POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [20.03.2021, 11:06:11] • Świnoujście

Mieszkanka: Kolejka do szczepień w szpitalu. 80 - latkowie stali na zewnątrz w deszczu, komu zabrakło zdrowego rozsądku?

Jedna z naszych Czytelniczek jest zbulwersowana tym, co działo się w środę, 17 lutego rano przed świnoujskim szpitalem. Jak relacjonuje mieszkanka przed placówką tworzyły się kolejki do szczepień przeciwko koronawirusowi. - Proszę przyjechać i zobaczyć, jak 80 - latkowie stoją w kolejce na dworze przed szpitalem. Komu zabrakło zdrowego rozsądku? Gdzie szacunek i zrozumienie dla tej grupy ludzi? Czy tylko 80 plus z Niemiec mają w naszym mieście poszanowanie? - pyta Czytelniczka.

Mieszkanka była na miejscu po godzinie 9:00, zauważyła kolejkę od ulicy Jana z Kolna. Z jej informacji wynika, że w szpitalu zostało wydzielone miejsce szczepień wielkości dwa na dwa metry.

- W związku z tym w środku mogą przebywać maksymalnie 3 osoby. Reszta czeka na dworze. Przed szczepieniem jak i po, kiedy trzeba czekać, czy nie wystąpiła reakcja alergiczna. Dla mnie to dramat... - ocenia mieszkanka.

Co na to prezes zarządu świnoujskiego szpitala?

- Szczepienia odbywają się w wyznaczonych godzinach, ale czasami pacjenci przychodzą znacznie wcześniej, a także w towarzystwie członków rodzin, stąd więcej osób zbiera się przed punktem szczepień. Wyznaczenie większej przestrzeni dla punktu szczepień nie jest możliwe ze względu na to, że działalność naszej placówki, to także wiele innych oddziałów i poradni, w których cały czas odbywa się leczenie pacjentów. Punkt powstał w miejscu, do którego można szybko się dostać - na parterze, zaraz przy wejściu do budynku. Zależy nam na wygodzie pacjentów. Sytuacja opisana przez czytelnika Państwa portalu czasami zdarza się, ale spotyka się ze zrozumieniem osób, które zdecydowały się zaszczepić w naszym szpitalu. Prosimy o wyrozumiałość i zachęcamy, żeby przychodzić na szczepienie o wyznaczonej porze. Przypomnijmy, że nasz szpital prowadzi także szczepienia wyjazdowe dla osób, które nie mogą, z różnych powodów, dotrzeć do naszego szpitala. Od początku staramy się, pomimo problemów z dostawami preparatu, żeby szczepienia odbywały się w naszej placówce sprawnie - wyjaśnia Dorota Konkolewska.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Czwartek [01.04.2021, 11:26:16] • [IP: 193.56.254.***]

W parku w pobliżu szpitala powinny być ustawione 2 namioty, jeden niewielki jako punkt szczepień i duży dla oczekujących na szczepienie i po szczepieniu.Ten sam bałagan dotyczy punktu wymazów przy szpitalu. To elementarny obowiązek dyrekcji Szpitala i nie ma co oczekiwać" wyrozumiałości", należy stworzyć ludziom cywilizowane warunki, albo zrezygnować z tak prymitywnego punktu szczepień i wymazów!

Gość • Wtorek [30.03.2021, 20:50:03] • [IP: 176.221.122.***]

80 lat zrzędzenia i teraz dopominanie się o szacunek, to chyba szczyt bezczelności?

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 20:25:26] • [IP: 78.10.206.**]

Jak to komu zabrakło zdrowego rozsądku? - 80-latkom... Po co w ogóle tam lezą, życie im nie miłe?

Gość • Poniedziałek [29.03.2021, 16:16:56] • [IP: 176.221.122.***]

Wujek miał wyznaczoną godzinę 10:45, stawił się o 10:40, zaszczepiony o 12. Stał w kolejce w deszczu.

Gość • Wtorek [23.03.2021, 12:24:32] • [IP: 89.151.33.***]

Rząd każe zapisywać 60 latków na szczepienia. Jako 70 latek pytam się kiedy będę zaszczepiony to w jednym punkcie mówią że pod koniec września a w drugim punkcie że w ciągu najbliższych kilku tygodni nie mam co liczyć na zaszczepienie. To po co min. Dworczyk każe się zapisywać 60 latkom?

Gość • Wtorek [23.03.2021, 11:14:46] • [IP: 37.47.144.***]

Gość • Wtorek [23.03.2021, 09:34:47] • [IP: 176.221.123.***]

..już Platon powiedział, bójcie się starości.., no cóż starość nie radość, młodość nie wieczność !!...o ile wiem szczepionka chroni przed ciężkimi powikłaniami po zachorowaniu !!..

Gość • Wtorek [23.03.2021, 09:23:54] • [IP: 176.221.123.***]

..już Platon powiedział, bójcie się starości.., no cóż starość nie radość, młodość nie wieczność !!...

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 19:43:53] • [IP: 5.173.130.**]

Starzy ludzie boją się śmierci, nikogo ona nie ominie

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 18:48:49] • [IP: 62.69.253.**]

"komu zabrakło zdrowego rozsądku?" - oczywiście 80-latkom i ich rodzinom, czy ludzie nie mają swojego rozumu? nie wszystkie szczepionki są lekiem na całe zło, a szczepienie się na COVIDKA to wielka niewiadoma... i jak niektórzy zauważają dodatkowy czynnik na rozwój mutacji :) szczepiać to się można w łóżeczku w domku :)

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 16:20:23] • [IP: 178.238.251.***]

do [IP: 89.151.35.**] Jesli jest Pan zapisany w Uzdrowisku to śmiech na sali - szczepienia na jesień. Obiecywali szybko i sprawnie. Wszyscy moi znajomi, którzy sie gdzieś indziej rejestrowali szczepienia mają za sobą, mimo ze niektórzy nawet miesiąc po mnie sie zapisywali.

Gość • Poniedziałek [22.03.2021, 15:20:26] • [IP: 89.151.35.**]

mam 69 lat jestem zapisany na szczepienie od lutego.Czekam cirpliwie na swoja kolej, jak dlugo jeszcze

Gość • Niedziela [21.03.2021, 21:25:03] • [IP: 176.221.122.***]

zdrowego rozsadku brakuje tym co sie szczepia, uwielbiaja stanie w kolejkach, aby szybciej, aby sie zaszczepic a i tak szczepionka nie chroni przed zakazeniem o czym trzeba pamietac !!

Gość • Niedziela [21.03.2021, 21:16:28] • [IP: 185.210.39.**]

należy przychodzić na konkretną godzinę a nie wcześniej

Gość • Niedziela [21.03.2021, 19:58:25] • [IP: 176.221.122.***]

Jesli szczepienia maja sens to czemu lekarze dalej robia teleporady a szkoly sa zamkniete? jak sie wszyscy zaszczepia to znow pisdzielce znajda jakis powod zeby dalej dymac rodakow i zamykac ich w domach. skonczymy jak korea polnocna pracujac za miche ryzu z jedyna sluszna tuba propagandowa gdzie beda mowic, ze nigdy tak dobrze nie bylo a na zachodzie mieszka diabel

Gość • Niedziela [21.03.2021, 11:51:53] • [IP: 176.221.123.***]

Prezydent Miasta powinien natychmiast podstawic Autobusy dla Starszej Młodzieży aby nie stała w kolejce

Gość • Niedziela [21.03.2021, 11:21:04] • [IP: 77.252.46.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [21.03.2021, 11:20:17] • [IP: 77.252.46.***]

Z całym szacunkiem. Niby starsi mądrzy ludzie, a głupie, to takie, że bania mała. Lecą się szczepić nie wiadomo czym - nie wiadomo na co, bo im kurski na czerwonym pasku w TVP napisał... Niech nie zapomną przed wyszczepieniem się spisać testamentu. Dramat! Depopulacja polaków trwa w najlepsze, a Wy śpicie, jak Wam rodziców mordują!

Gość • Niedziela [21.03.2021, 10:09:21] • [IP: 88.218.253.***]

Dlaczego ludzie NIE MOGĄ ZROZUMIEĆ, ze przyjść na 10:00 to znaczy 9:55 i zaczekać 5 minut ? Wielu ludzi, szczególnie starszych uważa, że jak będą DUŻO WCZEŚNIEJ to będą wcześniej przyjęci - to wielki błąd! Dotyczy to wielu sytuacji w życiu. A jednocześnie jest pewna ilość ludzi, którzy nie dotrzymują ustalonych terminów, czasu spotkań, zabiegów itd - TACY JUŻ JESTEŚMY... NIESTETY!

Gość • Niedziela [21.03.2021, 09:38:05] • [IP: 176.221.122.***]

80 letni emeryci mowia o zrozumieniu i rozsadku jak dla nich cala gospodarka pada, ludzie dostaja depresji, bankrutuja, ich bizensy padaja. Oni rownie dobrze moga siedziec w domu i przeczekac ta pseudo pandemie jesli tak bardzo boja sie o swoje zycie, ale NIE. Co weekend do kosciola, codziennie 2-3 razy do lidla czy biedronki, obowiazkowo 2 razy w tygodniu do lekarza, bo co robic w domu? Ale jak trzeba poczekac chwile w kolejce i deszczyk popada to lament.

Gość • Niedziela [21.03.2021, 06:44:28] • [IP: 62.69.252.***]

bali sie ze zabraknie im jak zwykle Seniorzy

Gość • Sobota [20.03.2021, 16:23:34] • [IP: 176.221.122.**]

Zabrakło rozsądku to tym co stoją w tej kolejce! Byłam świadkiem wielokrotnie jak Ci którzy chcą się zaszczepić zachowują ostępy haha niemalże sobie na plecy wchodzili! Tak się boją a odstępów już nie pilnuja? Taki wirus straszny, że chcą się zaszczepić a są bezmyślni. Parasolka nie jest ciężka i nie boli żeby ją ze sobą zabrać.

Mucha domowa • Sobota [20.03.2021, 14:50:37] • [IP: 62.69.251.***]

Starzy ludzie lubią stać w kolejkach do lekarza

Gość • Sobota [20.03.2021, 14:10:35] • [IP: 213.118.14.**]

Odpowiedź na post: Gość • Sobota [20.03.2021, 12:53:11] • [IP: 176.221.123.***] Gościu, po pierwsze Szpital dzwonił do ludzi w czwartek informując o szczepieniu w piątek podając przedział czasowy : 1000 - 1200 zamiast umawiać ludzi na konkretną godziną. Po drugie, czy masz kogoś bliskiego w wieku senioralnym ? Jeżeli tak to na początku pomyśl sobie o nich, zanim coś napiszesz bzdurnego o starszych ludziach, jeżeli natomiast nie masz to jesteś gościem bez jakiejkolwiek empatii, po prostu współczuję Tobie i Twoim bliskim. Życzę Ci dużo zdrowia i obyś nie musiał znaleźć się w szpitalu, życzy (jak to Ty napisałeś ?? aha już wiem) " zryty beret"

Gość • Sobota [20.03.2021, 12:53:11] • [IP: 176.221.123.***]

padał deszcz- wina Tuska. Zbulwersowana czytelniczka powinna kupić państwu namioty śmiech na sali jakie zryte ludzie mają berety. .

Oglądasz 1-25 z 26
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■