POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [11.03.2021, 12:01:21] • Świnoujście

Dodatkowy przystanek w Karsiborze

Kolejna zmiana w związku z czasową organizacją ruchu podczas prac na ulicy 1 Maja w Świnoujściu. Będzie więcej przystanków na objazdowej trasie linii autobusowej nr 5.

W związku z wnioskami pasażerów komunikacji autobusowej zamieszkujących wyspę Karsibór, wprowadzony zostanie dodatkowo tymczasowy przystanek „na żądanie" na ulicy Łęgowej pomiędzy ulicą Warzywną a ulicą Wierzbową. Przedmiotowy przystanek „na żądanie" obsługiwany będzie od piątku, 12 marca 2021 r.

Jarosław Jaz
Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych
Urząd Miasta Świnoujście


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Czwartek [18.03.2021, 06:41:06] • [IP: 5.172.239.***]

Jakie samochody będą sie poruszały po ul. 1-go Maja tz.ulicy zbiorczej, szerokości 5.5 mb. wg. ustawy o drogach gminnych i powiatowych bedzie to 12.5 T. Kturędy będą kierowane pojazdy ciężarowe po 40T i wiecej skoro 60 % budynków przy ulicy 1-go Maja jest na liscie zabytkowej, czy jest zgoda wojewódzkiego konserwatora zabytkow ?. Kto poniesie koszty remontu na skutek błędnych decyzji ? Jest wybudowana ul. Kanałowa więc proszę przekierować cały tabor ciężki na ul. Kanałową.

Gość • Piątek [12.03.2021, 09:24:20] • [IP: 5.173.138.***]

U Kołka pod drzwiami domu.

Oglądasz 1-2 z 2
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■