POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [10.10.2021, 13:57:16] • Świnoujście

Świnoujście nawiązało współpracę z ukraińskim kurortem!

Świnoujście nawiązało współpracę z ukraińskim kurortem!

https://www.google.pl/maps/@49.2651824,23.4655956,1279a,35y,55.12h,64.14t/data=!3m1!1e3(fot. google.pl )

Świnoujście rozpoczyna współpracę z ukraińskim kurortem. Władze naszego miasta nawiązały współpracę z gminą Truskawiec. To znane ukraińskie uzdrowisko liczy około 29 tysięcy mieszkańców i znajduje się 100 km od Lwowa. Jego atuty to przede wszystkim szeroka oferta uzdrowiskowa. To właśnie m.in z doświadczeń dotyczących lecznictwa uzdrowiskowego gminy Truskawiec ma korzystać Świnoujście.

Jak informuje miasto szczegóły współpracy pomiędzy miastami zostaną ustalone w specjalnej umowie o współpracy partnerskiej.

- Truskawiec jest uzdrowiskiem liczącym około 29 tys. mieszkańców. To jedno z najbardziej znanych uzdrowisk nie tylko na Ukrainie, ale i na całym świecie. Posiada pełną infrastrukturę uzdrowiskową, a w tym nowoczesne zakłady sanatoryjne, wspaniałe pijalnie wód mineralnych, malowniczy i rozległy, 50-hektarowy Park Zdrojowy. W uzdrowisku leczy się przede wszystkim choroby urologiczne, schorzenia przewodu pokarmowego, układu wydzielania wewnętrznego, układu ruchu, układu krążenia, skóry, cukrzycy. Nawiązanie współpracy pomiędzy gminami Truskawiec i Świnoujście pozwoli na realizację przedsięwzięć, które mają na celu wymianę doświadczeń między innymi w dziedzinach oświaty, kultury, promocji, turystyki, sportu oraz lecznictwa uzdrowiskowego. Szczegółowe warunki i zasady współpracy zostaną określone w umowie o współpracy partnerskiej - wyjaśnia rzecznik prezydenta miasta, Jarosław Jaz.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 51

Gość • Czwartek [28.10.2021, 18:04:56] • [IP: 31.0.89.**]

A nie chodzi tu o tanią siłę roboczą? Jakiś ruski alfons będzie zarabiał na pracy niewolnikow

Gość • Piątek [22.10.2021, 10:33:39] • [IP: 5.173.158.**]

Gość • Czwartek [14.10.2021, 11:34:31] • [IP: 176.221.124.***]

Dno i dwa metry mułu

Gość • Czwartek [14.10.2021, 08:37:11] • [IP: 176.221.124.*]

Sami swoi

Gość • Wtorek [12.10.2021, 07:48:48] • [IP: 80.149.82.***]

jedyna korzysc to wymiana rezerwacji apartamentow pomiedzy naszym i ich magistratem, oczywiscie tylko dla wybranych. co z ta wspaniala akcja promocyjna Swinoujscia ? Kasa poszla niemala ale czy ktos cos widzial, slyszal ?

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 21:39:30] • [IP: 176.221.125.***]

Władze naszego miasta powinny ułatwić im przyjazd i start w pracy. Tanie noclegi i transport na pewno ściągnęły by wiele potrzebnych rąk do pracy.

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 14:22:12] • [IP: 176.221.125.***]

Przed wojną zastrzelono tam naszego ministra

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 12:24:36] • [IP: 188.146.162.**]

Nein. Swinomunde das Duetschlad))))))

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 11:54:57] • [IP: 185.210.36.***]

No cóż, wycieczki nostalgiczne prezydentów i notabli świnoujskich za free.

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 09:52:09] • [IP: 176.221.125.***]

Świnoujscie jest Uzdrowiskiem i Oknem na Świat ostatnio rozmawialiśmy z Kuracjuszem ze Szwecji który był w Uzdrowisku Chwalił swój pobyt na Leczeniu i Kuracjusze z Niemiec tych jest więcej

Gość • Niedziela [10.10.2021, 23:25:08] • [IP: 188.146.161.***]

My im dostarczymy niemieckich kuracjuszy a oni nam siłe roboczą.

Gość • Niedziela [10.10.2021, 22:16:12] • [IP: 188.146.147.**]

Do:Gość • Niedziela [10.10.2021, 21:44:28] • [IP: 31.0.82.***] A co to jest SWINEMUNDE?? Nie pomyliły ci się czasy i języki?

Gość • Niedziela [10.10.2021, 21:44:28] • [IP: 31.0.82.***]

Aż tak nisko upadło Swinemunde, że na Ukrainie szuka ratunku... Mamy się cofać, zamiast brnąć do przodu? Już wystarczy tych ukrainów, wszędzie pełno 😐 dla naszych nie ma tyle przywilei, co dla nich!

Gość • Niedziela [10.10.2021, 20:50:56] • [IP: 37.47.176.***]

Polki jak czują że żaden rodak ich nie chce wiążą się z Ukrami.A ci robią im dzieciaka żeby tu na stałe zostać. Są to niewykształcone Polki, naiwne nie znające historii i nie myślące o przyszłości. Pomagają osiedlać wroga.

Gość • Niedziela [10.10.2021, 20:50:18] • [IP: 37.47.150.***]

Pisobolszewik dziś masz swoje święto dzień. Dlatego wszyscy życzymy Ci zdrowia i miłego senatorium w pokoju bez klamek.

Gość • Niedziela [10.10.2021, 20:36:56] • [IP: 178.238.252.**]

No to nasi włodarze będą mieli okazję co chwilę w ramach wspólpracytam bywać a jest czego zazdrościć w sieci są różne zachwycające filmy reklamowe niechby takie były o Świnoujściu

Gość • Niedziela [10.10.2021, 20:19:08] • [IP: 178.238.246.**]

I bardzo dobrze, wiem, ze tam jest pięknie i dobrewarunki do lecznictwa Uzdrowisowego, lepszego od Rusałki.

pisobolszewik • Niedziela [10.10.2021, 20:15:39] • [IP: 176.221.124.***]

dlaczego nie piszesz admin o 2455 miesiączce smoleńskiej i modłach frustratów pod schodami, sumienie cię gnoju gryzie ? już niedługo mu się wytłumaczysz.

Gość • Niedziela [10.10.2021, 20:04:46] • [IP: 89.151.38.***]

Jeszcza mało ukrów!? Gdyby doszło do konfliktu na pewno ukry pójdą ręka w rękę z sowietami

Gość • Niedziela [10.10.2021, 19:56:56] • [IP: 5.173.155.**]

nawiazalo wspolprace?? a co to znowu powrot do bratniego kraju rad? ile lat sie za nami ta komuna bedzie z zydkiem wlokla?

LORD ADMIRALICJ • Niedziela [10.10.2021, 19:49:33] • [IP: 176.221.124.***]

CHCĄ NAM ODDAĆ TĘ PRASTARĄ POLSKĄ MIEJSCOWOŚĆ? CZY O CO IM CHODZI ? NIE PODPISUJCIE PROTOKOŁU ODBIORU BEZ DOPŁATY ZA LATA OKUPACJI.

Gość • Niedziela [10.10.2021, 19:20:09] • [IP: 178.238.250.**]

Ciekawe co będą czuli Polacy spacerujący tam ulicą Bandery czy innego ludobójcy z UPA. Ktoś powinien sprawdzić takie rzeczy zanim nawiązano współpracę a jeśli tego nie zrobił to powinien stracić pracę.

Gość • Niedziela [10.10.2021, 19:11:54] • [IP: 188.146.176.***]

Już w poprzednich latach podjęliśmy współpracę pisaliście już o tym kurorcie. I pytanie kto z tego skorzystał. Pytam Pana prezydenta.

pisobolszewik • Niedziela [10.10.2021, 18:57:11] • [IP: 176.221.124.***]

Według dzikusów należy Truskawiec najechać i spalić.A do 118 - czarnecki z sasinem jadą po tej drodze kabrioletem.

Gość • Niedziela [10.10.2021, 18:41:15] • [IP: 188.146.167.**]

Świnoujście kiedyś było Niemieckie)))

Oglądasz 1-25 z 51
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■