POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.06.2021, 13:54:28] • Świnoujście

Rekord najdłuższej kolejki na prom pobity? Kolejkowy koszmar kierowców powrócił. Zobacz film!

Rekord najdłuższej kolejki na prom pobity? Kolejkowy koszmar kierowców powrócił. Zobacz film!

fot. Czytelnik

Z godziny na godzinę kolejka na prom Karsibór po stronie wyspy Uznam znacznie się wydłuża. Na te chwilę sznur samochodów sięga skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej z 11 Listopada. Wydaje się, że rekordy na najdłuższą kolejkę na prom, a także bezradność świnoujskich władz miasta zostały właśnie pobite.



Kierowcom ewidentnie puszczają nerwy, bo w sznurze aut dochodzi do drobnych kolizji.

Rekord najdłuższej kolejki na prom pobity? Kolejkowy koszmar kierowców powrócił. Zobacz film!

fot. Czytelnik

Jak widać na załączonym zdjęciu turyści ze Świnoujścia wrócą ze wspomnieniami nie tylko związanymi z piękną piaszczystą plażą, ale przede wszystkim z kolejkowym koszmarem przed przeprawą promową. Zanim wjadą na prom muszą liczyć się z tym, że spędzą kilka godzin stojąc w kolejce w pełnym słońcu.

Rekord najdłuższej kolejki na prom pobity? Kolejkowy koszmar kierowców powrócił. Zobacz film!

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 143, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 143

Gość • Piątek [11.06.2021, 08:35:29] • [IP: 5.173.139.***]

Szokujący widok. Jak żyję, nie widziałem takiej kolejki. Trzy promy powinny w takiej sytuacji kursować na okrągło. Niezły skandal i bezmyślność odpowiedzialnych za to.

Gość • Czwartek [10.06.2021, 10:07:54] • [IP: 37.8.231.**]

a policja gdzie by kierowac ruchem ??

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 17:42:03] • [IP: 89.151.39.**]

Koniec z pozwoleniami na budowę kolejnych apartamentowców. MIESZKAŃCY chcą parkingów i mniej obcych samochodów w mieście!! Na Wojska Polskiego zlikwidowali gamonie zatoczki. Teraz Niemcy parkują gdzie się da na pobliskich ulicach uprzykrzając życie mieszkańcom. Zamiast zgody na kolejny z d...py apartamentowiec w miejsce sklepu na Roosevelta trzeba było postawić garażowiec. Tylko, że jak ma się gdzieś ludzi, którzy tu żyją cały rok, to nie ma szans na poprawę naszego losu. Mieszkańcy zostali zdradzeni. Taka jest prawda.

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 13:05:44] • [IP: 213.155.174.**]

Wiedzieli że długi weekend ale kolejnego promu nie podstawili? Słabo.

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 12:12:28] • [IP: 188.146.128.***]

tunel • Poniedziałek [07.06.2021, 09:56:51] • [IP: 80.54.236.***]

I co, tunel niepotrzebny?

Karttikeja • Poniedziałek [07.06.2021, 09:32:45] • [IP: 185.217.71.*]

Bezradność i BEZKARNOŚĆ władz miasta! Tym dyletantom nie tylko za tę sytuację należałby się jakiś lokalny trybunał stanu. Prezydent i kilka rad miasta zniszczyli doszczętnie klimat Świnoujścia, zabetonowali plac w centrum, betonują promenadę i sprzedają bezmyślnie działki na wydmach. To, co leży w ich gestii to fuszerka na fuszerce. Nie było innego pomysłu na przyszłość miasta? Nie trzeba było, amatorzy, pchać się do władzy, bo to jest służba i odpowiedzialność, a nie pensje z publicznej kasy i lokalne układziki. Historia prezydentowi tego nie zapomni, pewnie będzie szczerzył zęby na otwarciu tunelu, ale potem oby już zamilkł, zaszył się tam pod Poznaniem, gdzie ma chatę i pozwolił o sobie na zawsze Świnoujściu zapomnieć. Aha - jest ponad rok czasu do otwarcia tunelu. Mądrzy ludzie w innym kraju, zdążyliby zareagować na to, czego przedsmak właśnie mieliśmy - ale te bałwany z władz miasta i rady obudzą się z ręką w nocniku. Z drugą ręką, bo jedną mają w nim unurzaną już od lat. Patrzymy na was...

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 08:38:14] • [IP: 88.218.253.***]

Szanowni mieszkańcy, sami sobie tego prezydenta i radnych wybraliście…, żadnej infrastruktury drogowej, parkingów wielopoziomowych, wodociągi ledwo dają radę, strefy płatnego parkowania nie ma, budujmy więcej…, to proszę nie narzekać, cieszcie z tego co jest, bo będzie gorzej.

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 08:14:29] • [IP: 37.248.163.***]

Ja się pytam kiedy rusza SPP?

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 07:36:15] • [IP: 37.248.176.***]

NO I DOBRZE ATRAKCJA TAKA SAMA JAK W ZAKOPANEM STANIE W KOLEJKACH, JA NIE MUSZE STAC BO MNIE NIE STAC NA TAKIE WOJARZE.

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 07:30:11] • [IP: 37.248.176.***]

JAK PAMIETAM A ZYJE DLUGO W SWINOUJSCIU TO ZAWSZE BYL PROBLEM Z TURYSTAMI MALE MIASTO A SAMOCHODOW DUZO ULICE WASKIE NIE MA PARKINGOW WLODARZE NIE MYSLA O PARKOWANIU DLA TURYSTOW A DO TEGO NIEMY KTORZY PARKUJA GDZIE IM SIE PODOBA.

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 07:04:11] • [IP: 80.49.137.***]

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 06:01:17] • [IP: 176.221.122.***]

Już dziś władze miasta powinny określić limiit aut w Świnoujściu !Dlaczego mieszkańcy miasta mają ograniczony dostęp do swobodnego poruszania sie po ulicach ? Jak mieszkańcy mają korzystać z dróg kiedy kolejka na prom je blokuje. Jak poruszać będzie sie komunikacja miejska ?Może czas najwyższy podjąć decyzję, czy ograniczoe linią brzegową Świnoujście można jeszcze zabudować ?Wąskie ulice, brak oddzielnego pasa komunikacyjnego do promu, brak miejsc parkingowych. Czy RM i Prezydent nie powinni dziś ograniczyć ilość przybywających turystów !?A może władze miasta powinny podzielić miasto na część turystyczną i getto mieszkańców ? Dlaczego nie mogę dojechać na plażę autem z ul Grunwaldzkiej tylko piechotą przejść przeszło 3 km?...Co czeka NAS mieszkańców w najbliższym czasie. ..i wiem, że modlitwy nie pomogą !

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 05:24:07] • [IP: 5.33.76.***]

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 02:38:02] • [IP: 178.238.250.**]

hej zwykli skrzy ludzi... jak zwykle warczycie nie łapiąc całego obrazu... tylko ściema z tymi promami, stałem w kolejce 5 godzin, a że Panowie promiarze, władza wszechmocna na promie lubią pogadać o to co wyszło... kolejka jak cholera, niby promy kursują non stop, jasne jak sama władza pozwoli jak nie to co pół godziny opieszale niech stoją... władza nie stoi... a że władza już kończy, czas najwyższy bp taj się nachapała że aż dziwne że to przechodzi więc czas na ostani numer... wielka kasa na odchodne, parkingi i przetargi pod nie... a gdzie? pozostaje logicznie promenada bo kto zostawi pod cmentarzem i z buta na plaże? już jeden pusty jest... więc promenada a gdzie? a tam gdzie jest jeszcze coś do sprzedania i wycięcia... poszukajcie sami gdzie las stoi a podłączenia prowadzą do drzew... pozdrawiam Pisowcy szaraki

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 02:35:45] • [IP: 62.69.229.**]

Niektórzy piszą, że tunel będzie ratunkiem. Guzik tam będzie! Ograniczenie prędkości i po jednym pasie w każdym kierunku = korek.

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 02:19:48] • [IP: 5.173.142.**]

Niektorzy to widac takie typowe polaczki co nigdy z domu nie wychodza ani nie wyjezdzaja ich zycie smutne

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 01:59:06] • [IP: 176.221.122.**]

Do Gość • Niedziela [06.06.2021, 21:30:46] • [IP: 5.172.235.**] I długo tak was trzymał w tym autobusie?? A wogole to był pan kierowca czy Pani kierowczyni? Bo one z reguły są miłe zwłaszcza dwie takie grubsze, jakby to na mnie na trafiło to bym otworzył awaryjnie gdzieś przy drzwiach na pewno jest taki magiczny przycisk. Pozdrawiam 😜😜

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 01:20:12] • [IP: 37.47.166.***]

DLACZEGO NA PRZEPRAWIE KARSIBÓR NIE FUNKCJONUJĄ 3 PROMY? NA STRONIE ZEGLUGI CZYTAM, ŻE NA PRZEPRAWIE WARSZÓW: Od poniedziałku do piątku od godz. 6:10 do 17:00 na przeprawie kursuje dodatkowy prom (w przypadku wystąpienia kolejek na przeprawie). DLACZEGO TAK NIE BYŁO W TEN WEEKEND, SKORO BYŁO WIADOMO, ŻE BĘDZIE DUŻO TURYSTÓW? WG ROZKŁADU PROMY PŁYWAŁY CO 30 MINUT...WIDAĆ PREZYDENT - EMERYT NIEDOMAGA ZE WZGLĘDU NA WIEK LUB LEKCEWAŻY TURYSTÓW!

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 01:05:41] • [IP: 37.47.166.***]

CIEKAWE GDZIE JEST PREZYDENT - EMERYT...? ZNIKNĄŁ NA CZAS WEEKENDU I KOLEJEK...? A NA PRZEPRAWIE ZAPEWNE TYLKO 2 PROMY...?

dwuoki • Niedziela [06.06.2021, 23:16:02] • [IP: 176.221.123.**]

Niech Świnoujście przestanie trzeszczeć. Od lat tłumaczę wam, że jesteście kurortem, a jak powstanie tunel, to staniecie się punktem tranzytowym na mapie. Zaplują was spalinami i zaśmiecą plastykowymi opakowaniami po żarciu podróżnym z fast food. Tylko prosta jak strzała diagonala mostowo-drogowa Wolgast - Parłówek przez zalew, /z tunelem pod torem wodnym, oraz odnogami na Uznam i Wolin/, mogła was uratować, ale nie mogła, bo dla zarządu na Uznamie, ba! dla władz centralnych- to jest kosmogonia niewyobrażalna. Ale niestety konieczna. Okaże się to już za dwa, trzy lata.

Gość • Niedziela [06.06.2021, 23:15:54] • [IP: 89.151.39.**]

Chyba o jednakowej godzinie, kończy się doba hotelowa. Stąd ten problem.

Gość • Niedziela [06.06.2021, 22:55:02] • [IP: 37.248.216.***]

JP 122. ten z Żoliborza doprowadził że tunel się buduje, a ty przestań dłubać w nosie

Gość • Niedziela [06.06.2021, 22:37:43] • [IP: 83.20.228.***]

Gość • Niedziela [06.06.2021, 22:32:20] • [IP: 178.235.147.***]

Jestem idiotę co uważa, że tunel jest niepotrzebny. Brak parkingów równa się paraliż miasta. Obyś nie potrzebował wówczas karetki.

Oglądasz 1-25 z 143
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Pierwszy śnieg, pierwsze przymrozki. Uważajcie! Prędzej czy później, musiała przyjść. Teraz trzeba będzie się z nią oswoić. Meteorolodzy wydali już ostrzeżenia. Wraz z pierwszymi płatkami śniegu, grunt w Świnoujściu może przymrozić. Wsiadając rano za kierownicę warto pamiętać, że w takich warunkach samochód nie zawsze słucha się kierowcy. „Przespanie” takiej chwili może skończyć się w… bagażniku auta jadącego przed nami. Bądźcie ostrożni! ■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■