iswinoujscie.pl • Niedziela [10.10.2021, 13:57:16] • Świnoujście

Świnoujście nawiązało współpracę z ukraińskim kurortem!

Świnoujście nawiązało współpracę z ukraińskim kurortem!

https://www.google.pl/maps/@49.2651824,23.4655956,1279a,35y,55.12h,64.14t/data=!3m1!1e3( fot. google.pl )

Świnoujście rozpoczyna współpracę z ukraińskim kurortem. Władze naszego miasta nawiązały współpracę z gminą Truskawiec. To znane ukraińskie uzdrowisko liczy około 29 tysięcy mieszkańców i znajduje się 100 km od Lwowa. Jego atuty to przede wszystkim szeroka oferta uzdrowiskowa. To właśnie m.in z doświadczeń dotyczących lecznictwa uzdrowiskowego gminy Truskawiec ma korzystać Świnoujście.

Jak informuje miasto szczegóły współpracy pomiędzy miastami zostaną ustalone w specjalnej umowie o współpracy partnerskiej.

- Truskawiec jest uzdrowiskiem liczącym około 29 tys. mieszkańców. To jedno z najbardziej znanych uzdrowisk nie tylko na Ukrainie, ale i na całym świecie. Posiada pełną infrastrukturę uzdrowiskową, a w tym nowoczesne zakłady sanatoryjne, wspaniałe pijalnie wód mineralnych, malowniczy i rozległy, 50-hektarowy Park Zdrojowy. W uzdrowisku leczy się przede wszystkim choroby urologiczne, schorzenia przewodu pokarmowego, układu wydzielania wewnętrznego, układu ruchu, układu krążenia, skóry, cukrzycy. Nawiązanie współpracy pomiędzy gminami Truskawiec i Świnoujście pozwoli na realizację przedsięwzięć, które mają na celu wymianę doświadczeń między innymi w dziedzinach oświaty, kultury, promocji, turystyki, sportu oraz lecznictwa uzdrowiskowego. Szczegółowe warunki i zasady współpracy zostaną określone w umowie o współpracy partnerskiej - wyjaśnia rzecznik prezydenta miasta, Jarosław Jaz.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/72591/