POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [22.02.2021, 13:46:15] • Świnoujście

Baśnie z mchu i paproci w przyszkolnym basenie. Zgadnijcie ile kosztował basenowy mech na ścianie?

Baśnie z mchu i paproci w przyszkolnym basenie. Zgadnijcie ile kosztował basenowy mech na ścianie?

fot. iswinoujscie.pl

Kontynuujemy upokarzający niestety dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza, serial o wydatkach związanych z miejskim basenem Uznam Arena. Pomimo zadawanych pytań o koszty, urzędnicy skąpo dzielą się informacjami o wydatkach związanych z aranżacją holu na basenie. Gdyby władze równie oszczędnie wydawały pieniądze podczas budowy tego basenu, nie byłoby teraz kompromitacji. Wracając do tematu, zapytaliśmy ile kosztowała okładzina z mchu na ścianie w recepcji?

Odpowiedź nas zszokowała, choć po cenie kanapy byliśmy przygotowani na wiele. Ale nie na tyle, uwaga ściana z mchu kosztowała ( bez robocizny ! ) blisko 55 tysięcy! I nie wiemy czy podana suma jest sumą z podatkiem czy bez niego. I nie wiemy czy to cena jednej ściany czy dwóch?

Na ścianie, szczerze mówiąc nie wiemy w jakim celu, przymocowano mech. Czyli według opisu: "okładzina ściany : mech naturalny typu chrobotek reniferowy, ręcznie zbierany z lasów północnej Skandynawii w kolorze świeżej zieleni. montaż na podkładach z PCV 8mm. naturalnie ustabilizowany porost 50-120mm. waga 1m/2 ok 9kg."

Baśnie z mchu i paproci w przyszkolnym basenie. Zgadnijcie ile kosztował basenowy mech na ścianie?

fot. iswinoujscie.pl

Serio? Jesteśmy tak bogaci żeby na przyszkolnym basenie kłaść mech za blisko 55 tysięcy?! Nie ma innych potrzebnych wydatków? Naprawdę? Ciekawe ile kosztuje nowy respirator? Może by się przydał bardziej niż mech na ścianie?
Cała opowieść o nowym miejskim basenie zaczyna przypominać bajkę.

Baśnie z mchu i paproci w przyszkolnym basenie. Zgadnijcie ile kosztował basenowy mech na ścianie?

fot. iswinoujscie.pl

Jednak nie wszyscy mieszkańcy Świnoujścia są dziećmi, więc niech władza przestanie nas wszystkich traktować jak bezradne i naiwne dzieci.

Baśnie z mchu i paproci w przyszkolnym basenie. Zgadnijcie ile kosztował basenowy mech na ścianie?

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 169, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 169

Gość • Czwartek [25.02.2021, 14:23:58] • [IP: 109.241.63.**]

Bo to jest Miś na miarę naszych czasów. Tu powinien już wkroczyć prokurator, za takie ceny i takie projektowanie.

Gość • Środa [24.02.2021, 08:27:08] • [IP: 79.184.119.**]

najwiecej zarabia sie na slomianych inwestycjach

Gość • Wtorek [23.02.2021, 20:37:06] • [IP: 89.151.36.***]

Super- bardzo ciekawie oryginalnie inaczej a popaprani komentatorzy na Marsa.Najlepiej syf, zaścianek i głupkowaty Molenda komentujący na Facebooku kanapę lepiej by napisał książkę bo ma niemoc intelektualną i wypisuje głupoty.Czy jak by nie było kanapy i ściany z mchu skandynawskiego to stocznia by się ostała i czy opierdalacze wzięli się by robotę ? Lepiej żyć na zasiłku z UM

Gość • Wtorek [23.02.2021, 17:23:16] • [IP: 37.47.142.***]

POGONIĆ PREZYDENTA - EMERYTA, BO TRWONI NASZE PIENIĄDZE

Gość • Wtorek [23.02.2021, 15:39:44] • [IP: 89.151.32.**]

Wiosna idzie, a eksperci ciągle ci sami i retoryka ta sama. Komentarze w stylu, nie widziała doopa słońca.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 15:18:32] • [IP: 89.151.36.**]

Ta kanapa i mech pasują do tego miejsca jak świni chomąto. ..

Gość • Wtorek [23.02.2021, 15:17:01] • [IP: 83.23.230.**]

Gospodarzu nasz'dużo paczek masz.Jak Cię ładnie poprosimy' to nam jedną dasz.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 14:46:03] • [IP: 176.221.116.***]

Poczynania naszej władzy, jak widać (przy każdych wyborach) nie przeszkadzają ludziom. Widocznie wszyscy też mają takie spojrzenie na gospodarowanie naszymi pieniędzmi.

GośćVIII • Wtorek [23.02.2021, 14:16:28] • [IP: 178.238.247.**]

Ludzie jesteście popierdo...ni.. O jakieś siateczce wypowiada się ponad 160 ludzi, a TERMINALU KONTENEROWYM zaledwie 25. Ręce mi opadają. Ja nie mam takich znajomych. Skąd wy się bierzecie? Może z głębokiego lasu i tego mchu, o którym tak beznamiętnie" piszecie".

Gość • Wtorek [23.02.2021, 13:00:48] • [IP: 5.173.137.***]

Żmurkiewicz. to jak Car Putin rządzić będzie do końca !widać jak Pis go popiera !Stare komunistyczne oszołomy obsadzili swoich wszędzie gdzie się dało! Oczarniali. PO a sami nie lepsi !nawet bardziej pazerni !

Gość • Wtorek [23.02.2021, 12:30:48] • [IP: 164.127.83.***]

09:27:56] • [IP: 178.238.249.**] Piszesz do elektoratu Żmurka, Agatowskiej czy Winiarskiego, bo to były 3 nazwiska na kartkach wyborczych prezydenckich. Czy piszesz do elektoratu PiS, SLD, Grupy Morskiej? Ja na Żmurka i Agatowską, SLD i PO, czyli na zgraję komuchów nie głosowałem.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 12:21:51] • [IP: 89.151.39.***]

To jest tak jak z tym zegarem wodnym na promenadzie.Nie wiem po co to i komu miało to slużyc.Ciągle się psuje.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 11:48:20] • [IP: 164.127.83.***]

Chrobotek... w miejską świnkę z forsą to młotek. Czy w UM zachrobocze CBA?

Gość • Wtorek [23.02.2021, 11:09:45] • [IP: 176.221.123.**]

Bezmyślne i aroganckie. Publiczne pieniądze wyrzucone w błoto

Gość • Wtorek [23.02.2021, 10:20:40] • [IP: 188.146.131.**]

Osobiście bardzo mi się to podoba. Jest to wyjątkowo piękne i...kosztowne. Wykonanie takich mat jest bardzo pracochłonne. Dobrze że mogę temu się z bliska przyjrzeć właśnie w takim obiekcie.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 09:36:33] • [IP: 176.221.123.***]

Emeryci w Marcu otrzymaja gigantyczną Podwyzkę a w Kwietniu 13 emeryture a w listopadzie 14 emeryturę Prezydent Miasta się cieszy bo Jest Emerytem Pracującym to też otrzyma te pieniądze

Gość • Wtorek [23.02.2021, 09:31:09] • [IP: 176.221.123.***]

nasza koleżanka ma tytuł Magistra chce zostac Kierownikiem Straży Miejskiej kiedy Prezydent ogłosi nabór na to stanowisko

Gość • Wtorek [23.02.2021, 09:27:56] • [IP: 178.238.249.**]

Wybieracie taką władzę to mordy zamknąć i nie bulgotać. Mądry głupiemu ustępuje i dlatego światem rządzą głupki. Świnoujście to jak zatłoczony przystanek przesiadkowy i napływowi decydują

Gość • Wtorek [23.02.2021, 09:22:30] • [IP: 78.10.206.*]

Zupełnie jak w filmie" MIŚ". Jest ale nikt nie zapyta się w jakim celu.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 09:19:53] • [IP: 31.0.65.***]

Przed wejściem na basen nie ma pojemników z płynami do dezynfekcji, wszystkie dzieci się kotłują w jednej wielkiej przebieralni. Równie dobrze mogłyby pójść do szkoły...osoby dorosłe wchodzące po swoje dzieciaki nie mają w ogóle maseczek. A panie opasek nie dezynfekują..w zasadzie obostrzeń na basenie nie ma. Skandal!

Gość • Wtorek [23.02.2021, 09:12:39] • [IP: 95.216.145.*]

Miasto nam pięknieje i pięknieje, wszędzie coraz więcej ślicznego betoniku, a ludzie biednieją i biednieją, ale mają to gdzieś bo jedzenie zastępuje im beton, a pracę zastępuje im kontemplacja polbruczku. Łubudubu, niech nam żyje prezes Gumobetonoklubu!

Gość • Wtorek [23.02.2021, 09:08:59] • [IP: 176.221.123.***]

niech zasłony założą bo my dzieci nie chcemy oglądac przez szyby Nagich Kobiet które tam biegają po tym szkolnym Basenie

Gość • Wtorek [23.02.2021, 09:01:59] • [IP: 83.11.237.***]

Tu jest jakby luksusowo!

Burek • Wtorek [23.02.2021, 08:47:48] • [IP: 5.173.138.*]

To jest mech na miarę naszych czasów. Śmiało panie Żmurkiewicz!. Teraz należy zatrudnić kilka reniferów na etacie miasta. Ja mogę je wypasać na tym mchu!. To njuż nie basen będzie atrakcją dla gawiedzi, ale renifery i mech chrobotek. Takiej atrakcji jak Polska długa i szeroka nikt jeszcze nie ma!.

Gość • Wtorek [23.02.2021, 08:36:58] • [IP: 37.47.165.**]

No to wydział kontroli finansowej w urzędzie niech teraz wyciągnie konsekwencje id osoby odpowiedzialnej za zakup tak drogich rzeczy.

Oglądasz 1-25 z 169
■ Radni Komisji Gospodarki Morskiej chcą zwołania w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Miasta poświęconego planom inwestycyjnym portu oraz zagospodarowaniu terenów wokół latarni morskiej w Świnoujściu ■ Kosmiczna czerwona kanapa za 40.000 zł… w pływalni przyszkolnej. Otwarcie Uznam Areny, a szczególnie pływalni odbyło się z pompą. Były okolicznościowe przemówienia władzy, poczęstunek, no i wizytacja obiektu. A tam cuda design’u. Wszystkim w oczy rzuciła się stosunkowo niewielka, ale za to czerwona kanapa, bardzo nowoczesna kształtem i bardzo niefunkcjonalna jak na hol pływalni. Wybudowanej przecież przede wszystkim dla dzieci szkolnych. Okazuje się, że to „Sofa Moon” kupiona przez miasto w ramach wyposażenia Uznam Areny. Kosztowała bagatela…. 40.000 zł. (nie wiadomo tylko czy netto czy brutto). B&B Italia Sofa Moon System od 58549 PLN 3fstudio.com.pl/sofy/bb-italia-sofa-moon-system# Zadaliśmy w czwartek szczegółowe pytania do rzecznika prezydenta miasta, czekamy na odpowiedź. Bo wieść gminna niesie, że to nie koniec kosmicznych cen i wyposażenia tego miejsca. C.D.N…… ■ Biznes się zwija. 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEIDG. To obraz sytuacji świnoujskich przedsiębiorców w minionym roku. Jest źle, a to raczej statystyki niepełne. W ubiegłym roku do świnoujskiego Urzędu Miasta wpłynęły wnioski dotyczące 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Te statystyki mogą być jednak niepełne ■ Czytelnik: Tiry rozjadą Warszów. Wraca komunikacyjny koszmar kierowców. Po raz kolejny na Warszowie mieliśmy komunikacyjny armagedonem. Mieszkańcy Świnoujścia musieli liczyć się z tym, że ich powrót do domu we wtorkowy wieczór był utrudniony. Wszystko za sprawą ogromnych kolejek, które tworzyły się na wjeździe do miasta. Kilkumetrowy sznur samochodów ciężarowych to jednak żadna nowość. Za każdym razem wszystko wygląda podobnie, gdy promy do Szwecji ze względu na panujące warunki atmosferyczne nie wypływają tylko zostają w porcie. Kierowcy znają już ten scenariusz na pamięć. Za każdym razem jednak tego typu sytuacje wywołują u nich podobną złość i frustrację. Samochody ciężarowe stoją do dzisiaj (10.02.2021) na ulicy i bardzo utrudniają ruch. ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■