POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [27.05.2021, 08:26:26] • Świnoujście

Straż miejska ma nowy samochód. To znów Dacia

Straż miejska ma nowy samochód. To znów Dacia

Nowa Dacia(fot. iswinoujscie.pl )

Świnoujscy strażnicy miejscy od jakiegoś czasu jeźdżą nowiutkim samochodem. Po raz kolejny miasto zdecydowało postawić na znaną mu markę. Strażników miejskich możemy zobaczyć w nowej Dacii Duster. Nowy nabytek to Dacia Duster Comfort TCe 90, 4x2. Jak jednak informują nas mieszkańcy samochód ten nie jest przystosowany do przewozu np. osób bezdomnych, bądź będących pod wpływem alkoholu. Brak w nim specjalnego przedziału do przewozu takich osób.

O tym, że miasto planuje zakup nowego samochodu informowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl już na początku marca. Dacia jest koloru szarego, 5 - osobowa, 5 drzwiowa, rodzaj napędu: 4x2, rodzaj paliwa: benzyna, skrzynia biegów 6 - biegowa i manualna, norma spalin: EURO 6 tryb ECO. Moc: 90 KM.

- Umowa na kwotę 57 873,66 zł podpisana została na samochód osobowy marki Dacia Duster Comfort TCe 90, 4x2, który użytkowany będzie przez Straż Miejską - informuje rzecznik prezydenta miasta, Jarosław Jaz.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-42 z 42

Gość • Sobota [03.07.2021, 21:10:44] • [IP: 5.172.236.***]

Będą mieli czym poruszać się na wycieczki po mieście i okolicach. Ciekawe czy zarobią na taki ładny samochód, jak nie to zwykłe hulajnogi bez napędu, wszędzie dojadą. Popracują nad kondycją zaoszczędzą na zdrowiu i tak do 65 laty, bez przywilejów.

Gość • Piątek [28.05.2021, 11:22:52] • [IP: 37.47.185.***]

Na piechotę powinni poginać!

Gość • Piątek [28.05.2021, 06:45:47] • [IP: 37.47.180.**]

Może dygnitarz też kupi sobie Dacię?

Gość • Piątek [28.05.2021, 02:49:23] • [IP: 37.47.138.***]

Dlaczego miasto nie zdecydowało się na zakup samochodu tej marki dla prezydenta - emeryta...? skoro takie dobre ;)

Gość • Czwartek [27.05.2021, 20:07:56] • [IP: 5.173.128.**]

Hulajnogi i rowery, a nie samochodem dupy wozić, a właściwie to są niepotrzebni policja wystarczy

Gość • Czwartek [27.05.2021, 20:07:11] • [IP: 37.30.20.***]

Te darmozjady powinny z buta zapier*alac. Zero pożytku z nich

Gość • Czwartek [27.05.2021, 18:16:17] • [IP: 176.221.123.***]

cale dnie jezdzą, docieraja silnik czy co, w kolko jadą po miescie, nowka to trzeba sie pokazac, ciekawe kto placi za paliwo?

Gość • Czwartek [27.05.2021, 17:28:43] • [IP: 89.151.38.***]

Samochód przystosowany do wożenia dup straży miejskiej nic po zatym.

Gość • Czwartek [27.05.2021, 15:22:02] • [IP: 31.0.55.***]

Zwiększyć ilość strażników. Co to jest 5 osób na takie miasto

Gość • Czwartek [27.05.2021, 14:56:24] • [IP: 89.151.37.**]

Nowe auto na kolejne zakupy dla zmura śmiecia

Gość • Czwartek [27.05.2021, 14:17:38] • [IP: 31.11.131.***]

Bardzo dobrze że mają nowe auto i zapewne golas? Czas furmanek minął. Jest ich za mało i za krótko pracują.

Gość • Czwartek [27.05.2021, 14:05:17] • [IP: 91.199.250.**]

ijak ten samochód ma się do specyfikacji technicznej, oczekiwań dniejących w ogłoszeniu, przetargu ?

Gość • Czwartek [27.05.2021, 13:41:25] • [IP: 178.238.249.**]

Gdyby panowie, zamiast siedzieć w samochodzie, ruszyli pieszo po mieście mogliby zrobić więcej dobrego.

Gość • Czwartek [27.05.2021, 12:03:23] • [IP: 37.47.134.***]

A co ze starym autem?

Gość • Czwartek [27.05.2021, 11:57:14] • [IP: 77.111.247.**]

Strażacy wiejscy powinni dostać rowery marki Wigry.

Gość • Czwartek [27.05.2021, 11:35:04] • [IP: 5.173.48.***]

Ta wedlug wielu smieszna Dacia osmieszy w terenie 80%waszych fajnych suwow uwazanych za terenowe heh.To auto bardzo dobrze radzi sobie w terenie nawet podmoklym.To jest auto robocze a nie na pikaz.

Gość • Czwartek [27.05.2021, 11:19:22] • [IP: 37.187.147.***]

żmuropachoły.

Gość • Czwartek [27.05.2021, 11:10:21] • [IP: 176.221.122.***]

Dacia nie Dacia ale samochód jest dobry, i Rumunia ma swój a Polska co Nic tylko jakieś plany i pojedyńcze pokazówki, Komuniżm w Rumuni nie zniszczył ich gospodarki, a nasze zdrajcy co tam siedza w PE lewackie co zrobili i żadna gnida za nic nie odpowiada FUJ ZYGAĆ SIĘ CHCE

Gość • Czwartek [27.05.2021, 11:08:18] • [IP: 176.221.123.***]

Wniosek o rozwiazanie Strazy Miejskiej leży w Sejmie RP

Gość • Czwartek [27.05.2021, 11:06:33] • [IP: 5.173.142.***]

Jeszcze przed pierwszym waszym artykułem i ogłoszeniem przetargu przez UM pan pączek opowiadał wszystkim jakie nowe auto dostaną. Auto ze zdjęcia jest identyczne jak te z opowieści pana pączka. Jasnowidz? Przypadek? Nie sądzę 😁

Gość • Czwartek [27.05.2021, 10:58:47] • [IP: 176.221.113.**]

Co z tego jak nic nie robią. Na promenadzie w weekend samowolka totalna, a straż miejska i policja olewa.

Gość • Czwartek [27.05.2021, 10:38:00] • [IP: 5.173.115.***]

Dacia się im sprawdziła. Mam takie auto. I jest super w użytkowaniu.

Gość • Czwartek [27.05.2021, 10:31:05] • [IP: 176.221.122.**]

DACIE SĄ SUPER

Gość • Czwartek [27.05.2021, 10:25:02] • [IP: 37.47.163.***]

panowie macie samochód fajnie teraz proszę się wykazać przyjeżdżając na plac zabaw przy grunwaldzkiej, kontrolować co się tutaj dzieje, a takie wizyty swoje robią

Gość • Czwartek [27.05.2021, 10:12:58] • [IP: 89.151.39.**]

Co to za muł (90 KM), rowerzysty nie dogoni nie ma co mówić o hulajnodze.

Gość • Czwartek [27.05.2021, 09:56:40] • [IP: 77.88.191.**]

A mogliby podejść na pieszo 60 metrów pod PLATAN TOWER i wziąć się za samochody stojące na skrzyżowaniu, chodniku i przejściu dla pieszych. Codziennie te same. Nie trzeba do tego ruszać tej DACII.

Gość • Czwartek [27.05.2021, 09:53:56] • [IP: 176.221.122.***]

A.chrzest był butelką szampana?

Gość • Czwartek [27.05.2021, 09:53:06] • [IP: 37.47.144.***]

A na co im jak i tak nic nie robią Niemcy parkują, robią co chcą a oni przymykają oczy. Ostatnio jechali koło uznamy Niemiec wyjeżdżał przez chodnik i pasy bo po co normalnie drogą to nawet się nie zatrzymali.

Gość • Czwartek [27.05.2021, 09:40:40] • [IP: 37.47.152.**]

Zbędna formacja...policji by dołożyli

Gość • Czwartek [27.05.2021, 09:40:13] • [IP: 176.221.123.***]

sygnalizację powinni miec zakrytą bo nie posiadają dodatkowych uprawnień na auta oznakowane

Gość • Czwartek [27.05.2021, 09:38:46] • [IP: 176.221.123.***]

u nas w Poznaniu to Straz Miejska ma auto do przewozu Bezdomnych bo bawia sie w Policję Patrolowa interwencyjną i maja Ubrania Polowe a tu w Swinoujsciu bawia się tylko w Policję Drogową i sa Świątecznie ubrani auto mają Ładne do przewozu pracowników biurowych widzieliśmy na Miescie ich Kierownika też Ładnie ubrany cały czas ich obserwujemy i jeżdzimy za nimi co robią z Ludżmi Pracyi czy nie napadaja na Przedszkolaków aby wlepic im Mandat pod ich Placówką

Gość • Czwartek [27.05.2021, 09:25:21] • [IP: 178.235.147.***]

A pod wpływem alkoholu czy bezdomny to nie człowiek? To w klatce trzeba go wozić? Poprzedni komendant sam wywoził bezdomnych z innego miasta do pociągu w ramach akcji bilet do domu. Sama widziałam jak w asyście prowadzili takiego człowieka na peronie i rozmawiali z konduktorem, że ma dojechać do Katowic.

Gość • Czwartek [27.05.2021, 09:25:06] • [IP: 88.218.255.**]

A co miało być audi Q7 albo land rover ?

Gość • Czwartek [27.05.2021, 09:20:21] • [IP: 176.221.122.***]

I bardzo dobrze ! Tylko niech strażnicy miejscy zarobią na ten samochód ?Więcej mandatów dla psiarzy, śmieciarzy i...się spłaci.

Gość • Czwartek [27.05.2021, 09:12:59] • [IP: 88.156.235.***]

Przecież Straż Miejska nie będzie wozić tyfusów oni są delikatni a zakupki to tylko nowy samochód szkoda że to nie jest BMW.

Gość • Czwartek [27.05.2021, 09:01:19] • [IP: 176.221.122.***]

To starym juz bylo wstyd podjechac na zakupy do lidla?

PIORUN • Czwartek [27.05.2021, 08:47:55] • [IP: 178.235.147.***]

Nowa Dacia i nowy komendant. Zobaczymy jak sobie poradzi w sezonie wakacyjnym jak strefa płatnego parkowania ruszy.

Bao Bao • Czwartek [27.05.2021, 08:47:21] • [IP: 5.173.137.**]

A ja myślałem, że dostali od bezdomnego, ż przyjechał i dał im auto i wziął i umarł. Pan Stanisław z Warszowa.

Gość • Czwartek [27.05.2021, 08:43:56] • [IP: 188.146.164.***]

Bingo, auto którym dalej nie będzie można przewieźć bezdomnego do schroniska. To już Miedzyzdroje mądrzej wydają kasę bo maja auto jak należy się. A nasi dalej policję będą angażować. Co za bezmyślność w zakupie.

Pazdzioch • Czwartek [27.05.2021, 08:38:22] • [IP: 83.23.222.***]

Przynajmniej mają tanie auto w porównaniu do dyktatora

Gość • Czwartek [27.05.2021, 08:30:11] • [IP: 77.88.191.**]

Chyba tylko stary wyklepali. :P A tak serio to po co im nowy? Tamten wozil ich z parkingu A do parkingu B zeby rozdawac nowe mandaty i git. Niepotrzebny wydatek w tak ciezkich czasach. A że tamten ciutke porysowany to nioe szkodzi. Nie potrafią parkowac, to i ten zaraz bedzie porysowany. :D

Gość • Czwartek [27.05.2021, 08:30:08] • [IP: 37.187.147.***]

I zarżną go tak sama jak poprzedni celniczek zarżnął tamtego starego rupcia... Też będzie miał pogięte blachy.

Oglądasz 1-42 z 42
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■