POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [28.03.2021, 10:28:26] • Świnoujście

Palmowy zawrót głowy na Placu Wolności

Palmowy zawrót głowy na Placu Wolności

fot. Robert Ignaciuk

Święta Wielkanocne już za kilka dni. Tradycyjnie już na Placu Wolności pojawiły się wielkanocne palmy. Palmy na niedzielę wielkanocną już są, a co z resztą? Bo to wcale jeszcze nie koniec ozdób w wielkanocnym klimacie. Na Placu Wolności mają się pojawić także pisanki.

To nie jedyne tegoroczne ozdoby. W tym roku kolorowo i świątecznie zrobiło się przy Miejskim Domu Kultury. Tam pojawiła się fotościanka, a także zające wspinające się po elewacji MDK-u.

Palmowy zawrót głowy na Placu Wolności

fot. Robert Ignaciuk

Palmowy zawrót głowy na Placu Wolności

fot. Robert Ignaciuk

Palmowy zawrót głowy na Placu Wolności

fot. Robert Ignaciuk

Palmowy zawrót głowy na Placu Wolności

fot. Robert Ignaciuk

Palmowy zawrót głowy na Placu Wolności

fot. Robert Ignaciuk

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Wtorek [30.03.2021, 16:52:17] • [IP: 185.53.147.***]

Piękny widok!

Gość • Niedziela [28.03.2021, 22:14:58] • [IP: 188.147.10.***]

W tym miejscu jeszcze niedawno był skowyt chcących wprowadzić szatańską wersję przykazania V:" Zabijaj". Słyszeliśmy potworne wulgaryzmy, co promowały pewne lokalne media, stworzyły kronikę chamstwa i siania śmierci poprzez tworzenie gęstego tłumu, czasem bez masek.

Gość • Niedziela [28.03.2021, 21:22:35] • [IP: 2.106.93.**]

Paranoja.

Gość • Niedziela [28.03.2021, 20:53:08] • [IP: 84.159.208.**]

Piękne palmy...dziękujemy.

Gość • Niedziela [28.03.2021, 19:42:46] • [IP: 188.147.10.***]

18:16. ..87.*** One wyją nawet na widok ciąży, już wtedy im palma odbija - a to jest często na tle złych relacji w rodzinie, zranień psychicznych, kompleksòw, braku miłości w życiu osobistym. Ale bez szatana to się nie dzieje - najlepsze marionetki w jego ręku to te niewierzące w jego istnienie i zranione duchowo.

Gość • Niedziela [28.03.2021, 18:23:57] • [IP: 188.146.160.***]

Najlepiej niech pisanki postawia w pierwszy dzień świat

Gość • Niedziela [28.03.2021, 18:16:57] • [IP: 31.0.87.***]

No to lewaczki będą wyły z powodu tych palm :-D:-D.

Gość • Niedziela [28.03.2021, 17:47:01] • [IP: 188.147.10.***]

13:14 najdziwniejsze zdradzenie się, że nie chodzi do kościoła, znam kilku księzy proboszczow ze Scia, ktorzy maja standardowa wage ciala, zwlaszcza dla 45-55-latkow, a moj proboszcz jest wrecz zbyt szczuply.

Gość • Niedziela [28.03.2021, 16:31:42] • [IP: 176.221.123.***]

Czy to cuda jakieś i bolszewiki się POnawracały? A całkiem niedawno namawiali do demolki i POdpalania kościołów!

Gość • Niedziela [28.03.2021, 16:07:21] • [IP: 95.90.245.**]

Bardzo ładnie i ztradycją Polską. Pozdrawiam

Gość • Niedziela [28.03.2021, 15:47:33] • [IP: 37.248.179.***]

Gość • Niedziela [28.03.2021, 13:00:25] • [IP: 176.221.113.**]...Niebawem mają wprowadzić zaraz po Wielkanocy dzień dziecka, dziecka poczętego przez księdza w ramach wiary (nie mylić z viagrą) katolickiej...🅰🅱🅱🅰

Gość • Niedziela [28.03.2021, 15:19:59] • [IP: 188.146.128.***]

Palmę macie już od roku

Gość • Niedziela [28.03.2021, 15:09:53] • [IP: 78.10.206.**]

Czy to nie dziwne, że żydzi zabronili Wam świąt pod przykrywką III-ej fali koronazajobaświrusa?

Gość • Niedziela [28.03.2021, 15:02:14] • [IP: 37.47.160.***]

Sklepy pełne ludzi spożywcze bez masek laza brak odstępu do normalności wrucimy za 8lat

Gość • Niedziela [28.03.2021, 14:55:17] • [IP: 31.11.130.**]

Gość • Niedziela [28.03.2021, 11:13:39] • [IP: 37.8.230.* bo kościoła katolicji nie ma już nic wspólnego z wiarą chrześcijańska.

Gość • Niedziela [28.03.2021, 14:52:55] • [IP: 188.147.10.***]

Obawiam się, że ateistom-aktywistom i lewakom te palmy... odbiją.

Gość • Niedziela [28.03.2021, 14:33:12] • [IP: 31.0.176.***]

CIEKAWE CZY KIEDYŚ KOŚCIÓŁ STANIE PRZED SĄDEM ZA SZERZENIE PANDEMII?

Gość • Niedziela [28.03.2021, 14:21:37] • [IP: 31.0.176.***]

TO ILU ZARAŻĄ W KOŚCIOŁACH A POTEM W MARKETACH I NA CAŁYM MIEŚCIE?

Gość • Niedziela [28.03.2021, 13:35:32] • [IP: 178.238.247.**]

Pięknie. Bardzo mi się podoba dekoracja świąteczna naszego miasta. Super 👏👏👏👏👏

Gość • Niedziela [28.03.2021, 13:14:02] • [IP: 138.199.19.***]

Wszystkie najważniejsze święta w Polsce oparte są na żarciu. Kto, ile i czego się nażre. A pożywienie duchowe, wiara? Też. Przy okazji. O prawdzie tych stwierdzeń świadczą spasione bebechy wielmożów, arcy, chociaż obżarstwo jest grzechem. Chrystusowe sylwetki mają przeważnie klerycy. Do czasu. Przecież będą proboszczami. Gloria!

Gość • Niedziela [28.03.2021, 13:12:34] • [IP: 5.173.130.**]

Religijność ludowa jest włączeniem wiary do kultury, czyli te właśnie PALMY

Gość • Niedziela [28.03.2021, 13:03:46] • [IP: 185.210.39.***]

Kosztują tyle co kanapa czy więcej? Możeby tak połatać parę dziur w drogach i chodnikach za to?

Gość • Niedziela [28.03.2021, 13:01:13] • [IP: 88.199.147.***]

Gość • Niedziela [28.03.2021, 13:00:25] • [IP: 176.221.113.**]

Piękne palmy. Powinno być więcej takich rzeczy przypominających, że to Święta Wielkanocne upamiętniające śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, a nie święto zająca.

Gość • Niedziela [28.03.2021, 12:52:20] • [IP: 5.173.130.**]

Nasza tradycja związana z przybyciem Jezusa do Jerozolimy, gdzie go witano uroczyście

Oglądasz 1-25 z 37
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Wtorek: Na obszarze prawie całego kraju będą występować temperatury maksymalne wzrastające do 30°C/33°C powodując upały. Miejscami mogą także pojawiać się słabe burze ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■