POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [12.03.2021, 17:00:48] • Świnoujście

Mężczyzna leżał na chodniku przy Sikorskiego. Karetka była zajęta, pomogli strażacy

Mężczyzna będący pod wpływem alkoholu leżał na chodniku przy ulicy Sikorskiego. W momencie zgłoszenia nie było wolnej karetki i na miejsce przyjechali strażacy - Zabezpieczyliśmy pacjenta do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Mężczyzna był przytomny - poinformował oficer prasowy, KM PSP w Świnoujściu, Marcin Kubas.

W działaniach wzięły udział 2 zastępy strażaków. Po jakiś czasie na miejscu pojawiła się także karetka.

- Wezwanie dotyczyło leżącego pod budynkiem mężczyzny w wieku ok. 50 lat, z którym był utrudniony kontakt. W chwili przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego pacjent był przytomny, nie miał widocznych obrażeń, wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Z pacjentem był utrudniony kontakt. Mężczyzna został zabezpieczony i przetransportowany do szpitala - mówi Paulina Heigel, rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

Do zdarzenia doszło 27 lutego, po godzinie 20:00.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Środa [17.03.2021, 16:47:18] • [IP: 88.152.185.***]

Strazacy fajne chlopaki.. zawsze...🖐👍⚘❤ !!

Gość • Poniedziałek [15.03.2021, 14:55:33] • [IP: 176.221.123.***]

Dwa razy byłam na kroplówce w szpiitalu i zawsze przywożono pijaków.Wrzaski i przekleństwa to codzienność personelu w szpitalu.

Gość • Niedziela [14.03.2021, 21:39:18] • [IP: 176.221.123.***]

Pijaka jest w wytrzeźwialni, szpital jest dla chorych. Strażacy mogli go trochę wodą polać aby wytrzeźwiał.

Mieszkaniec • Sobota [13.03.2021, 18:45:54] • [IP: 188.146.162.**]

I do czego jeszcze będzie jeździć straż pożarna? Do ataków padaczki, rozbić głowy, złamań? To może lepiej niech właściwe władze zadbają o zakup na stałe trzeciej karetki pogotowia dla miasta... Przynajmniej ciężkie wozy strażackie nie będą kopcić i marnować drogocennego paliwa, a i karetką pogotowia łatwiej manewrować.

Gość • Sobota [13.03.2021, 13:42:06] • [IP: 31.11.128.***]

I po co komu ta informacja? W dodatku sprzed ponad dwóch tygodni.

Oglądasz 1-5 z 5
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■