POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [11.11.2021, 20:50:56] • Świnoujście

Petycja mieszkańców Posejdonu z żądaniami do władz miasta

Petycja mieszkańców Posejdonu z żądaniami do władz miasta

fot. iswinoujscie.pl

110 mieszkańców Osiedla Posejdon podpisało petycję do Prezydenta Miasta Świnoujście w sprawie zapisów projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ul. Wojska Polskiego i Osiedla Posejdon. Żądają wprowadzenia w nim zmian zgodnych z oczekiwaniami mieszkańców. Debata na temat tego planu ciągnie się już od kilku miesięcy. Jak już wcześniej pisałem wzburzenie wśród mieszkańców osiedla wywołał głównie zapis o planowanej budowie dominanty w otoczeniu innych obiektów znacznie odbiegających wysokością od już istniejących przy ul. Bałtyckiej. Pomimo wcześniejszych już publicznych sprzeciwów mieszkańców w tej sprawie władze miasta próbują dalej przeforsować budowę tam nieco mniejszych obiektów.

Mieszkańcy Osiedla Posejdon wnoszą w petycji sprzeciw przeciwko rozwiązaniom urbanistycznym i architektonicznymi dotyczącymi osiedla, które doprowadzą do utracenia jego dotychczasowego charakteru, kameralnych domów jednorodzinnych. Podnoszą brak obiektywizmu i profesjonalizmu w ocenie środowiskowej proponowanych rozwiązań.

W szczególności nie zgadzają się m.in. na intensyfikowanie gęstości i wysokości zabudowy Osiedla Posejdon, planowaną możliwość budowy na dwóch działkach w zachodniej jego części zespołu nawet dziesięciu wysokościowych budynków hotelowych i apartamentowych, lokalizację 40-metrowej i jakiejkolwiek innej dominanty wysokościowej u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Bałtyckiej. Mieszkańcy nie godzą się z pomijaniem problemu miejsc parkingowych i intensyfikacją ruchu samochodowego oraz przenoszeniem i modyfikowaniem lokalizacji punktów handlowych.

Jak piszą w petycji nie godzą się aby w imię interesów ekonomicznych osób trzecich niszczono ich najbliższe otoczenie. Nie zgadzają się na zmianę charakteru i funkcji Osiedla Posejdon i terenów przyległych do ul. Wojska Polskiego objętych planem.

„Żądamy dobrze zorganizowanej przestrzeni publicznej uwzględniającej w pierwszej kolejności naszą mieszkańców jakość życia” - czytam dalej w petycji. Mieszkańcy Żądają też aby maksymalna wysokość dla projektowanych budynków nie była wyższa niż wysokość już istniejących na dzień sporządzenia petycji i aby chronić zieleń. Projektowany handel ma w ich opinii uwzględniać m.in. utrzymanie dotychczasowych miejsc pracy , poprawę estetyki i funkcjonalności. Deklarują przy tym gotowość do rozmów jak podkreślają „na publicznych spotkaniach”.

Petycja mieszkańców z Urzędu Miasta Świnoujście została przekazana radnym Rady Miasta Świnoujście w przeddzień październikowej sesji (27.10). Podczas obrad sesji wspomniała o petycji radna Elżbieta Jabłońska, przewodnicząca Rady nie podając jednak szczegółów jej treści.

Krzysztof Marek Nowak - Wyspiarz Niebieski (02.11.2021 r.)


komentarzy: 46, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 46

Pingu • Poniedziałek [29.11.2021, 01:14:45] • [IP: 176.221.124.***]

Niestety, jestem sceptycznie nastawiony do tego protestu.Popieram petycję mieszkańców ale niestety w tym" grajdołku" władza robi co chce.No cóż, może następny apartament zostanie użyczony komuś z magistratu? Parkingów nie ma, wody za chwilę zabraknie, a tu ciągle tylko myśli się o tym, żeby postawić następny klocek zwany apartamentowcem.NA niemieckiej wyspie Sylt od 10 lat nie postał nowy budynek na nowym terenie!! Jeśli coś powstaje to po wyburzeniu starego.I co?Grozi im bankructwo?Otóż wprost przeciwnie!! Proszę sprawdzić ile kosztuje działka z domem do rozbiórki!! Otóż NIC!! BO TAKOWYCH NIE MA !!Miejsca hotelowe wyprzedane od kwietnia do października po cenach o których Świnoujście może tylko pomarzyć.Cisza, spokój i za to chętnie płacą Niemcy.Rozwój miasta zrównoważony.Dba się o mieszkańców i o turystów.Ale o turystów a nie o DDR-a który kupi w" owadzie " mleko i 10 deko mortadeli!!Tyle, że żeby w taki sposób rozwijać miasto trzeba mieć jakąś wizję jego rozwoju, a nie tylko użyczony apartament!!

GośćTommygun • Czwartek [25.11.2021, 10:25:58] • [IP: 80.161.89.**]

Wielu ludzi tam mieszkających nie pamięta czasów powstawania tego osiedla. Wybrali to miejsce ze względu na ciszę a wielu też włożyło kupę pracy i pieniędzy by domy po ruskich nadawały się do mieszkania. Teraz ktoś nie licząc się z nikim chce odebrać tę ciszę i spokój. Pewnie jest już wszystko ugadane i żadne protesty ani petycje nic nie dadzą. Szkoda...

Gość • Środa [17.11.2021, 17:09:51] • [IP: 178.235.184.***]

trzeba tych nierobów przycisnąć oby opracowali plan zagospodarowania przestrzennego dla całego miasta. Dużo przecież tam urzędasów pracuje. Będzie wiadomo gdzie co można itd. .. a tak robią co chcą aby kasa się zgadzała. Ja się zastanawiam jeszcze nad sprawą co ma mieszkaniec bloków z wielkiej płyty wspólnego z tym że wody brakuje ?? Jakby molochów apartamentowych nie budowali to wody by starczyło. A tak będzie płacił wiecej. Taka prawda

Gość • Wtorek [16.11.2021, 13:11:23] • [IP: 88.218.253.***]

Kiedy wreszcie radni PO przestaną być wybierani przez mieszkanców. Przeciez przez to SPP nie idzie tu żyć. RADNI PO NIE CHCEMY WAS!

Gość • Sobota [13.11.2021, 09:56:05] • [IP: 31.61.186.**]

Obwodnica? A ja słyszałem, że autostrada. I wszystkie drzewa do wycięcia, żeby mieszkańcy widok na morze mieli.

Gość • Piątek [12.11.2021, 21:38:30] • [IP: 176.221.125.**]

Dokładnie, obwodnica była planowana pod lasem.

Gość • Piątek [12.11.2021, 18:02:03] • [IP: 88.218.254.***]

Nieudolne władze miasta od lat nie rozwiązały problemów parkingowych osiedla Posejdon z uwagi na handel przy Wojska Polskiego, ten chaos komunikacyjny nasili się po otwarciu tunelu i gdyby wybudowano nowe wieżowce zamiast na terenie Warty. Zamiast wieżowców miasto powinno na Warcie zaprojektowac duże parkingi i budować obwodnicę wzdłuż granicy

Gość • Piątek [12.11.2021, 17:25:13] • [IP: 5.173.28.**]

Mieszkańcy z pozostałych dzielnic w pełni solidaryzują się z petycją. Wystarczy zobaczyć jak władze miasta zniszczy osiedle na Wyspiańskiego. Teraz ludzie żyją jak w zoo. Takie samo zoo tworzą w różnych częściach miasta. Mamy tunel apartamentowce powinny być budowane na Warszawie, Ognicy. Ludzie potrzebują przestrzenia a nie szuflady do spania

Gość • Piątek [12.11.2021, 16:16:08] • [IP: 176.221.124.***]

Ludzie Macie Swoją własność że swoimi gruntem to się trzymajcie tego.Reszta to nie wasza własność.Jak co do posprzątania chodników to krzyczcie że nie wasza własność.itd itd

Gość • Piątek [12.11.2021, 16:11:50] • [IP: 94.254.174.**]

Brawo mieszkańcy !walczcie aby te hieny Was nie zabudowali wieżowcami nie będziecie mieli swojej przestrzeni tak jak na wyspiańskiego totalna porażka !

Gość • Piątek [12.11.2021, 13:47:35] • [IP: 188.146.162.**]

10:29 udowodnij to dokładnie! W Polsce domki mają także działacze Solidarności lub ludzie niemający nic wspólnego z PZPR. Ci na Posejdonie oprócz niektórych tam mieszkańców długie lata spłacali kredyt, a insynuowanie, że mieszkanie we własnym domu to luksus i wyzysk, nadużycie, to stawianie się dokładnie na pozycji komunistów, którzy tak właśnie usiłowali przenicować ludzką mentalność, wmówić im, że zasługują na pozycję kury w chowie klatkowym. Swoją drogą te domy nie miały statusu własności, one nazywały się wieczystą dzierżawą, do 99 lat dawały prawo korzystania z nich. Na szczęscie komuna upadła i mogły przejść na własność, swoją drogą na pocz.lat 2000 przyspieszono to wobec groźby działań prawnych Niemców, którzy by mogli rewindykować dawne niemieckie działki i dobra niebędące prywatnymi, ale to inna historia. Cała ta historia z stygmatyzowaniem posejdoniaków dobrze pokazuje buraczaną, tępą zawiść miernot i leni niezdolnych do porwania się na spłatę kredytu, energię życiową.

Gość • Piątek [12.11.2021, 12:54:24] • [IP: 176.221.124.**]

00:52:55] • [IP: 188.146.162.** Czy z przynależności do jedynej słusznej też rozgrzeszali?

Gość • Piątek [12.11.2021, 12:29:15] • [IP: 188.146.165.***]

Brawo mieszkańcy Posejdonu!!

Gość • Piątek [12.11.2021, 11:38:51] • [IP: 37.47.129.**]

hahaha zabrali im darmowe miejsca parkingowe i jest wielkie poruszenie - to jest prawda, wy tam geodetę zatrudnijcie i niech wam te płoty graniczne ustawi zgodnie z granicami :D

Gość • Piątek [12.11.2021, 10:29:11] • [IP: 37.47.182.**]

188.146.162.**] żaden obywatel prócz sowieckich sługusów nie dostał tam pozwolenie na budowę, więc daruj sobie ckliwe komentarze o węglu. To tak a propos nieudaczników życiowych. To właśni takich wyciągała partia, bo nie potrafili zarobić na chleb rękoma...

Gość • Piątek [12.11.2021, 10:10:29] • [IP: 95.90.239.***]

bierzcie przyklad z sasiadow.tam strefa uzdrowiskowa i uzabudowa iska pozostaje i jest chroniona. oni o wiele bogatsi wola do nas przyjezdzac wypoczywyc.jesc, kupowac, niz swoje klimaty uzdrwiskowe niszczyc.

Gość • Piątek [12.11.2021, 10:06:50] • [IP: 188.146.162.**]

8:44. ..19.*** - a jaki ma charakter ulica Matejki, jakiej wysokości są tam domy? Podobnie swój charakter jak Posejdon ma dzielnica domków przy Strzeleckiej, Husarskiej, Herbowej, itp. Czy ty w ogóle rozumiesz tekst?

Gość • Piątek [12.11.2021, 09:53:35] • [IP: 178.238.246.***]

Skoro zaangażowana w promowanie budowy witaczy jest pani prezydent (czy za darmo ?) to sprawa przesądzona, po trupach do celu ale trzeba zapytać co z zaopatrzeniem w wodę. Wszelkie pozwolenia na tak intensywną zabudowę hotolowo-apartamentową powinny być uzależnione od nowego ujęcia wody i stacji uzdatniania na które miasto nie uzyskało pieniędzy. Jeśli pieniędzy nie uzyskamy od rządu to z własnego budżetu, naszych pieniędzy będziemy musieli wybudować niezbędną infrastrukturę dla tych hoteli ograniczając poraz kolejny inwestycje dla mieszkańców. Komu służy ta rada miasta ? bo magistrat wiadomo że kilku deweloperom ale dlaczego naszym kosztem.

Gość • Piątek [12.11.2021, 09:41:56] • [IP: 5.173.9.**]

Pamiętam jak przydzielano tam działki.Trzeba było mieć tzw.chody bo decyzje władz były uznaniowe. Dla swoich. Jak zaczęła się budowa to stale komuś ginęły materiały budowlane. Stąd ta brzydka nazwa osiedla. .

Gość • Piątek [12.11.2021, 08:54:45] • [IP: 94.254.173.**]

Brawo mieszkańcy Posejdonu. Ktoś musi jasno pokazać miejsce obecnej władzy miasta. Władz jest od rozwiązywania problemów mieszkańców a nie ich wytwarzania. Kolejne dzielnice powinny postępować podobnie. Jak długo jeszcze będziemy tolerować kolejne utrudnienia w działalności gospodarczej, komunikacji.

Gość • Piątek [12.11.2021, 08:44:21] • [IP: 46.204.19.***]

Chyba jakieś żarty. kpina z innych mieszkańców.czy Posejdon czyli złodziejowo uważa się za jakąś nadzwyczajną kastę.na Matejki budują i wszędzie i nikt nikogo o zgodę nie pyta.niech lepiej śmieci nie podrzucają.

Gość • Piątek [12.11.2021, 07:30:36] • [IP: 5.173.26.***]

Panie dziejku co tam radny narozrabiał ze aż sąd się tym zajmuje🤔

Gość • Piątek [12.11.2021, 00:59:01] • [IP: 46.76.200.***]

Płaczą, bo ludzie przestaną przyjeźdżać na kwaterki

Gość • Piątek [12.11.2021, 00:52:55] • [IP: 188.146.162.**]

23:29 -moja rodzina, która tam zbudowała dom, tak sobie" przywłaszczała", że nie kupili sobie auta, nigdy nie jeździli na wczasy, a tylko do rodziny na pd Polski na wakacje, natomiast po wzięciu kredytu wynajmowali 6 pokoi za pośrednictwem Pomeranii, by zakończyć spłacanie tego kredytu po 18 latach, ok.roku 1989. Nazwę osiedla tłumaczę typową dla wielu Polaków zawiścią płynącą z ich bierności, nieudacznictwa zderzonego z cudzym wysiłkiem i wyrzeczeniami oraz ze zjawiskiem wpisania przez władze PRL kupowania na lewo ponieważ w gospodarce niedoborów, jak nazywa się PRL-owską gospodarke, brakowało w sprzedaży okresowo niemal wszystkiego, ze sławetnym sznurkiem na czele i papierem toaletowym. Ta moja rodzina na Posejdonie stanęła ok.roku 79 przed niemożnością kupienia koksu, tak, w Polsce Gierka, " potędze" węglowej i hutniczej. Była już zimna jesień, pani domu poszła do księdza, bo jedynym sposobem na ogrzanie domu było kupienie koksu na lewo. Ksiądz uspokoił: winne są władze tego centralnie sterowanego państwa.

Gość • Czwartek [11.11.2021, 23:53:18] • [IP: 5.173.152.***]

ogulnie to hodzi o pas ziemi nad morzem od strony zachodniej miasta, jest on przypisany do dzielnicy posejdon. a ta warta to zmylka przeciwnika.

Oglądasz 1-25 z 46
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Na północy i częściowo w centrum opady mokrego śniegu i śniegu z deszczem będą umiarkowane (przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie około 5-7 cm w pasie od Śląska do Warmii), powodując śliskość nawierzchni dróg oraz oblodzenie przy temperaturach zbliżonych do zera stopni. ■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■