚 czeka na co lepszego od PIS. PO.SLD. czy PSL nie m闚i o innych pajacach rz康nych w豉dzy.Zamiast nienawi軼i wymy郵cie m康rzejsze rozwi您anie . Tylko inne ni te co ju mieli鄉y .

Go嗆 • Wtorek [07.12.2021, 00:11:36] • [IP: 31.11.130.**]

Panowie spokojnie. Dajcie porz康zi tym geniuszom jeszcze jedn kadencj. Dlaczego im bronicie si dorobi?? Nie豉dnie tak zazdro軼i!! Ceny posz造 jak szalone w g鏎?? One dopiero p鎩d!! Czym si martwi?? Dodrukuje si kasy i ludzie dostan co im si nale篡!! Wszyscy b璠 milionerami !! W naszej historii pa雟twowo軼i nie byli鄉y tak bogaci jak teraz. Wierz panu Prezesowi, kt鏎y publicznie tak o鈍iadczy. A braki energii uzupe軟i Szwecja, Niemcy, Litwa i Ukraina do czasu a remonty si sko鎍z. A durnocie mo積a wcisn望, 瞠 UE narzuca podatek na 篡wno嗆!! Podj掖em szybk nauk j. rosyjskiego mo瞠 b璠 mia u sowiet闚 jakie fory!! Mo瞠 nie takie jak Pani Le Pen, ale zawsze...

Go嗆 • Poniedzia貫k [06.12.2021, 23:53:01] • [IP: 5.173.155.**]

Wi璚ej ni na te dzieci idzie rocznie na kler i utrzymanie sejmu i tych, kt鏎zy sobie nami rz康z :)

Go嗆 • Poniedzia貫k [06.12.2021, 23:00:23] • [IP: 193.220.243.**]

Do 65*** A od kiedy to banki komercyjne drukuj pieni康ze?? Prosz poda dat! Co to jest 200 ton z這ta w skali kraju ?? Podziel to na mieszka鎍闚 to zobaczysz ile to jest!! A teraz ci zmartwi... Bank centralny drukuje PUSTY pieni康z w postaci PAPIER紟 DΣ烤YCH!! NIE WLICZAJ SI DO DEFICYTU BO S UKRYWANE W R荅NYCH FUNDUSZCH. NIERZ. TAK ROBI BO BLOKUJE ICH KONSTYTUCYJNY PR笉 ZADΣ浩NIA!! A jaki jest to doczytaj. PODSTAWY EKONOMI SI KxNIAJ!!

Go嗆 • Poniedzia貫k [06.12.2021, 22:46:06] • [IP: 193.220.243.**]

Do 65** Skandynawia ma dobry socjal, tylko podatki wysokie!! Nie wiem czy Jeste gotowy / gotowa takie podatki p豉ci?!! Ciemnogr鏚 to TY skoro my郵isz takimi kategoriami...Por闚naj PKB a potem zabieraj g這s pustaku z ksi篹ycow ekonomi !!

Go嗆 • Poniedzia貫k [06.12.2021, 22:45:11] • [IP: 176.221.123.***]

Go嗆 • Poniedzia貫k [06.12.2021, 19:32:57] • [IP: 89.151.36.***]Tak...jedyny kumpel wasz to orban kumpel putina ale sie dorobiliscie a i teraz na le pen stawiaja, cioty t瘼e.

Go嗆 • Poniedzia貫k [06.12.2021, 22:36:52] • [IP: 89.151.36.***]

Do IP 37.248.225 ** z godz. 22:20:57 Ja bez kozery powiem 瞠 1500. Trachnij si z gumki od majtek to b璠zie 1501 trup闚. .. Swoj drog jakim kretynem trzeba by 瞠by takie 瞠czy pisa. ..

Go嗆 • Poniedzia貫k [06.12.2021, 22:20:57] • [IP: 37.248.225.**]

500 TRUP紟 DZIENNIE - PIS POTRAFI I DO TWOICH MAJTEK ZAJRZY. ZA CHWILE INTERNET 5G B犵ZIE POD KONTROL PIS -PEGASUS WYㄐCZYLI -DZIAx TYLKO NA STARSZE MODELE TELEFON紟.

Go嗆 • Poniedzia貫k [06.12.2021, 22:05:43] • [IP: 188.146.66.***]

Dokladnie rozdawnictwo na prawo i lewo do pracy i zarobi na swoje dzieci a nie doi od pa雟twa. J tak 500+nie przynios這 zamierzonego celu wi璚ej dzieci przeznaczy pieni康ze na s逝瘺 zdrowia tam si przydadz bardziej. .

Go嗆 • Poniedzia貫k [06.12.2021, 21:39:52] • [IP: 176.221.123.***]

No i ponownie... s造sz wycie 🤔Znakomicie 🤣