POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [29.03.2021, 08:46:25] • Świnoujście

ZUS: wciąż można wnioskować o zwolnienie ze składek

ZUS: wciąż można wnioskować o zwolnienie ze składek

fot. www.zus.pl

Przedsiębiorcy z określonych branż mogą wystąpić o zwolnienie z obowiązku opłacania składek za styczeń 2021 r. albo za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r. oraz za luty 2021 roku. Wniosek RDZ-B7 można złożyć najpóźniej do 30 kwietnia, natomiast dokumenty rozliczeniowe należy dostarczyć do końca marca.

Przedsiębiorcy, którzy odczuli negatywne skutki Covid-19 wciąż mogą ubiegać się o wsparcie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi m.in. o zwolnienie z opłacania składek i świadczenie postojowe. Wnioski podobnie jak w poprzednich miesiącach należy składać przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Tylko określone kody PKD

Prawo do pomocy mają przedsiębiorcy z kilkudziesięciu branż. Zakres i forma wsparcia zależy od rodzaju przeważającej działalności gospodarczej (kod PKD). W ramach najnowszej tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy mogą ubiegać się m.in. o umorzenie składek za luty i świadczenie postojowe (maksymalnie trzy razy). Chodzi o firmy z branży fitness, gastronomicznej, turystycznej, obiekty noclegowe, uzdrowiska, obiekty kultury i rozrywki, firmy zajmujące się fotografią, produkcją lub dystrybucją filmów i muzyki oraz fizjoterapeuci. Ze zwolnienia ze składek skorzystają również taksówkarze i prowadzący usługi wspomagające transport.

Pamiętaj o terminach

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wnioski o zwolnienie z opłacania składek należy złożyć do 30 kwietnia. Przedsiębiorcy, którzy ubiegają się o wsparcie, powinni pamiętać o przekazaniu deklaracji rozliczeniowych. Mają na to czas do 31 marca, chyba że są zwolnieni z obowiązku składania deklaracji i imiennych raportów.

Świadczenie postojowe

Tarcza antykryzysowa przewiduje również, że przedsiębiorcy z określonych branż mogą otrzymać świadczenie postojowe jednokrotnie, dwukrotnie albo trzykrotnie. Przy czym uwzględnia się świadczenia już pobrane na podstawie rozporządzenia, które obowiązywało do 27 lutego 2021 roku. Wniosek o postojowe przedsiębiorcy mogą złożyć najpóźniej w ciągu 3 miesięcy od miesiąca, w którym zostanie zniesiony stan epidemii.

Karol Jagielski
regionalny rzecznik ZUS
województwa zachodniopomorskiego


komentarzy: 16, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-16 z 16

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 16:59:13] • [IP: 185.220.101.**]

"Pytanie tylko po co wszyscy się słuchają tego idioty niedzielskiego i cokolwiek zamykają."

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 16:56:50] • [IP: 185.220.101.**]

"ZUS, to nielegalna firma i wymusza kontakty, które są nieważne... ZUS, to nie urząd państwa Polskiego, tylko prywatna firma handlowa zarejestrowana w Niemczech... Zrozumcie, że rządyw PL są nielegalne... To są władze nie Polskie i okupacyjne... Są na, to dokumenty. Urzędy, ZUS, Skarbowe, Sąd najwyższ itd. są zarejestrowane jako firmy prywatne w DE. Natomiast Poland Republic zarejestrowane jako firma w Nowym Yorku... Poland Republic jest 52 stanem USA... Rzadne urzędy, sądy, komornicy itd. nie mają rzadnych praw, to działa nielegalnie... Konstytucja z 1997 roku jest nieważna..."

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 16:40:42] • [IP: 185.216.35.***]

Przedsiębiorcy tylko by chcieli zwolnień. ZUS jest bardzo szczodry dla tej grupy społecznej a są osoby o wiele bardziej dotknięte przez koronawirusa. Przedsiębiorcy mogą sprzedać coś z majątku a ludzie nie posiadający takich bogactw nie mogą. A więc ja uważam, że ta tarcza jest zbyt duża i wcale nie potrzeba aż tyle pieniędzy społecznych wydawać na nich. Ile biednych ludzi jest co traci wszystko.

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 14:38:42] • [IP: 37.47.180.***]

Chyba żart jakis.moj kolega który ma 3 restauracje powiedział że dostał tyle kasy że jedzie po nowy samochód, A ludzie co żyją na bieżąco juz tynk że ścian wp...a, az żałuję że się w tym pieprzonym kraju urodzilam

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 14:32:14] • [IP: 176.221.123.**]

12:19:06] • [IP: 5.173.72.** Bogacze nie stracą. Stracą średniacy. A kto zyska?

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 12:31:52] • [IP: 5.173.139.***]

Jaka tarcza? Dla kogo? Ludzie nie płacą za mieszkania które wynajmują i kto im da?To wszystko kpina! Zaczynasz interes A oni ogłaszają że zamykają wszystko. Gdzie sens i logika? Dlaczego państwo nie pomaga ? Czekają pijawki aby się zadłuzyli i na bruk.

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 12:19:06] • [IP: 5.173.72.**]

Nie bójta sie o bogaczy.Oni zaraz po ogloszeniu pandemii zawiesili dzialalnosci i sa na zero.Miliony na kontach i maszyny poczekaja aludzie sie znajda.Ruszy wszystko z kopyta i odrobia sobie.Szkoda tylko klasy sredniej bo ucierpi najbardziej ale czesciowo z swojej winy.Ja podatki place za wszystko mimo ze z zona mamy tylko 7 tys netto.A panowie biznesmeni wszystko na fakture i odliczaja sobie gdzie sie da i kombinuja.Ukryte dochody brak umow i inne machloje sa wszystkim znane.Kto placil duze podatki ten kase dostal ladna i jakos nie narzeka.Kombinatorzy sa na lodzie. Jest kasa jest ryzyko

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 11:31:54] • [IP: 37.47.173.**]

Rząd sporo zaoszczędził, bo niewiele wypłacił dla zawieszonych działalności.

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 10:24:01] • [IP: 178.238.252.**]

dokladnie nic sie nie zmienilo wszystko po otwierane jeszcze dostaja za to dodatkowo pieniadze tarczy... dla nich to raj ze niby zamkniete

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 10:14:21] • [IP: 94.254.200.***]

A o zwolnienie z opłat czynszu i rachunków do kogo się zgłaszać.

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 10:11:56] • [IP: 193.239.232.***]

Mega pandemia, wszyscy umrzemy!! www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirus
em-sars-cov-2

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 10:02:30] • [IP: 185.220.103.**]

ZUS, czyli piramida finansowa..." Jesteś Corporacją, czy to do ciebie dociera czy z uporem maniaka będziesz twierdził, że Żyjesz! Twoje imię i nazwisko wszedzie zapisane jest wielkimi literami jak Epitafium na Nagrobku! Corporacja=corpus=martwe ciało=trup=martwy trup;- Trup, to trup, trup nie mówi, nie żyje, w Sądzie, Trup mówi do Sędziego przez Adwokata poniewaz Sędzia nie rozmawia z Trupem. Twoi rodzice sprzedali cie jako towar, Powiernik czyli Polska Stala się powiernikiem twojego Majątku czyli Życia, a Ty jesteś Zaginiony na Dalekim Morzu i ktoś musi zarządzać Twoim Majątkiem, czyli twoim Życiem, dlatego też jako trup [corporacją] zobligowany jesteś do realizowania Umów Handlowych, czy chcesz tego czy Nie!

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 09:41:31] • [IP: 31.0.90.***]

W dupe se to kur..wa wpierd...olcie

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 09:40:53] • [IP: 185.220.103.**]

Jeszcze się prosić ludzie mają?

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 09:32:07] • [IP: 5.173.72.**]

Kto placił podatki zusy itp ten sie lapie na te pieniadze i pozwola mu one jakoś przetrwać.Kto nie placil ten w czarnej du.ie.Biznes to ryzuko i kazdy powinien to wiedziec zanim zacznie.Ja zawsze balem sie ryzyka wiec jestem pracownikiem i nie nazekam.Na pandemii zyskalem stawkę dodatki i nie staracilem nic.70% ludzi nie czuje pandemii bo sa biedni a biednemu nic nie szkodzi ze stoki hotele restauracje itp zamkniete.

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 08:54:30] • [IP: 176.221.122.***]

To nie jest tarcza antykryzysowa tylko jakis zart, restauracje nadal sprzedaja towar tylko na wynos, wszystkie kebaby i inny badziew dziala jak dzialal, BA, nawet sprzedaja wiecej i do tego lapia sie pod tarcze. Tylko pisowiec mogl cos tak beznadziejnego wymyslec.

Oglądasz 1-16 z 16
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Od godz. 9 w Świnoujściu funkcjonują obie przeprawy promowe. O godz. 9 pierwszy prom Karsibór skierowany został na przeprawę Centrum. Na przeprawie Warszów wciąż kursują cztery promy, by jak najszybciej rozładować kolejki. Już o godz. 9.20 sytuacja po stronie zachodniej przeprawy Warszów jest opanowana, kolejki zostały rozładowane. Samochody ciężarowe przekierowane zostały na przeprawę Centrum. Normuje się również sytuacja na wyspie Wolin. Kierowcy przez CB Radio nadają komunikaty, by kierować auta na przeprawę Centrum, do działań włączyła się również Straż Miejska. ■ Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, od czwartku (20 stycznia) od godz. 21.30 nie pływają promy Karsibór w Świnoujściu. Woda w kanale portowym przekroczyła stan alarmowy. Taki stan może utrzymać się nawet do godzin popołudniowych. Na przeprawie Warszów pływają obecnie trzy promy Bielik i jeden Karsibór. Ruch jest spory, wciąż ustawiają się kolejki, przede wszystkim dlatego, że na miejską przeprawę kierowane są wszystkie samochody ciężarowe. Według informacji od dyrektora Żeglugi Świnoujskiej Pawła Szynkaruka, taka sytuacja może utrzymać się nawet do godz. 14 w piątek. ■ Mieszkaniec podzielił się swoimi spostrzeżeniami z przechadzki po mieście. Jego uwagę zwrócił zły stan nawierzchni Placu Wolności. - Przechodząc przez centrum miasta (plac Wolności) i widząc odpadnięte duże płyty, należałoby zadać pytanie, czy w miejscu tym nie powinno się przeprowadzić kontroli stanu płytek i innej infrastruktury i zaplanować remont, zanim nastanie sezon letni, zanim tłumy turystów zapełnią plac? Do tego brudny wręcz zasyfiony. ■ Nowy Rok 2022 witamy w domach, wśród najbliższych, z nadzieją na lepsze 365 dni! ■ Dokładnie 15 minut trwała 57 sesja Rady Miasta. Po krótkiej dyskusji radni zatwierdzili wykaz wydatków, które nie wygasają z końcem roku budżetowego ■ Dwa tysiące dwadzieścia jeden lat mija od cudu Betlejemskiej Stajenki. Boże Narodzenie upływa nam w cieniu obostrzeń i informacji o kolejnych ofiarach koronawirusa. Mimo wszystko to najcieplejsze święta w roku. Świętujmy radośnie i… rozważnie! ■ Mieszkańcy Świnoujścia dołączyli do ogólnopolskich manifestacji przeciw Lex TVN - apel.tvn.pl ■ Mimo wątpliwości- radni przyjęli prezydencki projekt budżetu miasta na 2022. Poparcie rajców zyskał też projekt wieloletniej prognozy finansowej miasta do roku 2035 ■ Rada Miasta Świnoujście przyjęła apel do Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi o wsparcie polskiej branży rybackiej w negocjacjach Rządu RP z Komisją Europejską w sprawie rekompensat za obecny oraz przyszłe zakazy połowów ryb. Przyjęcie apelu poprzedzone zostało wysłuchaniem przedstawicieli rybaków ■