POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.11.2020, 20:03:46] • Świnoujście

Makabryczny zapis w zarządzeniu prezydenta?

Makabryczny zapis w zarządzeniu prezydenta?

fot. Sławomir Ryfczyński

Zainteresowało nas zarządzenie Janusza Żmurkiewicza o wyznaczeniu na świnoujskim cmentarzu miejsca do pochówków dzieci martwo urodzonych. Pogrzeb takich dzieci organizuje się… dwa razy w roku? – czytamy z niedowierzaniem.

Zarządzeniem prezydenta, na cmentarzu komunalnym przy ulicy Karsiborskiej 11 wyznaczono miejsce do pochówków dzieci martwo urodzonych. W kwaterze nr F4 można pochować dzieci, jeżeli nie ustalono osób uprawnionych do ich pochowania lub osoby uprawnione nie skorzystały z prawa pochowania zwłok dziecka.

Zainteresował nas jeden z zapisów zarządzenia, który zapewne wielu mieszkańcom może się wydać… makabryczny.

Makabryczny zapis w zarządzeniu prezydenta?

fot. Sławomir Ryfczyński

Pogrzeb dzieci martwo urodzonych organizuje się dwa razy w roku (około 25 marca i 15 października) w specjalnej do tego celu wyznaczonej mogile, po uprzednim dokonaniu kremacji zbiorowej i umieszczeniu popiołów w zbiorowej urnie – czytamy w zarządzeniu prezydenta Janusza Żmurkiewicza.

Makabryczny zapis w zarządzeniu prezydenta?

fot. Sławomir Ryfczyński

Nie pozostało nam nic innego, jak zapytać świnoujski magistrat.

Iswinoujscie: Czy ten zapis oznacza, że zwłoki dzieci są gdzieś gromadzone i czekają na te dwa pogrzeby w roku? Gdzie te zwłoki są trzymane? W jaki sposób? Można je tak trzymać przez długie miesiące?

Jarosław Jaz, rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia: Zwłoki są kremowane. Przechowuje się je w przykaplicznej chłodni, czyli miejscu odpowiednio do tego przystosowanym, gdzie mogą oczekiwać na pochówek.

Dlaczego ustalono taką częstotliwość pochówków? Kto to ustalił?

J.J.: Pochówki dzieci martwo urodzonych organizowane są w zależności od potrzeb. Daty widniejące w zarządzeniu prezydenta odnoszą się do ogólnie przyjętych terminów pochówków dzieci martwo urodzonych, które obowiązują w licznych miejscach w kraju.

Dużo jest takich dzieci rocznie? Ustalaliście tę częstotliwość na podstawie jakichś danych? Jakich?

J.J.: Jak dotąd w Świnoujściu miał miejsce jeden pochówek dziecka martwo urodzonego, który opłacony został ze środków gminy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Czwartek [26.11.2020, 11:19:27] • [IP: 178.235.147.***]

potrzebna inicjatywa ale po co te zydowskie smęty o Jezusie?

Gość • Wtorek [24.11.2020, 22:31:12] • [IP: 188.146.164.***]

PRAWDA W OCZY KOLE, że jest ktoś dla kogo te dzieciątka są ludźmi a nie płodami, bo takich łatwiej zabijać - abortować... A portalowi gratuluję znowu uzyskania rzetelnych informacji i dziękuję za reklamę tematu... pozdrawiam serdecznie

Gość • Poniedziałek [23.11.2020, 20:13:26] • [IP: 176.221.122.**]

15:39:28 tak my mieszkańcy Świnoujścia zbiórka była w kościołach, nie rozumiem dlaczego to Pana tak oburza, wiele matek ojców są wdzięczni za taką inicjatywę bo w latach 80-tych nikt nie pytał czy chcę pochować płód

Gość jagódka • Poniedziałek [23.11.2020, 16:29:53] • [IP: 31.0.47.***]

Byłam u znajomych w Lipsku. Poszliśmy na cmentarz i tam był taki grób. Dowiedziałam się że to właśnie tam są chowane poronione płody i martwo urodzone dzieci których nie pochowali rodzice. A u nas zdziwienie

Gość • Poniedziałek [23.11.2020, 15:39:28] • [IP: 176.221.122.***]

Finansowanie: mieszkańcy Świnoujścia?! To znaczy kto? Chciałbym wiedzieć, kto tu się podszywa pod mieszkańców? Nikt mnie nie pytał, czy zgadzam się na tego typu projekt? Kto to finansował na prawdę?

Gość • Poniedziałek [23.11.2020, 14:10:34] • [IP: 185.210.39.***]

TEN RZĄD SPRAWIA, ŻE BEDZIE URODZAJ NA TEGO TYPU POCHÓWKI CHYBA ROBIĄ TO DLA KASY ?

Gość • Poniedziałek [23.11.2020, 14:01:06] • [IP: 5.173.233.**]

Czyli jednak dzieci a nie płody

Gość • Poniedziałek [23.11.2020, 08:22:00] • [IP: 178.238.252.**]

Jeśli ciało leży w chłodni...prochów w chłodni się nie trzyma...znaczy, że kremowanie, jest zbiorowe.

XXX • Poniedziałek [23.11.2020, 07:59:28] • [IP: 62.69.254.**]

Ale nowosc i makabra, W Niemczech to powszechnie stosowane rozwiazynie. .. no ale to nie jest KATOLICKI kraj. ..

Gość • Poniedziałek [23.11.2020, 07:36:01] • [IP: 78.10.206.**]

Ludzie czytajcie. To są pogrzeby dzieci do których nikt się nie przyznaje i nikt nie chce im robić pogrzebu. Do tej pory był tylko 1 taki pogrzeb

Gość • Poniedziałek [23.11.2020, 01:17:57] • [IP: 176.221.123.***]

Cóż w tym zapisie jest makabrycznego?

Gość • Niedziela [22.11.2020, 22:47:57] • [IP: 167.114.102.***]

Komuszek trochę się zapędził... Stetryczały Judasz myśli, że ma władzę absolutną - a, gówno. Nawet daty pogrzebów urodzonych martwych dzieci będzie Wam wyznaczał...

Gość • Niedziela [22.11.2020, 22:44:30] • [IP: 78.10.206.**]

Czyli zarządzenie prezydenta jest nieprecyzyjne, kremacji dokonuje się nie zbiorowo, lecz indywidualnie, jedynie pochówek jest zbiorowy. Do poprawki.

Gość • Niedziela [22.11.2020, 22:20:02] • [IP: 5.173.128.***]

Cieszymy się, że Miasto nawet raz na pół roku pochowa godnie te dzieciątka a nie traktuje jako odpad medyczny. Rodzice często nie są na siłach albo nawet nie wiedzą jakie są procedury.

Gość • Niedziela [22.11.2020, 21:47:01] • [IP: 31.11.131.***]

Zarządzenie jest kalką (jak wiele innych) politycznych porządków których pełno w gminach Rzeczypospolitej. Gmina Świnoujście nie odstaje. Kto wątpi, niech sobie wygugla.

troll • Niedziela [22.11.2020, 21:24:15] • [IP: 178.238.252.***]

A może miejsce dla tych którzy zostali poddani eutanazji przez pisowski rząd.

Gość • Niedziela [22.11.2020, 21:01:40] • [IP: 185.210.39.**]

świat zwariował, przecież ten świat się kończy

Gość • Niedziela [22.11.2020, 20:53:30] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Niedziela [22.11.2020, 20:43:14] • [IP: 46.204.34.***] nie bądź taki świętojebliwy, och, w wojsku nie słyszeli STRASZNE! Obejrzyj jakiś Polski film, tylko nie zemdlej!

Gość • Niedziela [22.11.2020, 20:43:14] • [IP: 46.204.34.***]

A może was zainteresuje makabryczny postulat nastolatek prowadzonych ulicami przez baby z czarnego marszu, w którym żąda się prawa mordowania dzieci w łonach matek?.Może makabryczna praktyka wznoszenia tak wulgarnych okrzyków przy dzieciach, w centrum miasta, że nawet mężczyźni wspominający czasy wojska wyznawali, że nie słyszeli niektórych w czasie służby.

Gość • Niedziela [22.11.2020, 20:33:39] • [IP: 5.172.255.***]

dzieci z których przed śmiercią pobrano Andrenochrom, narkotyk elit, dający im nadprzyrodzone umiejętności, przez to zabijane są ssaki, i tak wiele dzieci.a by było tego dużo i ekstra, dzieci są m.in:torturowane, a zwierzęta rytualnie zabijane. taki to piękny świat mamy.

Gość • Niedziela [22.11.2020, 20:26:28] • [IP: 185.210.37.*]

Zostaniecie i za to kiedyś rozliczeni dla niektórych nienarodzone dzieci czyli takie które nie zostały wypchnięte przez **** nie są dziećmi. Kiedyś i za to odpowiecie ale tego się nie spodziewacie jeszcze :) wasze mózgi są zbyt małe żeby się przygotować na to rozliczenie.

Oglądasz 1-21 z 21
■ Prezydent: Podwyżki śmieci są niewielkie i konieczne. Agatowska: Mieszkańcy to nie bankomat! ■ Nowy sposób raportowania zakażeń SARS – CoV – 2. O sytuacji w powiatach dowiemy się z wizualizacji na rządowej stronie Nowy model raprotowania nowych przypadków zakażeń na SARS – CoV – 2 oparty jest na systemie informatycznym. Wojewódzkie oraz powiatowe Stacje Sanitarno - Epidemiologiczne nie będą już zatem codziennie przedstawiać danych o liczbie chorych na koronawirusa w poszczególnych regionach. We wtorek, 24 listopada pojawiły się pierwsze obawy, że nie dowiemy się, ile odnotowano zakażeń w powiatach. Jednak, już we wtorkowy wieczór minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował, że powstała właśnie rządowa strona, dzięki której za pomocą specjalnej wizualizacji dowiemy się o nowych przypadkach zachorowań na SARS – CoV – 2, również na poziomie powiatów. Pojawiły się już pierwsze głosy specjalistów, że dane są powierzchowne, mogą wprowadzać w błąd, a raport nie zawiera danych historycznych. Przypomnijmy, że decyzja o nowym sposobie raportowania zakażeń związana była z rozbieżnościami, jakie pojawiły się ostatnio w liczbie zakażeń ■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 - letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia"S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. - Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■