POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [07.01.2021, 20:13:44] • Świnoujście

Felieton: Chciwość siostra Pogardy?

Felieton: Chciwość siostra Pogardy?

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Nie milkną liczne głosy oburzenia mieszkańców Świnoujścia, po wydaniu przez prezydenta Janusza Żmurkiewicza ponad pół miliona złotych na nagrody dla urzędników. Rozumiemy to oburzenie, bo trudno nie zadać sobie pytania. Co z tak dużą sumą mógłby zrobić dobry gospodarz w sytuacji gdy wielu mieszkańców miasta z powodów pandemii straciło miejsca pracy, ma problemy z opłatami i ciężko walczą o utrzymanie się na powierzchni godnego życia? Końca problemów nie widać. Nie ma turystów, nie ma klientów, nie ma pracy, nie ma pieniędzy. I ktoś złośliwy mógłby zapytać czy fundując urzędnikom ciastka w sytuacji gdy inni nie mają na chleb, prezydent „kupuje” sobie ich przychylność? Ile trzeba mieć w sobie pogardy dla ludzi aby tego nie zauważyć?

A może to chciwość władzy, nawet tej nieudolnie sprawowanej, powoduje że traci się kontakt z rzeczywistością tym bardziej im dłużej się ją sprawuje. Miasto rozpaczliwie potrzebuje dziś dobrego gospodarza, który zauważa problemy jego mieszkańców, zwłaszcza teraz w sytuacji pandemicznego zagrożenia.

Informacja prasowa urzędu:
„Łączna kwota wypłaconych nagród w 2020 r. wyniosła 521 198 zł brutto. Kwota ta w całości mieści się w zaoszczędzonych w 2020 r. środkach z tytułu zwolnień lekarskich, zasiłków chorobowych bieżących, jak i Covid-19. Przyznanie nagrody, a także jej wysokość uzależniona była od efektywności pracy w minionym roku. Zastępcy prezydenta oraz skarbnik miasta otrzymali 9 tys. złotych brutto. Sekretarz miasta otrzymał nagrodę w wysokości 4500 zł brutto. Pozostali urzędnicy (w tym naczelnicy wydziałów) otrzymali od 500 zł do 7 tys zł brutto. Nagrody przyznane zostały również dyrektorom zakładów i placówek budżetowych:

- Żłobek Miejski „Kubuś Puchatek” – 5500,00 brutto
- Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” – 7500,00 brutto
- SPZOZ Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy – 7000,00 brutto
- Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza – 4500,00 brutto

Natomiast prezesi spółek miejskich nie otrzymają nagród, dopóki nie uzyskają skwitowania działalności za poprzedni rok, którego udziela zgromadzenie wspólników na wniosek rad nadzorczych
- informuje Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście”.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 154, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 154

Gość • Sobota [16.01.2021, 14:31:43] • [IP: 89.151.39.**]

To przecież dawny komuch. Kobietę na bruk wyrzucili w zimie a sami sobie nagrody rozdają. Jedna banda. W razie godziny" W" ludzie im odpłacą

Gość • Piątek [15.01.2021, 18:34:12] • [IP: 94.254.224.**]

bo pandemia jest tylko dla biednych

Gość • Piątek [15.01.2021, 10:47:14] • [IP: 62.69.253.***]

To sorki z funduszu płacy i mogą być wydane tylko na pieniążki dla pracowników. Inna kwestią jest ich podział.

Gość • Czwartek [14.01.2021, 17:57:35] • [IP: 89.151.35.**]

Oj zawistnicy ! Pokażcie mi drugie miasto, w którym seniorzy za friko po raz trzeci dostają po 300 zł. Czy któryś z nich oddał te 300 zł dla tych którzy z powodu pandemii stracili pracę ? Inny prezydent nie dałby nagród? Pokażcie mi takiego. Jak ma na to fundusz to dobrym podwładnym daje. A jaby jeden czy drugi był na miejscu pracownika urzędu to by nagrody nie przyjął tylko oddał na biednych?

Gość • Czwartek [14.01.2021, 05:11:46] • [IP: 62.69.252.***]

swinoujscie to sami czerwonii ratuj sie kto moze i dopoki jest jeszcze zdrowy

Gość • Czwartek [14.01.2021, 05:02:24] • [IP: 62.69.252.***]

jak to nie pracuja a za darmo popieraja swojego pana jak pan karze tak trzeba pracowac inaczej by ich tam nie bylo nie ma sie czego dziwic pan karze sluga musi

Gość • Środa [13.01.2021, 15:33:49] • [IP: 83.23.227.**]

Czy to prywatne klinika? Czy tylko uzyczona, tak jak Gaciong uzyczyl szczepionka.

Gość • Wtorek [12.01.2021, 11:26:06] • [IP: 178.37.125.***]

Czytając te komentarze, Świnoujście jawi mi się jako miasto nieprzejazne, pełne nienawistnych ludzi, chyba nie chcę tam odpoczywać.

Gość • Wtorek [12.01.2021, 05:57:08] • [IP: 62.69.252.***]

apozniej pan ze szczecina wola od rzadu na turystyke po nie ma z trzego dzielicjak to do dobrego sie przyzwyczaja to trudno potem ale ci w rzadzie nie daja sie imaja racje musi na wszystko starczyc tak trzymaca nie dotacje imalo imalo

Gość • Wtorek [12.01.2021, 05:43:23] • [IP: 62.69.252.***]

najsolidniej to pracuje ZUS trzeba przyznac ze porzadek nie trzeba sie umawiac i wszystkich przyma az milo poatrzec starsi sa zalatwieni odstepy pani pilnujetylko podziwiac jeden chyba z zakladow w wswinoujciu zycze zdrowia PANIOM ktore tam pracuja a kokosow nie zarabiaja anajlepiej to jestw ENEI tam sie nie dostaniesz ani nie dozwonisz

Gość • Wtorek [12.01.2021, 05:21:51] • [IP: 62.69.252.***]

no tez niemaco piekniejszego tylko szuraczkow ogladac

Gość • Niedziela [10.01.2021, 18:53:48] • [IP: 192.95.4.***]

Fejk prezydent atrapa piastujący swoje stanowisko nielegalnie.

Gość • Niedziela [10.01.2021, 09:30:33] • [IP: 192.95.4.***]

"Sprzedał i zadłużył całe miasto, a ludzie biją brawo. Masakra jakaś."

Gość • Sobota [09.01.2021, 21:59:33] • [IP: 109.241.63.**]

->Gość • Piątek [08.01.2021, 22:20:11] • [IP: 109.241.63.** przeczytaj raz jeszcze to co napisałeś na mój temat i spróbuj pomyśleć choć będziesz pewnie miał z tym problem! W której części mojego tekstu jest coś na temat pana Sójki? Twoja nienawiść powoduje, że upośledza się u Ciebie pewnie z 75 % twojej" poczytalności" - też mojego tekstu. To wymaga konsultacji z lekarzem o stosownej specjalności. W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego tylko pozdrowić Cię i wyrazić współczucie.

Gość • Sobota [09.01.2021, 20:38:26] • [IP: 37.47.91.**]

Dziecko patrzy na to zdjęcie i krzyczy do ojca, " tato, tato oszukali nas!". " Dlaczego" pyta ojciec. " Bo myślałem, że to Filip z konopii, a to Filip zza płota".

Gość • Sobota [09.01.2021, 18:05:51] • [IP: 31.11.128.***]

Olsen mial taka mine jak sie dobieral do otwierania kasy w skarbcu.

gpk • Sobota [09.01.2021, 18:04:09] • [IP: 176.221.123.**]

Nagrody za pracę są częścią wynagrodzenia, nie wiem dlaczego tak bardzo ludzi bulwersują ?!! Zawiść siostra pogardy ?! Dlatego że ktoś jest urzędnikiem ma nie dostać należnej mi nagrody, często zapisanej w umowie o pracę ?! Zawiść, szczucie i pogarda !! Nie zaglądajcie innym w kieszeń pilnujcie swojej !!

Mosze • Sobota [09.01.2021, 17:50:01] • [IP: 37.225.54.**]

Ojoj ! Jak patrzę na to zdjęcie (fajny fotomontaż) to już wiem napewno że to miasto już jest dawno sprzedane. Wiecie komu. ...

Gość • Sobota [09.01.2021, 16:11:44] • [IP: 37.8.231.***]

Do [09.01.2021, 12:33:42] • [IP: 89.151.32.**] Nieudolna? To za ma mało powiedziane. Niektórym Covid jest na rękę, bo nic nie muszą robić, żadnych imprez itd. bo przecież Covid

Gość • Sobota [09.01.2021, 16:06:36] • [IP: 176.221.122.*]

czy tak trudno czytać ze zrozumieniem? skowo są środki zaoszczędzone bo ktoś jest na tzw. L4 w wtedy ma płatne 80% to dlaczego tych 20% nie dać w formie nagrody tym osobom które wykonały pacę za nieobecnych w urzędzie?

Gość • Sobota [09.01.2021, 15:49:18] • [IP: 5.173.128.***]

Ludzie. To. Trzeba. Chodzić. Na. Wybory. Bo. Jak. Słyszę. To. 28 % procent. Miał. To. Dlaczego nie. Poszła. Ta. 72 % źesza. Wyborców. To. Właśnie. Jak. Się. Olewa. Wybory. To. Są. Takie. Skutki. Teraz. Trza. Czekać..

Gość • Sobota [09.01.2021, 14:24:50] • [IP: 192.95.4.***]

Jak Go widzę, to mam zatwardzenie z rozwolnieniem.

Gość • Sobota [09.01.2021, 12:33:42] • [IP: 89.151.32.**]

Nagroda dla dyrekcji OSiR? Chyba dla tego, że Żmurkiewicz gra w tenisa.Niekompetencja, niechęć do inicjatyw innych i nieudolna Pani od promocji.Wstyd !!

Gość • Sobota [09.01.2021, 11:52:49] • [IP: 176.221.122.***]

Foto ekstra, nie można oderwać oczu ! I ten ząbek, ten ząbek i ten nosek, ten nosek, aż się chce założyć narty, żeby pozjeżdżać.

Gość • Sobota [09.01.2021, 09:55:55] • [IP: 31.11.129.**]

Do Gość • Piątek [08.01.2021, 22:20:11] • [IP: 109.241.63.**] - nie umiesz czytać? w artykule jest wypowiedź RZECZNIAK PRZYDENTA MIASTA, to po kiego grzyba iswinoujscie którego Żmurkiewicz szczerze nienawidzi ma chodzić i pytać jego samego o to dlaczego dał nagrody wybranym? To nie jest portal Żmurkiewicza żeby go tłumaczyć. Tylko niezależnego Sławka Ryfczyńskiego który jako jedyny w tym mieście ma jaja i pokazuje co się w mieście NAPRAWDĘ dzieje, a nie powtarza tylko propagandę urzędu.

Oglądasz 1-25 z 154
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■