POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.06.2021, 13:54:28] • Świnoujście

Rekord najdłuższej kolejki na prom pobity? Kolejkowy koszmar kierowców powrócił. Zobacz film!

Rekord najdłuższej kolejki na prom pobity? Kolejkowy koszmar kierowców powrócił. Zobacz film!

fot. Czytelnik

Z godziny na godzinę kolejka na prom Karsibór po stronie wyspy Uznam znacznie się wydłuża. Na te chwilę sznur samochodów sięga skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej z 11 Listopada. Wydaje się, że rekordy na najdłuższą kolejkę na prom, a także bezradność świnoujskich władz miasta zostały właśnie pobite.



Kierowcom ewidentnie puszczają nerwy, bo w sznurze aut dochodzi do drobnych kolizji.

Rekord najdłuższej kolejki na prom pobity? Kolejkowy koszmar kierowców powrócił. Zobacz film!

fot. Czytelnik

Jak widać na załączonym zdjęciu turyści ze Świnoujścia wrócą ze wspomnieniami nie tylko związanymi z piękną piaszczystą plażą, ale przede wszystkim z kolejkowym koszmarem przed przeprawą promową. Zanim wjadą na prom muszą liczyć się z tym, że spędzą kilka godzin stojąc w kolejce w pełnym słońcu.

Rekord najdłuższej kolejki na prom pobity? Kolejkowy koszmar kierowców powrócił. Zobacz film!

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 144, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 144

Gość • Piątek [11.06.2021, 08:35:29] • [IP: 5.173.139.***]

Szokujący widok. Jak żyję, nie widziałem takiej kolejki. Trzy promy powinny w takiej sytuacji kursować na okrągło. Niezły skandal i bezmyślność odpowiedzialnych za to.

Gość • Czwartek [10.06.2021, 10:07:54] • [IP: 37.8.231.**]

a policja gdzie by kierowac ruchem ??

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 17:42:03] • [IP: 89.151.39.**]

Koniec z pozwoleniami na budowę kolejnych apartamentowców. MIESZKAŃCY chcą parkingów i mniej obcych samochodów w mieście!! Na Wojska Polskiego zlikwidowali gamonie zatoczki. Teraz Niemcy parkują gdzie się da na pobliskich ulicach uprzykrzając życie mieszkańcom. Zamiast zgody na kolejny z d...py apartamentowiec w miejsce sklepu na Roosevelta trzeba było postawić garażowiec. Tylko, że jak ma się gdzieś ludzi, którzy tu żyją cały rok, to nie ma szans na poprawę naszego losu. Mieszkańcy zostali zdradzeni. Taka jest prawda.

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 13:05:44] • [IP: 213.155.174.**]

Wiedzieli że długi weekend ale kolejnego promu nie podstawili? Słabo.

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 12:12:28] • [IP: 188.146.128.***]

tunel • Poniedziałek [07.06.2021, 09:56:51] • [IP: 80.54.236.***]

I co, tunel niepotrzebny?

Karttikeja • Poniedziałek [07.06.2021, 09:32:45] • [IP: 185.217.71.*]

Bezradność i BEZKARNOŚĆ władz miasta! Tym dyletantom nie tylko za tę sytuację należałby się jakiś lokalny trybunał stanu. Prezydent i kilka rad miasta zniszczyli doszczętnie klimat Świnoujścia, zabetonowali plac w centrum, betonują promenadę i sprzedają bezmyślnie działki na wydmach. To, co leży w ich gestii to fuszerka na fuszerce. Nie było innego pomysłu na przyszłość miasta? Nie trzeba było, amatorzy, pchać się do władzy, bo to jest służba i odpowiedzialność, a nie pensje z publicznej kasy i lokalne układziki. Historia prezydentowi tego nie zapomni, pewnie będzie szczerzył zęby na otwarciu tunelu, ale potem oby już zamilkł, zaszył się tam pod Poznaniem, gdzie ma chatę i pozwolił o sobie na zawsze Świnoujściu zapomnieć. Aha - jest ponad rok czasu do otwarcia tunelu. Mądrzy ludzie w innym kraju, zdążyliby zareagować na to, czego przedsmak właśnie mieliśmy - ale te bałwany z władz miasta i rady obudzą się z ręką w nocniku. Z drugą ręką, bo jedną mają w nim unurzaną już od lat. Patrzymy na was...

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 08:38:14] • [IP: 88.218.253.***]

Szanowni mieszkańcy, sami sobie tego prezydenta i radnych wybraliście…, żadnej infrastruktury drogowej, parkingów wielopoziomowych, wodociągi ledwo dają radę, strefy płatnego parkowania nie ma, budujmy więcej…, to proszę nie narzekać, cieszcie z tego co jest, bo będzie gorzej.

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 08:14:29] • [IP: 37.248.163.***]

Ja się pytam kiedy rusza SPP?

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 07:36:15] • [IP: 37.248.176.***]

NO I DOBRZE ATRAKCJA TAKA SAMA JAK W ZAKOPANEM STANIE W KOLEJKACH, JA NIE MUSZE STAC BO MNIE NIE STAC NA TAKIE WOJARZE.

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 07:30:11] • [IP: 37.248.176.***]

JAK PAMIETAM A ZYJE DLUGO W SWINOUJSCIU TO ZAWSZE BYL PROBLEM Z TURYSTAMI MALE MIASTO A SAMOCHODOW DUZO ULICE WASKIE NIE MA PARKINGOW WLODARZE NIE MYSLA O PARKOWANIU DLA TURYSTOW A DO TEGO NIEMY KTORZY PARKUJA GDZIE IM SIE PODOBA.

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 07:04:11] • [IP: 80.49.137.***]

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 06:01:17] • [IP: 176.221.122.***]

Już dziś władze miasta powinny określić limiit aut w Świnoujściu !Dlaczego mieszkańcy miasta mają ograniczony dostęp do swobodnego poruszania sie po ulicach ? Jak mieszkańcy mają korzystać z dróg kiedy kolejka na prom je blokuje. Jak poruszać będzie sie komunikacja miejska ?Może czas najwyższy podjąć decyzję, czy ograniczoe linią brzegową Świnoujście można jeszcze zabudować ?Wąskie ulice, brak oddzielnego pasa komunikacyjnego do promu, brak miejsc parkingowych. Czy RM i Prezydent nie powinni dziś ograniczyć ilość przybywających turystów !?A może władze miasta powinny podzielić miasto na część turystyczną i getto mieszkańców ? Dlaczego nie mogę dojechać na plażę autem z ul Grunwaldzkiej tylko piechotą przejść przeszło 3 km?...Co czeka NAS mieszkańców w najbliższym czasie. ..i wiem, że modlitwy nie pomogą !

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 05:24:07] • [IP: 5.33.76.***]

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 02:38:02] • [IP: 178.238.250.**]

hej zwykli skrzy ludzi... jak zwykle warczycie nie łapiąc całego obrazu... tylko ściema z tymi promami, stałem w kolejce 5 godzin, a że Panowie promiarze, władza wszechmocna na promie lubią pogadać o to co wyszło... kolejka jak cholera, niby promy kursują non stop, jasne jak sama władza pozwoli jak nie to co pół godziny opieszale niech stoją... władza nie stoi... a że władza już kończy, czas najwyższy bp taj się nachapała że aż dziwne że to przechodzi więc czas na ostani numer... wielka kasa na odchodne, parkingi i przetargi pod nie... a gdzie? pozostaje logicznie promenada bo kto zostawi pod cmentarzem i z buta na plaże? już jeden pusty jest... więc promenada a gdzie? a tam gdzie jest jeszcze coś do sprzedania i wycięcia... poszukajcie sami gdzie las stoi a podłączenia prowadzą do drzew... pozdrawiam Pisowcy szaraki

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 02:35:45] • [IP: 62.69.229.**]

Niektórzy piszą, że tunel będzie ratunkiem. Guzik tam będzie! Ograniczenie prędkości i po jednym pasie w każdym kierunku = korek.

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 02:19:48] • [IP: 5.173.142.**]

Niektorzy to widac takie typowe polaczki co nigdy z domu nie wychodza ani nie wyjezdzaja ich zycie smutne

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 01:59:06] • [IP: 176.221.122.**]

Do Gość • Niedziela [06.06.2021, 21:30:46] • [IP: 5.172.235.**] I długo tak was trzymał w tym autobusie?? A wogole to był pan kierowca czy Pani kierowczyni? Bo one z reguły są miłe zwłaszcza dwie takie grubsze, jakby to na mnie na trafiło to bym otworzył awaryjnie gdzieś przy drzwiach na pewno jest taki magiczny przycisk. Pozdrawiam 😜😜

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 01:20:12] • [IP: 37.47.166.***]

DLACZEGO NA PRZEPRAWIE KARSIBÓR NIE FUNKCJONUJĄ 3 PROMY? NA STRONIE ZEGLUGI CZYTAM, ŻE NA PRZEPRAWIE WARSZÓW: Od poniedziałku do piątku od godz. 6:10 do 17:00 na przeprawie kursuje dodatkowy prom (w przypadku wystąpienia kolejek na przeprawie). DLACZEGO TAK NIE BYŁO W TEN WEEKEND, SKORO BYŁO WIADOMO, ŻE BĘDZIE DUŻO TURYSTÓW? WG ROZKŁADU PROMY PŁYWAŁY CO 30 MINUT...WIDAĆ PREZYDENT - EMERYT NIEDOMAGA ZE WZGLĘDU NA WIEK LUB LEKCEWAŻY TURYSTÓW!

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 01:05:41] • [IP: 37.47.166.***]

CIEKAWE GDZIE JEST PREZYDENT - EMERYT...? ZNIKNĄŁ NA CZAS WEEKENDU I KOLEJEK...? A NA PRZEPRAWIE ZAPEWNE TYLKO 2 PROMY...?

dwuoki • Niedziela [06.06.2021, 23:16:02] • [IP: 176.221.123.**]

Niech Świnoujście przestanie trzeszczeć. Od lat tłumaczę wam, że jesteście kurortem, a jak powstanie tunel, to staniecie się punktem tranzytowym na mapie. Zaplują was spalinami i zaśmiecą plastykowymi opakowaniami po żarciu podróżnym z fast food. Tylko prosta jak strzała diagonala mostowo-drogowa Wolgast - Parłówek przez zalew, /z tunelem pod torem wodnym, oraz odnogami na Uznam i Wolin/, mogła was uratować, ale nie mogła, bo dla zarządu na Uznamie, ba! dla władz centralnych- to jest kosmogonia niewyobrażalna. Ale niestety konieczna. Okaże się to już za dwa, trzy lata.

Gość • Niedziela [06.06.2021, 23:15:54] • [IP: 89.151.39.**]

Chyba o jednakowej godzinie, kończy się doba hotelowa. Stąd ten problem.

Gość • Niedziela [06.06.2021, 22:55:02] • [IP: 37.248.216.***]

JP 122. ten z Żoliborza doprowadził że tunel się buduje, a ty przestań dłubać w nosie

Gość • Niedziela [06.06.2021, 22:37:43] • [IP: 83.20.228.***]

Gość • Niedziela [06.06.2021, 22:32:20] • [IP: 178.235.147.***]

Jestem idiotę co uważa, że tunel jest niepotrzebny. Brak parkingów równa się paraliż miasta. Obyś nie potrzebował wówczas karetki.

Oglądasz 1-25 z 144
■ Urząd miasta Swinoujście z Prezydentem Januszem Żmurkiewiczem i grupą organizatorów zaprasza na coroczne spotkanie byłych pracowników PPDiUR ODRA 18 czerwiec 2021r Fort Anioła godz 16.00 za komitet organizacyjny st.mech. Wojciech Nitkowski ■
■ Miejscami na linii frontu atmosferycznego spodziewane są lokalne burze z intensywnymi opadami deszczu o wydajności do 10-30 mm w czasie trwania zjawiska połączone z porywami wiatru o prędkości do 40-60 km/h. ■ Czy Świnoujście płaci kary za przekroczenia dopuszczonych dla miasta limitów wodnych? Czy mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą się obawiać, że w mieście zabraknie wody? Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu zapytaliśmy o koszty dwóch inwestycji: budowę ujęcia słonawej wody i stacji uzdatniania wody w Świnoujściu. Interesowało nas m. in. z czego wynika 50-procentowa różnica w oszacowaniu wartości zamówienia w stosunku do stawek uzyskanych w wyniku rozeznania rynku. ■ Bez zmian pozostaje jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kinach, teatrach, a także w kościołach ■ Krajowa Administracja Skarbowa w Szczecinie opublikowała wstępne podsumowanie akcji PIT 2020. Mimo pandemii koronawirusa niektórym przedsiębiorcom powodzi się nad wyraz dobrze. Ilość osób deklarujących przychód / dochód na poziomie powyżej miliona złotych jest wyższa o 166 osób w stosunku do roku 2020. To dobra wiadomość, bo wielu analityków spodziewało się sytuacji sprzed ponad dekady, gdy jeden raz w historii zmniejszyła się liczba milionerów – to czas wielkiego kryzysu gospodarczego ■ Na Placu Słowiańskim doszło do makabrycznego zdarzenia - palił się człowiek! Teraz przebywa w szpitalu miejskim, jego stan wymaga intubacji. Co mogło doprowadzić do tak strasznego wydarzenia? Sprawę bada policja. Bezdomny mężczyzna, wraz z dwoma towarzyszami, siedział na jednej z ławek na Placu Słowiańskim. Około godziny 19.30 ktoś zauważył, że ten człowiek płonie! Paliła się odzież na górnej części jego tułowia. Mężczyzna miał jeszcze na tyle siły, by dojść w rejony apteki znajdującej się przy placu. Stamtąd został zabrany przez pogotowie. W chwili obecnej poparzony mężczyzna przebywa na oddziale w szpitalu miejskim, jego stan wymaga intubacji. Na miejscu pracuje teraz grupa policyjna, która bada okoliczności podpalenia, rozmawia ze świadkami i zbiera informacje, które pozwolą wyjaśnić, dlaczego doszło do tak strasznego zdarzenia ■ Na urzędowej stronie miasta pojawiło się zaproszenie skierowane do mieszkańców Świnoujścia, o wyrażenia opinii i pomysłów dotyczących nowego oblicza starego wysypiska śmieci przy ul. Karsiborskiej. To tam obecnie składowany jest urobek z budowanego tunelu pod Świną, zwiększając ciężar wysypiska, co w konsekwencji może spowodować śmiertelne zagrożenie dla czystości pobliskiego ujęcia wody. Zgoda na takie rozwiązanie to igranie ze zdrowym rozsądkiem i trudne do uniknięcia pytanie, dlaczego wykonawca tunelu sam nie rozwiąże problemu urobku, nie obciążając nim naszego miasta? ■ Łza się kręci w oku na ten widok! We wtorek dok świnoujskiej MSR odpłynął do Szczecina. Zobacz film! ■ Matka chłopca odnaleziona. Kilkanaście minut przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli chłopczyka błąkającego się przy ulicy Hetmańskiej. Chłopiec wie, że ma 4 lata, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Prawdziwy horror rozegrał się w czwartek, około godziny 1:00 w nocy w bloku przy ulicy Steyera 15 w Świnoujściu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony ostrym narzędziem w klatkę piersiową. 36 – latek nie żyje. Jak udało nam się ustalić policja zatrzymała już sprawcę. Na miejscu przez całą noc do rana pracowali policjanci, którzy zbierali materiały dowodowe i oględziny miejsca zdarzenia. ■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■