POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [26.05.2021, 11:12:22] • Świnoujście

Pacjenci byli ważniejsi

W świnoujskim szpitalu miejskim przeprowadzono tym roku ponad 320 zabiegów operacyjnych. Operowano, mimo rekomendacji resortu zdrowia, by wstrzymywać zabiegi planowe.

W świnoujskim szpitalu przeprowadzono tym roku ponad 320 zabiegów operacyjnych. Jakie konkretnie? Szpital nie podaje. Porównajmy dane z lat wcześniejszych.

W ubiegłym roku w świnoujskim szpitalu przeprowadzono 927 zabiegów operacyjnych, w tym: 313 chirurgicznych (w tym 50 laparoskopowych), 120 ortopedycznych, 494 ginekologicznych (w tym 30 laparoskopowych i 201 cięć cesarskich).

W 2019 r. zabiegów operacyjnych było - dla porównania - 1028, w tym: 437 chirurgicznych ( w tym 57 laparoskopowych) i 591 ginekologicznych ( w tym 38 laparoskopowych i 226 cięć cesarskich).

- Spadek ilości zabiegów operacyjnych wynikał z faktu, że mniej pacjentów zgłaszało się do zabiegów – wyjaśnia tę sytuację Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci woleli unikać operacji w miesiącach, w których sytuacja związana z pandemią w kraju była najcięższa.

Prezes placówki podkreśla, że szpital zapewnia ciągłość świadczeń we wszystkich obszarach finansowanych przez NFZ.

Mogło być gorzej. Na stronie internetowej szpitala można przeczytać, że – mimo rekomendacji resortu zdrowia, by wstrzymywać zabiegi planowe – świnoujski szpital nie wprowadzał takich ograniczeń. Udało się nawet poszerzyć ofertę o zabiegi ortopedyczne, w tym: w rzadko wykonywaną w szpitalach powiatowych w ramach NFZ artroskopię stawu barkowego i kolanowego, zabiegi rekonstrukcyjne w obrębie ścięgien, więzadeł oraz chrząstki stawowej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Czwartek [27.05.2021, 22:44:22] • [IP: 176.221.122.***]

Moze niech szpital powie ile kasy idzie na bonusy" covidowe" ?

Gość • Środa [26.05.2021, 20:14:58] • [IP: 176.221.123.***]

czarodzieje, mojej córce powiedziano że ma zepsute zęby na 700 zł poszła do innego dentysty zęby zdrowe haha korzystają z covid i z całej reszty tfu łajzy

Gość • Środa [26.05.2021, 11:41:16] • [IP: 37.187.147.***]

Trupiarnia i ubojnia...

Oglądasz 1-3 z 3
■ Obchody uroczystości z okazji Dni Morza zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez reprezentantów Urzędu Miasta w imieniu wszystkich delegacji w dniu 25 czerwca 2021 roku o godz. 11 na Placu Rybaka pod pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza". Osoby zainteresowane upamiętnieniem uroczystości mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów. Rozwiązanie to podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Apel mieszkańców Przytoru-Łunowa. Mieszkańcy Przytoru-Łunowa zwrócili się z pisemną prośbą do prezydenta miasta Janusza Żmurkiewicza, o pilne rozwiązanie dużego problemu dzieci i rodziców jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. „My niżej podpisani mieszkańcy dzielnicy Przytór/Łunowo, rodzice i opiekunowie dzieci w wieku szkolnym, zwracamy się z prośbą o zorganizowanie półkolonii w oparciu o bazę dydaktyczną dzielnicy lub filię MDK. Prośbę swą motywujemy tym, iż dzieci po całorocznym przebywaniu w przymusowym odosobnieniu potrzebują kontaktów, które w wielu przypadkach muszą być zainicjowane metodycznie, z pomocą specjalistów pedagogów, psychologów czy terapeutów zajęciowych. Wiemy, że od strony prawnej nie ma przeszkód dla organizacji tego typu opieki wakacyjnej, dlatego prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby z wyrazami szacunku” ■ Właściciele nieruchomości, którzy zainteresowani są usunięciem ze swoich posesji wyrobów zawierających azbest, mogą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18 czerwca 2021 r. składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Świnoujście przy ul. Wojska Polskiego 1/5 wypełnione wnioski wraz z kompletem wymaganych załączników. ■ Czy Świnoujście płaci kary za przekroczenia dopuszczonych dla miasta limitów wodnych? Czy mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą się obawiać, że w mieście zabraknie wody? Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu zapytaliśmy o koszty dwóch inwestycji: budowę ujęcia słonawej wody i stacji uzdatniania wody w Świnoujściu. Interesowało nas m. in. z czego wynika 50-procentowa różnica w oszacowaniu wartości zamówienia w stosunku do stawek uzyskanych w wyniku rozeznania rynku. ■