POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [22.11.2021, 10:32:36] • Świnoujście

Ile naprawdę zarabia prezydent Żmurkiewicz?

Ile naprawdę zarabia prezydent Żmurkiewicz?

Prezydent Świnoujścia wsiada do samochodu.(fot. Sławomir Ryfczyński )

Ponad 316 tysięcy rocznie. Choć całkiem niedawno słyszeliśmy o innej, względnie niskiej sumie. To według strony portalsamorządowy.pl, prezydent Janusz Żmurkiewicz jest w czołówce prezydentów polskich miast, którzy dorabiają sobie najwięcej poza urzędem. Czyżby wynagrodzenie z urzędu prezydentowi Januszowi Żmurkiewiczowi nie wystarczało? Jak podaje portalsamorzadowy prezydent Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz, zarobił ponad 140 tys. zł w świnoujskim magistracie i ponad 176 tys. zł - poza nim. Czyli ponad 316 tysięcy rocznie. Nie śmiemy niczego sugerować prezydentowi, ale czasami bogaci i praworządni obywatele, potrafią pełnić swoją funkcję, społecznie, za darmo.

Portal www.portalsamorzadowy.pl/praca/tak-dorabiaja-prezydenci-polskich-miast-dochody-wieksze-niz-urzedowa-pensja,328730.html, wykorzystując dane z oświadczeń majątkowych 66 prezydentów polskich miast za 2020 rok. Blisko 2/3 z nich nie zadowalało się wynagrodzeniem pobieranym z urzędu - donosi portal. Największe dochody w 2020 roku miał Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. Zarobił ponad 511 tys. zł brutto z tego, jak wylicza portalsamorządowy. pl, za pracę w urzędzie - ponad 131 tys. zł brutto, a jako ordynator szpitala - 380 tys. zł.

Prezydent z wysokością swoich zarobków znalazł się w gronie włodarzy takich miast jak: Kraków, Opole, Poznań, Wrocław, Chorzów, Częstochowa, Toruń. To na ogół miasta o wiele większe niż Świnoujście i zarządzanie nimi wymaga większej wiedzy i pracy niż w Świnoujściu.

Dochody Janusza Żmurkiewicza, według jego oświadczenia majątkowego za 2020 rok:
- Urząd Miasta - 140 117,26 zł
- członek rady nadzorczej Uzdrowisko Świnoujście od lipca 2019 r. - 26 218,83 zł
- wynajem nieruchomości - 49 075,08 zł
- odsetki z obligacji - 21 741,73 zł
- inne odsetki - 600 zł
- emerytura - 79 154,12 zł

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 113, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 113

Gość • Środa [08.12.2021, 18:32:12] • [IP: 185.220.101.***]

Oddaj pieniądze fajfusie udającego prezydenta!

Gość • Niedziela [05.12.2021, 15:07:10] • [IP: 185.95.125.***]

Ten pan juz za komuny bral lapowki, rok 1981 byl kierownikiem wydzialu komunikacji.za wmiiane niemieckiego prawa jazdy na polskie zazadal odemnie 300DM w zych czasach to bylo duzo pieniedzy.Olalem jego prpozycje. y zagrozilem troszke i o dziwo wymieniono im dokument bez zadnych problemow. I ten czlowiek jest do dzisiaj waszym prezydentem??

Gość • Środa [01.12.2021, 12:13:31] • [IP: 188.146.166.**]

"Pal licho tego komuniste ale czy dziad z Żoliborza zrobił cokolwiek pożytecznego dla Polski oprócz spania i siania nienawiści ?- ten nierób nie skalał się nigdy uczciwą pracą, nadzieja w tym, że udławi się własną żółcią.A potem pójdzie do nieba...nieba stworzonego przez pedofili i tam z nim potańcują." Może wyhamuj z tymi bluzgami prosto z kryminału!! To ty jesteś DZIADEM. Co wspólnego ma ten" dziad z Żoliborza" z wyborem Prezydenta Świnoujścia. Jak dostajesz sraczki z zazdrości to może ty wystartuj na to stanowisko. Żmurkiewicz złodziejem nie jest, jak coś wiesz to udowodnij to przed sądem. Nie zrobisz tego to sam trafisz pod sąd. Wpis trafił na Policję.Ja głosowałem na tego Prezydenta a nie jest moim krewnym i znajomym.

Gość • Piątek [26.11.2021, 23:31:46] • [IP: 46.231.56.***]

Nasz, szpital, wykanczalnia!!

Gość • Czwartek [25.11.2021, 13:44:15] • [IP: 5.2.72.***]

Jak taki dziany, to może zacząłby spłacać swoje długi..., bo ręce nie odrastają...

Gość • Środa [24.11.2021, 20:56:34] • [IP: 37.47.188.**]

Ale lubi się fotografować, mimo ze juz stareńki i fotka mało atrakcyjna.

Gość • Środa [24.11.2021, 18:44:15] • [IP: 176.221.124.**]

Może przyjechał w to miejsce, żeby przestawić kierunkowskazy stojące po drugiej stronie ulicy przy sądzie. Teraz kierunkowskaz wskazuje kierunek do pomnika Orła Białego na Plac Wolności, więc ten pomnik ma być przeniesiony na beton Placu Wolności. A drugi cel to ocena stanu skorodowanego słupa poniemieckiego stojącego za plecami, czy już nadaje się do wymiany. Trzeci cel to sprawdzenie, dlaczego uschnięte kilka lat temu posadzone drzewko, kilkadziesiąt metrów od zaparkowanej limuzyny służbowej, nie zostało przywrócone do życia i straszy przechodniów. Czwarty cel, to sprawdzenie, czy limuzyna przejedzie przez poprzeczny dół powstały kilka lat temu w asfalcie na tej ulicy, po wykopie związanym z podłączeniem nowego bloku. Użycie auta służbowego do tak wielu celów naraz, jest więc całkowicie uzasadnione !

pisi głupek • Środa [24.11.2021, 18:41:19] • [IP: 176.221.124.***]

249 pisi malkontencie - ten dziad poza spaniem do południa oraz zanieczyszczaniem kanalizacji nic dla Polski nie zrobił

Gość • Środa [24.11.2021, 16:03:54] • [IP: 178.238.249.***]

Do wszystkich malkontentów na tej stronie dzięki Kaczyńskiemu macie do gara coś wsadzić i nie chodzicie w łapciach.Przy rządach platformersów zdychalibyśmy z głodu...

Gość • Środa [24.11.2021, 13:38:44] • [IP: 192.95.4.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [24.11.2021, 10:26:44] • [IP: 176.221.124.**]

Kilka miesięcy temu w regionalnej telewizji nazwał tych co go krytykują " Szczekające i kąsające pieski" . Nie można mieć pretensji, gdyż on by tego nie powiedział, gdyby nie sformatowanie przez upadłą PZPR. Ale większość mieszkańców została obrażona i jego oddani powinni powiedzieć, że ma przeprosić, w przeciwnym wypadku odchodzą dla przywrócenia dobrego wizerunku UM. Na ostatniej sesji powiedział, że pod ostatni odcinek drogi S-3 zostanie wycięte 1300, 00 ha lasu, to znaczy, że wycięty zostanie pas lasu o szerokości 50 metrów na olbrzymiej długości aż 260, 00 kilometrów, czyli prawie do Poznania ! Też nie można mieć pretensji, bo wiek robi swoje, tylko dlaczego jest tam, gdzie powinien być ktoś młody, wykształcony, ze znajomością języków zachodnich, jak przystało na graniczne miasteczko ?

Gość • Środa [24.11.2021, 08:27:52] • [IP: 192.95.4.***]

Pod stołowy-kopertowy Janusz.

Gość • Środa [24.11.2021, 07:37:03] • [IP: 185.210.38.***]

Jeszcze gamon sluzbowym samochodem wozi sie po prywatnych sprawach !!

Gość • Środa [24.11.2021, 02:27:32] • [IP: 31.11.128.***]

Wbrew pozorom biedny człowiek dzisiaj się cieszy"a jutro gdy się nienawróci i nie odda życia Jezusowi Chrystusowi będzie potępiony na wieki.Co znaczy oddać życie Jezusowi to znaczy nawrócić się-nie żyć w przepychu-na 1wszym miejacu stawiać Boga modlić się narodzić się nanowo z Ducha Bożego. .P.Januszu czytaj Pan Biblię, bo tą dtogą którą idziesz i zmierzasz idziesz prosto do piekła.Pomyśl o wieczności którą tuż tuż przed tobą.Pomyśl by znaleść kościół prawdziwie nauczający prawdy Bożejnie tej katolickiej zwodniczej bo opartej na nauce kościoła.Szukaj kościoła gdzie jest Biblia i nauka Jezusa.ŻYWY KOŚCIÓŁ.Polecam- Joanna Joanna.🟣

Gość • Wtorek [23.11.2021, 22:44:34] • [IP: 5.173.30.**]

Jestem emerytowanym lekarzem, stałem przy stole operacyjnym ponad 40 lat, do tego dyżury, żadnych wolnych, lub rzadko, weekendów.Moja emerytura to 4 228 złotych.Czternastej nie dostałem.Porównać mój stres i moją odpowiedzialność za życie ludzkie, a ten proszę...w godzinach pracy dodatkowe fuchy🤦.To się nazywa odpowiednio ustawić się w życiu.

Gość • Wtorek [23.11.2021, 22:42:18] • [IP: 212.115.201.***]

Do Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 20:24:47] • [IP: 37.30.20.***]. ... widzę, że przemawia moralność złodzieja lub the bila. ... bo oni kradną / kradli więcej. W większości argument obecnego wszech złodziejstwa pislamistów i ich pochlebców jest jeden argument. ... za PO też kradli. Czasy złodziei i oszołomów jak i ułomnych umysłowo. Naprawdę wystarczy tylko przejrzeć krąg znajomych prezia, aby wyciągnąć właściwe wnioski. Jednego czego nie można Żmurkiewiczowi zarzucić to to, że potrafi się kolega ubrać. ... dress code ma bez zarzutu - zawstydził nawet tych z wiejskiej bo ubierali się jak wieśniaki a nie jak na polityków przystało. Na tym polu preziowi należy się pochwała.

Gość • Wtorek [23.11.2021, 21:10:20] • [IP: 176.221.124.***]

pracujący na kilku etatach emeryt, ciekawostka

pisobolszewik • Wtorek [23.11.2021, 19:59:01] • [IP: 176.221.124.***]

Pal licho tego komuniste ale czy dziad z Żoliborza zrobił cokolwiek pożytecznego dla Polski oprócz spania i siania nienawiści ?- ten nierób nie skalał się nigdy uczciwą pracą, nadzieja w tym, że udławi się własną żółcią.A potem pójdzie do nieba...nieba stworzonego przez pedofili i tam z nim potańcują.

Gość • Wtorek [23.11.2021, 18:35:37] • [IP: 192.95.4.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [23.11.2021, 16:50:13] • [IP: 31.1.139.***]

tyle co ma rocznie z tego co tu pisza to on za 1 przetarg dostaje...

Gość • Wtorek [23.11.2021, 14:17:57] • [IP: 185.210.37.*]

jANUSZ BIZNESU WIEDZIAŁ CO ZROBIĆ ŻEBY ZAROBIĆ I SIĘ PRZY TYM NIE NAROBIĆ :)

Gość • Wtorek [23.11.2021, 12:45:18] • [IP: 185.210.39.**]

Teraz już wiadomo dlaczego tak kurczowo trzyma się stołka!

Gość • Wtorek [23.11.2021, 09:25:23] • [IP: 37.47.188.**]

Czyżby przyjechał do sądu tłumaczyć się? To dobry znak dla miasta.

Gość • Wtorek [23.11.2021, 09:13:28] • [IP: 176.221.125.***]

Prezydent RP zarabia 28 tys zł B yli Prezydenci RP 18 tys zł a Prezydent Miasta 20 TYS zl