POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [03.06.2021, 17:15:16] • Świnoujście

LEWICA otwiera biuro parlamentarno - samorządowe. Zobacz film!

LEWICA otwiera biuro parlamentarno - samorządowe. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

W poniedziałek o 13:00 Posłowie Nowej Lewicy Katarzyna Kotula i Dariusz Wieczorek otworzyli w Świnoujściu Biuro parlamentarno - samorządowe. Radnych Lewicy reprezentowała Joanna Agatowska. Biuro mieści się przy ul. Armii Krajowej 4.



Bardzo cieszymy się, że w Świnoujściu będzie miejsce które będzie służyło lokalnej społeczności - mówiła posłanka Katarzyna Kotula. Po kilku latach nieobecności wracamy z miejscem, w którym posłowie i europosłowie Lewicy będą mogli spotykać się z mieszkańcami Świnoujścia - chcemy, żeby to miejsce służyło też klubom, stowarzyszeniom, którym bezpłatnie udostępnimy to miejsce - dodawał Wieczorek.

LEWICA otwiera biuro parlamentarno - samorządowe. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Z kolei radna Joanna Agatowska uderzyła wprost. Pani Posłanko i Panie Pośle oczekujemy konkretnej pomocy dla naszego miasta. Potrzebujemy pomocy w pozyskaniu środków finansowych od rządu na utrzymanie tunelu i przeprawy promowej. To będzie ogromny koszt, którego mieszkańcy nie powinni dźwigać. Po otwarciu Tunelu stracimy obecne dofinansowanie, które wynosi 25 mln. Nam te pieniądze są potrzebne na lokalną edukację, pomoc medyczną, kulturę, parkingi! Przez nasze miasto będą przejeżdżały tysiące samochodów dziennie z Niemiec i z Polski. Dzięki tunelowi rozwinie się cały region. Nie ma podstaw, żebyśmy tylko my jako mieszkańcy ponosili koszty nadal przeprawy promowej i tunelu, a to będzie kosztowało ok. 20 mln. rocznie.
Trzeba zmienić obecną Ustawę lub napisać nową. Pomożecie?
Pomożemy - zgodnie odpowiedzieli posłowie.

LEWICA otwiera biuro parlamentarno - samorządowe. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Oczywiście zgadzamy się, że Świnoujście takiego wsparcia finansowego od Rządu potrzebuje - potwierdził poseł Dariusz Wieczorek.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 16:44:43] • [IP: 45.88.96.**]

a kto ich tu chce?

Gość • Niedziela [06.06.2021, 14:46:54] • [IP: 178.238.246.**]

☹🤔🤥Ciekawe kto za to zaplaci.Tzeba płacić za wynajem, Zobaczymy co zrobią dla zwykłych mieszkańców, Trohe nudno wciąż ci sami ludzie, a jakie maja osiągnięcia?Moze zawsze maja doba i dobrze płatna pace.

Pingu • Niedziela [06.06.2021, 09:18:36] • [IP: 176.221.122.**]

Krzyk o pieniądze na tunel- i to ma służyć lokalnej społeczności?? Jako mieszkaniec Świnoujścia interesuje mnie, by rozwiązać PROBLEM ZAOPATRZENIA MIASTA W WODĘ!! Jestem zainteresowany rozwiązaniem CHAOSU KOMUNIKACYJNEGO. Chcę znać prawdziwe kierunki rozwoju miasta / takie jak port kontenerowy, o którym wiedziano i rozmawiano 10 lat temu, a prowadzone nibykonsultacje /od 5 lat, kiedy już wszystko" na górze było uzgodnione"były tylko po to, by zamydlić ludziom oczy.Nie interesują mnie" baldachimy"na promenadzie- to niech stawia to właściciel hotelu, straganu czy innego interesu, który który ma z tego ZYSK, ale interesuje mnie np. takie prowadzenie gospodarki odpadami, by wywóz śmieci był jak najtańszy /to dotyczy mnie jako mieszkańca, a nie sprawy placów budowy następnych hoteli!! Nie interesuje mnie promocja miasta Świnoujścia wśród turystów/czyli po prostu reklama/na którą idą niebagatelne środki/ niech reklamuje się właściciel hotelu czy pensjonatu a nie moje pieniądze idą na reklamę prywatnego biznesu

Gość • Sobota [05.06.2021, 09:30:41] • [IP: 178.238.249.***]

NOWA LEWICA TWORZONA PRZEZ STARYCH KOMUCHÓW.

Gość przy stole • Sobota [05.06.2021, 08:47:51] • [IP: 185.28.178.*]

Do [IP: 176.221.122.***] mam inne zdanie na ten temat, i nie tylko ja.Ekipa Wałęsy dokonała zamachu stanu co zostało już dawno opisane i potwierdzone.Reakcja np. J Kuronia bezcenna, tym łajzom strach odebrał mowę.

pisobolszewik • Piątek [04.06.2021, 18:57:40] • [IP: 176.221.122.***]

249 - obalenie Olszewików to ocalenie Polski przed bandą świrów pokroju chorego psychicznie Macierewicza.Dziś Polska była by krajem upadłym poziomu Białorusi.

Gość bez domu • Piątek [04.06.2021, 17:04:16] • [IP: 178.238.249.***]

MŁODE NIECHAJ CZYTAJO, A STARE NIECH SE PRZYPOMNO, dziś 04, 06.2021 mamy 29 -ą rocznicę tzw. NOCNEJ ZMIAN czyli obalenia ekipy J. Olszewskiego, o czym MILCZĄ tzw. wolne media, To ta lewica reprezentowana dziś przez J. Agatowską brała w tym czynny udział.Ci samodzielnie myślący niech sobie to przypomną.

Gość • Piątek [04.06.2021, 15:47:09] • [IP: 31.0.41.***]

Oni nie potrafią rozwiązywać problemów. Oni tylko je tworzą żeby dać o sobie znać. W ten sposób chcą nieudolnie zwiększyć swój elektorat wśród nieudaczników.

Radek • Piątek [04.06.2021, 14:31:16] • [IP: 5.173.100.**]

Agatowska najlepsza! Przodownik pracy! 300 % normy! Dziewczyna z żelaza. No trochę rdzewieje. Ej nie, maluje siwiznę na rudy kolor. Taki lans ;-)

Gość • Piątek [04.06.2021, 14:21:16] • [IP: 37.47.173.***]

Najgorsze jest ze to co robi chora władza centralna przerzuca się na samorządy i mamy jedno wielkie bagno. Nie warto zawierać umów gdzie skończy się to nieskończoną wdzięcznością.

Gość • Piątek [04.06.2021, 12:47:01] • [IP: 188.147.35.***]

Przydupasy pislamu

Gość • Piątek [04.06.2021, 11:48:52] • [IP: 83.23.230.***]

Co ta partia ma wspólnego z lewicowośćią? Zboczenia, zapominanie o ludziach pracy, obłuda

Gość • Piątek [04.06.2021, 11:26:27] • [IP: 89.151.36.**]

Otwarli biuro w Świnoujściu a nie w Korei Północnej ? No tak... co są winni Koreańczycy. ..

Gość • Piątek [04.06.2021, 10:35:53] • [IP: 78.10.206.***]

ta pani potrafi się ciągle lansować - ma nadzieję na jakiś ciepły stołek. Ale naprawdę co ona zrobiła konkretnego dla miasta i jego mieszkańcó?

Gość • Piątek [04.06.2021, 10:15:44] • [IP: 185.210.36.***]

Przefarbowanym komunistom już dziękujemy za udział. Zresztą: za udział wzięli, jak się to mówi o liście płac, czyli o napisach końcowych filmów. Ich film się skończył, choć stali się z lewicy kawiorowej lewicą rozporkową i i niby coś gmerają w tej dziedzinie, chcą dosięgnąć nasze dzieci poprzez seks-propagandę - ale w zasadzie już nie żyją (politycznie! i w stylu im bliskim, pezetpeerowskim)

Gość • Piątek [04.06.2021, 09:53:21] • [IP: 176.221.122.**]

Jasia Kapela brakuje w tym składzie

Gość • Piątek [04.06.2021, 09:32:55] • [IP: 176.221.123.***]

a niech i dwa sobie otworzą biura Komunistyczna Lewica była jest i będzie a no gdzie maja otworzyc chyba że w Korei Północnej

Gość • Piątek [04.06.2021, 09:29:46] • [IP: 176.221.123.***]

straszne i znów za nie swoje to jest życie

Gość • Piątek [04.06.2021, 09:10:15] • [IP: 37.47.147.***]

Jprd ale macie ludzie srakę. Maseczka was boli, a ilu z was anonimowych hejterow nosi ja w ogóle i prawidłowo? Agatowska jest najlepsza i tyle w temacie.

Gość • Piątek [04.06.2021, 09:08:33] • [IP: 78.10.206.***]

za duży nochal i nie mieści się w masce

Gość • Piątek [04.06.2021, 08:24:59] • [IP: 37.8.230.**]

co ciężko w masce wytrzymać, nosek na wierzchu. Oczywiście, że noszenie maski to zboczenie.

geraton • Piątek [04.06.2021, 07:28:28] • [IP: 178.238.245.***]

nie robcie sobie jaj !! ciekawe skad macie na to kase no i kluczowe pytanie po co, emerytury rewaloryzuja po 45 zl a sami " apartamenty" parlamentarne otwieraja, chyba Czarzasty do Swinoujscia ma przyjechac ! poziom logiki tych co od lat sie kurczowo 3maja koryta mizerny !! czas do pracy a nie lansik photo !!

Gość • Piątek [04.06.2021, 06:58:34] • [IP: 80.51.253.**]

naucz sie noscic maske! nigdy wiecej sld po psl i pis

Gość • Piątek [04.06.2021, 06:20:16] • [IP: 5.173.100.**]

Przegrana w wyborach parlamentarnych otwiera biuro poselskie wygranym. Dobre.. 😀

Gość • Piątek [04.06.2021, 04:53:44] • [IP: 73.164.151.**]

Ta jedna pani nie wie jak cie maskę prawidłowo nosi !!Taki przykład pani porządna daje!

Oglądasz 1-25 z 61
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Pierwszy śnieg, pierwsze przymrozki. Uważajcie! Prędzej czy później, musiała przyjść. Teraz trzeba będzie się z nią oswoić. Meteorolodzy wydali już ostrzeżenia. Wraz z pierwszymi płatkami śniegu, grunt w Świnoujściu może przymrozić. Wsiadając rano za kierownicę warto pamiętać, że w takich warunkach samochód nie zawsze słucha się kierowcy. „Przespanie” takiej chwili może skończyć się w… bagażniku auta jadącego przed nami. Bądźcie ostrożni! ■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■