POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [02.06.2021, 09:52:06] • Świnoujście

Turysto! Jedziesz do Świnoujścia? Przygotuj pampersy bo toalety na promie zamknięte

Turysto! Jedziesz do Świnoujścia? Przygotuj pampersy bo toalety na promie zamknięte

fot. iswinoujscie.pl

To skandal - zaczyna swój list do redakcji portalu iswinoujscie.pl jeden z mieszkańców opisując to co dzieje się na świnoujskiej przeprawie. Na Karsiborach kierowcy nie mają gdzie załatwić swoich potrzeb fizjologicznych. Toalety są zamknięte. Na drzwiach wisi informacja, że WC jest zamknięte do odwołania z powodu pandemii. Żegluga Świnoujska tłumaczy, że toalety są ale przed przeprawą.

Jak czytamy w dalszej części listu naszego Czytelnika turyści z powodu zamkniętej toalety na promie ruszają za potrzebą nie gdzie indziej, jak do pobliskiego lasku. Ludzie załatwiają swoje potrzeby w ten sposób zarówno po stronie wyspy Wolin zanim wjadą na prom(pomimo faktu, że jest tam ustawiony jeden TOI TOI) jak również na Uznamie, gdy już zjadą z przeprawy (tam toalety brak).

Na potwierdzenie swoich słów mieszkaniec przesłał nam zdjęcia na kontakt@iswinoujscie.pl

Czy tak to powinno wyglądać? Mamy wrażenie, że zdecydowanie nie...

Co na to Żegluga Świnoujska?

Turysto! Jedziesz do Świnoujścia? Przygotuj pampersy bo toalety na promie zamknięte

fot. iswinoujscie.pl

- Pasażerowie nie muszą udawać się do lasu gdyż zgodnie z informacjami otrzymanymi z Urzędu Miasta - WIZ przewidziano ustawienie od 1 maja do 30 września 6 szt toalet na przeprawie Centrum, po 3 z każdej ze stron. Toalety na promach Karsibór zostały zamknięte ze względu na sytuacje epidemiologiczną w kraju i w miarę jej poprawy planowane jest ich otwarcie. - czytamy w udzielonej przez ŻŚ odpowiedzi.

Turysto! Jedziesz do Świnoujścia? Przygotuj pampersy bo toalety na promie zamknięte

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 79, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 79

Gość • Poniedziałek [07.06.2021, 16:06:45] • [IP: 45.88.96.**]

to miasto traktuje ludzi gorzej niz zwierzeta

Gość • Niedziela [06.06.2021, 02:53:03] • [IP: 216.130.39.**]

Czyli jedziesz tramwajem to pampersa ze sobą bo brak tam toalet. Jadąc busem do szvzecina to pampersa ze sobą bo brak toalet. Jrdzieszautobusem miejskim to pampers bo i tam jest brak toalet. Toalety są na przystaniachtylko, że płatne i to tak wiele osób boli. To nie są promy wycieczkowe i mają małe zbiorniki na ścieki (praktycznie tylko dla załogi) . ... w projekcie raczej tego nie brano pod uwagę. Teraz pewnie to niemal by parę razy w ciągu dnia należało by wzywać jakiś szambowóz do zdania tychże ścieków. I pomijając koszty takiego odbioru to na czas całej opetacji takie promy należało by wyłączyć z obsługi na przeprawie. Za nim zacznie się pisać takie bzdury i bić pianę to może redakcja zasięgnie jakiegoś info w tym temacie.

Gość • Czwartek [03.06.2021, 10:30:26] • [IP: 176.221.123.***]

Sposób w jaki nasze miasto wita swych gości, którzy na dźwięk dzwonka na Bieliku biegną kurcgalopkiem w stronę promu, nadaje się do filmu promującego uroki miasta, co polecam uwadze radnych PO. Film móglby nosić tytuł-TYLKO U NAS PRZEŻYJESZ ALARM BOMBOWY.

Gość • Czwartek [03.06.2021, 10:15:31] • [IP: 176.221.123.***]

Tak, pustynia sanitarna. Ustawia się za pieniądze podatnika durne poidełka dla psów, a nie ma zwyklego kranu, by obmyć ręce. Chodzi o takie krany jak sa na cmentarzu.

GośćJAR • Czwartek [03.06.2021, 10:01:49] • [IP: 5.173.136.**]

A kto dba o toalety w kawiarniach i restauracjach? A jest czysto pomimo tego, że to nie ich toalety! Zawsze znajdzie sie madry, który znajdzie problem aby nie otwierać toalet na promach! Spprywatyzowć proby a problem zamkniętych toalet zniknie!

Gość • Czwartek [03.06.2021, 09:55:12] • [IP: 5.172.255.***]

A kto będzie sprzątał te toalety na promie?? ludzie nie dbają o to co nie ich.

Gość • Czwartek [03.06.2021, 08:20:44] • [IP: 176.221.122.***]

Wszędzie są ludzie mili i są toksyczni. Nie zgadzam się z opinią IP : Gość • Środa [02.06.2021, 10:52:13] • [IP: 176.221.123.***] Zegluga Swinoujska, szpital, Urzad miasta, wydzial komunikacji, OSIR, czy dom kultury. Jak chcecie zobaczyc jak bylo za komuny to idzcie do tych instytucji. Chamstwo i pogarda to wszystko na co mozecie tam trafic. Oczywiscie sa pozytywne wyjatki, ale regula jest jak wyzej. Wybieracie sobie komuchow to macie jak za komuny. Ja naszczescie nie musze zbyt czesto korzystac z tych instytucji, ale jak juz to podwyzszone cisnienie gwarantowane!

Gość • Czwartek [03.06.2021, 07:54:54] • [IP: 178.238.246.***]

Standard, promiarzom nierobom bardzo pasuje zamknięcie kibli. Jeszcze można by poruszyć temat ubawu jaki mają promiarze jak widzą jak ludzie biegną na prom - a oni w ostatniej chwili zamykają przed nosem. I to nie pierwszy raz akcja

Gość • Czwartek [03.06.2021, 07:26:18] • [IP: 46.231.56.***]

Dlatego w tym rejonie roi się od grzybów...

Gość • Czwartek [03.06.2021, 07:18:16] • [IP: 178.238.252.**]

Wstyd dla miasta...wolą smród i brud w lesie niż postawienia TOY TOY...Toalety po 2zł, nie są dla wielodzietnych rodzin i ludzi ubogich.

Gość • Czwartek [03.06.2021, 06:11:55] • [IP: 85.191.214.**]

Polska to dziwny kraj…… toalety sa. ale zamkniete…… Dlatego wszystko tu zaszczane.

Gość • Czwartek [03.06.2021, 04:13:54] • [IP: 37.248.93.***]

Przy Pomorskiej od zjazdu na wysypisko, co 300 m powinien stać czysty TOI TOI, w kolejkach stoją godzinami i zasrane całe pobocza...

Gość • Czwartek [03.06.2021, 00:53:43] • [IP: 89.151.39.***]

Ze względu na epidemię gastronomia jest otwarta, sklepy, siłownie, toitoie można ustawić ale z toalety na promie nie można korzystać? To jest wymówka a nie dbanie o jakieś bezpieczeństwo. Lenistwo. Wystarczy nakazać założenie maseczki

Gość • Środa [02.06.2021, 22:41:03] • [IP: 83.23.225.**]

Tam taki syf, ubóstwo, że lepiej tam nie sikać. Lepiej zlać się w gacie, przynajmniej nic się nie złapie:)

Gość • Środa [02.06.2021, 22:28:17] • [IP: 37.248.224.***]

TO PEWNO USTAWĄ PIS SRACZE OTWORZY - CZY WYBUDUJE BEZ POZWOLENIA?

Pazdzioch • Środa [02.06.2021, 21:46:58] • [IP: 83.23.222.***]

Nie zgrywajcie Murana

Gość • Środa [02.06.2021, 20:01:46] • [IP: 176.221.123.***]

Na mieście można sobie poradzić wchodząc do np. naleśnikarni, zamawiając coś. Nie mają prawa odmówić klientowi WC i jest za darmo. U lekarza dla pacjentów też jest możliwość.

Gość • Środa [02.06.2021, 19:41:47] • [IP: 178.238.252.**]

a tak bylo pieknie znowu caly slask albo poznan buraki sie nazjechaly...wroc pandemio

Gość • Środa [02.06.2021, 19:40:48] • [IP: 176.221.123.**]

Jestem zdziwiona że tylu zdziwionych jest. Toalety na promach zawsze były zamknięte. Na przystaniach też czynne tylko od święta. A miasto to pustynia sanitarna. Ławek do siedzenia i koszy na śmieci brakuje. Były toalety trzy domki Baby Jagi to piwiarnie zrobiono. Do tej pory to kierowcy jadą w krzaki. Bo Świnoujście to taki zasikany i zasrany kurort. Trzeba miejscowych oskubać za wyjście na ulice opłaty na toalety bo sikać gdzieś muszą. PO pewnie już coś wymyśli.

Gość • Środa [02.06.2021, 19:22:36] • [IP: 62.69.252.**]

Są cztery Toi toie przed przeprawa promowa. Stoją tyle czasu w kolejce to mają czas by pójść do Toi toia. Prom płynie 10 min. Naprawdę potrzebna toaleta na tak krótki czas? W emilbusie jakoś da radę wytrzymać to na promie tez się da

ryynio • Środa [02.06.2021, 18:49:54] • [IP: 193.150.209.**]

Nic dziwnego ze tyle osób ma odparzone okolice odbytu, bo nie mieli czym sie podetrzec po defekacji w krzakach. I dlatego tyle osób ma grymas niezadowolenia i frustracji na twarzy.

Gość • Środa [02.06.2021, 18:16:06] • [IP: 188.146.161.***]

Debilizm przyznam z tymi kiblami bo w mieście jakiśi można się wylać kible są otwarte ale na promie nie bo co nie ma komu sprzątać?

Gość • Środa [02.06.2021, 17:52:15] • [IP: 176.221.122.***]

Tak jest zgadzam się z wypowiedzią : cyt ::: Gość • Środa [02.06.2021, 13:31:25] • [IP: 46.231.56.***] WC na promach powinny być zamknięte, załoga ma pilnować bezpieczeństwa na promie a nie szorować kible po. ... Dokładnie tak, niech sobie sprzątają twórcy horrorów tytułowych!! Na wyciągach w górach też sprzątają centusie kible??

Gość • Środa [02.06.2021, 17:51:45] • [IP: 2.106.93.**]

Nie rozumiem. Toalety są na promie. Dlaczego nie udostępnia się ich pasażerom?

Gość • Środa [02.06.2021, 17:50:45] • [IP: 176.221.123.***]

Na przystaniach w poczekalniach są toalety ale zamkniete, bo pandemia. Kolejny absurd corvidowariacji. Jak ktoś jedzie do Ścia PKP, to, jeśli pamięta, skorzysta zawczasu w pociagu. A jeśli przyjechał busem lub autem ? Zmuszony jest iść w krzaki.

Oglądasz 1-25 z 79
■ Urząd miasta Swinoujście z Prezydentem Januszem Żmurkiewiczem i grupą organizatorów zaprasza na coroczne spotkanie byłych pracowników PPDiUR ODRA 18 czerwiec 2021r Fort Anioła godz 16.00 za komitet organizacyjny st.mech. Wojciech Nitkowski ■
■ Miejscami na linii frontu atmosferycznego spodziewane są lokalne burze z intensywnymi opadami deszczu o wydajności do 10-30 mm w czasie trwania zjawiska połączone z porywami wiatru o prędkości do 40-60 km/h. ■ Czy Świnoujście płaci kary za przekroczenia dopuszczonych dla miasta limitów wodnych? Czy mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą się obawiać, że w mieście zabraknie wody? Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu zapytaliśmy o koszty dwóch inwestycji: budowę ujęcia słonawej wody i stacji uzdatniania wody w Świnoujściu. Interesowało nas m. in. z czego wynika 50-procentowa różnica w oszacowaniu wartości zamówienia w stosunku do stawek uzyskanych w wyniku rozeznania rynku. ■ Bez zmian pozostaje jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kinach, teatrach, a także w kościołach ■ Krajowa Administracja Skarbowa w Szczecinie opublikowała wstępne podsumowanie akcji PIT 2020. Mimo pandemii koronawirusa niektórym przedsiębiorcom powodzi się nad wyraz dobrze. Ilość osób deklarujących przychód / dochód na poziomie powyżej miliona złotych jest wyższa o 166 osób w stosunku do roku 2020. To dobra wiadomość, bo wielu analityków spodziewało się sytuacji sprzed ponad dekady, gdy jeden raz w historii zmniejszyła się liczba milionerów – to czas wielkiego kryzysu gospodarczego ■ Na Placu Słowiańskim doszło do makabrycznego zdarzenia - palił się człowiek! Teraz przebywa w szpitalu miejskim, jego stan wymaga intubacji. Co mogło doprowadzić do tak strasznego wydarzenia? Sprawę bada policja. Bezdomny mężczyzna, wraz z dwoma towarzyszami, siedział na jednej z ławek na Placu Słowiańskim. Około godziny 19.30 ktoś zauważył, że ten człowiek płonie! Paliła się odzież na górnej części jego tułowia. Mężczyzna miał jeszcze na tyle siły, by dojść w rejony apteki znajdującej się przy placu. Stamtąd został zabrany przez pogotowie. W chwili obecnej poparzony mężczyzna przebywa na oddziale w szpitalu miejskim, jego stan wymaga intubacji. Na miejscu pracuje teraz grupa policyjna, która bada okoliczności podpalenia, rozmawia ze świadkami i zbiera informacje, które pozwolą wyjaśnić, dlaczego doszło do tak strasznego zdarzenia ■ Na urzędowej stronie miasta pojawiło się zaproszenie skierowane do mieszkańców Świnoujścia, o wyrażenia opinii i pomysłów dotyczących nowego oblicza starego wysypiska śmieci przy ul. Karsiborskiej. To tam obecnie składowany jest urobek z budowanego tunelu pod Świną, zwiększając ciężar wysypiska, co w konsekwencji może spowodować śmiertelne zagrożenie dla czystości pobliskiego ujęcia wody. Zgoda na takie rozwiązanie to igranie ze zdrowym rozsądkiem i trudne do uniknięcia pytanie, dlaczego wykonawca tunelu sam nie rozwiąże problemu urobku, nie obciążając nim naszego miasta? ■ Łza się kręci w oku na ten widok! We wtorek dok świnoujskiej MSR odpłynął do Szczecina. Zobacz film! ■ Matka chłopca odnaleziona. Kilkanaście minut przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli chłopczyka błąkającego się przy ulicy Hetmańskiej. Chłopiec wie, że ma 4 lata, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Prawdziwy horror rozegrał się w czwartek, około godziny 1:00 w nocy w bloku przy ulicy Steyera 15 w Świnoujściu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony ostrym narzędziem w klatkę piersiową. 36 – latek nie żyje. Jak udało nam się ustalić policja zatrzymała już sprawcę. Na miejscu przez całą noc do rana pracowali policjanci, którzy zbierali materiały dowodowe i oględziny miejsca zdarzenia. ■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■