POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.10.2020, 18:33:04] • Świnoujście

Politycy PiS „prostują” wypowiedź radnej z PO w sprawie Tunelu

Politycy PiS „prostują” wypowiedź radnej z PO w sprawie Tunelu

fot. Archiwum rodzinne

Jak wiadomo porażka jest sierotą, za to sukces ma wielu ojców. Przez wiele lat budowa Tunelu pozostawała poza sferą marzeń świnoujścian. Temat ruszył się za rządów PiS w 2006 r. lecz potem za rządu PO został przerwany. Powrócił w 2016 r. znowu za rządu PiS. Budowany jest ze środków budżetu miasta (15%) oraz Unii Europejskiej (85%).

Obecnie Tunel dopiero się buduje, ale już zaczęła się "wojna" pomiędzy politykami Platformy Obywatelskiej a Prawa i Sprawiedliwości o to, kto z nich ma większy wkład w to, że Tunel powstaje.

Po publikacji wypowiedzi radnej sejmiku województwa zachodniopomorskiego z PO Elżbiety Kozłowskiej otrzymaliśmy stanowiska polityków Prawa i Sprawiedliwości konstatujące treść wypowiedzi radnej sejmikowej.

Z dziennikarskiej rzetelności i stwarzając możliwość wyrażenie opinii przez każdą ze stron - przedstawiamy naszym czytelnikom treści obu emaili:

"W związku z publikacją na portalu iswinoujscie.pl gdzie Pani Radna Elżbieta Kozłowska stwierdza, że dzięki determinacja samorządu inwestycja ruszyła ! oraz, że nieprawdą jest, że PiS czy Rząd budują tunel. Odpowiedź na taką kuriozalną wypowiedź jest następująca; częściowo ma Pani Radna racje PiS nie jest firmą budowlaną więc nie buduje ALE podejmował i podejmuje decyzje jako rząd Prawa i Sprawiedliwości. Fakty są takie, że Środki na inwestycję pochodzą z konkursu w Programie Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Gmina Miasto Świnoujście podpisały umowę o zastępstwie inwestycyjnym przy budowie tunelu drogowego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa jest wypełnienie postanowień porozumienia z 2007 roku (aneksowanego w 2016 roku) w sprawie realizacji tunelu, zawartego pomiędzy GDDKiA, Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa oraz Miastem Świnoujście. W 2007 roku umowę podpisali Minister Transportu z rządu Jarosława Kaczyńskiego, przedstawiciel GDDKiA oraz Prezydent Świnoujścia. Dokument określił kompetencje i obowiązki każdej ze stron. Pozwolił także uruchomić środki finansowe na studium wykonalności tunelu. Projekt budowy tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu wpisany został do Indykatywnego wykazu indywidualnych projektów kluczowych, w tym dużych, w ramach Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia 2007-2013 dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, przyjętego przez Radę Ministrów 27 lutego 2007 r. w Rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Następnie pod koniec roku utworzył się nowy rząd PO z PSL, który to przesunął te pieniądze. Koszt inwestycji jest szacowany na ponad 900 mln zł a więc wsparcie na poziomie ok. 0,5 % ze strony samorządu województwa, którego ja i Pani Elżbieta Kozłowska jesteśmy radnymi to nie jest zdecydowanie czynnik determinujący tą inwestycje. Pani Radna proszę raczej nie przeszkadzać żeby historia z 2007 roku o przerwaniu tego ważnego geograficznie projektu się nie powtórzyła bo strata będzie ogromna. Cieszmy się, że jest realizowana i sumiennie odnosimy się do tak ważnej sprawy.
Dziękuję
Radny Województwa Zachodniopomorskiego Michał Kamiński"

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Głos w tej sprawie zabrali również działacze Prawa i Sprawiedliwości ze Świnoujścia, w imieniu których emaila i swoje zdjęcie przesłała Agnieszka Stój.

"Odpowiadając na słowa Radnej Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Pani Elżbiety Kozłowskiej,mówię z całą stanowczością,tunel powstaje dzięki determinacji i sile Polskiego Rządu,dzięki determinacji i sile Rządu Zjednoczonej Prawicy. Całe pokolenia mieszkańców miasta marzyły o stałym połączeniu. Działacze społeczni i polityczni od prawa do lewa, często ponad wszelkimi podziałami tworzyli wizje, projekty,które niestety nie zostały zrealizowane. Zabrakło bowiem jednego zaangażowania państwa, również państwa, co podkreślam z całą mocą rządzonego przez 8 lat przez Rząd Platformy Obywatelskiej z Premierem Donaldem Tuskiem na czele. Pamiętamy rok 2006 , słowa Jarosława Kaczyńskiego wypowiedziane w Świnoujściu na Placu Słowiańskim, zabezpieczymy w budżecie państwa pieniądze na tunel w Świnoujściu. Tak się stało, z chwilą gdy Jarosław Kaczyński został premierem, pieniądze zostały zabezpieczone. Niestety niebawem nastąpiła zmiana rządu i środki zostały przekazane na budowę tunelu w Gdańsku. Uznano, że polepszenie komunikacji w Gdańsku jest ważniejsze niż skomunikowanie z resztą kraju Świnoujścia. Dopiero Rząd Zjednoczonej Prawicy podjął kontynuację stałej przeprawy w Świnoujściu. Dopiero rzeczywiste zaangażowanie Premier Beaty Szydło, Premiera Mateusza Morawieckiego, Premiera Jarosława Kaczyńskiego i wywodzących się z Pomorza Zachodniego polityków z Joachimem Brudzińskim,na czele doprowadziło do momentu, w którym dzisiaj jesteśmy. Taka jest prawda, jedyna prawda. Tunel pod Świną powstaje dzięki determinacji i sile Polskiego Rządu, Rządu Zjednoczonej Prawicy.

Zarząd Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Świnoujściu Agnieszka Stój, Jacek Jurkiewicz, Andrzej Mrozek, Andrzej Staszyński, Aleksandra Namyślak"

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 88, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 88

Gość • Środa [21.10.2020, 13:15:17] • [IP: 88.218.254.***]

A Unia Europejska to myślisz, że to jest Św. Mikołaj i dają za darmo prezenty bo nas lubią? Otóż oświecę cię u nich nic nie ma za darmo, my też płacimy pieniądze do Unii i to spore, do tego najzamożniejsze państwa mają u nas rynek zbytu i to do niedawna za free, te wszystkie wielkie markety, których w Polsce zatrzęsienie jest to czyje są? Gdzie idą te zarobione pieniądze na Polakach- przecież nie do budżetu naszego Państwa, a spróbuj za granicą otworzyć takie sieci marketów Polskich-nie da rady bo ci nie pozwolą. Doili nas latami, kazali zlikwidować stocznie, kopalnie, itd..

Gość • Wtorek [20.10.2020, 13:07:54] • [IP: 89.151.34.**]

Każdy zainteresowany mieszkaniec tego miasta dokładnie wie jak jest. Unia daje 85 % kasy a reszta wypracowane środki (15 %) z budgetu miasta, rząd pis tylko powiedzmy asekuruje inwestycje... a żeby było cwaniej to zastępczym jest GDDKiA, a teraz szczegóły... od 2004 roku. ... każdy następny rząd chciał ale nie wiedział jak to zrobić... Kaczor przyjechał chyba w 2005 obiecał. . Księżyc i tyle... w 2007 mocniejsze lobby samorządowców z Pomorskiego wydeptało ścieżkę do Tuska i jego rząd przeniósł środki na moim zdaniem bardzo ważna inwestycję pod Martwą Wisłą.. nikt mi nie powie, że tam to nie jest potrzebne... a Świnoujście... no cóż... w okresie 2007-2014 słabość lokalnych lobbistów z PO zrobiłą swoje, Geblewicz jedyny zrealizował ważne dokumenty, przyszły pisior zrobiły wcześniej badania a mają dobrych (na dziś) sociologów - czego ludzie chcą ? nie ważne jakim kosztem -a MY chcemy rządzić czytaj kraść na lata... wieć i 500+ i Przekop i tunel pod Świną...no jest... marketing polityczny

Gość • Wtorek [20.10.2020, 00:44:59] • [IP: 176.221.123.***]

Budowa tunelu jest zależna od decyzji politycznej rządu. Taką decyzje podjął ś.p. Lech Kaczyński i gdy był u nas obiecał że tunel będzie tu zbudowany. Rząd w budżecie przyznał środki na budowę ale wybory przegrał. Rząd PO wyrzucił ten budżet do kosza i zadecydował aby wybudować tunel w Gdańsku. Sejmik województwa opanowany przez PO i żmur ze swoją ekipą nie mogli tego zmienić nawet gdyby odważyli się chcieć. Ale PO nigdy nie zależało aby tu był tunel bo mają nas w d... Tunel jest budowany dzięki temu że wygrał PiS i to bardziej korzystnie bo ze środków UE czyli tez naszych. Ale tej wiedzy E. Kozłowskiej brak. Po co ona głos zabiera jak nic nie wie?

J444 • Poniedziałek [19.10.2020, 23:56:40] • [IP: 176.221.123.***]

Prawda jest taka: Rząd PO faktycznie przerwał brutalnie, marzenia o budowie tunelu w Świnoujściu, a wybudował mało potrzebny" pod martwą Wisłą", pomimo starania samorządowców świnoujskich. Prawdą jest, że rząd PiS przyjął starania świnoujścian przyjął przychylnie i łaskawie wyraził zgodę na realizację wieloletnich starań, z powodów tylko znanych rządzącym i nie zamierzam tego roztrząsać. Prawda ostatnia i wg mnie najważniejsza, gdyby nie Unia Europejska tak wyszydzana przez Andrzeja D. i Jarosława K. to Polska jako kraj, nigdy za swojego istnienia nie połączyła by uznamskiej części Świnoujścia z resztą kraju. NIGDY !!

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 20:35:17] • [IP: 5.174.91.***]

Piękna energetyczna fotka zwiastuje dobry kierunek działania, z budową tunelu też. Dosyć garniturowych starych pryków!! Tak trzymać Pani Agnieszko!

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 19:42:43] • [IP: 176.221.122.**]

Czy to ta sama palma, która odbija członkom pewnego ugrupowania..?

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 19:28:45] • [IP: 178.238.251.***]

Unia to św. Mikołaj ? Ogarnijciie się !

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 18:16:50] • [IP: 83.23.227.***]

Poziom nie bierze się z lansowania żałobnych zdjęć, tylko z całokształtu...

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 18:01:04] • [IP: 37.47.174.**]

Śmieszne, że to zasługa PIS tunel, jest to zasługa naszego Urzędu Świnoujściu i Uni.

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 17:15:05] • [IP: 31.11.129.**]

To zdjęcie pokazuje jak niepoważne jest to całe Prawo i Sprawiedliwość. Dać zdjecie pod jakimiś palmami do tematu tunelu to jest totalna żenada. Poziom przedszkola.

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 16:17:07] • [IP: 188.146.169.***]

co za bzdury, gdyby nie fundusze unijne tunelu by nie było

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 15:30:57] • [IP: 83.23.227.***]

Niektórzy od dziecka są starzy, a inni całe życie epatują młodością, kwestia wyboru...Uśmiech, pogoda ducha odejmują lat..

indu • Poniedziałek [19.10.2020, 15:03:21] • [IP: 5.173.169.**]

Pani Agnieszka zawsze pilnuje spraw miasta, wyluzowana bez nadecia. Wreszcie odpowiednia kandydatka na prezydenta, tak trzymac!!)))) Pani jest zdecydowana liderka!) Dkaczego nie ma pani w radzie?tononsens!

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 14:51:37] • [IP: 77.16.54.***]

A gdzie. Takie. Palmy urosly.. ...?? 🤪

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 14:50:50] • [IP: 83.23.227.***]

Fotka pozytywna, dodaje energii i radości w ten trudny covidowy czas.Reklamuje przy okazji piękne świnoujskie palmy i miasto, które za dobry rok będzie miało tunel, dzięki determinacji Rządu Zjednoczonej Prawicy!

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 14:35:07] • [IP: 83.23.133.**]

Zgadzam sie z młodym randnym Kamińskim

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 14:05:56] • [IP: 5.173.146.**]

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 11:41:32] • [IP: 109.241.63.**] Pisowska mądralo. 70 mln zmarnowane przez Sasina i 2 mld na telewizje polska przekazane przez Dude to jest krwawica pracujacych Polaków i to z biezących podatkow. Teraz by się te pieniadze przydały na walkę z pandemią i zbliżająca się powodzią. Dwa tunele możnaby zbudować za te zmarnowane pieniadze z krawicy pracujacych Polaków.

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 13:59:18] • [IP: 185.210.39.**]

ale ma parcie na tzw. szklo ta p. stój i tzw.lans ale to za póżno już nie ten czas dla Pani raczej czekać na wnuki

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 13:32:34] • [IP: 176.221.122.**]

Pani Agnieszko, opatrzenie informacji taką" fotką" nie licuje z osobowością polityka, na którego Pani kreuje się. Więcej klasy... Jestem zdegustowana...

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 13:30:08] • [IP: 31.11.129.**]

Fajna sucz.

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 13:23:10] • [IP: 5.173.148.**]

Ładna z Niej kobitka super 🌿🍀🌹🍀🌹㇬
7;🌹

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 13:13:40] • [IP: 188.146.191.***]

Pierwszą kasę na dokumentacje wstępną dał marszałek Geblewicz z PO. Gdyby nie wykonano tych prac wstępnych nie było by dalszej drogi. Nie było by dotacji z Unii. Pis nie dał nawet złotówki. Wszystko na barkach budżetu miasta, nas mieszkańców. Komuś palmk odbiła.

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 12:30:42] • [IP: 62.69.231.**]

Tunel bedzie bo musi a partiom wara od niego nikt nie zasługuje nawet zeby nim jeżdził to my mieszkańcy pracowalismy na niego całe zycie czekamy z niecierpliwoscia podatnicy

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 12:19:26] • [IP: 62.69.231.**]

daja odbieraja nasze nie nasze pieniadze ale w uni co na papierze i udokumentowane to swiete nawet jakby mieli nasze pieniadze przetrzymac i dac spowrotem na tunel pójdzie a nie na rozdanie nierobom bo u nas juz nawet rezerwy rozkradzione co sie nawet od czasów Gierka nie zdazyło

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 11:56:14] • [IP: 195.47.201.**]

Przepięknie wyglądasz Agnieszko, pozdrawiam :-) Ania

Oglądasz 1-25 z 88
■ W związku z wprowadzeniem czerwonej strefy turniej VIII Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble zostaje odroczony ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na 23.10.20 znowu 17 osób (7 kobiet w średnim wieku, 4 starsze kobiety, 4 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn) ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na 22.10.20 m. Świnoujście – 17 osób (9 kobiet w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 4 mężczyzn w średnim wieku, 3 starszych mężczyzn) ■ Urząd Miasta Świnoujście: Sześć osób aktualnie przebywa na zwolnieniu lekarskim w związku ze stwierdzeniem u nich wirusa SARS-CoV-2. Większość pracowników, którzy w ostatnich dniach przebywali na kwarantannie, po jej zakończeniu i negatywnym wyniku w kierunku obecności wirusa, wróciło już do pracy. Na kwarantannie pozostają trzy osoby - informuje Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych ■ Promenada zmienia kolor? Po ostatnich wichurach i sztormie, promenada zmieniła wygląd. Przybrała typowo jesienne barwy. Wiatr, który łamał i wyrywał drzewa z korzeniami, znacznie przerzedził ich korony. Spadło mnóstwo liści i igieł, to normalne przy jesiennych porywach wiatru. Jednak wietrzna pogoda skończyła się w czwartek, a skutki widać do tej pory ■