POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [29.03.2021, 22:39:43] • Świnoujście

Dramat w Przytorze. W nocnym pożarze stodoły spłonęły zwierzęta!

Dramat w Przytorze. W nocnym pożarze stodoły spłonęły zwierzęta!

fot. Straż Pożarna

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w środku nocy, w poniedziałek, 29 marca przy ulicy Zalewowej w Przytorze. Ogień zajął drewnianą stodołę w której znajdowało się około 40 kur i 30 królików. Jak udało nam się ustalić większość z tych zwierząt niestety zginęła w pożarze. Jedynie kilku królikom udało się uciec z płonącej stodoły. Z żywiołem walczyło 5 zastępów straży pożarnej ze Świnoujścia, sytuacja była na tyle trudna, że konieczne było wezwanie wsparcia z PSP Międzyzdroje. Tuż obok stodoły znajdował się garaż, a w nim ciągnik rolniczy. W obiekcie na szczęście nie było ludzi.

- W momencie przyjazdu strażaków na miejsce pożar był już na tyle rozwinięty, że nie byli oni w stanie dostać się do środka stodoły. Ugasili ogień podając prąd wody oraz pianę - informuje straż pożarna w Świnoujściu.

Dramat w Przytorze. W nocnym pożarze stodoły spłonęły zwierzęta!

fot. Straż Pożarna

Pożar wybuchł w nocy. Pierwsze jednostki straży pożarnej pojawiły się na miejscu zdarzenia około godziny 3:00. W akcji wzięli udział strażacy ze Świnoujścia z JRG - 1, JRG - 2, Wojskowa Straż Pożarna, OSP Przytór, a także 2 zastępy straży pożarnej z PSP Międzyzdroje. Jak podaje straż pożarna do wykonania dostępu do głębiej położonych zarzewi ognia wykorzystana została prywatna koparko-ładowarka.

Dramat w Przytorze. W nocnym pożarze stodoły spłonęły zwierzęta!

fot. Straż Pożarna

Działania trwały ponad 8 godzin, straty oszacowano na 15 tysięcy zł, a uratowane mienie na 10 tysięcy zł.
Działania strażaków w Przytorze trwały do godziny 11:00. Na Zalewową przyjechała także policja, pojawił się także właściciel stodoły. Na tę chwilę przyczyny pożaru nie są znane.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 35, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 35

Gość • Poniedziałek [05.04.2021, 14:14:36] • [IP: 89.229.236.**]

Prostak • Czwartek [01.04.2021, 08:56:15] • [IP: 37.47.207.**]

Marek! Kris! Kurczaki z rożna rozdają!

Gość • Środa [31.03.2021, 18:39:51] • [IP: 5.173.209.**]

Gość • Środa [31.03.2021, 08:09:52] • [IP: 89.70.77.***]

Gość • Wtorek [30.03.2021, 21:06:58] • [IP: 37.248.222.**]

Pewnie sam właściciel poświęcił życie zwierzat by teraz dostać odszkodowanie z ubezpieczenia

Gość • Wtorek [30.03.2021, 13:48:55] • [IP: 83.23.227.***]

Kiedyś konie...

Gość • Wtorek [30.03.2021, 12:49:42] • [IP: 37.248.157.***]

Dzisiaj paliło się to samo brak słów 3 jednostki straży

Gość • Wtorek [30.03.2021, 12:48:10] • [IP: 37.47.131.***]

Maryche palili l zapruszyli przytorscy marleye

Gość • Wtorek [30.03.2021, 12:44:24] • [IP: 45.86.200.***]

Zbiegłe króliki mogą stworzyć formację podobną tej z filmu „Królik po berlińsku”. Film przedstawiający życie dzikich królików między murami podzielonego Berlina. Nie mam nic przeciwko.

Gość • Wtorek [30.03.2021, 12:34:28] • [IP: 31.0.62.***]

O 2 w nocy nic się nie działo a 2.45 była zawiadomiona straż gdy już wszystko było w ogniu, proszę osoby posiadające monitoring o sprawdzanie. Osoby które tak ochoczo robią sobie zdjęcia niech się zastanowią bo dla nas to dramat nie atrakcja.

Gość • Wtorek [30.03.2021, 12:03:18] • [IP: 5.173.139.**]

Ip. 88.156.131 kto cię tak skrzywdził pewnie byłeś molestowany?

Gość • Wtorek [30.03.2021, 10:55:09] • [IP: 176.221.122.***]

Tak, wielki dramat. Zal mi zwierząt, żal mi ludzi, którzy ponieśli straty a z pewnością koszmar przeżyć związanych ze stratą swoich zwierząt w okrutnym dramacie. Współczuję właścicielom.

Gość • Wtorek [30.03.2021, 10:52:20] • [IP: 178.238.252.**]

Smutne...na pewno samo się nie zapaliło...ten co to zrobił, nie powinien do końca swoich dni, zaznać spokoju...

Gość • Wtorek [30.03.2021, 10:29:36] • [IP: 31.0.177.**]

TO PEWNO KIBICE Z PRZYTORZA TESTOWALI ŚRODKI PIROTECHNICZNE NA MARSZ 10 KWIETNIA. NO I TERAZ DEBILKI SIĘ CIESZĄ SĄ BEZKARNI -NIE MA PRZYPADKÓW.

Gość • Wtorek [30.03.2021, 08:46:47] • [IP: 37.47.74.***]

No radny z siostrą pomogą a mięcho na święta Przytór ma

Gość • Wtorek [30.03.2021, 08:34:23] • [IP: 176.221.123.***]

Biedne zwierzęta.. ...A potem do sklepu po kotleciki, kiełbaski itd.

Gość • Wtorek [30.03.2021, 08:28:34] • [IP: 5.173.185.***]

Biedactwa

Gość • Wtorek [30.03.2021, 08:25:46] • [IP: 78.10.206.*]

Biedne żyjątka. :-(( (Ciekawe czy tam czasem na to miejsce nie ślini się jakiś deweloper?

Gość • Wtorek [30.03.2021, 07:32:16] • [IP: 37.8.215.**]

O mój Boże ile złości w człowieku który to zrobił !! Człowieku bo napewno to czytasz. Brak mi słów by Cię opisać !! Jak można spalić żywcem zwierzęta !!

Mieszkaniec • Wtorek [30.03.2021, 07:30:45] • [IP: 37.30.24.***]

Wieczny odpoczynek racz zwierzętom dać Panie a światłość wiekuista niechaj im zwierzętom świeci na wieki wieków Amen.

Gość • Wtorek [30.03.2021, 07:24:13] • [IP: 45.88.96.**]

Kiedyś na Warszowie to byli strażacy hmmm i byli dowódcy a teraz hehe wystarczy zamienić parę słów... Wszystko jasne

Gość • Wtorek [30.03.2021, 07:22:03] • [IP: 31.0.177.**]

ŚMIERDZI NOWOBOGACKIM?

Gość • Wtorek [30.03.2021, 06:24:48] • [IP: 83.20.228.**]

Komuś coś nie pasowało...serca nie ma..

Gość • Wtorek [30.03.2021, 06:07:18] • [IP: 176.221.122.***]

Może stodoła kolidowała z otoczeniem sąsiadów.

Gość • Wtorek [30.03.2021, 06:01:23] • [IP: 31.0.60.***]

Gość • Wtorek [30.03.2021, 02:51:04] • [IP: 46.169.48.***] Mega zaniedbanie kto naraża zwierzęta na spłonięcie żywcem!! Podpalacz

Oglądasz 1-25 z 35
■ OSTRZEŻENIE BURZE od godz. 14:00 dnia 17-05-2021 do godz. 18:00 dnia 17-05-2021 województwo zachodniopomorskie, wielkopolskie. Prognozowane są pojedyncze burze, którym towarzyszyć będą lokalnie intensywne opady deszczu od 15 do 20 mm/m2 oraz porywy wiatru do 70 km/h. Skutki: łamanie gałęzi; ryzyko utraty życia; ryzyko wybuchu pożaru; utrudnienia komunikacyjne; zaburzenia w pracy urządzeń elektrycznych. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky Sp. z o.o. ■ Łza się kręci w oku na ten widok! We wtorek dok świnoujskiej MSR odpłynął do Szczecina. Zobacz film! ■ Matka chłopca odnaleziona. Kilkanaście minut przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli chłopczyka błąkającego się przy ulicy Hetmańskiej. Chłopiec wie, że ma 4 lata, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Prawdziwy horror rozegrał się w czwartek, około godziny 1:00 w nocy w bloku przy ulicy Steyera 15 w Świnoujściu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony ostrym narzędziem w klatkę piersiową. 36 – latek nie żyje. Jak udało nam się ustalić policja zatrzymała już sprawcę. Na miejscu przez całą noc do rana pracowali policjanci, którzy zbierali materiały dowodowe i oględziny miejsca zdarzenia. ■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■