POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [10.10.2021, 22:23:22] • Świnoujście

Świnoujścianie mówią głośno: „zostajemy!” Mieszkańcy na Placu Wolności manifestowali sprzeciw dla próby wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Zobacz film!

Świnoujścianie mówią głośno: „zostajemy!” Mieszkańcy na Placu Wolności manifestowali sprzeciw dla próby wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

W niedzielę późnym popołudniem, mieszkańcy miasta dołączyli do ogólnopolskiego protestu przeciw planom wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Oprócz słów sprzeciwu wobec anty-unijnej polityki rządzących, ludzie wołali „gdzie jest prezydent?!!”- dając tym samym wyraz dezaprobaty dla faktu, że zabrakło wśród nich prezydenta Świnoujścia. Janusz Żmurkiewicz uwielbia chwalić się jak skutecznie pozyskuje unijne środki. Gdy jednak nadeszła chwila by europejskiej solidarności celów publicznie bronić, prezydenta nie było. Polityczna kalkulacja /…/?



Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu Polski. Na placu Wolności zabrzmiała też „Oda do radości”- hymn Unii Europejskiej.

Świnoujścianie mówią głośno: „zostajemy!” Mieszkańcy na Placu Wolności manifestowali sprzeciw dla próby wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Koordynatorami akcji byli działacze świnoujskiej Koalicji Obywatelskiej ale organizatorzy nie zarezerwowali głosu dla siebie. Mikrofon „poszedł w ludzi” i każdy chętny mógł wypowiedzieć swoje zdanie na temat pomysłu wyjścia naszego raju z europejskiej rodziny. Na placu pojawili się radni z przewodniczącą Rady Miasta Elżbietą Jabłońską. Zabrakło prezydenta Świnoujścia, miasta, które dzięki środom unijnym zmieniło swoje oblicze.

Świnoujścianie mówią głośno: „zostajemy!” Mieszkańcy na Placu Wolności manifestowali sprzeciw dla próby wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

„Dzięki Unii spełniamy swoje marzenia”- przypominał radny Jan Borowski. Wraz z Elżbietą Jabłońską przypomnieli falę unijnych inwestycji zrealizowanych w mieście, także tych, które realizujemy obecnie, z tunelem na czele.

Uczestnicy manifestacji przypomnieli, że plan wyprowadzenie Polski z Unii wiąże się nierozerwalnie z innymi, niepokojącymi działaniami rządzących; przede wszystkim z upolitycznieniem wymiaru sprawiedliwości.

Świnoujścianie mówią głośno: „zostajemy!” Mieszkańcy na Placu Wolności manifestowali sprzeciw dla próby wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Przemawiający mieszkańcy podkreślali, że, zwłaszcza dla takich miast jak Świnoujście, ponowne zamknięcie granicy byłoby potężnym ciosem, odcięłoby nas nie tylko od dofinansowania wielkich infrastrukturalnych projektów ale także bieżącej współpracy przedsiębiorców, samorządów, szkół.

Świnoujścianie mówią głośno: „zostajemy!” Mieszkańcy na Placu Wolności manifestowali sprzeciw dla próby wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Dla manifestujących, podobnie jak w przypadku innych ulicznych protestów, najważniejsza jest wierność konstytucji Rzeczpospolitej. Symbolicznym tego wyrazem były egzemplarze ustawy zasadniczej, które trafiły do dorosłych ale także najmłodszych, nawet kilkuletnich uczestników spotkania. Dzieci, z zaskakującą dojrzałością mówiły o wolnej Polsce.

Świnoujścianie mówią głośno: „zostajemy!” Mieszkańcy na Placu Wolności manifestowali sprzeciw dla próby wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Kolejne wypowiedzi przerywało co rusz gromkie „zostajemy, „zostajemy” - słowa, które w tym samym czasie rozlegały się w centrum Warszawy i na ulicach setek innych miast w Polsce.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 364, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 364

Gość: Sabaka • Niedziela [24.10.2021, 19:43:07] • [IP: 83.19.190.**]

Kochani, to jedynie 150 niemieckich pachołków i krewnych, stoi z tymi babciami z wermachtu. To przeliczając jest 10 rodzin. Nie, NIE oddamy Świnoujścia, przyszłym nierobom, NIE, NIE. Odbudujecie Warszaw i inne miasta i miasteczka, spalone wsie i zamordowanych 1 275 354 obywateli polskich. Żydów nie liczyliśmy bo to skromna grupka niecałe 800 000 biznesmenów. Zapłacicie odszkodowania w tryliardach to bierzcie Świnoujście, Gdańsk ale od pasa Gdyńskiego psy WARA. Drzecie ryja zostajemy, przecież tu chyba mieszkacie, nikt Was nie wygania, mieszkajcie, a może z Berlina was PO przywiozło busikiem albo kolejką. Polacy jeszcze siedzą cicho ale tym razem jak 1939 roku Gdańska nie oddamy. Pospolite Narodowe Ruszenie

Gość • Niedziela [24.10.2021, 17:12:20] • [IP: 83.24.140.***]

hahahaha, a ktoś gdzieś wychodzi... już 5 raz w tym roku platformersi wyją o wyjściu z unii, a z resztą na h... nam taka unia

Gość • Niedziela [24.10.2021, 08:25:58] • [IP: 37.248.159.**]

może by tak po niemiecku

Gość • Sobota [23.10.2021, 00:01:33] • [IP: 176.221.125.***]

Przykyre... Stali tam Ci, którzy dali się zmanipulować Tuskowi. Uwierzyli temu rzecznikowi niemieckich spraw. Ciekawe, czy ktoś z Nich nie weźmie 13-tej albo 14-tej emerytury?

Gość • Środa [20.10.2021, 22:59:15] • [IP: 88.218.252.**]

CO TE SKAMIELINY TAM ROBILY A MODLIC SIE O ZDROWIE BO O ROZUM ZAPOZNO

Gość • Poniedziałek [18.10.2021, 23:32:23] • [IP: 88.218.253.***]

bardzo niskie poparcie PO, kto rozumny ich poprze :)

Gość • Poniedziałek [18.10.2021, 15:14:21] • [IP: 77.88.191.**]

Widać, że jak na 40 000 miasto straszna ilość zwolenników PO jakieś 100-150 osób większość to politycy znaczy to, że naród myśli i nie daje się zmanipulować, a wszyscy ci pieniacze, którzy korzystają z różnego rodzaju pomocy finansowych utworzonych przez PIS są po prostu cyniczni, zwykła Targowica.

Gość • Piątek [15.10.2021, 16:08:03] • [IP: 37.8.230.***]

do goscia co bezczelnie pisze ze PIS zlikwidowal MSR i ODRĘ. Bezczelnie kłamiesz jak twój TUSAK. MSR zlikwidowała poslanka PO Żmuda-Trzebiatowska. Pamietamy tez batalie pani Jabłonskiej do przeniesienia stoczni do bankruta. i to są nastepstwa. Trole PO za chwile beda przecinać wstege na otwarcie tunelu. A TUSAK nie mogł uzyskac wsparcia UE ?? On miał pieniadze na tunel ale skierował do Gdanska aby miec dobry dojazd do lotniska. O mały włos miałby swoje lotnisko i SAMOLOT. ALA ludzie poznali sie na KŁAMCY.

Gość • Piątek [15.10.2021, 15:55:05] • [IP: 37.8.230.***]

POpaprancy nazywają NORMALNOSC to wszystko co płynie z Zachodu.A pan przysłany z Zachodu tzw. TUSAK mowi że POLSKOSC to NIENORMALNOSC. DLA mnie normalnosc kiedy drzwi w samochodzie otwieram kluczem w drzwiach a nie w rurze wydechowej. Mozna tez z KOPAĆ, metodą proponowaną przez TUSKA. Kłamac, to metoda na wybory jak kazał PALIKOT. UNIA EUROPEJSKA TAK ale nie INKWIZYCJA.

Gość • Piątek [15.10.2021, 10:23:40] • [IP: 188.146.164.**]

precz z Unią, żerują na nas zachodnie koncerny, a dziecko aby mogło mieć zajęcia wyrównawcze w szkole to muszę podać jego dane wrażliwe, które będą przetwarzane nie wiadomo ile lat, w ramach dofinansowani wsparcia z unii, utrzymujemy biurokratów, którzy utrudniają nam życie, jak najszybciej się od nich uwolnić...

Gość • Czwartek [14.10.2021, 10:03:37] • [IP: 37.47.193.**]

Jest jeszcze nadzieja że będzie normalnie w Polsce. Dziękujemy Wam.

Gość40, • Środa [13.10.2021, 22:36:58] • [IP: 37.30.20.***]

Coś podobnego. Nie spodziewałem się, ze w naszym mieście żyje aż tylu nie dopieszczonych przez Prezesa Jego zwolenników. Po jaką cholerę zlikwidowaliście MSR, Odrę PS, WPHO a nawet Przedsiębiorstwo Gastronomiczne. Oczywiście Wy nic na ich likwidacji nie skorzystaliście. Skorzystali na tymi korzystają dalej Was polityczni przyjaciele. Na przykład na MSR. "DLACZEGO MAMY SIĘ NIENAWDZIĆ ? ZESPALA NAS SOLIDARNOŚĆ, NIESIE TA SAMA PLANETA, JESTEŚMY ZAŁOGĄ JEDNEGO STATKU" Stwierdził Antoine de Saint - Exupery Ja Was nie nienawidzę, mogę Wam jedynie współczuć !

Gość • Środa [13.10.2021, 20:18:52] • [IP: 83.25.222.***]

A skąd ta UNIA ma te pieniądze do ROZDAWANIA... czy nie są to pieniądze które sami członkowie sobie wpłacą do Unii (my też wpłacamy), i z tych pieniędzy też dobrze utrzymuje się i żyje cała wierchuszka urzędowa Unii (. .. no chyba, że tam w tej UNII pracują sami wolontariusze i robią to non profit...) Albo, może tam same Świstaki produkują kasę, te same co w Ameryce cukierki zawijają w złote papierki. .. i rozdają po zasługach... Zastanówmy się, skąd ta duża Kasa Unijna i dlaczego ta, , głupia"wojna o, , zasiadanie" i pęd, , polityków" do UNII. Pozdrawiam tych wszystkich co karty rozdają i mącą biednemu LUDOWI w głowach HEJ!!

Gość • Środa [13.10.2021, 16:47:10] • [IP: 31.11.130.**]

No cóż, można podsumować ten chamski hejt politycznego chłamu, który dał się kupić za coraz mniej warte pieniądze !! Drzyjcie swoje chamskie mordy, bo nic innego wam nie pozostało. Nie macie jakichkolwiek argumentów!! Ale nie straszcie świnoujskiego porządnego w większości Społeczeństwa, bo jak się wnerwi to nie wy będziecie uczciwych ludzi" wyganiać" ze Świnoujścia!! My po prostu popatrzymy na was z najwyższą pogardą, jak na judaszowskie srebrniki otrzymane za prymitywny i chamski hejt od swoich mocodawców!! Tusk was nie rozliczy, ale uczciwi OBYWATELE!!

Gość • Środa [13.10.2021, 16:20:54] • [IP: 37.248.168.**]

Czyli przyszli ci co zawsze, znudzone dziady...

Gość Lares • Środa [13.10.2021, 14:11:22] • [IP: 31.0.48.***]

Bez gwarancji rządu RP tunelu by nie było a miasto dało kasę bo powstał gazoport pamiętacie jak p.radna z PO chciała aby kasa za gazoport wpływała do rządu a nie do miasta TYLKO dzięki PiS powstał TUNEL !!

Gość • Środa [13.10.2021, 08:33:48] • [IP: 37.8.230.**]

A PISowcy mówia" my się nigdzie nie WYBIERAMY". To jest program TUSKA na WYBORY. ŻAŁOSNE.

Gość • Środa [13.10.2021, 01:36:56] • [IP: 89.151.36.**]

POPAPRAŃCE - delikatnie powiedziane.

Gość • Wtorek [12.10.2021, 23:43:22] • [IP: 176.221.124.**]

Nikt nie chce wyprowadzić Polski z UE, także PiS, którego bardzo nie toleruję ! Weźcie się starsze dziewczyny i stare chłopaki za kijki do chodzenia, ale nie po to, żeby z nimi chodzić , tylko po to żeby walić nimi w swoje p...e łby, może przybędzie rozumu i zrozumiecie, że w tym mieście jest większość mieszkańców, którym na widok takich spędów zaczyna wychodzić wrócino. Inteligentna część mieszkańców słyszała ten dowcip o" wrócino", Ale jest też powiedzenie, które znają zapewne te dziewczyny i chłopaki o piesku, który coś robi, jak nie ma nic do roboty.

Gość • Wtorek [12.10.2021, 22:50:47] • [IP: 77.88.191.**]

Ktoś tu napisaĺ o tym, ze jesteśmy 8-9 lat zacofani bo za PO tunel nie powstał to teraz tak jest 2011-12 rzad Tuska daje zielone światło, EU dofinansuje. . 85 % kwoty a 15 % z czego ?? przypomne czas. . buduje sie LNG- podatek z LNG nie wpływa, w Polsce trwają przygotowania do Euro 2012, buduje sie odcinek S3 Miekowo , w miescie powstal dopiero co uklad drogowy w centrum- dzis na rok mamy problem z tematem co bedzie po otwarciu tunelu a ja pytam ? Co jak to miasto wygladałoby powiedzmy w 2016 ?? Ktos to sobie wyobrazal?? W 2016. . brak wielu odcinkow S3, brak kasy w miescie na wiele drog... pomyślcie sobie o tym. WSZYSTKO MUSI MIEĆ SWÓJ CZAS ! i przypomnijcie sobie temat promów z 2011-2015. . ile ich plywalo i jakie miasto mialo problemy w kwestii ich utrzymania.

Gość • Wtorek [12.10.2021, 21:23:54] • [IP: 176.221.124.***]

Tu są starsi bo mają już w dupie mafię i ośmiornicę świnoujską. Młodzi boją się o pracę, ale jestem pewien, że zagłosują swoim rozumem za wolnością i bezpieczeństwem Polski. Każdy kto chce nas z UE wyprowadzić to samobójca, zdrajca i. ..idiota. Idźcie najpierw się dokształcić do szkół, bo jak się czyta te wasze wypociny bez ładu i składu to ręce i portki opadają.

Gość • Wtorek [12.10.2021, 21:19:34] • [IP: 88.218.252.**]

o jechowka sie odezwala bogobojna alicja ta wladza to dopiero wie co robic unia moze jej naskczycrzadza wedlug prawa icicho badzcie popaprance jedne

Gość • Wtorek [12.10.2021, 21:13:43] • [IP: 176.221.125.**]

Zasiłek pogrzebowy zmniejszony, a opłaty na cmentarzu w górę !!

Gość • Wtorek [12.10.2021, 21:13:32] • [IP: 88.218.252.**]

jak on jest dobrym lekarzem to zycze zdrowia zenada zebym do szczecina sie nieudalto bylbym juz na kasiborskiej lezal i nie pisz glupot bo sluchac sie nie chce otych naszych lekarzach durny czlowieku