POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [28.09.2021, 19:36:28] • Świnoujście

Przewodniczącym partii Wolni i Solidarni został Zbigniew Pomieczyński

Przewodniczącym partii Wolni i Solidarni został Zbigniew Pomieczyński

fot. Organizator

Na Krajowym Zjeździe członków partii Wolni i Solidarni, który odbył się 26 września w Warszawie, wybrano nowe władze. Funkcję Przewodniczącego Rady Krajowej powierzono jednogłośnie Zbigniewowi Pomieczyńskiemu.

Delegaci wybrali również zarząd, któremu przewodniczył będzie Jan Miller. Do zarządu weszli również: Zbigniew Pomieczyński, Maciej Kusior, Zofia Władysława Winiarska, Andrzej Zieliński, Andrzej Porębski i Adam Małdyk.

Jednym z założeń przyjętych przez członków podczas 3 Krajowego Zjazdu Partii Wolni i Solidarni jest idea która wyraża kierunek, będący dla jej członków drogowskazem społecznym.

„Dość kłótni i nienawiści miedzy Polakami. Polska to nasza wspólna Ojczyzna. Wszyscy, którzy czujemy się prawdziwymi obywatelami i patriotami, w imię miłości i odpowiedzialności odrzućmy ambicje i żądze władzy, a powalczmy razem o lepsze jutro, tej naszej umęczonej ale i ukochanej Ojczyzny”.

Przypomnijmy, że Wolni i Solidarni to partia o zabarwieniu prawicowym, założona 2016 roku przez nieżyjącego już Kornela Morawieckiego - ikonę Solidarności.

U swoich początków za cel partia ta obrała sobie „przebudowę ustroju Polski w duchu solidaryzmu”. Odwołuje się również do wolności jako „swobody wielorakich, odpowiedzialnych działań w przestrzeni publicznej”.


komentarzy: 82, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 82

Gość • Sobota [19.03.2022, 03:43:30] • [IP: 79.229.55.***]

Hallo Zbyszku, tu Piotrek z naszej mlodosci w Swinoujsciu.Wracam do Swinoujscia po 35 latach.Zbyszku, druhu kochany mamy duzo spraw i wspomnien.Dam Znac kiedy Bede w Swinoujsciu.Pozdrowiena. Wracam gdzie Byli Kochani Ludzie i kumple od SERCA. Znajdziemy z tamtych lat naszych dobrych i uczciwych kumpli.

Gość • Czwartek [30.09.2021, 17:32:27] • [IP: 46.77.196.***]

POMIECZYŃSKI MŁODSZY OD ŻMURKIEWICZA MA JESZCZE SZANSE DO 80-TKI.

Gość • Czwartek [30.09.2021, 11:34:43] • [IP: 37.47.177.**]

Zmieńcie nazwę partii na PPU (Polska Partia Uczciwości) ja w Wikowyjach z RANCZA.To do was pasuje.

Gość • Środa [29.09.2021, 21:41:13] • [IP: 37.47.161.***]

Zbyniu nie rezygnuj 3mam kciuki.

Gość • Środa [29.09.2021, 18:50:57] • [IP: 176.221.125.***]

Rosjanie przerzucą tam kilku swoich trolli z nadzieją na wpływ na sytuację polityczną w Polsce 😊

Gość • Środa [29.09.2021, 18:49:28] • [IP: 89.151.32.***]

ktoś tu szykuje się na prezydenta

Gość • Środa [29.09.2021, 17:34:47] • [IP: 46.215.208.***]

Panie Pomieczyński dlaczego Pan nie nosi czerwonego krawata, bo w tym krawacie nie jest Panu do twarzy, a na klapie marynarki pasowała by do garnituru odznaka z sierpem i młotem, a w oczach czerwone gwiazdy...💔💔💔

Gość • Środa [29.09.2021, 17:10:58] • [IP: 176.221.125.***]

Wanda Wasilewska Komunistka Jej Ojciec był Prawą Ręką Marszałka Józefa Piłsudskiego wyjechała do komunistycznej Rosji Tam Utworzyła LWP Ludowe Wojsko Polskie bo Generał Sikorski Popełnił bład bo Wojsko Polskie wyprowadził do Iranu z Komunistycznej Rosji

Gość • Środa [29.09.2021, 16:56:31] • [IP: 176.221.125.***]

Pani Kanclerz Niemiec Angela Merkel Urodziła się w Hamburgu RFN potem Ojciec Dobrowolnie przeprowadził się do NRD tu Angela Wstąpiła do Partii Komunistycznej zna J Rosyjski i Angielski

Gość • Środa [29.09.2021, 16:50:20] • [IP: 37.47.183.***]

Dziadostwo.

Gość • Środa [29.09.2021, 16:45:43] • [IP: 31.2.29.***]

POMIECZYNSKI ZNOWU DO KORYTA, ZA WSZELKA CENE LUDZIE CO TO JEST WLADZA UDERZ A WMZG.

Gość • Środa [29.09.2021, 16:34:58] • [IP: 37.47.186.***]

Brawo Zbyszek. ..gratulacje

Gość • Środa [29.09.2021, 16:24:21] • [IP: 89.151.33.***]

Kanapowa partia dziadków którym śni się władza.

CoCo • Środa [29.09.2021, 15:40:22] • [IP: 95.41.190.**]

W Niemczech 16 lat rządów Angeli i nikt nawet nie wypomniał Jej, że wychowała się w NRD.U nas spalono by ją na stosie.Brawo P.Pomieczyński.

Gość • Środa [29.09.2021, 15:08:04] • [IP: 37.248.224.**]

TO TE TŁUSTE KOTY Z NASZEGO MIASTA? NAWET PIS ICH NIE CHCIAŁ.

Gość • Środa [29.09.2021, 14:42:02] • [IP: 37.47.189.***]

Taaaak, teraz rozumiem jak interpretowac zachowania tych z jego kręgow. woda sodowa?

Gość • Środa [29.09.2021, 12:32:27] • [IP: 37.30.99.***]

A kogo to interesuje?

Gość • Środa [29.09.2021, 12:31:25] • [IP: 176.221.124.*]

A sztandar PSL Zibi oddał??

Gość • Środa [29.09.2021, 12:29:52] • [IP: 31.0.38.*]

Ale jaja sobie robią. Pamiętam jak w pochodach pierszomajowych w pierwszym szeregu z sztandarem PZPR.

Gość • Środa [29.09.2021, 12:25:48] • [IP: 176.221.125.***]

do Niemieckiego Bundestagu startowało 47 Partii a u nas tylko 10 Partii startowało do Sejmu RP

Gość • Środa [29.09.2021, 12:11:49] • [IP: 176.221.125.***]

Ci panowie już byli, my im dziękujemy !! Pomieczyński - PONTON szuka lekkiego chlebka @@@@@@@@@

Gość • Środa [29.09.2021, 12:01:58] • [IP: 5.173.188.***]

Kornel Morawiecki i synalek Mateuszek i wisienka na torcie - pontonik hahahaha

Gość • Środa [29.09.2021, 11:35:12] • [IP: 77.65.99.***]

Jak tak się patrzy na to towarzystwo to widać, że pomimo już zaawansowanego wieku po prostu brakuje im choćby odrobiny wstydu. Panie Pomieczyński ? Czy to wypada, po tych wszystkich porażkach? Gdyby to było np kółko różańcowe to i - może zapracował by pan trochę na jakiś odpust. Ale" Wolni i solidarni" - chyba do takich okresleń potrzebny byłby trochę inny życiorys? Czy tak Pan nie uważa?

Gość • Środa [29.09.2021, 10:18:23] • [IP: 37.248.214.***]

Dobrze, że nie doczekał tych czasów Kornel Morawiecki, chyba wstał by z grobu i pogonił to towarzystwo. Byli PZPR owcy dzisiaj prawicowcy. Brak słów, bez komentarza.

Gość • Środa [29.09.2021, 09:34:17] • [IP: 153.19.105.**]

Nową kanapę na siedzibę partii już kupili?

Oglądasz 1-25 z 82
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■