POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [12.05.2021, 18:28:50] • Świnoujście

Biblioteka: w Tygodniu Bibliotek '2021

W imieniu środowiska bibliotekarzy MBP w Świnoujściu serdecznie dziękuję Dziennikarzom oraz wszystkim Przyjaciołom naszej Biblioteki za pamięć o minionym niedawno Dniu Bibliotekarza oraz o trwającym właśnie XVIII Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek, który tradycyjnie jest obchodzony w dniach 8 - 15 maja. Jest to doroczne święto czytelnictwa, książki, Czytelników i placówek bibliotecznych, które służą swoim Użytkownikom. W latach ubiegłych obchodziliśmy Tydzień Bibliotek uroczyście, z udziałem oczekiwanych sławnych gości (pisarzy, artystów). W czasie pandemii, drugi rok z rzędu wypełniamy swoje codzienne funkcje w skromniejszych warunkach (ale bezpiecznie; ponieważ w naszych placówkach bibliotecznych, które pozostają cały czas otwarte w swoich stałych godzinach, nie odnotowano dotąd ogniska zakażenia). Zdrowie i bezpieczeństwo naszych Czytelników oraz pracowników Biblioteki są najważniejszymi wartościami w tym trudnym czasie.

Zapraszamy Państwa do Biblioteki Głównej oraz pięciu placówek filialnych przez 5 dni w tygodniu. Tegoroczny Tydzień Bibliotek obchodzony jest pod hasłem: "Znajdziesz mnie w bibliotece". Zapraszamy również na naszą stronę internetową oraz Facebooka MBP w Świnoujściu.

Serdecznie pozdrawiam w imieniu zespołu pracowników Biblioteki
Bożena Łukaszewska
Życzymy zdrowia!


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Wtorek [18.05.2021, 10:08:21] • [IP: 164.127.218.***]

Pani Bożeno, zabezpieczcie lepiej księgozbiór, by wchodzący obowiązkowo zostawiali odzienie wierzchnie w określonym miejscu, by wchodzili bez torb, plecaków. Czasem po latach chcę jeszcze raz pożyczyć pamiętną książkę, ważną, pożyteczną, a tu.. już jej nie ma, i nie tylko dlatego, że jej ktoś nie oddał. Nie chcę tu więcej pisać, by nie instruować złodziei, ale... wiadomo o co chodzi, a wiem więcej niż ktoś oddalony od spraw biblioteki. Zarządzajcie wspólnym dobrem jak własnym, ksiażki są bardzo cenne. Aha, i nie analizujcie wypożyczalności książek, kwalifikując je do pozostawienia lub pozbycia się ich - np.kilkanaście lat po jej zakupie. Czasem niepożyczanie jakiejś książki wynika z braku jej promowania. Czasem ktoś pożyczy raz na 5 lat, ale może to zmienić wiele - wypożyczający ją może być człowiekiem ważnym dla innych, np.jeśli jest człowiekiem kultury lub pracuje w oświacie.

Gość • Czwartek [13.05.2021, 22:03:33] • [IP: 88.218.252.**]

Serdeczne życzenia dla wszystkich pracowników MBP w Świnoujściu.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Seniorzy, możecie się zaszczepić przeciwko grypie Każdy, kto ukończył 60. rok życia, może skorzystać z akcji szczepienia przeciwko grypie, organizowanej przez Szpital Mieski im. Jana Garduły. Szczepienia dla seniorów rozpoczynają się 17.09.2021r. i będą dostępne do końca października 2021 r. Akcja jest finansowana przez Miasto, informację przekazał Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście. ■
■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■