POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [23.02.2021, 08:00:29] • Świnoujście

Parking na Pl. Mickiewicza będzie płatny!

Parking na Pl. Mickiewicza będzie płatny!

fot. Andrzej Ryfczyński

W dniu 18 lutego Prezydenta Miasta Świnoujście wydał Zarządzenie nr 103/2021 w sprawie powierzenia Ośrodkowi Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" administrowania częścią nieruchomości na Pl. Mickiewicza.

Celem tego powierzenie jest zrealizowanie inwestycji oraz prowadzenie płatnego parkowania na tej nieruchomości oraz pozyskiwanie zewnętrznych środków finansowych na działalność statutową OSiR.

Parking na Pl. Mickiewicza będzie płatny!

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Kiedy ruszy płatny parking pod Urzędem Miasta, na jakich zasadach oraz jakie będą tam stawki? - dopytamy się w OSiR. Po uzyskaniu odpowiedzi niezwłocznie poinformujemy czytelników portalu.

Najbardziej dziwi nas tylko, że OSiR "Wyspiarz" zamiast rozwijania sportu oraz rekreacji w Świnoujściu, do czego został powołany ok. 60 lat temu - staje się teraz "etatowym" zarządcą niektórych parkingów w mieście. Czy to naprawdę jego zadanie?

Przypomnijmy, że OSiR zarządza parkingami przy ul. Bałtyckiej, Moniuszki i Legionów.

Parking na Pl. Mickiewicza będzie płatny!

fot. Urząd Miasta Świnoujście

O ile jakby rozumiemy potrzebę zmniejszenia ilości samochodów urzędników pod urzędem, o tyle zastanawia nas, ile rodzice, dziadkowie będą musieli zapłacić dodatkowo za np. obejrzenie występu dzieci czy przedstawienia artystycznego w Sali Teatralnej MDK-u lub za uczestniczenie w zajęciach prowadzonych na sali obok.

Nie znamy szczegółów rozwiązań regulaminu, który przygotuje OSiR, więc poczekamy z komentarzem do tej decyzji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 140, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 140

SGość • Piątek [26.02.2021, 13:15:33] • [IP: 37.47.146.**]

Wchodzę w to kiedy przetarg?

Gość • Piątek [26.02.2021, 13:13:04] • [IP: 37.47.128.**]

A czy to jest zgodne z prawem ? Albo dobrym smakiem władzy ? Płacimy podatki Urząd miasta z nich jest utrzymywany wiec idąc tam jako interesant i podatnik chce za moje podatki bezpłatnie tam zaparkować samochód. Stoją tam samochody interesantów a po 15.30 jest pusty nasuwa się pytanie czemu miało by to służyć ? lub ew komu ? Czy jest tu jakaś promowana firma która zajmuje się parkingami?

Gość • Czwartek [25.02.2021, 07:26:02] • [IP: 176.221.123.***]

Kto na tym zarobi ?? Znowu troska o mieszkańców. Świnoujście też ma swojego Trzaskowskiego.

Gość • Czwartek [25.02.2021, 07:10:50] • [IP: 31.0.62.***]

Za pieniądze z gazoportu bardzo licznych obiektów gastronomicznych i handlowych oraz ze sprzedaży działek w mocno rozbudowującym się mieście i z podatku od nieruchomości który płacą my wszyscy mieszkańcy powinni parkować za darmo nie tylko przy urzędzie.

Gość • Środa [24.02.2021, 21:30:30] • [IP: 78.10.206.**]

Broniłem najczęściej decyzji prezydenta ale widzę że zaczyna działać jak nasz rząd i mały prezes

Gość • Środa [24.02.2021, 20:11:49] • [IP: 37.47.184.***]

Pazerne świnie nie urzędnicy.

Gość • Środa [24.02.2021, 15:14:31] • [IP: 178.235.146.***]

Uważm, że jako petent UM powinienem być przez urzędnika obsłużony przyjmijmy w 20 minut jeżeli obsługa potrwała by dłużej za mój stracony czas powinien obowiązywać ekwiwalent pieniężny.Podobnie z parkingiem płacę za 20 minut jeżeli nie z mojej winy opóźnienie zwrot kasy i odszkodowanie.

Gość • Środa [24.02.2021, 15:08:30] • [IP: 178.238.247.**]

bardzo dobrze tylko dla urzędników też a nie jakieś karnety darmowe

Gość • Środa [24.02.2021, 10:49:24] • [IP: 109.241.63.**]

Decyzja prezydenta wpisuje się w uprawianą przez neomarksistów strategię naganiania prywatnym korporacjom nowych interesantów. Korporacja parkingowa ma mieć złoty biznes. To jest tylko kolejna przysługa dla kolesi. Prezydent jawnie powiedział w TV, że jeśli biznes prywatny ma mieć interes na płatnych parkingach, to w okolicy nie ma być żadnej możliwości darmowego zatrzymania auta, bo to szkodzi interesowi korporacji parkingowych. Dlatego zgodnie z tą strategią, okoliczne inne parkingi muszą stać się wysoce płatne, by prywaciarze od parkingów zyskiwali nowych klientów na parkowanie. Dlatego zlikwidowano przy przebudowie możliwość parkowania przy Wojska Polskiego, dlatego i ten parking przy urzędzie ma być płatny, by korporacja parkingowa miała nowych klientów. Dlatego wprowadzono płatną strefę w centrum, by głupiomaleńki parkingowiec miał klientów, a miejsce parkingowe w centrum było bardzo drogie. Za takie decyzje-powinien być prokurator, bo to jest lewackie zawłaszczanie miasta dla wąskiej grupy cwaniaków.

Gość • Środa [24.02.2021, 08:46:06] • [IP: 37.47.168.**]

Przecież z tego parkingu korzystają prawie wyłącznie mieszkańcy miasta - tymi są i petenci i urzędnicy. Parking po godz. 15.30 -16.00 stoi prawie całkowicie pusty. Opłaty być może zniechęcą petentów. Dla urzędników będą karą za pracę, która podobno i tak nie należy do łatwych i przyjemnych.W bogatym mieście, a takim chcą je widzieć niektórzy, taki parking powinien być porządny!! i za darmo.

Gość • Środa [24.02.2021, 08:38:15] • [IP: 176.221.122.**]

Chciwość na imię ma min. Kasa.

Gość • Środa [24.02.2021, 07:32:37] • [IP: 193.43.77.***]

Przecież połowa albo więcej to samochody pracowników urzędu-pewnie podziękują Prezydentowi za to --a może dostaną bezpłatne bilety parkingowe a jak ja pojadę coś załatwić to będę płacił podwójnie za nich i za siebie

Gość • Środa [24.02.2021, 00:35:33] • [IP: 31.0.176.***]

ŚWINIA W CAŁEJ SWEJ OKAZAŁOŚCI POKAZAŁA NA CO JĄ STAĆ.

Gość • Środa [24.02.2021, 00:33:06] • [IP: 5.173.130.***]

Spokojnie - już niebawem będzie tam stał kolejny apartamentowiec

Gość • Środa [24.02.2021, 00:21:45] • [IP: 5.173.130.***]

Wejście do urzędu też płatne? A będą zniżki?

Gość • Wtorek [23.02.2021, 23:59:03] • [IP: 31.11.129.**]

ale co się dziwicie przecież ktoś musi zwrócić ZA TO, że w OSiRze stoi kanapa i rośnie mech za bajońskie sumy, frajerzy swinouszczanie zapłacą, dalej dajmy się doić, nie ukrywajmy jesteśmy jak bydło prowadzone na rzeż, które tylko głośno muczy i daje się zarzynać

Gość • Wtorek [23.02.2021, 23:42:53] • [IP: 185.210.38.***]

Teraz to przecięli bo do urzędu przeważnie chodzi się w sprawach finansowych.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 23:42:30] • [IP: 93.168.61.***]

Jezeli jest to parking dla urzedu, to dla interesantow 30min free. Jezeli przekroczone 30 min. Dalej free ale z kazdego dzialu urzedu, wydane przez urzednika bilety przedluzajace darmowy wyjazd o kolejne 30min, lub dluzej I pokrywajace caly czas zalatwiania sprawy. A inni niech placa po 30 min. System taki pozwala utrzymac wolne miejsca parkingowe. eliminuje porzucanie samochodow. Dla niektowych majacych problem z tluszczem dobrze bedzie tez podjechac rowerem, albo przejsc sie z buta. No i wprowadzajcie takie zasady, ktore juz funkcjonuja w lepszych krajach od lat.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 23:38:11] • [IP: 188.146.129.*]

Zmurkiewicz ty ****

Gość • Wtorek [23.02.2021, 23:30:51] • [IP: 188.146.129.*]

Darmozjady też będą płacić?

Gość • Wtorek [23.02.2021, 23:06:23] • [IP: 176.221.122.***]

No to już skurwy... Jeszcze trochę a trzeba będzie płacić za wjeście do UM. !!

Gość • Wtorek [23.02.2021, 22:32:46] • [IP: 176.221.122.***]

jak to było ? murem do petenta ?

Gość • Wtorek [23.02.2021, 22:20:09] • [IP: 37.248.162.**]

Właśnie ten cholerny Urząd powinien dbać o dobro mieszkańców, a nie przeciwko mieszkańcom. Parking płatny, nie długo miejsca postojowe dla rowerów bedą płatne. Albo wejscie do Urzedu, by załatwić sprawy.Jakaś paranoja !!

Gość • Wtorek [23.02.2021, 21:45:20] • [IP: 185.210.38.***]

W dobie informatyzacji powinna być mozliwość załatwienia wszystkich spraw przez internet i ten parking wówczas w ogóle byłby niepotrzebny.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 21:44:45] • [IP: 176.221.122.***]

Co z tego ze w innych miastach jest płatne? Czy to obliguje nas żeby u nas też było? Marny tok rozumowania. Rzadko korzystam z tego parkingu ale będę zawsze przeciwny kolejnym podatkom a tak odbieram każda dodatkowa opłatę która musze czasami uiścić. Za 20 lat dowiecie się ze musicie płacić za korzystanie z chodników, teraz nie do pomyślenia; wtedy powiecie ze w innych miastach już od kilku lat płacą?

Oglądasz 1-25 z 140
■ Radni Komisji Gospodarki Morskiej chcą zwołania w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Miasta poświęconego planom inwestycyjnym portu oraz zagospodarowaniu terenów wokół latarni morskiej w Świnoujściu ■ Kosmiczna czerwona kanapa za 40.000 zł… w pływalni przyszkolnej. Otwarcie Uznam Areny, a szczególnie pływalni odbyło się z pompą. Były okolicznościowe przemówienia władzy, poczęstunek, no i wizytacja obiektu. A tam cuda design’u. Wszystkim w oczy rzuciła się stosunkowo niewielka, ale za to czerwona kanapa, bardzo nowoczesna kształtem i bardzo niefunkcjonalna jak na hol pływalni. Wybudowanej przecież przede wszystkim dla dzieci szkolnych. Okazuje się, że to „Sofa Moon” kupiona przez miasto w ramach wyposażenia Uznam Areny. Kosztowała bagatela…. 40.000 zł. (nie wiadomo tylko czy netto czy brutto). B&B Italia Sofa Moon System od 58549 PLN 3fstudio.com.pl/sofy/bb-italia-sofa-moon-system# Zadaliśmy w czwartek szczegółowe pytania do rzecznika prezydenta miasta, czekamy na odpowiedź. Bo wieść gminna niesie, że to nie koniec kosmicznych cen i wyposażenia tego miejsca. C.D.N…… ■ Biznes się zwija. 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEIDG. To obraz sytuacji świnoujskich przedsiębiorców w minionym roku. Jest źle, a to raczej statystyki niepełne. W ubiegłym roku do świnoujskiego Urzędu Miasta wpłynęły wnioski dotyczące 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Te statystyki mogą być jednak niepełne ■ Czytelnik: Tiry rozjadą Warszów. Wraca komunikacyjny koszmar kierowców. Po raz kolejny na Warszowie mieliśmy komunikacyjny armagedonem. Mieszkańcy Świnoujścia musieli liczyć się z tym, że ich powrót do domu we wtorkowy wieczór był utrudniony. Wszystko za sprawą ogromnych kolejek, które tworzyły się na wjeździe do miasta. Kilkumetrowy sznur samochodów ciężarowych to jednak żadna nowość. Za każdym razem wszystko wygląda podobnie, gdy promy do Szwecji ze względu na panujące warunki atmosferyczne nie wypływają tylko zostają w porcie. Kierowcy znają już ten scenariusz na pamięć. Za każdym razem jednak tego typu sytuacje wywołują u nich podobną złość i frustrację. Samochody ciężarowe stoją do dzisiaj (10.02.2021) na ulicy i bardzo utrudniają ruch. ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■