POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [03.06.2021, 17:15:16] • Świnoujście

LEWICA otwiera biuro parlamentarno - samorządowe. Zobacz film!

LEWICA otwiera biuro parlamentarno - samorządowe. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

W poniedziałek o 13:00 Posłowie Nowej Lewicy Katarzyna Kotula i Dariusz Wieczorek otworzyli w Świnoujściu Biuro parlamentarno - samorządowe. Radnych Lewicy reprezentowała Joanna Agatowska. Biuro mieści się przy ul. Armii Krajowej 4.



Bardzo cieszymy się, że w Świnoujściu będzie miejsce które będzie służyło lokalnej społeczności - mówiła posłanka Katarzyna Kotula. Po kilku latach nieobecności wracamy z miejscem, w którym posłowie i europosłowie Lewicy będą mogli spotykać się z mieszkańcami Świnoujścia - chcemy, żeby to miejsce służyło też klubom, stowarzyszeniom, którym bezpłatnie udostępnimy to miejsce - dodawał Wieczorek.

LEWICA otwiera biuro parlamentarno - samorządowe. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Z kolei radna Joanna Agatowska uderzyła wprost. Pani Posłanko i Panie Pośle oczekujemy konkretnej pomocy dla naszego miasta. Potrzebujemy pomocy w pozyskaniu środków finansowych od rządu na utrzymanie tunelu i przeprawy promowej. To będzie ogromny koszt, którego mieszkańcy nie powinni dźwigać. Po otwarciu Tunelu stracimy obecne dofinansowanie, które wynosi 25 mln. Nam te pieniądze są potrzebne na lokalną edukację, pomoc medyczną, kulturę, parkingi! Przez nasze miasto będą przejeżdżały tysiące samochodów dziennie z Niemiec i z Polski. Dzięki tunelowi rozwinie się cały region. Nie ma podstaw, żebyśmy tylko my jako mieszkańcy ponosili koszty nadal przeprawy promowej i tunelu, a to będzie kosztowało ok. 20 mln. rocznie.
Trzeba zmienić obecną Ustawę lub napisać nową. Pomożecie?
Pomożemy - zgodnie odpowiedzieli posłowie.

LEWICA otwiera biuro parlamentarno - samorządowe. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Oczywiście zgadzamy się, że Świnoujście takiego wsparcia finansowego od Rządu potrzebuje - potwierdził poseł Dariusz Wieczorek.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 16:44:43] • [IP: 45.88.96.**]

a kto ich tu chce?

Gość • Niedziela [06.06.2021, 14:46:54] • [IP: 178.238.246.**]

☹🤔🤥Ciekawe kto za to zaplaci.Tzeba płacić za wynajem, Zobaczymy co zrobią dla zwykłych mieszkańców, Trohe nudno wciąż ci sami ludzie, a jakie maja osiągnięcia?Moze zawsze maja doba i dobrze płatna pace.

Pingu • Niedziela [06.06.2021, 09:18:36] • [IP: 176.221.122.**]

Krzyk o pieniądze na tunel- i to ma służyć lokalnej społeczności?? Jako mieszkaniec Świnoujścia interesuje mnie, by rozwiązać PROBLEM ZAOPATRZENIA MIASTA W WODĘ!! Jestem zainteresowany rozwiązaniem CHAOSU KOMUNIKACYJNEGO. Chcę znać prawdziwe kierunki rozwoju miasta / takie jak port kontenerowy, o którym wiedziano i rozmawiano 10 lat temu, a prowadzone nibykonsultacje /od 5 lat, kiedy już wszystko" na górze było uzgodnione"były tylko po to, by zamydlić ludziom oczy.Nie interesują mnie" baldachimy"na promenadzie- to niech stawia to właściciel hotelu, straganu czy innego interesu, który który ma z tego ZYSK, ale interesuje mnie np. takie prowadzenie gospodarki odpadami, by wywóz śmieci był jak najtańszy /to dotyczy mnie jako mieszkańca, a nie sprawy placów budowy następnych hoteli!! Nie interesuje mnie promocja miasta Świnoujścia wśród turystów/czyli po prostu reklama/na którą idą niebagatelne środki/ niech reklamuje się właściciel hotelu czy pensjonatu a nie moje pieniądze idą na reklamę prywatnego biznesu

Gość • Sobota [05.06.2021, 09:30:41] • [IP: 178.238.249.***]

NOWA LEWICA TWORZONA PRZEZ STARYCH KOMUCHÓW.

Gość przy stole • Sobota [05.06.2021, 08:47:51] • [IP: 185.28.178.*]

Do [IP: 176.221.122.***] mam inne zdanie na ten temat, i nie tylko ja.Ekipa Wałęsy dokonała zamachu stanu co zostało już dawno opisane i potwierdzone.Reakcja np. J Kuronia bezcenna, tym łajzom strach odebrał mowę.

pisobolszewik • Piątek [04.06.2021, 18:57:40] • [IP: 176.221.122.***]

249 - obalenie Olszewików to ocalenie Polski przed bandą świrów pokroju chorego psychicznie Macierewicza.Dziś Polska była by krajem upadłym poziomu Białorusi.

Gość bez domu • Piątek [04.06.2021, 17:04:16] • [IP: 178.238.249.***]

MŁODE NIECHAJ CZYTAJO, A STARE NIECH SE PRZYPOMNO, dziś 04, 06.2021 mamy 29 -ą rocznicę tzw. NOCNEJ ZMIAN czyli obalenia ekipy J. Olszewskiego, o czym MILCZĄ tzw. wolne media, To ta lewica reprezentowana dziś przez J. Agatowską brała w tym czynny udział.Ci samodzielnie myślący niech sobie to przypomną.

Gość • Piątek [04.06.2021, 15:47:09] • [IP: 31.0.41.***]

Oni nie potrafią rozwiązywać problemów. Oni tylko je tworzą żeby dać o sobie znać. W ten sposób chcą nieudolnie zwiększyć swój elektorat wśród nieudaczników.

Radek • Piątek [04.06.2021, 14:31:16] • [IP: 5.173.100.**]

Agatowska najlepsza! Przodownik pracy! 300 % normy! Dziewczyna z żelaza. No trochę rdzewieje. Ej nie, maluje siwiznę na rudy kolor. Taki lans ;-)

Gość • Piątek [04.06.2021, 14:21:16] • [IP: 37.47.173.***]

Najgorsze jest ze to co robi chora władza centralna przerzuca się na samorządy i mamy jedno wielkie bagno. Nie warto zawierać umów gdzie skończy się to nieskończoną wdzięcznością.

Gość • Piątek [04.06.2021, 12:47:01] • [IP: 188.147.35.***]

Przydupasy pislamu

Gość • Piątek [04.06.2021, 11:48:52] • [IP: 83.23.230.***]

Co ta partia ma wspólnego z lewicowośćią? Zboczenia, zapominanie o ludziach pracy, obłuda

Gość • Piątek [04.06.2021, 11:26:27] • [IP: 89.151.36.**]

Otwarli biuro w Świnoujściu a nie w Korei Północnej ? No tak... co są winni Koreańczycy. ..

Gość • Piątek [04.06.2021, 10:35:53] • [IP: 78.10.206.***]

ta pani potrafi się ciągle lansować - ma nadzieję na jakiś ciepły stołek. Ale naprawdę co ona zrobiła konkretnego dla miasta i jego mieszkańcó?

Gość • Piątek [04.06.2021, 10:15:44] • [IP: 185.210.36.***]

Przefarbowanym komunistom już dziękujemy za udział. Zresztą: za udział wzięli, jak się to mówi o liście płac, czyli o napisach końcowych filmów. Ich film się skończył, choć stali się z lewicy kawiorowej lewicą rozporkową i i niby coś gmerają w tej dziedzinie, chcą dosięgnąć nasze dzieci poprzez seks-propagandę - ale w zasadzie już nie żyją (politycznie! i w stylu im bliskim, pezetpeerowskim)

Gość • Piątek [04.06.2021, 09:53:21] • [IP: 176.221.122.**]

Jasia Kapela brakuje w tym składzie

Gość • Piątek [04.06.2021, 09:32:55] • [IP: 176.221.123.***]

a niech i dwa sobie otworzą biura Komunistyczna Lewica była jest i będzie a no gdzie maja otworzyc chyba że w Korei Północnej

Gość • Piątek [04.06.2021, 09:29:46] • [IP: 176.221.123.***]

straszne i znów za nie swoje to jest życie

Gość • Piątek [04.06.2021, 09:10:15] • [IP: 37.47.147.***]

Jprd ale macie ludzie srakę. Maseczka was boli, a ilu z was anonimowych hejterow nosi ja w ogóle i prawidłowo? Agatowska jest najlepsza i tyle w temacie.

Gość • Piątek [04.06.2021, 09:08:33] • [IP: 78.10.206.***]

za duży nochal i nie mieści się w masce

Gość • Piątek [04.06.2021, 08:24:59] • [IP: 37.8.230.**]

co ciężko w masce wytrzymać, nosek na wierzchu. Oczywiście, że noszenie maski to zboczenie.

geraton • Piątek [04.06.2021, 07:28:28] • [IP: 178.238.245.***]

nie robcie sobie jaj !! ciekawe skad macie na to kase no i kluczowe pytanie po co, emerytury rewaloryzuja po 45 zl a sami " apartamenty" parlamentarne otwieraja, chyba Czarzasty do Swinoujscia ma przyjechac ! poziom logiki tych co od lat sie kurczowo 3maja koryta mizerny !! czas do pracy a nie lansik photo !!

Gość • Piątek [04.06.2021, 06:58:34] • [IP: 80.51.253.**]

naucz sie noscic maske! nigdy wiecej sld po psl i pis

Gość • Piątek [04.06.2021, 06:20:16] • [IP: 5.173.100.**]

Przegrana w wyborach parlamentarnych otwiera biuro poselskie wygranym. Dobre.. 😀

Gość • Piątek [04.06.2021, 04:53:44] • [IP: 73.164.151.**]

Ta jedna pani nie wie jak cie maskę prawidłowo nosi !!Taki przykład pani porządna daje!

Oglądasz 1-25 z 61
■ Urząd miasta Swinoujście z Prezydentem Januszem Żmurkiewiczem i grupą organizatorów zaprasza na coroczne spotkanie byłych pracowników PPDiUR ODRA 18 czerwiec 2021r Fort Anioła godz 16.00 za komitet organizacyjny st.mech. Wojciech Nitkowski ■
■ Miejscami na linii frontu atmosferycznego spodziewane są lokalne burze z intensywnymi opadami deszczu o wydajności do 10-30 mm w czasie trwania zjawiska połączone z porywami wiatru o prędkości do 40-60 km/h. ■ Czy Świnoujście płaci kary za przekroczenia dopuszczonych dla miasta limitów wodnych? Czy mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą się obawiać, że w mieście zabraknie wody? Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu zapytaliśmy o koszty dwóch inwestycji: budowę ujęcia słonawej wody i stacji uzdatniania wody w Świnoujściu. Interesowało nas m. in. z czego wynika 50-procentowa różnica w oszacowaniu wartości zamówienia w stosunku do stawek uzyskanych w wyniku rozeznania rynku. ■ Bez zmian pozostaje jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kinach, teatrach, a także w kościołach ■ Krajowa Administracja Skarbowa w Szczecinie opublikowała wstępne podsumowanie akcji PIT 2020. Mimo pandemii koronawirusa niektórym przedsiębiorcom powodzi się nad wyraz dobrze. Ilość osób deklarujących przychód / dochód na poziomie powyżej miliona złotych jest wyższa o 166 osób w stosunku do roku 2020. To dobra wiadomość, bo wielu analityków spodziewało się sytuacji sprzed ponad dekady, gdy jeden raz w historii zmniejszyła się liczba milionerów – to czas wielkiego kryzysu gospodarczego ■ Na Placu Słowiańskim doszło do makabrycznego zdarzenia - palił się człowiek! Teraz przebywa w szpitalu miejskim, jego stan wymaga intubacji. Co mogło doprowadzić do tak strasznego wydarzenia? Sprawę bada policja. Bezdomny mężczyzna, wraz z dwoma towarzyszami, siedział na jednej z ławek na Placu Słowiańskim. Około godziny 19.30 ktoś zauważył, że ten człowiek płonie! Paliła się odzież na górnej części jego tułowia. Mężczyzna miał jeszcze na tyle siły, by dojść w rejony apteki znajdującej się przy placu. Stamtąd został zabrany przez pogotowie. W chwili obecnej poparzony mężczyzna przebywa na oddziale w szpitalu miejskim, jego stan wymaga intubacji. Na miejscu pracuje teraz grupa policyjna, która bada okoliczności podpalenia, rozmawia ze świadkami i zbiera informacje, które pozwolą wyjaśnić, dlaczego doszło do tak strasznego zdarzenia ■ Na urzędowej stronie miasta pojawiło się zaproszenie skierowane do mieszkańców Świnoujścia, o wyrażenia opinii i pomysłów dotyczących nowego oblicza starego wysypiska śmieci przy ul. Karsiborskiej. To tam obecnie składowany jest urobek z budowanego tunelu pod Świną, zwiększając ciężar wysypiska, co w konsekwencji może spowodować śmiertelne zagrożenie dla czystości pobliskiego ujęcia wody. Zgoda na takie rozwiązanie to igranie ze zdrowym rozsądkiem i trudne do uniknięcia pytanie, dlaczego wykonawca tunelu sam nie rozwiąże problemu urobku, nie obciążając nim naszego miasta? ■ Łza się kręci w oku na ten widok! We wtorek dok świnoujskiej MSR odpłynął do Szczecina. Zobacz film! ■ Matka chłopca odnaleziona. Kilkanaście minut przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli chłopczyka błąkającego się przy ulicy Hetmańskiej. Chłopiec wie, że ma 4 lata, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Prawdziwy horror rozegrał się w czwartek, około godziny 1:00 w nocy w bloku przy ulicy Steyera 15 w Świnoujściu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony ostrym narzędziem w klatkę piersiową. 36 – latek nie żyje. Jak udało nam się ustalić policja zatrzymała już sprawcę. Na miejscu przez całą noc do rana pracowali policjanci, którzy zbierali materiały dowodowe i oględziny miejsca zdarzenia. ■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■