POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [28.03.2021, 10:28:26] • Świnoujście

Palmowy zawrót głowy na Placu Wolności

Palmowy zawrót głowy na Placu Wolności

fot. Robert Ignaciuk

Święta Wielkanocne już za kilka dni. Tradycyjnie już na Placu Wolności pojawiły się wielkanocne palmy. Palmy na niedzielę wielkanocną już są, a co z resztą? Bo to wcale jeszcze nie koniec ozdób w wielkanocnym klimacie. Na Placu Wolności mają się pojawić także pisanki.

To nie jedyne tegoroczne ozdoby. W tym roku kolorowo i świątecznie zrobiło się przy Miejskim Domu Kultury. Tam pojawiła się fotościanka, a także zające wspinające się po elewacji MDK-u.

Palmowy zawrót głowy na Placu Wolności

fot. Robert Ignaciuk

Palmowy zawrót głowy na Placu Wolności

fot. Robert Ignaciuk

Palmowy zawrót głowy na Placu Wolności

fot. Robert Ignaciuk

Palmowy zawrót głowy na Placu Wolności

fot. Robert Ignaciuk

Palmowy zawrót głowy na Placu Wolności

fot. Robert Ignaciuk

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Wtorek [30.03.2021, 16:52:17] • [IP: 185.53.147.***]

Piękny widok!

Gość • Niedziela [28.03.2021, 22:14:58] • [IP: 188.147.10.***]

W tym miejscu jeszcze niedawno był skowyt chcących wprowadzić szatańską wersję przykazania V:" Zabijaj". Słyszeliśmy potworne wulgaryzmy, co promowały pewne lokalne media, stworzyły kronikę chamstwa i siania śmierci poprzez tworzenie gęstego tłumu, czasem bez masek.

Gość • Niedziela [28.03.2021, 21:22:35] • [IP: 2.106.93.**]

Paranoja.

Gość • Niedziela [28.03.2021, 20:53:08] • [IP: 84.159.208.**]

Piękne palmy...dziękujemy.

Gość • Niedziela [28.03.2021, 19:42:46] • [IP: 188.147.10.***]

18:16. ..87.*** One wyją nawet na widok ciąży, już wtedy im palma odbija - a to jest często na tle złych relacji w rodzinie, zranień psychicznych, kompleksòw, braku miłości w życiu osobistym. Ale bez szatana to się nie dzieje - najlepsze marionetki w jego ręku to te niewierzące w jego istnienie i zranione duchowo.

Gość • Niedziela [28.03.2021, 18:23:57] • [IP: 188.146.160.***]

Najlepiej niech pisanki postawia w pierwszy dzień świat

Gość • Niedziela [28.03.2021, 18:16:57] • [IP: 31.0.87.***]

No to lewaczki będą wyły z powodu tych palm :-D:-D.

Gość • Niedziela [28.03.2021, 17:47:01] • [IP: 188.147.10.***]

13:14 najdziwniejsze zdradzenie się, że nie chodzi do kościoła, znam kilku księzy proboszczow ze Scia, ktorzy maja standardowa wage ciala, zwlaszcza dla 45-55-latkow, a moj proboszcz jest wrecz zbyt szczuply.

Gość • Niedziela [28.03.2021, 16:31:42] • [IP: 176.221.123.***]

Czy to cuda jakieś i bolszewiki się POnawracały? A całkiem niedawno namawiali do demolki i POdpalania kościołów!

Gość • Niedziela [28.03.2021, 16:07:21] • [IP: 95.90.245.**]

Bardzo ładnie i ztradycją Polską. Pozdrawiam

Gość • Niedziela [28.03.2021, 15:47:33] • [IP: 37.248.179.***]

Gość • Niedziela [28.03.2021, 13:00:25] • [IP: 176.221.113.**]...Niebawem mają wprowadzić zaraz po Wielkanocy dzień dziecka, dziecka poczętego przez księdza w ramach wiary (nie mylić z viagrą) katolickiej...🅰🅱🅱🅰

Gość • Niedziela [28.03.2021, 15:19:59] • [IP: 188.146.128.***]

Palmę macie już od roku

Gość • Niedziela [28.03.2021, 15:09:53] • [IP: 78.10.206.**]

Czy to nie dziwne, że żydzi zabronili Wam świąt pod przykrywką III-ej fali koronazajobaświrusa?

Gość • Niedziela [28.03.2021, 15:02:14] • [IP: 37.47.160.***]

Sklepy pełne ludzi spożywcze bez masek laza brak odstępu do normalności wrucimy za 8lat

Gość • Niedziela [28.03.2021, 14:55:17] • [IP: 31.11.130.**]

Gość • Niedziela [28.03.2021, 11:13:39] • [IP: 37.8.230.* bo kościoła katolicji nie ma już nic wspólnego z wiarą chrześcijańska.

Gość • Niedziela [28.03.2021, 14:52:55] • [IP: 188.147.10.***]

Obawiam się, że ateistom-aktywistom i lewakom te palmy... odbiją.

Gość • Niedziela [28.03.2021, 14:33:12] • [IP: 31.0.176.***]

CIEKAWE CZY KIEDYŚ KOŚCIÓŁ STANIE PRZED SĄDEM ZA SZERZENIE PANDEMII?

Gość • Niedziela [28.03.2021, 14:21:37] • [IP: 31.0.176.***]

TO ILU ZARAŻĄ W KOŚCIOŁACH A POTEM W MARKETACH I NA CAŁYM MIEŚCIE?

Gość • Niedziela [28.03.2021, 13:35:32] • [IP: 178.238.247.**]

Pięknie. Bardzo mi się podoba dekoracja świąteczna naszego miasta. Super 👏👏👏👏👏

Gość • Niedziela [28.03.2021, 13:14:02] • [IP: 138.199.19.***]

Wszystkie najważniejsze święta w Polsce oparte są na żarciu. Kto, ile i czego się nażre. A pożywienie duchowe, wiara? Też. Przy okazji. O prawdzie tych stwierdzeń świadczą spasione bebechy wielmożów, arcy, chociaż obżarstwo jest grzechem. Chrystusowe sylwetki mają przeważnie klerycy. Do czasu. Przecież będą proboszczami. Gloria!

Gość • Niedziela [28.03.2021, 13:12:34] • [IP: 5.173.130.**]

Religijność ludowa jest włączeniem wiary do kultury, czyli te właśnie PALMY

Gość • Niedziela [28.03.2021, 13:03:46] • [IP: 185.210.39.***]

Kosztują tyle co kanapa czy więcej? Możeby tak połatać parę dziur w drogach i chodnikach za to?

Gość • Niedziela [28.03.2021, 13:01:13] • [IP: 88.199.147.***]

Gość • Niedziela [28.03.2021, 13:00:25] • [IP: 176.221.113.**]

Piękne palmy. Powinno być więcej takich rzeczy przypominających, że to Święta Wielkanocne upamiętniające śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, a nie święto zająca.

Gość • Niedziela [28.03.2021, 12:52:20] • [IP: 5.173.130.**]

Nasza tradycja związana z przybyciem Jezusa do Jerozolimy, gdzie go witano uroczyście

Oglądasz 1-25 z 37
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■