POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [20.10.2020, 12:27:19] • Świnoujście

U nas też dają mandaty za brak maseczek. Ile osób ukarano?

U nas też dają mandaty za brak maseczek. Ile osób ukarano?

fot. iswinoujscie.pl

Tylko w ciągu kilku dni od wprowadzenia nowych obostrzeń świnoujscy policjanci ukarali mandatami 18 osób. To jeszcze nie wszystko. Oprócz mandatów były także wnioski o ukaranie do sądu. W sumie 5.

Przypomnijmy, że w związku z epidemią koronawirusa w całej Polsce obowiązuje tzw. strefa żółta. W związku z tym w określonych w rozporządzeniu miejscach konieczne jest zakrywanie ust i nosa.

- W związku z ujawnieniem wykroczenia z artykułu 54 Kodeksu Wykroczeń związanego z naruszeniem obowiązku zasłaniania ust oraz nosa zawartego w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, funkcjonariusze od dnia 10 października 2020 roku, do dnia 15 października 2020 roku, ukarali mandatami karnymi 18 osób oraz sporządzili 5 wniosków o ukaranie do Sądu Rejonowego w Świnoujściu - informuje, sierż. Kamil Zwierzchowski z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 89, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 89

Gość • Czwartek [22.10.2020, 10:09:21] • [IP: 176.221.123.***]

18 osób ukarali Hahahaha. Co za powalający wynik. Niech się przejdą alejkami na targowisku miejskim !! Notorycznie spotyka sie tam niemców (polaków też) bez maseczek albo z maseczką pod brodą. Jak tak wszystcy bedziemy podchodzić do tematu to w życiu z tej pandemii nie wyjdziemy

Gość • Środa [21.10.2020, 14:18:31] • [IP: 178.238.252.**]

Wreszcie ruszyli tyłki, ale to co robią to dopiero kropla w morzu potrzeb.

Gość • Środa [21.10.2020, 13:29:43] • [IP: 46.231.58.**]

Do EVENT 201 Jakbyś wyściubił nosa zza klawiatury, to dowiedział byś się, że we Francji, Hiszpanii, na Teneryfie i w wielu innych miejscach od dawna jest nakaz noszenia maseczek. Kara od 100 do 200 euro, w zależności od regionu. Na Teneryfie jeżeli maseczka nie zakrywa nosa jest mandat 50 euro. A tak chciałeś zabłysnąć, a się nie udało.

Gość • Środa [21.10.2020, 13:04:30] • [IP: 77.112.34.***]

trzeba byc naiwnym ze przyjac mandat, nawet nie dochodzi do rozprawy bo sad odrzuca wszystko zaocznie..

Gość • Środa [21.10.2020, 11:43:39] • [IP: 89.151.32.***]

Policja nie ma prawa kierować niczego do Sanepidu i ujawniać czyjś danych bez jego zgody nie wiem czy pamiętacie ale jest coś takiego jak Rodo Pozdrawiam

Gość • Środa [21.10.2020, 11:38:11] • [IP: 89.151.32.***]

Wersja od: 24 czerwca 2020 r. do: 29 listopada 2020 r. Art. 54. [Naruszenie przepisów porządkowych] Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany. Podsumowując nie ma ustawy nakazującej ubieranie maseczek więc niech Sobie nosi kto chce ja nie zamierzam

Gość • Środa [21.10.2020, 11:22:53] • [IP: 77.88.191.**]

Do EVENT 201 • Środa [21.10.2020, 09:53:08] • [IP: 176.221.122. Współczuję tobie bardzo, bo nie wszyscy rodzą się inteligentni!!, ale zostawmy rozum w spokoju i mam nadzieję, że chociaż twoje ciało jest zdrowe a jak zachoruje to też mam nadzieję, że leczyć będziesz się sam, nie narażając personel medyczny!!

EVENT 201 • Środa [21.10.2020, 09:53:08] • [IP: 176.221.122.**]

LUDZIE NIE BĄDŹCIE DEBILAMI. " MASECZKA", CZY PRZYŁBICA NIE ZATRZYMA WIRUSA UNOSZĄCEGO SIĘ W POWIETRZU, TO CAŁKIEM INNA SKALA WYMIAROWA!! NOSZENIE KAGAŃCÓW TO PRZEJAW REPRESJI OKUPANTA Z KAGANATU. WHO, ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA ŻADNEMU KRAJOWI NIE NAKAZAŁA NOSZENIA KAGAŃCÓW I REPRESJONOWANIA MIESZKAŃCÓW ZAMORDYZMEM. TO JEST AKT KACZYSTOWSKIEGO TERRORU PSYCHOLOGICZNEGO !!

Gość • Środa [21.10.2020, 09:33:59] • [IP: 176.221.113.**]

Pod publiczkę. Jeden patrol powinien cały dzień przebywać w okolicy promenady. Tam bo nakosili mandatów.

Gość • Środa [21.10.2020, 09:26:16] • [IP: 178.235.147.***]

Niemcy łażą po Biedronce z maseczkami pod brodą i mają w d...ie że zarażą Polaków. W sklepie nie ma ochroniarza, który by to wymuszał. B przy Nowokarsiborskiej.

Gość • Środa [21.10.2020, 07:29:10] • [IP: 176.221.122.***]

Gość • Wtorek [20.10.2020, 22:46:47] • [IP: 46.204.0.*] sejm ma wazniejsze sprawy, ograniczenie gospodarki, walka z lgbt, premie, podwyzki podatkow. takie pierdoly (tak jak i faktycznie powinno byc) jak maseczki i" walka z wirusem" nie sa istotne.

Gość • Środa [21.10.2020, 07:02:41] • [IP: 178.238.252.**]

Chodzą ludzie bez maseczek a jeśli już mają, to pod brodą albo tylko usta zakryte.Rzadko widzi się osoby w maseczce na ustach i nosie.Wymyślono, małe plastikowe maseczki ale, jak ktoś jest dużo wyższy od reszty, to" dołem" zaraża.

Gość • Środa [21.10.2020, 06:30:30] • [IP: 46.204.0.*]

23:33..135.*** Czasem wystarczy jedno słowo, a wiadomo, z kim i na jakim poziomie ma się do czynienia:" przeRZyli".

Gość • Środa [21.10.2020, 06:04:16] • [IP: 31.0.123.**]

Nie przyjmować mandatów, nie zakładać kagańców!! Sądy z urzędu umarzają takie wnioski o ukaranie!! Próba wymuszenia zakrywania ust i nosa to nic innego jak faszyzm i propagowanie ustroju totalitarnego, na co są odpowiednie paragrafy w kodeksie karnym. Nawet ustawa nie pomoże pisowkim zbrodniarzom, bo na szczęście jest jeszcze KONSTYUCJA!! Trujcie się sami własnymi wydechami pisowskie mendy!!

Gość • Środa [21.10.2020, 03:17:20] • [IP: 216.130.39.**]

DoWtorek [20.10.2020, 19:17:24] • [IP: 164.127.86.***] cdn. ... i jak w kazdej takiej miejscowości wiekszośc osób się zna mniej czy wiecej więc trudno o wieksza anonimowośc w dłuższej perspektywie czasu szczególnie w takim zawodzie jak policjant. ... wyalienowanie więc bardzo wielce prawdopodobne. Na eksponowanych stanowiskach. ... czy to zawodach w których ma się" służyć" lokalnej społeczności trzeba się z tym liczyć. Koniec kropka. A teraz prosze sobie dalej ujadać.

Gość • Środa [21.10.2020, 03:07:44] • [IP: 216.130.39.**]

Do Wtorek [20.10.2020, 19:17:24] • [IP: 164.127.86.***]...cdn. .. prosze popytać swoich kolegów o powód rezygnacji. Jęsli to taka zaszczytna służba to czemu obecnie wszyscy tacy pozasłaniani. ... dlaczego z taka trudnością przychodzi przedstawienie się i okazania legitymacji skoro wszystko jest na legalu ? To policjant ma znać prawo jeśli zamierza je egzekwować zgodnie z prawem. Te czasy miną. .. nie będą wieczne ale sąsiedzi. .. ludzie. .. znajomi nie zapomną zachowania, arogancji i wręcz łamania prawa przez policję - mam nadzieje, że każdy wie iż za próbę nałożenia obecnie mandatu za brak kagańca na każdą zdrową osobę mogą i powinni założyć sprawę za popełnienie przestępstwa przez danego policjanta. . nie skargi bo jest ignorowana przez komendantów. Już kiedyś były weryfikacje milicjantów na policjantów mam nadzieje, że w przyszłości będzie to samo i obecnym kolesiom w formacji również polikwiduja wszelakie prawa finansowe i wręcz ukarają prawnie. Świnoujście w sumie jest małym miastem i cdn

Gość • Środa [21.10.2020, 02:49:32] • [IP: 216.130.39.**]

Do Wtorek [20.10.2020, 19:17:24] • [IP: 164.127.86.***]. ... chyba kogoś dotknęło. ... tylko szkoda że bez zrozumienia co w cale mnie w sumie mnie nie dziwi (wynika że internauta z formacji) . Policja latami pracowała na swój wizerunek i zaufanie co w sumie nawet się jej udawało zaś teraz w parę miesięcy wszystko poszło w piz..u. Policja jest od przestrzegania i pilnowania prawa a nie od ganiania ludzi z powodu nielegalnych wymyślonych przepisów ustalonych prze jedną formację polityczną (to jak ściąganie haraczu przez grupy przestępcze które też sobie według widzi misię ustaliły jakieś prawo - różnica nie wielka). Swego czasu do Policji wstępować zaczęli juz ludzie inteligentni z konkretnym wyobrażeniem o służbie jednak szybciutko w obecnej sytuacji zaczęli odchodzić. .. stąnd takie braki. Jeden z drugim myśli, że jak ponapina sie w drelichah policyjnych na mieście i w grupie to już jest kimś a po służbie przemyka cichaczem pod murami by nikt go obecnie nie widział bo wstyd. cdn

Gość • Wtorek [20.10.2020, 23:33:24] • [IP: 37.47.135.***]

No, konfidenci, macie pole do POPiS-u... Nie idź do szpitala, bo to strach...ci co byli, nie przerzyli...

Gość • Wtorek [20.10.2020, 22:56:53] • [IP: 5.173.156.**]

Chodzi tylko o trzepanie kasy na naiwniakach, no ale covidianie to sekta, szmaciana maseczka z chin was ocali

Gość • Wtorek [20.10.2020, 22:46:47] • [IP: 46.204.0.*]

Przed chwilą TVP Info pośrednio potwierdzila bezprawność mandatów za brak masek - TV poinformowała, że chce rząd wpisać obowiązek maseczkowy w USTAWĘ -dotąd to było rozporządzenie i dlatego ludzie wygrywali przed sądem! Tak pisały konfederackie portale (nie głosuję na Konfed.), że jest luka prawna. Być może za tydzień Sejm przegłosuje to jako ustawę. Na razie przymus maskowy jest bezprawny.

Gość • Wtorek [20.10.2020, 21:20:30] • [IP: 176.221.123.***]

MINEŁA GODZINA 21... WSZYSCY DO SCHRONU, WIRUS ZACZĄŁ ATAKOWAĆ RESTAURACJE NA PROMENADZIE.

WŁĄCZ MYŚLENIE • Wtorek [20.10.2020, 21:12:02] • [IP: 31.0.71.**]

Niemiecka policja dostała nowy model maseczki. Na wysokości ust, kratkowana wstawka z koronki. Łatwiej oddychać, to chyba logiczne... Dalej wierzcie, że maska chroni was i drugą osobę. Tvcovid tak powiedział=to musi być święte

Gość • Wtorek [20.10.2020, 21:01:08] • [IP: 176.221.123.***]

Pandemia donosicielstwa zatacza coraz szersze kręgi. Jak pokazuje to forum, dzisiaj pojawiły nowe kreatury zarażone wirusem sygnalisty.

Gość • Wtorek [20.10.2020, 20:43:52] • [IP: 176.221.123.***]

IP: 167.114.102.***Srubowkręt, to bedziesz wyciągał z własnej..d...jak nie będziesz nosić maski

do anonimowego "bohatera" • Wtorek [20.10.2020, 20:30:21] • [IP: 164.127.86.***]

[20.10.2020, 19:53:38] • [IP: 176.221.122.***] A kundla po szczekaniu z budy - czyli po szczekaniu NIEJAWNYM. Po szczekaniu na forum, anonimowo.

Oglądasz 1-25 z 89
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem ■
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 - letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia"S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. - Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■