POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [29.09.2021, 21:17:48] • Świnoujście

Warszów, wciąż najważniejszy węzeł komunikacyjny w Świnoujściu

Warszów, wciąż najważniejszy węzeł komunikacyjny w Świnoujściu

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Stacja kolejowa, autobusowa i przeprawa promowa jest najważniejszym miejscem dla komunikacji ludności w Świnoujściu. Był i jest to pierwszy kontakt turystów ze Świnoujściem. Miliony ludzi przesiadało się z pociągu i autobusu na promy w tym miejscu przez dziesięciolecia i pewnie jeszcze miliony w przyszłości się przesiądą. Wielu po raz pierwszy w swoim życiu płynęło promem.

Na ile budowa tunelu zmieni to strategiczne miejsce. Do otwarcia tunelu już tylko rok. Po za inwestycjami kolejowymi nic nie widać by coś więcej robiono. Za torami, patrząc od strony przeprawy promowej, miał powstać parkingowiec, a nad torami miała powstać ultranowoczesna kładka.

Warszów, wciąż najważniejszy węzeł komunikacyjny w Świnoujściu

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Czy powstanie też wielki dworzec autobusowy? Na razie nie widać niczego. Taka inwestycja skłoniła by wielu turystów do pozostawienia swoich aut w domu.

Warszów, wciąż najważniejszy węzeł komunikacyjny w Świnoujściu

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Wszyscy wiedzą, że po modernizacji trakcji kolejowej pociągi będą się tutaj zatrzymywać jak dawniej i częściej. Wielkim znakiem zapytania jest jednak to, czy turyści będą przepływać nadal promem czy raczej czekać na autobus i przejeżdżać przez tunel. Ale gdzie wtedy na lewobrzeżu ci turyści będą wysiadać? Czy tam też powstanie jakiś dworzec autobusowy? Mówi się też nieoficjalnie, że Bieliki będą nadal pływały, ale niestety rzadziej niż dzisiaj.

Warszów, wciąż najważniejszy węzeł komunikacyjny w Świnoujściu

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Pytań rodzi się z każdym dniem coraz więcej - a odpowiedzi nie ma. Do mieszkańców docierają brutalne fakty, że po prostu nic nie jest robione.

Warszów, wciąż najważniejszy węzeł komunikacyjny w Świnoujściu

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Po braku działań widać, że odpowiedzialna od kilkunastu lat za zarządzanie ruchem i inwestycje zastępca prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska ciągle tylko myśli i myśli i myśli. Tylko, że nic z tego myślenia nie wynika. A do otwarcia tunelu podobno nie cały rok.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

Edek • Czwartek [04.11.2021, 19:05:25] • [IP: 37.225.60.***]

Piękne zdjęcia, które przywołują czasy dzieciństwa. Ludzie uśmiechnięci i bardziej otwarci niż dzisiaj. Chciał bym wrócić do tamtych czasów choć na chwilę. Ciekawe, kto siedzi w karetce na promie? Pewnie jakiś lekarz z Międzyzdrojów. Pozdrawiam Świnoujścian!

Gość • Piątek [08.10.2021, 11:40:00] • [IP: 89.151.36.***]

Ty 176.221 - chyba na główkę na płytką wodę na do morza skoczyłeś. Twoja głupota tak innych chorych komentatorów na tym portalu jest porażająca i takich własnie malutkich pyskaczy kocha ten portal, którzy poza pi...niem o niczym nic ani dla siebie ani dla tego miasta nie zrobili.Tak jak 62.69 schowajcie się pod kamień i morda w kubeł.

Gość • Wtorek [05.10.2021, 15:28:03] • [IP: 176.221.124.**]

Zgadzam się, że Michalska powinna mieć ambicje i odejść ale pazerność jej nie pozwoli a nie wiem kto odważy się ja odwołać 🙁

Gość • Poniedziałek [04.10.2021, 14:41:21] • [IP: 87.160.24.**]

Gość • Niedziela [03.10.2021, 19:35:21] • [IP: 62.69.252.*]

A nie umiecie taj baby wysłać tam z kąd przyjechało to babsko? dosyć szkody narobiła, pogonić.

Gość • Niedziela [03.10.2021, 18:59:14] • [IP: 82.169.151.**]

Dworzec autobusowy moglby powstac na ul.Kollataja

Gość • Piątek [01.10.2021, 20:53:45] • [IP: 89.64.105.***]

Ja, mając pracę w Międzygnojach, to samochód zostawiałem na Warszowie, łatwiej było dostać się na drugą stronę pieszo. Co do Międzygnojów, tam rządzi sitwa urzędasów spokrewnionych, gdzie byś nie rzucił kamieniem, to w rodzinne układy trafisz. I dupa z tyłu. A względem pani v-ce prezydent przytoczę cytat, który wypowiedział mój znajomy, niestety już nieżyjący. ON tak powiedział" baba to myśli macicą, i nie chodziło mu o sexualny podtekst, a tylko o to, że macica NIE POSIADA kory mózgowej "

Edek • Piątek [01.10.2021, 19:56:52] • [IP: 37.225.51.***]

Boże, jakie to były fajne czasy, oczywiście oczami nastolatka...

Gość • Piątek [01.10.2021, 15:14:03] • [IP: 77.252.46.***]

Nie wyobrazam sobie, zeby nie bylo tam przeprawy!! Jezdzic na dworzec przez pol miasta przez tunel?? Tunel ma ułatwic zycie kierowcom, a pasazerom kolei ma nie utrudnic zycia!!

Gość Piątek 01-102021 • Piątek [01.10.2021, 11:51:58] • [IP: 89.151.33.***]

Warszów to brama na świat tunel na pewno rozwiąże wiele problemów związanych z przeprawą ale to tylko lufcik.Dostając się na Warszów mamy otwartą tę bramę przez którą popłyniemy do Skandynawii i do wielu innych miejsc naszego pięknego kraju.

Gość • Czwartek [30.09.2021, 23:00:47] • [IP: 79.186.118.**]

niby czarno biało ale było bardziej kolorowo

Gość • Czwartek [30.09.2021, 20:52:32] • [IP: 5.173.197.***]

Fajne czasy.. Wszyscy na piechotkę, prom pełen pieszych,

Gość • Czwartek [30.09.2021, 17:23:28] • [IP: 46.77.196.***]

Dobrze, że mieszkam na wyspie Wolin i tu pracuję... wyrazy współczucia mieszkańcom polskiej części wyspy Uznam.

Gość • Czwartek [30.09.2021, 15:29:00] • [IP: 88.218.254.***]

Przeciętny mieszkaniec ma w nosie, kto rządzi!Aby tylko wszystko grało i nie stwarzało problemów w poruszaniu się po mieście i codzienności. I tylko to go interesuje a nie potyczki z decydentami.Ma prawo krytykować i żądać, bo tu płaci podatki.Doskonale wiemy, że to sami urzędnicy wypisują gdzie rylko sie da na Panią wiceprezydent.Niestety jest przez wspołpracowników znienawidzona i to oni stoją za jej złym pijarem.Myślę, że rzeczywiscie powinna podac sie do dymisji jak jej nie chca i nie radzi sobie z ludźmi i pracą.

Gość • Czwartek [30.09.2021, 14:59:34] • [IP: 62.69.252.***]

Zanim ci ludzie przejadą tym tunelem na stronę to noc ich zastanie w tych korkach orzeszku

Gość • Czwartek [30.09.2021, 14:57:19] • [IP: 176.221.125.***]

Jak byla patologia tak bedzie infrastruktura rodem z prlu

Gość • Czwartek [30.09.2021, 14:39:46] • [IP: 37.30.99.***]

Mam nadzieję, że główny dworzec PKS będzie przeniesiony do centrum miasta a na Warszowie będzie jedynie przystanek. Po co ludzie mają przesiadać się na prom, skoro mogą przejechać tunelem na Uznam i tam dopiero przesiadać się na autobusy komunikacji miejskiej. Potrzebny jest dworzec w centrum lub przystanki w rozsądnych miejscach i tylko zajezdnia autobusowa w mniej ruchliwym miejscu. Myśli ktoś o tym w Urzędzie Miasta czy nie? Po co ganiać ludzi przez promy?

Gość • Czwartek [30.09.2021, 14:25:51] • [IP: 80.51.253.**]

wszystko racja zajmujcie sie panstwo teraz na ikamien bo tez tam rzadzicie tym syfem co radni z burmiszczen robia w miedzyzdrohjach, syf, i wałki idą jakich swoat nie widzial na kazdym kroku, nik sie niczym nie zajmuje i nie przejmuje

Gość • Czwartek [30.09.2021, 14:16:07] • [IP: 31.11.129.***]

Mam własną firmę więc wiem jak wazni są dobrzy pracownicy. Ale na pewno nie powierzyłbym Michalskiej moich 100 zł i na pewno nigdy nie zatrudniłbym jej bo po prostu jest jak widac bardzo słaba merytorycznie. Zamiast rozwiązywac problemy to widac jak tworzy kolejne. Jak można jej powierzyć pół miasta? Czy tn żmurkiewicz nie ma oczu? Ludzie którzy mieli z Michalską kontakt mówią o niej straszne rzeczy więc coś jest na rzeczy.

Gość • Czwartek [30.09.2021, 13:47:32] • [IP: 176.221.124.**]

12:49:04] • [IP: 176.221.125.*** Czyżby członek nowego ugrupowania/partii Wolności i Swobody?

Gość • Czwartek [30.09.2021, 13:43:30] • [IP: 62.69.252.***]

To były czasy a ile się wódki na tych promach wypiło z zalogą

Gość • Czwartek [30.09.2021, 13:13:43] • [IP: 178.238.252.**]

[IP: 89.151.36.**] :)))

Gość • Czwartek [30.09.2021, 13:06:05] • [IP: 185.210.37.***]

Myslicielka Michalska, oj mysli i mysli, no ale jak już wymyśli to tak ze nikt inny by tak nie wymyślił. Ot" baba" co ma wizję.

Gość • Czwartek [30.09.2021, 13:01:59] • [IP: 37.30.0.***]

Wieszacie na tej Babie psy, wylewacie pomyje a nie kazdy wie ze ona jest inzynierem od rur w ktorej sie miesza gowno z woda wiec ma jakies pojecie, nie koniecznie o budowaniu bo to na czym sie zna to wszystko lezy pod ziemia, nie mylic z nieboszczykiem.Tak z ciekawosci jest tylu natrzekajacych a kto ja wylansowal na to stanowisko z pensja wg. oswiadczenia 185tys rocznie??tylko urzad miasta a jeszcze elektrocieplowina jakies26 tys, grupa rybakow 6 tys niewspomne o bokach.Wiez zanim bedziecie wylewac hejt na naszych urzedników zrobcie rachunek sumienia czy ja nie glosowalem przypadkiem na jakiegos lumpa?

Gość • Czwartek [30.09.2021, 12:49:04] • [IP: 176.221.125.***]

Świnoujscie jest Oknem na Świat Tu Komuniści otworzyli Linie Promową do Śzwecji w Czerwcu 1967 r potem w kwietniu 1972 r otworzyli Granicę do Niemiec Wojsko Rosyjskie opuściło Miasto w Pażdzierniku 1992 r a 03 06 1989 r nastapił Upadek Komunistycznej Polski i 04 06 1989 r 10 mln Katolicka Solidarnosc utworzyła Katolicką Polskę Dzisiaj jest Wolnośc i Swoboda

Oglądasz 1-25 z 50
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■