POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [28.11.2021, 10:56:51] • Świnoujście

Gdzie diabeł nie może tam świnoujścianin... zaparkuje!

Gdzie diabeł nie może tam świnoujścianin... zaparkuje!

fot. Czytelnik

Niepotrzebne nam drogi osiedlowe, wyznaczone miejsca parkingowe. W poszukiwaniu kawałka terenu aby pozostawić na noc samochód jesteśmy wstanie pokonać chodniki, wysokie progi, pasy zieleni i odnaleźć wymarzony kawałek betonu. I po co ten cały szum o tworzenie nowych miejsc parkingowych. Zahartowani w bojach świnoujscy kierowcy na pewno sobie poradzą...

Środek osiedla. Wokół teren szkoły, ogrodzone boisko, wiata śmietnikowa. Wozy Remondisu przeciskają się tu cofając wzdłuż, wypełnionego do ostatniego miejsca parkingu przed dziewięcio-klatkowcem. Ale, tuż obok śmietnika miejsce na parking jest wymarzone. I przecież nie może się zmarnować!

Gdzie diabeł nie może tam świnoujścianin... zaparkuje!

fot. Czytelnik

Wciskamy się gdzie możemy, staliśmy się arcymistrzami w parkowaniu „na styk". Popularne przed laty powiedzenie „Polak potrafi" zyskuje u nas nowy sens. Co jeszcze możemy zrobić dla naszego miasta? W „Seksmisji" była naturalizacja. Nam pozostaje nadzieja w miniaturyzacji... samochodów. Może zaawansowani technologicznie Japończycy coś wymyślą... /??!/

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 51

Gość • Wtorek [30.11.2021, 16:04:31] • [IP: 37.47.158.***]

Wielokrotnie tam przechodząc zastanawiałam się, kto tak absurdalnie zagospodarował ten plac. Tyle miejsca zmarnowane nie mówiąc o estetyce🤨. Bardzo dobrze zrobił ten kierowca.

Gość • Poniedziałek [29.11.2021, 12:41:54] • [IP: 37.47.154.**]

No i gitara.

Gość • Poniedziałek [29.11.2021, 11:34:59] • [IP: 31.0.80.***]

Czytelnik ty zakompleksiony ZŁAMASIE! Ciekawe gdzie ty byś zaparkował, nie znajdując miejsca parkingowego w pobliżu swojego bloku?

Gość • Poniedziałek [29.11.2021, 11:32:55] • [IP: 178.238.250.***]

a i jeszcze zapomnialem dodać, że jeżeli się nie mylę, autor tego z dupy artykuliku, sam mając garaż pod blokiem trzyma swoje 2 auta na parkingu. Słabe to...

Gość • Poniedziałek [29.11.2021, 11:28:04] • [IP: 178.238.250.***]

a co do cholery ma zrobić z autem? do dużego pokoju wstawić? akurat na tym parkingu pod blokiem stoi wrak (chyba 3 lata) i nikt sie tym nie interesuje. Posiadacze garaży, które są pod blokiem -tyle że z drugiej strony - wolą patrzeć na swoje auto z okna w kuchni więc nie fatygują się nawet (w garażu pierdolnik z przydasiów - auto się nie zmieści). Sąsiad" very small business" trzyma 3 auta: wypasionego Mercedesa, dużego Vana i oczywiście dostawczaka...a co? Kto bogatemu zabroni?!?

Gość • Poniedziałek [29.11.2021, 10:42:47] • [IP: 89.151.33.***]

18:11:45] Masz rację tylko ograniczenie powinno dotyczyć wszystkich aut powyżwj 1 roku.

Gość • Poniedziałek [29.11.2021, 04:00:26] • [IP: 31.0.177.***]

ŚMIETNIK PANIUSIOM PRZED SZKOŁĄ NIE PRZESZKADZA ALE AUTO JUŻ TAK. TYPOWE PSY OGRODNIKA SAM NIE SKORZYSTAM INNYM NIE DAM. NO I BURAK CO MIMO TEGO ZŁAMAŁ WSZELKIE IDIOTYCZNE MARNOTRAWSTWO ZAGOSPODAROWANIA. POJEBANI ZARZĄDCY TERENU I NIEGOSPODARNOŚĆ.

Gość • Niedziela [28.11.2021, 19:30:57] • [IP: 37.8.230.***]

A zalegające śmieci i graty tam wokoło czytelnikowi nie przeszkadzają? Przecież w tym miejscu aż się prosi żeby zrobić miejsca parkingowe dla aut.Zapewne sam dupkę wozi cwaniak.

Gość • Niedziela [28.11.2021, 19:27:17] • [IP: 89.151.36.***]

Do IP 80.146.224. *** godz.18:37:56 Po przeczytaniu twojego komentarza również jestem tego samego zdania, powiem więcej - jest mi przykro że ktoś taki jak ty chodzi po tej naszej ziemi. ..

Gość • Niedziela [28.11.2021, 18:58:57] • [IP: 31.11.128.***]

E tam, nie przeszkadza nikomu, ale jakby nie było, kierowcy beemwu i affdi to dzbany, sorry ale taka prawda...

Gość • Niedziela [28.11.2021, 18:55:56] • [IP: 213.162.80.***]

Moja szkoła….ale syf ….

Gość • Niedziela [28.11.2021, 18:37:56] • [IP: 80.146.224.***]

176.221.125 czytając kom tego osobnika jestem za eutanazja

Gość • Niedziela [28.11.2021, 18:33:41] • [IP: 176.221.125.***]

jak ten samochod przeszkadza komus?przejdzcie sie ulicą Matejki i tam nie ma miejsca nawet na przejscie, czlowiek wyciera brudne samochody, a chodnik ma metr szerokosci i samochod zajmuje polowe tego ze ciezko jest z wozkiem przejsc, straz miejska powinna scigac wlascicieli zlomów, najgorzej jak sa postawione dostawcze samochody wtedy nie ma miejsca nawet na przejscie chodnikiem

Gość • Niedziela [28.11.2021, 18:20:38] • [IP: 80.167.210.**]

Ale co w tym złego?? Kogoś oczy bolą czy co ? Bo nierozumiem. Ten artykuł odzwierciedla potrzebę prowadzenia portalu a szczytem jego zasięgu jest dotarcie do niepełnosprawnych umysłowo czytaczy !

Gość • Niedziela [28.11.2021, 18:14:10] • [IP: 178.238.252.**]

A może by zrobić jakiś dobry uczynek coś pozytecznego zielenie wokół samych bloków wystarczy resztę terenów przeznaczyć na brakujące miejsca parkingowe

Gość • Niedziela [28.11.2021, 18:11:45] • [IP: 188.146.243.***]

Rozwiazanie jest proste, zmniejszyć liczbę aut rejestrowanych np. rejestrować max do 7 lat od produkcji, ograniczać ilość aut do max 1 na adresie zameldowania albo powiazać to masz auto to pokaż prawo do miejsca gdzie bedziesz parkował (garaz, własne miejsce przed budynkiem czy pod budynkiem- albo umowa na rok z prowwdzacym parking- i kontrolować temat, wtedy nawet SPP nie bedzie potrzebna - a tak w jedym mieszkanki 2 pok. 4 osoby i 3 autka. ... albo szroty po 11- 15 lat kupione za smieszne pieniadze. .. Prawo lokalne powinno dopuszczać takie parkowanie. .. na 10 min z zegarkiem podobnyn do Lidlowego, wiecej zaufania do mieszkancow ale zasady jak wyzej.

Gość • Niedziela [28.11.2021, 17:16:59] • [IP: 82.132.228.***]

Ale jest tam znak zakazujacy parkowania albo wjazdu ?

Gość • Niedziela [28.11.2021, 17:16:37] • [IP: 89.46.103.***]

Akurat Audi to marka klasy wyzszej (najwyzszej w Volkswagen AG) także te wasze burackie teksty że to bieda możecie sobie wsadzić :))) to pokazuje jaka gula wam stoi że to Audi a nie jakiś nędzny fordzik czy toyota dla biedoty:))

Gość • Niedziela [28.11.2021, 17:11:15] • [IP: 94.254.235.**]

To wszystko wina PiS!!

Mieszkaniec • Niedziela [28.11.2021, 17:01:09] • [IP: 188.146.128.***]

Rozwiązanie? Oczywiście - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Gość • Niedziela [28.11.2021, 16:47:01] • [IP: 37.47.148.***]

Kiedy ten mały odcinek drogi wybudowana, mam na myśli dojazd do śmieci firmy Koros, , cały czas mamy pozarywane studzienki pod blokiem i pobutki wczesnym rankiem.

Gość • Niedziela [28.11.2021, 16:29:11] • [IP: 176.221.124.**]

Un tam nie jechoł, tylko przylecioł chelikuptyrem z pdczepionym outem, to nie godejta że przyjechoł !

Gość • Niedziela [28.11.2021, 16:19:29] • [IP: 188.146.163.***]

Swinoujscie miasto donosicieli wstyd pewnie z kosciola wracał i fotel strzelil

Gość • Niedziela [28.11.2021, 15:54:38] • [IP: 176.221.125.**]

... jesteśmy wstanie pokonać chodniki... cyt. z tekstu" wstanie" od >wstawania< a nie od stania w tym przypadku od pokonywania chodnika...

Gość • Niedziela [28.11.2021, 15:22:12] • [IP: 31.0.74.**]

TO DOBRY APEL DO WŁADZY, ABY ZAJĘŁA SIĘ BRAKIEM MIEJSC PARKINGOWYCH W MIEŚCIE. NAJPROŚCIEJ DAĆ MANDAT, LECZ PROBLEM POZOSTAJE. GDZIE KIEROWCY MAJĄ PARKOWAĆ??!

Oglądasz 1-25 z 51
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Od godz. 9 w Świnoujściu funkcjonują obie przeprawy promowe. O godz. 9 pierwszy prom Karsibór skierowany został na przeprawę Centrum. Na przeprawie Warszów wciąż kursują cztery promy, by jak najszybciej rozładować kolejki. Już o godz. 9.20 sytuacja po stronie zachodniej przeprawy Warszów jest opanowana, kolejki zostały rozładowane. Samochody ciężarowe przekierowane zostały na przeprawę Centrum. Normuje się również sytuacja na wyspie Wolin. Kierowcy przez CB Radio nadają komunikaty, by kierować auta na przeprawę Centrum, do działań włączyła się również Straż Miejska. ■ Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, od czwartku (20 stycznia) od godz. 21.30 nie pływają promy Karsibór w Świnoujściu. Woda w kanale portowym przekroczyła stan alarmowy. Taki stan może utrzymać się nawet do godzin popołudniowych. Na przeprawie Warszów pływają obecnie trzy promy Bielik i jeden Karsibór. Ruch jest spory, wciąż ustawiają się kolejki, przede wszystkim dlatego, że na miejską przeprawę kierowane są wszystkie samochody ciężarowe. Według informacji od dyrektora Żeglugi Świnoujskiej Pawła Szynkaruka, taka sytuacja może utrzymać się nawet do godz. 14 w piątek. ■ Mieszkaniec podzielił się swoimi spostrzeżeniami z przechadzki po mieście. Jego uwagę zwrócił zły stan nawierzchni Placu Wolności. - Przechodząc przez centrum miasta (plac Wolności) i widząc odpadnięte duże płyty, należałoby zadać pytanie, czy w miejscu tym nie powinno się przeprowadzić kontroli stanu płytek i innej infrastruktury i zaplanować remont, zanim nastanie sezon letni, zanim tłumy turystów zapełnią plac? Do tego brudny wręcz zasyfiony. ■ Nowy Rok 2022 witamy w domach, wśród najbliższych, z nadzieją na lepsze 365 dni! ■ Dokładnie 15 minut trwała 57 sesja Rady Miasta. Po krótkiej dyskusji radni zatwierdzili wykaz wydatków, które nie wygasają z końcem roku budżetowego ■ Dwa tysiące dwadzieścia jeden lat mija od cudu Betlejemskiej Stajenki. Boże Narodzenie upływa nam w cieniu obostrzeń i informacji o kolejnych ofiarach koronawirusa. Mimo wszystko to najcieplejsze święta w roku. Świętujmy radośnie i… rozważnie! ■ Mieszkańcy Świnoujścia dołączyli do ogólnopolskich manifestacji przeciw Lex TVN - apel.tvn.pl ■ Mimo wątpliwości- radni przyjęli prezydencki projekt budżetu miasta na 2022. Poparcie rajców zyskał też projekt wieloletniej prognozy finansowej miasta do roku 2035 ■ Rada Miasta Świnoujście przyjęła apel do Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi o wsparcie polskiej branży rybackiej w negocjacjach Rządu RP z Komisją Europejską w sprawie rekompensat za obecny oraz przyszłe zakazy połowów ryb. Przyjęcie apelu poprzedzone zostało wysłuchaniem przedstawicieli rybaków ■