POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.02.2021, 21:20:07] • Świnoujście

Biznes się zwija

Biznes się zwija

fot. iswinoujscie.pl

624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEIDG. To obraz sytuacji świnoujskich przedsiębiorców w minionym roku. Jest źle, a to raczej statystyki niepełne.

W ubiegłym roku do świnoujskiego Urzędu Miasta wpłynęły wnioski dotyczące 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Te statystyki mogą być jednak niepełne.

- Dane na podstawie wniosków o wpis do CEIDG złożonych w UM Świnoujście - nie obejmują wniosków złożonych przez przedsiębiorców bezpośrednio do CEIDG przez Internet – wyjaśnia Jarosław Jaz, rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia.

Zapytaliśmy o pomoc miasta dla przedsiębiorców.


I tak- w zakresie drugiej fali pandemii (na podstawie obowiązujących zarządzeń) ustalono nowe stawki czynszu dla przedsiębiorców, za okres od listopada 2020 r. do czasu odwołania, w zależności od charakteru prowadzonej działalności i lokalizacji przedmiotu dzierżawy:
a) tereny wzdłuż ul. Wojska Polskiego i Marynarki Wojennej – 1 zł netto za umowę.
b) tereny przy ul. Kołłątaj a targowisko miejskie „Zielony Rynek” – 50% stawki dotychczasowej stawki z umowy.
c) działalność gastronomiczna – na wniosek dzierżawcy, z zależności od stanu faktycznego – 1 zł netto za umowę lub 50% dotychczasowej stawki z umowy.

- W związku ze stanem epidemii został ustawowo ustalony nowy termin opłaty za użytkowanie wieczyste za 2020 rok – kontynuuje Jarosław Jaz. – Z dnia 31 marca 2020 został ustalony na 31 styczeń 2021. W przypadku gruntów Skarbu Państwa ustawa antycovidowa przewidziała udzielenie ulgi w opłatach za użytkowanie wieczyste w związku z wystąpieniem spadku obrotów gospodarczych.

Według informacji przekazanych nam przez magistrat, w drugiej fali pandemii:

- dla dzierżawców prowadzących działalność na targowisku miejskim pn. Zielony Rynek „Pod Zegarem” zarządzeniem Prezydenta Miasta nr 700/2020 z dnia 2 listopada 2020 r. ustalono stawkę czynszu w wysokości 50% stawki z umowy. Zmieniona stawka obowiązuje od 1 listopada 2020 r. do czasu odwołania.
- 2 listopada 2020 r. podjęte zostało Zarządzenie nr 701/2020 dotyczące ustalenia stawki czynszu w wysokości 1 zł netto miesięcznie za umowy dzierżawy wzdłuż ul. Wojska Polskiego oraz Marynarki Wojennej. Stawka obowiązuje od 1 listopada 2020 r. do czasu odwołania.
- 2 listopada 2020 r. podjęte zostało Zarządzenie nr 703/2020 dotyczące ustalenia stawki czynszu dzierżawnego dla przedsiębiorców prowadzących działalność gastronomiczną na terenach Gminy Miasto Świnoujście i Skarbu Państwa. Na podstawie tego Zarządzenia Przedsiębiorca mógł otrzymać:
a) 1 zł miesięcznie za dzierżawę w przypadku Przedsiębiorców, którzy z uwagi na ograniczenia epidemiczne zawiesili lub zlikwidowali działalność gastronomiczną,
b) 50 % dotychczasowej stawki czynszu, w przypadku Przedsiębiorców którzy świadczą usługi polegające na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos. Zmieniona stawka obowiązuje od 1 listopada 2020r. do czasu odwołania

Wsparcie przedsiębiorców w związku z COVID-19 w postaci przesunięcia terminu płatności do 30.09.2020r.:
- os. fizyczne – 54 podmioty – 375 637 zł
- os. prawne – 37 podmiotów – 2 419 293 zł
- odroczenie terminu płatności – 1 podmiot – 137 040 zł.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 106, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 106

Gość • Środa [03.03.2021, 00:09:24] • [IP: 31.11.128.***]

Podziękujcie Rządowi który ze zwykłej choroby zrobił pandemię chorobę na którą umierają(wymyśla to telewizja)po to by wywołać panikę i by ludzie bali się przez to też są zamykane sklepy itd by tylko najsilniejsi zostali.Bogaci stali się bogatszymi a biedni podupadli totalnie.Oszustwo nie ufajcie światowym wymysłom.Straszne te oszustwo!!😪😭💢

Gość • Poniedziałek [01.03.2021, 18:19:34] • [IP: 37.248.200.***]

I jeszcze ta niepotrzebna uchwała krajobrazowa...

Były pracownik • Sobota [27.02.2021, 13:19:18] • [IP: 91.74.122.**]

Wzięło się pieniążki za NIBY COVID to teraz można zatrudnić znajomych. Szkoda, że złych specjalistów, bo bardziej psycholodzy i psychiatrzy się przydadzą za jakiś czas... ŻENADA

Gośćgosc z kanalu.. • Czwartek [18.02.2021, 12:11:55] • [IP: 178.238.252.***]

PO ROZUM DO GLOWY DEBILE , jak cie zlapie corwid 13 bedziesz inaczej KWIKAL.. pozdrowienia w ni9ebie . ...

Gość • Wtorek [16.02.2021, 17:40:34] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Wtorek [16.02.2021, 16:06:28] • [IP: 176.221.113.**]A po co wy jesteście potrzebni??Odpowiedz szczerze..

Gość • Wtorek [16.02.2021, 16:06:28] • [IP: 176.221.113.**]

Gość • Wtorek [16.02.2021, 09:54:05] • [IP: 178.238.252.**] Oby, bo do niczego nie jest potrzebny mieszkańcom.

Gość • Wtorek [16.02.2021, 15:27:12] • [IP: 81.4.110.**]

Hotele, restauracje i kawiarnie mogą w ogóle nie istnieć. Nie są do niczego potrzebne. Tak samo galeria Corso nie jest potrzebna. Fajnie będzie widzieć puste miasto w lato. Turystyka już się nie podniesie.

Gość • Wtorek [16.02.2021, 13:24:24] • [IP: 37.47.132.***]

Zazdrośni kretyni. Wam też będzie trudniej. Chyba że poddajcie się eutanazji poszczepiennej.

Gość • Wtorek [16.02.2021, 13:20:14] • [IP: 37.47.132.***]

Pracę i dochody zastąpią czyt.rozwiążą szczepienia.

Gość bez domu • Wtorek [16.02.2021, 10:40:39] • [IP: 178.238.249.***]

Strategiczne byznesy S-cia RYNEK przy WP, RYNEK na Kołłątaja i karajyby i czy seszele na wydmach, ot pomysł na istnienie miasta.Reszta do likwidacji i jakoś śię 30 lat udawało.

Gość • Wtorek [16.02.2021, 09:54:05] • [IP: 178.238.252.**]

Oby wreszcie zniknął" rynek dla Niemców"przy ul.Wojska Polskiego...

Gość • Wtorek [16.02.2021, 08:30:33] • [IP: 151.248.62.***]

Moje PKD nie łapie się na nic. 50000 zł kosztów bieżących miesięcznie. No przecież mogę pracować. Nie ma klientów? to przez moją nieudolność. 15000 zł rocznie podatku od nieruchomości... nie zapłacisz w terminie.. tydzień i komornik...to jes prawdziwe wspieranie. zwolnienie handlarzy papierosów z opłaty targowej to jakiś żart. Tam skarbówka powinna mieć stałe biuro... Prowadzących normalnie firmy, płacących wszystkie daniny traktuje się jak idiotów..

Gość • Wtorek [16.02.2021, 08:27:57] • [IP: 37.8.230.***]

Niestety większośąć biznesmenow io nie Swinoujscianie.

Gość • Wtorek [16.02.2021, 06:28:33] • [IP: 62.69.254.***]

"czy w zsw są jacyś przedsiebiorcy..." a Tanajno sobie radzi z PiS(Policja i Sanepid), poczytaj strone SP tam masz napisane co robić jak cie napadnie bojówka PiS(Policja i Sanepid); ale ostrzegam czytanie ze zrozumieniem boli

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 23:03:22] • [IP: 188.146.162.**]

"Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 16:36:24] • [IP: 62.69.254.***] czy w zsw są jacyś przedsiebiorcy, czy doopy wolowe co boją się Policji i Snapidu(PiS)?" Przedsiębiorcy??Właściciele knajp, hotelików i bud na Wojska polskiego to...przedsiębiorcy? Żaden kraj w Unii takich przedsiębiorców nie dotuje. Dostają...zasiłek dla bezrobotnych. W UK za naruszenie zasad obrony przed pandemią...10 lat więzienia. ZAZDROŚCISZ? Nie boisz się Policji??

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 22:58:48] • [IP: 188.146.162.**]

"Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 19:41:06] • [IP: 37.47.173.***] Kraj mlekiem i miodem płynący, teraz czekamy na rachunki za prąd ?" Dopiero co chciałeś. ...czystego powietrza!

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 22:57:27] • [IP: 188.146.162.**]

"Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 21:24:39] • [IP: 89.151.32.***] a tadzik z torunia się rozwija" Masz jakieś kompleksy żydku? Fakt, to antysemita, i...DOBRZE!

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 21:37:01] • [IP: 167.114.118.*]

15:33:05 _ Jeżeli uważasz, że jest tak jak mówisz, to jesteś wzorowym mongołem umysłowym.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 21:24:39] • [IP: 89.151.32.***]

a tadzik z torunia się rozwija

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 21:20:14] • [IP: 178.238.249.***]

Do • [IP: 87.78.246.***] Polecam podróż do byłych państw dawnego RWPG i zobaczysz ile lokalnych firm jest ta pod niemiecką kontrolą.ile zostało przejętych tylko po to aby celowo doprowadzić je do upadku.Tak wyglada potęga gospodarcza niemiec.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 21:05:22] • [IP: 37.47.168.**]

To już jest koniec. Nie ma już nic. Jesteśmy wolni. Możemy iść.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 19:47:00] • [IP: 89.151.36.***]

Głupota nie ma barw politycznych. Choć po wpisach widać że więcej głupków i zdrajców jest po stronie opozycji.

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 19:41:06] • [IP: 37.47.173.***]

Kraj mlekiem i miodem płynący, teraz czekamy na rachunki za prąd ?

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 19:33:09] • [IP: 31.0.53.**]

W tym mieście nie ma wsparcia, bo nie ma władz miasta za to potrafią niszczyć działalność ludziom tym że wysyłają zdjęcia z informacją o zdjęciu baneli z płotów i bram informujących że tu jest jakiś zakład lub firma, ta się wspiera naszą incjatywe to jest miasto?

Gość • Poniedziałek [15.02.2021, 19:22:23] • [IP: 5.173.154.***]

Tadek z Torunia też się zwija... Ze śmiechu.

Oglądasz 1-25 z 106
■ Pogoda na poniedziałek: Miejscami na północy, zachodzie i w centrum kraju prognozowane są burze z intensywnymi opadami deszczu o wydajności do 10-15 mm. ■ Łza się kręci w oku na ten widok! We wtorek dok świnoujskiej MSR odpłynął do Szczecina. Zobacz film! ■ Matka chłopca odnaleziona. Kilkanaście minut przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli chłopczyka błąkającego się przy ulicy Hetmańskiej. Chłopiec wie, że ma 4 lata, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Prawdziwy horror rozegrał się w czwartek, około godziny 1:00 w nocy w bloku przy ulicy Steyera 15 w Świnoujściu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony ostrym narzędziem w klatkę piersiową. 36 – latek nie żyje. Jak udało nam się ustalić policja zatrzymała już sprawcę. Na miejscu przez całą noc do rana pracowali policjanci, którzy zbierali materiały dowodowe i oględziny miejsca zdarzenia. ■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■