POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [02.06.2021, 09:52:06] • Świnoujście

Turysto! Jedziesz do Świnoujścia? Przygotuj pampersy bo toalety na promie zamknięte

Turysto! Jedziesz do Świnoujścia? Przygotuj pampersy bo toalety na promie zamknięte

fot. iswinoujscie.pl

To skandal - zaczyna swój list do redakcji portalu iswinoujscie.pl jeden z mieszkańców opisując to co dzieje się na świnoujskiej przeprawie. Na Karsiborach kierowcy nie mają gdzie załatwić swoich potrzeb fizjologicznych. Toalety są zamknięte. Na drzwiach wisi informacja, że WC jest zamknięte do odwołania z powodu pandemii. Żegluga Świnoujska tłumaczy, że toalety są ale przed przeprawą.

Jak czytamy w dalszej części listu naszego Czytelnika turyści z powodu zamkniętej toalety na promie ruszają za potrzebą nie gdzie indziej, jak do pobliskiego lasku. Ludzie załatwiają swoje potrzeby w ten sposób zarówno po stronie wyspy Wolin zanim wjadą na prom(pomimo faktu, że jest tam ustawiony jeden TOI TOI) jak również na Uznamie, gdy już zjadą z przeprawy (tam toalety brak).

Na potwierdzenie swoich słów mieszkaniec przesłał nam zdjęcia na kontakt@iswinoujscie.pl

Czy tak to powinno wyglądać? Mamy wrażenie, że zdecydowanie nie...

Co na to Żegluga Świnoujska?

Turysto! Jedziesz do Świnoujścia? Przygotuj pampersy bo toalety na promie zamknięte

fot. iswinoujscie.pl

- Pasażerowie nie muszą udawać się do lasu gdyż zgodnie z informacjami otrzymanymi z Urzędu Miasta - WIZ przewidziano ustawienie od 1 maja do 30 września 6 szt toalet na przeprawie Centrum, po 3 z każdej ze stron. Toalety na promach Karsibór zostały zamknięte ze względu na sytuacje epidemiologiczną w kraju i w miarę jej poprawy planowane jest ich otwarcie. - czytamy w udzielonej przez ŻŚ odpowiedzi.

Turysto! Jedziesz do Świnoujścia? Przygotuj pampersy bo toalety na promie zamknięte

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 79, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 79

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 16:06:45] • [IP: 45.88.96.**]

to miasto traktuje ludzi gorzej niz zwierzeta

Gość • Niedziela [06.06.2021, 02:53:03] • [IP: 216.130.39.**]

Czyli jedziesz tramwajem to pampersa ze sobą bo brak tam toalet. Jadąc busem do szvzecina to pampersa ze sobą bo brak toalet. Jrdzieszautobusem miejskim to pampers bo i tam jest brak toalet. Toalety są na przystaniachtylko, że płatne i to tak wiele osób boli. To nie są promy wycieczkowe i mają małe zbiorniki na ścieki (praktycznie tylko dla załogi) . ... w projekcie raczej tego nie brano pod uwagę. Teraz pewnie to niemal by parę razy w ciągu dnia należało by wzywać jakiś szambowóz do zdania tychże ścieków. I pomijając koszty takiego odbioru to na czas całej opetacji takie promy należało by wyłączyć z obsługi na przeprawie. Za nim zacznie się pisać takie bzdury i bić pianę to może redakcja zasięgnie jakiegoś info w tym temacie.

Gość • Czwartek [03.06.2021, 10:30:26] • [IP: 176.221.123.***]

Sposób w jaki nasze miasto wita swych gości, którzy na dźwięk dzwonka na Bieliku biegną kurcgalopkiem w stronę promu, nadaje się do filmu promującego uroki miasta, co polecam uwadze radnych PO. Film móglby nosić tytuł-TYLKO U NAS PRZEŻYJESZ ALARM BOMBOWY.

Gość • Czwartek [03.06.2021, 10:15:31] • [IP: 176.221.123.***]

Tak, pustynia sanitarna. Ustawia się za pieniądze podatnika durne poidełka dla psów, a nie ma zwyklego kranu, by obmyć ręce. Chodzi o takie krany jak sa na cmentarzu.

GośćJAR • Czwartek [03.06.2021, 10:01:49] • [IP: 5.173.136.**]

A kto dba o toalety w kawiarniach i restauracjach? A jest czysto pomimo tego, że to nie ich toalety! Zawsze znajdzie sie madry, który znajdzie problem aby nie otwierać toalet na promach! Spprywatyzowć proby a problem zamkniętych toalet zniknie!

Gość • Czwartek [03.06.2021, 09:55:12] • [IP: 5.172.255.***]

A kto będzie sprzątał te toalety na promie?? ludzie nie dbają o to co nie ich.

Gość • Czwartek [03.06.2021, 08:20:44] • [IP: 176.221.122.***]

Wszędzie są ludzie mili i są toksyczni. Nie zgadzam się z opinią IP : Gość • Środa [02.06.2021, 10:52:13] • [IP: 176.221.123.***] Zegluga Swinoujska, szpital, Urzad miasta, wydzial komunikacji, OSIR, czy dom kultury. Jak chcecie zobaczyc jak bylo za komuny to idzcie do tych instytucji. Chamstwo i pogarda to wszystko na co mozecie tam trafic. Oczywiscie sa pozytywne wyjatki, ale regula jest jak wyzej. Wybieracie sobie komuchow to macie jak za komuny. Ja naszczescie nie musze zbyt czesto korzystac z tych instytucji, ale jak juz to podwyzszone cisnienie gwarantowane!

Gość • Czwartek [03.06.2021, 07:54:54] • [IP: 178.238.246.***]

Standard, promiarzom nierobom bardzo pasuje zamknięcie kibli. Jeszcze można by poruszyć temat ubawu jaki mają promiarze jak widzą jak ludzie biegną na prom - a oni w ostatniej chwili zamykają przed nosem. I to nie pierwszy raz akcja

Gość • Czwartek [03.06.2021, 07:26:18] • [IP: 46.231.56.***]

Dlatego w tym rejonie roi się od grzybów...

Gość • Czwartek [03.06.2021, 07:18:16] • [IP: 178.238.252.**]

Wstyd dla miasta...wolą smród i brud w lesie niż postawienia TOY TOY...Toalety po 2zł, nie są dla wielodzietnych rodzin i ludzi ubogich.

Gość • Czwartek [03.06.2021, 06:11:55] • [IP: 85.191.214.**]

Polska to dziwny kraj…… toalety sa. ale zamkniete…… Dlatego wszystko tu zaszczane.

Gość • Czwartek [03.06.2021, 04:13:54] • [IP: 37.248.93.***]

Przy Pomorskiej od zjazdu na wysypisko, co 300 m powinien stać czysty TOI TOI, w kolejkach stoją godzinami i zasrane całe pobocza...

Gość • Czwartek [03.06.2021, 00:53:43] • [IP: 89.151.39.***]

Ze względu na epidemię gastronomia jest otwarta, sklepy, siłownie, toitoie można ustawić ale z toalety na promie nie można korzystać? To jest wymówka a nie dbanie o jakieś bezpieczeństwo. Lenistwo. Wystarczy nakazać założenie maseczki

Gość • Środa [02.06.2021, 22:41:03] • [IP: 83.23.225.**]

Tam taki syf, ubóstwo, że lepiej tam nie sikać. Lepiej zlać się w gacie, przynajmniej nic się nie złapie:)

Gość • Środa [02.06.2021, 22:28:17] • [IP: 37.248.224.***]

TO PEWNO USTAWĄ PIS SRACZE OTWORZY - CZY WYBUDUJE BEZ POZWOLENIA?

Pazdzioch • Środa [02.06.2021, 21:46:58] • [IP: 83.23.222.***]

Nie zgrywajcie Murana

Gość • Środa [02.06.2021, 20:01:46] • [IP: 176.221.123.***]

Na mieście można sobie poradzić wchodząc do np. naleśnikarni, zamawiając coś. Nie mają prawa odmówić klientowi WC i jest za darmo. U lekarza dla pacjentów też jest możliwość.

Gość • Środa [02.06.2021, 19:41:47] • [IP: 178.238.252.**]

a tak bylo pieknie znowu caly slask albo poznan buraki sie nazjechaly...wroc pandemio

Gość • Środa [02.06.2021, 19:40:48] • [IP: 176.221.123.**]

Jestem zdziwiona że tylu zdziwionych jest. Toalety na promach zawsze były zamknięte. Na przystaniach też czynne tylko od święta. A miasto to pustynia sanitarna. Ławek do siedzenia i koszy na śmieci brakuje. Były toalety trzy domki Baby Jagi to piwiarnie zrobiono. Do tej pory to kierowcy jadą w krzaki. Bo Świnoujście to taki zasikany i zasrany kurort. Trzeba miejscowych oskubać za wyjście na ulice opłaty na toalety bo sikać gdzieś muszą. PO pewnie już coś wymyśli.

Gość • Środa [02.06.2021, 19:22:36] • [IP: 62.69.252.**]

Są cztery Toi toie przed przeprawa promowa. Stoją tyle czasu w kolejce to mają czas by pójść do Toi toia. Prom płynie 10 min. Naprawdę potrzebna toaleta na tak krótki czas? W emilbusie jakoś da radę wytrzymać to na promie tez się da

ryynio • Środa [02.06.2021, 18:49:54] • [IP: 193.150.209.**]

Nic dziwnego ze tyle osób ma odparzone okolice odbytu, bo nie mieli czym sie podetrzec po defekacji w krzakach. I dlatego tyle osób ma grymas niezadowolenia i frustracji na twarzy.

Gość • Środa [02.06.2021, 18:16:06] • [IP: 188.146.161.***]

Debilizm przyznam z tymi kiblami bo w mieście jakiśi można się wylać kible są otwarte ale na promie nie bo co nie ma komu sprzątać?

Gość • Środa [02.06.2021, 17:52:15] • [IP: 176.221.122.***]

Tak jest zgadzam się z wypowiedzią : cyt ::: Gość • Środa [02.06.2021, 13:31:25] • [IP: 46.231.56.***] WC na promach powinny być zamknięte, załoga ma pilnować bezpieczeństwa na promie a nie szorować kible po. ... Dokładnie tak, niech sobie sprzątają twórcy horrorów tytułowych!! Na wyciągach w górach też sprzątają centusie kible??

Gość • Środa [02.06.2021, 17:51:45] • [IP: 2.106.93.**]

Nie rozumiem. Toalety są na promie. Dlaczego nie udostępnia się ich pasażerom?

Gość • Środa [02.06.2021, 17:50:45] • [IP: 176.221.123.***]

Na przystaniach w poczekalniach są toalety ale zamkniete, bo pandemia. Kolejny absurd corvidowariacji. Jak ktoś jedzie do Ścia PKP, to, jeśli pamięta, skorzysta zawczasu w pociagu. A jeśli przyjechał busem lub autem ? Zmuszony jest iść w krzaki.

Oglądasz 1-25 z 79
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Pierwszy śnieg, pierwsze przymrozki. Uważajcie! Prędzej czy później, musiała przyjść. Teraz trzeba będzie się z nią oswoić. Meteorolodzy wydali już ostrzeżenia. Wraz z pierwszymi płatkami śniegu, grunt w Świnoujściu może przymrozić. Wsiadając rano za kierownicę warto pamiętać, że w takich warunkach samochód nie zawsze słucha się kierowcy. „Przespanie” takiej chwili może skończyć się w… bagażniku auta jadącego przed nami. Bądźcie ostrożni! ■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■