POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [22.11.2021, 10:32:36] • Świnoujście

Ile naprawdę zarabia prezydent Żmurkiewicz?

Ile naprawdę zarabia prezydent Żmurkiewicz?

Prezydent Świnoujścia wsiada do samochodu.(fot. Sławomir Ryfczyński )

Ponad 316 tysięcy rocznie. Choć całkiem niedawno słyszeliśmy o innej, względnie niskiej sumie. To według strony portalsamorządowy.pl, prezydent Janusz Żmurkiewicz jest w czołówce prezydentów polskich miast, którzy dorabiają sobie najwięcej poza urzędem. Czyżby wynagrodzenie z urzędu prezydentowi Januszowi Żmurkiewiczowi nie wystarczało? Jak podaje portalsamorzadowy prezydent Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz, zarobił ponad 140 tys. zł w świnoujskim magistracie i ponad 176 tys. zł - poza nim. Czyli ponad 316 tysięcy rocznie. Nie śmiemy niczego sugerować prezydentowi, ale czasami bogaci i praworządni obywatele, potrafią pełnić swoją funkcję, społecznie, za darmo.

Portal www.portalsamorzadowy.pl/praca/tak-dorabiaja-prezydenci-polskich-miast-dochody-wieksze-niz-urzedowa-pensja,328730.html, wykorzystując dane z oświadczeń majątkowych 66 prezydentów polskich miast za 2020 rok. Blisko 2/3 z nich nie zadowalało się wynagrodzeniem pobieranym z urzędu - donosi portal. Największe dochody w 2020 roku miał Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. Zarobił ponad 511 tys. zł brutto z tego, jak wylicza portalsamorządowy. pl, za pracę w urzędzie - ponad 131 tys. zł brutto, a jako ordynator szpitala - 380 tys. zł.

Prezydent z wysokością swoich zarobków znalazł się w gronie włodarzy takich miast jak: Kraków, Opole, Poznań, Wrocław, Chorzów, Częstochowa, Toruń. To na ogół miasta o wiele większe niż Świnoujście i zarządzanie nimi wymaga większej wiedzy i pracy niż w Świnoujściu.

Dochody Janusza Żmurkiewicza, według jego oświadczenia majątkowego za 2020 rok:
- Urząd Miasta - 140 117,26 zł
- członek rady nadzorczej Uzdrowisko Świnoujście od lipca 2019 r. - 26 218,83 zł
- wynajem nieruchomości - 49 075,08 zł
- odsetki z obligacji - 21 741,73 zł
- inne odsetki - 600 zł
- emerytura - 79 154,12 zł

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 110, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 110

Gość • Piątek [26.11.2021, 23:31:46] • [IP: 46.231.56.***]

Nasz, szpital, wykanczalnia!!

Gość • Czwartek [25.11.2021, 13:44:15] • [IP: 5.2.72.***]

Jak taki dziany, to może zacząłby spłacać swoje długi..., bo ręce nie odrastają...

Gość • Środa [24.11.2021, 20:56:34] • [IP: 37.47.188.**]

Ale lubi się fotografować, mimo ze juz stareńki i fotka mało atrakcyjna.

Gość • Środa [24.11.2021, 18:44:15] • [IP: 176.221.124.**]

Może przyjechał w to miejsce, żeby przestawić kierunkowskazy stojące po drugiej stronie ulicy przy sądzie. Teraz kierunkowskaz wskazuje kierunek do pomnika Orła Białego na Plac Wolności, więc ten pomnik ma być przeniesiony na beton Placu Wolności. A drugi cel to ocena stanu skorodowanego słupa poniemieckiego stojącego za plecami, czy już nadaje się do wymiany. Trzeci cel to sprawdzenie, dlaczego uschnięte kilka lat temu posadzone drzewko, kilkadziesiąt metrów od zaparkowanej limuzyny służbowej, nie zostało przywrócone do życia i straszy przechodniów. Czwarty cel, to sprawdzenie, czy limuzyna przejedzie przez poprzeczny dół powstały kilka lat temu w asfalcie na tej ulicy, po wykopie związanym z podłączeniem nowego bloku. Użycie auta służbowego do tak wielu celów naraz, jest więc całkowicie uzasadnione !

pisi głupek • Środa [24.11.2021, 18:41:19] • [IP: 176.221.124.***]

249 pisi malkontencie - ten dziad poza spaniem do południa oraz zanieczyszczaniem kanalizacji nic dla Polski nie zrobił

Gość • Środa [24.11.2021, 16:03:54] • [IP: 178.238.249.***]

Do wszystkich malkontentów na tej stronie dzięki Kaczyńskiemu macie do gara coś wsadzić i nie chodzicie w łapciach.Przy rządach platformersów zdychalibyśmy z głodu...

Gość • Środa [24.11.2021, 13:38:44] • [IP: 192.95.4.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [24.11.2021, 10:26:44] • [IP: 176.221.124.**]

Kilka miesięcy temu w regionalnej telewizji nazwał tych co go krytykują " Szczekające i kąsające pieski" . Nie można mieć pretensji, gdyż on by tego nie powiedział, gdyby nie sformatowanie przez upadłą PZPR. Ale większość mieszkańców została obrażona i jego oddani powinni powiedzieć, że ma przeprosić, w przeciwnym wypadku odchodzą dla przywrócenia dobrego wizerunku UM. Na ostatniej sesji powiedział, że pod ostatni odcinek drogi S-3 zostanie wycięte 1300, 00 ha lasu, to znaczy, że wycięty zostanie pas lasu o szerokości 50 metrów na olbrzymiej długości aż 260, 00 kilometrów, czyli prawie do Poznania ! Też nie można mieć pretensji, bo wiek robi swoje, tylko dlaczego jest tam, gdzie powinien być ktoś młody, wykształcony, ze znajomością języków zachodnich, jak przystało na graniczne miasteczko ?

Gość • Środa [24.11.2021, 08:27:52] • [IP: 192.95.4.***]

Pod stołowy-kopertowy Janusz.

Gość • Środa [24.11.2021, 07:37:03] • [IP: 185.210.38.***]

Jeszcze gamon sluzbowym samochodem wozi sie po prywatnych sprawach !!

Gość • Środa [24.11.2021, 02:27:32] • [IP: 31.11.128.***]

Wbrew pozorom biedny człowiek dzisiaj się cieszy"a jutro gdy się nienawróci i nie odda życia Jezusowi Chrystusowi będzie potępiony na wieki.Co znaczy oddać życie Jezusowi to znaczy nawrócić się-nie żyć w przepychu-na 1wszym miejacu stawiać Boga modlić się narodzić się nanowo z Ducha Bożego. .P.Januszu czytaj Pan Biblię, bo tą dtogą którą idziesz i zmierzasz idziesz prosto do piekła.Pomyśl o wieczności którą tuż tuż przed tobą.Pomyśl by znaleść kościół prawdziwie nauczający prawdy Bożejnie tej katolickiej zwodniczej bo opartej na nauce kościoła.Szukaj kościoła gdzie jest Biblia i nauka Jezusa.ŻYWY KOŚCIÓŁ.Polecam- Joanna Joanna.🟣

Gość • Wtorek [23.11.2021, 22:44:34] • [IP: 5.173.30.**]

Jestem emerytowanym lekarzem, stałem przy stole operacyjnym ponad 40 lat, do tego dyżury, żadnych wolnych, lub rzadko, weekendów.Moja emerytura to 4 228 złotych.Czternastej nie dostałem.Porównać mój stres i moją odpowiedzialność za życie ludzkie, a ten proszę...w godzinach pracy dodatkowe fuchy🤦.To się nazywa odpowiednio ustawić się w życiu.

Gość • Wtorek [23.11.2021, 22:42:18] • [IP: 212.115.201.***]

Do Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 20:24:47] • [IP: 37.30.20.***]. ... widzę, że przemawia moralność złodzieja lub the bila. ... bo oni kradną / kradli więcej. W większości argument obecnego wszech złodziejstwa pislamistów i ich pochlebców jest jeden argument. ... za PO też kradli. Czasy złodziei i oszołomów jak i ułomnych umysłowo. Naprawdę wystarczy tylko przejrzeć krąg znajomych prezia, aby wyciągnąć właściwe wnioski. Jednego czego nie można Żmurkiewiczowi zarzucić to to, że potrafi się kolega ubrać. ... dress code ma bez zarzutu - zawstydził nawet tych z wiejskiej bo ubierali się jak wieśniaki a nie jak na polityków przystało. Na tym polu preziowi należy się pochwała.

Gość • Wtorek [23.11.2021, 21:10:20] • [IP: 176.221.124.***]

pracujący na kilku etatach emeryt, ciekawostka

pisobolszewik • Wtorek [23.11.2021, 19:59:01] • [IP: 176.221.124.***]

Pal licho tego komuniste ale czy dziad z Żoliborza zrobił cokolwiek pożytecznego dla Polski oprócz spania i siania nienawiści ?- ten nierób nie skalał się nigdy uczciwą pracą, nadzieja w tym, że udławi się własną żółcią.A potem pójdzie do nieba...nieba stworzonego przez pedofili i tam z nim potańcują.

Gość • Wtorek [23.11.2021, 18:35:37] • [IP: 192.95.4.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [23.11.2021, 16:50:13] • [IP: 31.1.139.***]

tyle co ma rocznie z tego co tu pisza to on za 1 przetarg dostaje...

Gość • Wtorek [23.11.2021, 14:17:57] • [IP: 185.210.37.*]

jANUSZ BIZNESU WIEDZIAŁ CO ZROBIĆ ŻEBY ZAROBIĆ I SIĘ PRZY TYM NIE NAROBIĆ :)

Gość • Wtorek [23.11.2021, 12:45:18] • [IP: 185.210.39.**]

Teraz już wiadomo dlaczego tak kurczowo trzyma się stołka!

Gość • Wtorek [23.11.2021, 09:25:23] • [IP: 37.47.188.**]

Czyżby przyjechał do sądu tłumaczyć się? To dobry znak dla miasta.

Gość • Wtorek [23.11.2021, 09:13:28] • [IP: 176.221.125.***]

Prezydent RP zarabia 28 tys zł B yli Prezydenci RP 18 tys zł a Prezydent Miasta 20 TYS zl

Gość • Wtorek [23.11.2021, 08:39:24] • [IP: 188.146.165.***]

54**" Brawo !! W samo sedno 🤪

Gość • Wtorek [23.11.2021, 07:56:31] • [IP: 178.238.252.**]

[IP: 176.221.125.***]A niby, wycięli mnóstwo zdrowych drzew, bo światło statkom zasłaniały!Odrazu było wiadomo, że pod kolejną budowę szykowali!Parking płatny, żeby mniej ludzi patrzyło ;)Nie budowali tak dużego szaletu, bez powodu.

Gość • Wtorek [23.11.2021, 00:02:00] • [IP: 178.238.246.***]

Czyli płaci wysokie podatki brawo

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 22:01:09] • [IP: 213.155.174.***]

Ale będzie miał żal te bogactwa zostawiać jak przyjdzie czas umierać. Tam się tymi pieniędzmi w większości niesłusznie otrzymanymi się nie wykupi. Pognębił mieszkańców strasznie i odpowie za to.

Oglądasz 1-25 z 110
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Na północy i częściowo w centrum opady mokrego śniegu i śniegu z deszczem będą umiarkowane (przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie około 5-7 cm w pasie od Śląska do Warmii), powodując śliskość nawierzchni dróg oraz oblodzenie przy temperaturach zbliżonych do zera stopni. ■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■