POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [28.03.2021, 20:43:39] • Świnoujście

Będzie betonowa ścieżka rowerowa do Międzyzdrojów

Będzie betonowa ścieżka rowerowa do Międzyzdrojów

fot. facebook.com

Jak wygląda szlak rowerowy R-10 do Międzyzdrojów najlepiej wiedzą rowerzyści. Atrakcyjne ścieżki rowerowe to na wyspie Uznam i Wolin to wielka atrakcja turystyczna, ale rowery kochają też mieszkańcy Świnoujścia.

Jak informuje na swoim profilu FB zastępca prezydenta miasta Barbara Michalska 10 marca odbyło się spotkanie, na którym udało się wstępnie uzgodnić z Zachodniopomorskim Urzędem Marszałkowskim, urzędami miast Świnoujście i Międzyzdroje oraz projektantem drogi i Urzędem Morskim, przebieg drogi rowerowej R-10 do Międzyzdrojów.

Urząd Morski zaakceptował proponowaną przez miasto Świnoujście nawierzchnię utwardzoną.
cyt. "Uzgodniono, że będzie to nawierzchnia betonowa, jako bardziej korespondująca z obszarami leśnymi niż nawierzchnia asfaltowa" - pisze Barbara Michalska.

Gmina Międzyzdroje kończy już budowę swojego odcinka. Jak widać jest wstępna szansa, że prace nad przebiegiem świnoujskiej części w końcu się rozpoczną.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 45, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 45

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 20:36:50] • [IP: 176.221.123.*]

Tylko nie betonowa, są inne metody utwardzania gruntu. Z tym betonem to jakaś świnoujska pandemia, która zabetonuje nam strefę nadmorską aż do samej Stawy Młyny. Czy z wiekiem u władzy miasta odkłada się w mózgach wapno i stąd te sny wybetonowaniu Świnoujścia i okolic. A te jeszcze te wycinki w Świnoujskich lasach też są przykładem dewastacji naszej przyrody. Dlaczego Niemcy potrafią po swojej części szanować i dbać o przyrodę. Dość tych hoteli w Świnoujściu, bo już miasto jest zajechane, a będzie jeszcze gorzej. Teraz miasto oddycha czystym powietrzem ale to jedynie pozytywny skutek pandemii.

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 19:00:40] • [IP: 185.53.147.***]

Liczę, że jednak" betonowa" wersja ścieżki się zmieni na inny sposób jej utwardzenia- bardziej naturalny. Las między Międzyzdrojami, a Świnoujściem jest nieduży, dlaczego nie pozostawić go w wersji nie integrującej aż tak mocno w przyrodę. Tym bardziej, że zaraz będzie jeszcze tu port kontenerowy. Jestem tam kilka razy w tygodniu, korzystam z tej" nowej" ścieżki i dotychczasowej bardzo często- wystarczy dopracować kilka fragmentów, regularnie sprawdzać stan. Mam nadzieję, że Urząd zmieni decyzję, przemyśli to nie tylko w perspektywie tego, żeby" zrobić i mieć spokój na kolejne lata". nie zagarniajmy wszystkiego z natury i nie niszczmy jej dla naszej wygody

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 18:31:16] • [IP: 176.221.123.***]

To się beton poleje, fałszywa betontonlady już zadowolona. A my zobaczymy kolejną i oczywiście kosztowną betonową chałturę.

Bike • Poniedziałek [29.03.2021, 18:21:01] • [IP: 77.180.75.**]

To w koncu gdzie bedzie ta droga rowerowa : nad morzem czy przez las jak to jest dzisiaj? cz jeszcze sie nie dogadali w tej kwesti bo nawierzchnia to starczy bez dziur i zeby sie dwa rowery wyminely bezpiecznie i tyle. ale piekniej byloby blizej morza. i jakies toalety by sie przydaly, bo do lasu w 21 wieku za potrzeba? mysle, ze mozna popatrzec na niemieckiej stronie i zachowac ten standart.

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 16:56:35] • [IP: 51.75.79.***]

Witamy w Beton City

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 15:21:15] • [IP: 46.215.108.**]

Ojej. ...beton jak fajnie dla mnie

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 14:20:59] • [IP: 176.221.122.***]

LADY CONCRET

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 13:45:32] • [IP: 164.127.150.***]

Czytam już dość długo teksty w internecie o tej ścieżce i widzę, że brakuje kilku określeń, które dokładniej tłumaczą, czym się będzie różniła nawierzchnia tej ścieżki od asfaltowej, cytuję:" Po długich rozmowach na temat zastosowania w budowie drogi rowerowej różnych nawierzchni, dopuszczono i uzgodniono możliwość wykonania nawierzchni drogi rowerowej z mieszanki betonowej o odpowiedniej wytrzymałości. Parametry nawierzchni są jeszcze do uszczegółowienia pomiędzy Miastem Ś-cie a Urzędem Morskim w Szczecinie. Nawierzchnia drogi rowerowej będzie posiadała barwę jasną, wkomponowaną w krajobraz nadmorski". BARWĘ JASNĄ! Ale pytanie, dokładnie jaką, może lekko zabarwioną? - a piszą tu o MIESZANCE BETONOWEJ, to chyba nie będzie typowy beton.

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 13:35:03] • [IP: 2.106.93.**]

W mieście już nie ma nic do zalania? Na lasy betoniarka się przerzuca? Doprawdy... nie szkoda natury?

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 13:27:47] • [IP: 31.0.86.***]

Nie dajcie sie zwieśc tym" uśmieszkom".Nieprzyjemna kobieta, zero empatii i pozytywnego podejścia do mieszkańców.

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 13:12:29] • [IP: 164.127.150.***]

Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego nie znalazłem tego materiału na profilu Fb Michalskiej? Nie wszedłem na jej profil prywatny, wszedłem na ten widoczny na zdjęciu, ale tego tekstu o ścieżce nie ma (jest inny o ścieżce, z 12 marca).

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 12:57:43] • [IP: 164.127.150.***]

11:46:36] • [IP: 88.218.255.**] Też tak uważam, jechałem na podobnym na wschód od Szczecinka, gdzieś koło Rzeczenicy, w lesie utwardzono nim ścieżkę - choć mógłby być jeszcze lepszy, bo ten w Parku zamienia się w kleistą substancję, gdy pada deszcz.

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 12:51:36] • [IP: 92.40.194.**]

Ten betonpo prostu się mieszkańcą należy. 😜

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 12:02:31] • [IP: 31.0.62.**]

Mam nadzieję że ten beton będzie już nowoczesny tzn. taki który przepuszcza wode bo już takie betony są w użyciu.

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 11:46:36] • [IP: 88.218.255.**]

A dlaczego nie zrobić z naturalego materiału jak specjalny żwir jaki jest w Parku Zdrojowym??

Głos_Sumienia • Poniedziałek [29.03.2021, 10:36:39] • [IP: 78.133.244.**]

Barbara Michalska cytuje: 'Ja też chce, ale trzeba to zrobić z głową'...to niestety się nie uda w waszym wykonaniu lub bedzie trwało jakieś 15 lat kolejne.

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 10:15:26] • [IP: 164.127.150.***]

07:05:45] • [IP: 5.172.255.***] Jeździłem tą wąską dość asfaltówką między Stolpe a Usedom, ale nie wygląda to dobrze, zabrało sporo uroku lasu, przez który asfalt przebiega, mogli Niemcy wybrać coś innego, jakąś ubitą i zmieszaną z tłuczniem glinę lub inaczej utwardzoną gruntówkę. Owszem, asfalt jest bardzo gładki, więc teraz można śmigać przez las, ale nawet czasem wydaje mi się to zbyt łatwe, wcześniej człowiek przypatrzył sie lasowi, no i gdy szyszki upadną na asfalt, jakieś patyki, jest to groźniejsze niż jak na grunt dobrze utwardzony. Trudno to opisać, ale jakoś tamten asfalt jest niekompatybilny z urokliwym lasem, okolicą.

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 10:12:48] • [IP: 193.239.232.***]

Twój stary, to spedalony chwast.

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 08:55:24] • [IP: 62.69.251.***]

Ale jak to, chodnika nie będzie? Przecież większość pedałującego chwastu jeździ wyłącznie po chodniku

TO BĘDZIE ROWEROWY TUNEL • Poniedziałek [29.03.2021, 08:24:53] • [IP: 164.127.150.***]

To będzie wielka chwila, gdy oddadzą tę ścieżkę do użytku, to będzie coś w rodzaju TUNELU dla rowerzystów, bo droga krajowa jest upiorna i niebezpieczna dla tych tzw." niechronionych użytkowników ruchu" jak mawiała piękna Beata Olszewska, rzecznik Policji. Owszem, szosa ma pasy poboczne, które wykorzystują rowerzyści, ale jednak gdy obok śmiga samochód z prędkością 150 km/h, to żołądek jest w gardle - a pamiętamy śmiertelny wypadek, staranowano jadącego rowerem (blisko Lubiewa) znanego aktywistę sportowego i turystę, a kierująca tłumaczyła się, że gdy go chciała go mijać, kichnęła i nacisnęła bodaj gaz a może kierownicą nie wykonała skrętu. Gdy będzie już ścieżka do M-jów, wreszcie jako rowerzyści odczujemy przyłączenie do Polski, bo wykorzystywaliśmy dotąd wyspę Uznam, jej część niemiecką - wyspa Wolin przez brak bezpiecznego połączenia zdawała się być za granicą, a Niemcy po naszej stronie.

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 08:20:43] • [IP: 37.47.171.***]

A jaka ma być jak rządzi betonowy lolek

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 07:49:27] • [IP: 86.15.80.*]

Od dawna wiadomo kto ma 'prowizje' od lania betonu. Swinoujscie na 1 miejscu w PL w m3 betonu/mieszkanca

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 07:22:50] • [IP: 185.220.101.***]

Barbara M., pseudonim ''Betoniarka".

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 07:05:45] • [IP: 5.172.255.***]

W Niemczech zastępują bruk i beton asfaltem. Jest piękna ścieżka rowerowa asfaltowa między Stolpe a Usedom przez las i nie tylko. Po roku od wybudowania między Świnoujściem a Międzyzdrojami będą cyklicznie poprawiać, naprawiać. Ale lepsza taka niż ta która jest obecnie.

geraton • Poniedziałek [29.03.2021, 06:55:59] • [IP: 178.238.245.***]

Barbara Michalska gdzie nie spojrzy tam powstaje beton, czy ja na studiach niczego innego nie uczyli tylko beton i beton, jak sie to ma do ekologi, co widzisz ? las a w lesie co ? beton !! przeciez to co ona wyrabia majac dyplom mgr. w tym miescie oprocz wspanialych fotek to juz czysta parodia. a plyty chodnikowe na promenadzie od ul. Nowowiejskiego dalej leza popekane i co pani Barbaro ?? to tez beton, pan Bareja sie klania !!

Oglądasz 1-25 z 45
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Pierwszy śnieg, pierwsze przymrozki. Uważajcie! Prędzej czy później, musiała przyjść. Teraz trzeba będzie się z nią oswoić. Meteorolodzy wydali już ostrzeżenia. Wraz z pierwszymi płatkami śniegu, grunt w Świnoujściu może przymrozić. Wsiadając rano za kierownicę warto pamiętać, że w takich warunkach samochód nie zawsze słucha się kierowcy. „Przespanie” takiej chwili może skończyć się w… bagażniku auta jadącego przed nami. Bądźcie ostrożni! ■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■