POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [27.05.2021, 10:51:18] • Świnoujście

Błękitna flaga znów nad kąpieliskami i mariną

Błękitna flaga znów nad kąpieliskami i mariną

fot. BIK UM Świnoujście

Świnoujście jest jedynym kurortem w Polsce, gdzie prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie Błękitna Flaga, będzie w tym roku już kolejny raz powiewała na obu kąpieliskach i w porcie jachtowym. A Kąpielisko Świnoujście Centrum-Uznam jest jedynym w Polsce, gdzie ta wyjątkowa flaga pojawi się już 16. raz z rzędu.

Po raz 13. Błękitną Flagę przyznano marinie, a po raz 2. Kąpielisku Warszów.

Błękitna Flaga to międzynarodowe wyróżnienie przyznawane kąpieliskom oraz marinom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych. Ten wyjątkowy certyfikat przyznaje na jeden sezon Międzynarodowe Jury z siedzibą w Kopenhadze. Aby móc ubiegać się o Błękitną Flagę na kolejne sezony, kąpieliska i mariny muszą co roku poddawać się rygorystycznym kontrolom.

Świnoujście ma kilometry pięknych, szerokich i piaszczystych plaż oraz wyjątkowo ciepłą, jak na Bałtyk, wodę w morzu. W lecie jej temperatura dochodzi nawet do 25 stopni Celsjusza. Ale to za mało, aby otrzymać to międzynarodowe wyróżnienie.

- Każdego roku staramy się podnosić standard naszych kąpielisk - mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Inwestujemy w infrastrukturę, coraz lepszy, nowocześniejszy sprzęt dla ratowników.

Wprowadzamy udogodnienia pozwalające na korzystanie z uroków naszych plaż. Staramy się, aby nasze kąpieliska i marina były dostępne dla wszystkich, a wypoczywający na nich czuli się dobrze i bezpiecznie.

- Przyznanie Błękitnej Flagi to także zasługa ludzi, którzy codziennie na tej plaży pracują; od ratowników po służby sprzątające – dodaje Zastępca Prezydenta Miasta Paweł Sujka.

W tym roku Międzynarodowe Jury Błękitnej Flagi przyznało certyfikat 34 polskim kąpieliskom i marinom. A na całym świecie łącznie 4820 plażom i przystaniom w 49 krajach.

Tekst i fot. BIK Urząd Miasta Świnoujście


komentarzy: 9, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-9 z 9

Gość • Czwartek [27.05.2021, 19:07:50] • [IP: 5.173.142.***]

Jak woda ma być w morzu czysta skoro stary Niemiec ściągnął kąpielówki i załatwiał się do morza, i nie mam tu na myśli oddawania moczu.Od tej pory odrzuca mnie od Niemców.

Gość • Czwartek [27.05.2021, 18:27:05] • [IP: 54.37.73.***]

Co roku bulą kasę, co roku dostają... Cyrk dla plebsu. Oficjalnie to się nazywa Wydatki na Reklamę i Promocję miasta. W tym roku to musieli chyba 300.000 fiknąć. Za nasze się bawią, popiją i zakąszą...brawo.

Gość • Czwartek [27.05.2021, 17:34:06] • [IP: 217.240.222.***]

Swinoujscie sie nie podoba-to won, droga wolna.

Gość • Czwartek [27.05.2021, 17:25:11] • [IP: 89.151.38.***]

Gościu jak ci miasto śmierdzi to po co w nim mieszkasz kto sra w swoje gniazdo powinien z niego wypaść..

Gość • Czwartek [27.05.2021, 16:17:40] • [IP: 176.221.113.**]

Przecież Świnoujście to jeden wielki syf. Jedynie obrzeża są czyste. Tam gdzie dostęp mają turyści i Niemcy jest porażka. Nikt w te flagi nie wierzy. W tamtym roku woda była tak syfiasta, że ludziom wyskakiwały krosty ale sprawa była wyciszana. Widać było nawet film olejowy jak ropa czy benzyna na wodzie.

Gość • Czwartek [27.05.2021, 11:38:35] • [IP: 31.11.128.***]

a jak to sie ma do tych parkujacych na plazy samochodow?

Gość • Czwartek [27.05.2021, 11:25:10] • [IP: 37.187.147.***]

Jak taki syf ma" Błękitną Flagę", to strach myśleć jaki meksyk jest na plażach, które tej szmatki nie otrzymały...

Gość • Czwartek [27.05.2021, 11:06:29] • [IP: 88.218.253.***]

śmiech na sali

Gość • Czwartek [27.05.2021, 11:03:53] • [IP: 37.47.170.***]

Miasto zasrane betonem, zatłoczone samochodami właścicieli parkujących gdzie popadnie, pył z portu, z budów, promenada poniszczona ale błękitna flaga musi być. Dali by nawet jak by ropa była na plaży zamiast wody. Hipokryzja totalna. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Za dużo cwaniaków tu zainwestowało.

Oglądasz 1-9 z 9
■ Obchody uroczystości z okazji Dni Morza zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez reprezentantów Urzędu Miasta w imieniu wszystkich delegacji w dniu 25 czerwca 2021 roku o godz. 11 na Placu Rybaka pod pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza". Osoby zainteresowane upamiętnieniem uroczystości mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów. Rozwiązanie to podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Apel mieszkańców Przytoru-Łunowa. Mieszkańcy Przytoru-Łunowa zwrócili się z pisemną prośbą do prezydenta miasta Janusza Żmurkiewicza, o pilne rozwiązanie dużego problemu dzieci i rodziców jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. „My niżej podpisani mieszkańcy dzielnicy Przytór/Łunowo, rodzice i opiekunowie dzieci w wieku szkolnym, zwracamy się z prośbą o zorganizowanie półkolonii w oparciu o bazę dydaktyczną dzielnicy lub filię MDK. Prośbę swą motywujemy tym, iż dzieci po całorocznym przebywaniu w przymusowym odosobnieniu potrzebują kontaktów, które w wielu przypadkach muszą być zainicjowane metodycznie, z pomocą specjalistów pedagogów, psychologów czy terapeutów zajęciowych. Wiemy, że od strony prawnej nie ma przeszkód dla organizacji tego typu opieki wakacyjnej, dlatego prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby z wyrazami szacunku” ■ Właściciele nieruchomości, którzy zainteresowani są usunięciem ze swoich posesji wyrobów zawierających azbest, mogą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18 czerwca 2021 r. składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Świnoujście przy ul. Wojska Polskiego 1/5 wypełnione wnioski wraz z kompletem wymaganych załączników. ■ Czy Świnoujście płaci kary za przekroczenia dopuszczonych dla miasta limitów wodnych? Czy mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą się obawiać, że w mieście zabraknie wody? Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu zapytaliśmy o koszty dwóch inwestycji: budowę ujęcia słonawej wody i stacji uzdatniania wody w Świnoujściu. Interesowało nas m. in. z czego wynika 50-procentowa różnica w oszacowaniu wartości zamówienia w stosunku do stawek uzyskanych w wyniku rozeznania rynku. ■