POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [16.10.2020, 21:27:58] • Świnoujście

Zmarła kobieta potrącona przez samochód

Zmarła kobieta potrącona przez samochód

fot. iswinoujscie.pl

Tragiczny wypadek wydarzył się na ulicy 11 Listopada. Poszkodowana została starsza kobieta, która zmarła po przewiezieniu do szpitala.

W czwartek 15.10.20 r. około godziny 19.30 na przejściu dla pieszych doszło do wypadku. Kierowca mercedesa na niemieckich numerach rejestracyjnych potrącił starszą kobietę. Na miejsce przyjechało pogotowie i policja. Ratownicy medyczni zabezpieczyli 70-latkę i przewieźli do szpitala. Tam, niestety zmarła.

Zmarła kobieta potrącona przez samochód

fot. iswinoujscie.pl

Na miejscu zdarzenia nasz reporter dowiedział się, że kobieta szła do znajomych, aby pokazali jej, jak posługiwać się ciśnieniomierzem. Nie był to jej pierwszy wypadek, gdyż kiedyś została potrącona przez taksówkę.

Zmarła kobieta potrącona przez samochód

fot. iswinoujscie.pl

Teraz sprawą zajmuje się grupa dochodzeniowa i prokurator.

Zmarła kobieta potrącona przez samochód

fot. iswinoujscie.pl

- Poszkodowana została kobieta. Pacjentka doznała urazu głowy. W chwili przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego była nieprzytomna. Została zabezpieczona i przetransportowana do szpitala- informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 111, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 111

Gość • Środa [21.10.2020, 19:55:45] • [IP: 176.221.122.**]

po co tlumaczycie goscia. pseudo kierowcy. predkosc trzeba dostosowac do warunkow na drodze, co bys powiedział jeden z drugim gdyby jakis kierowca potracił ze skutkiem śmiertelnym np twoja babcie, no co. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, cionki.

Gość • Wtorek [20.10.2020, 18:26:54] • [IP: 93.214.178.***]

wczoraj wieczorem babcia wyskoczya nam rowniez na pasach w tamtym miejscu.jadac 40km trudno wychamowac

cyklista • Wtorek [20.10.2020, 08:46:17] • [IP: 62.69.252.***]

11 Listopada zwłaszcza przejścia bez świateł na odcinku od Wojska Polskiego do Matejki w okolicy Lidla oraz Oś Platan to droga śmierci. Kierowcy znużeni powolnym miejskim ruchem po oczekiwaniu na światłach : od skrzyżowania z Wojska Polskiego i w drugą od Matejki traktują odcinek z łukiem koło Lidla jak tor wyścigowy gdzie można wreszcie włączyć 3, 4 a może się uda i 5 bieg. Kompletnie idiocieją widząc odcinek drogi przed sobą !! Patrzenie na boki czy ktoś wchodzi na pasy to temat którego nie są zdolni ogarnąć.

Gość • Poniedziałek [19.10.2020, 15:33:49] • [IP: 89.10.162.***]

Dlaczego niema zadnych informacji o przczynie wypadku czy niemeic byl trzezwy czy jechal z dozwolona predkoscia? itp Czy Wy takze szanowna redakcjo podobnie jak nasze miejskie sluzby i urzedy traktujecie mieszkancow drugiej str szlabanu na woj.polskiego(czyt.lewej heh) jako uprzywilejowanych? oby nie i tak juz dosc wtydu. .

Gość • Niedziela [18.10.2020, 21:20:10] • [IP: 62.69.252.***]

Kierowca był pijany czy naćpany? W mieście przecież jest max 50 km/h można nawet wolniej jeździć.

Gość • Niedziela [18.10.2020, 19:45:52] • [IP: 188.146.165.**]

Błagam pieszych, przechodźcie przez przejście tylko wtedy gdy zbliżający się samochód całkiem się zatrzyma !! Nie jak spowalnia, tylko jak wykona STOP.Teraz jest paskudna pogoda, szybko ciemno, bo nawet przy tak dobrze oświetlonym przejściu mamy znów tragedię.No i młode matki przechodzą przez przejście i nie na dziecko patrzą i auta, tylko nos w komórkę.SZOK!!

Gość • Niedziela [18.10.2020, 19:07:16] • [IP: 83.23.135.***]

"Przez pobłażliwość Policji i Straży miejskiej dla niemieckich kierowców musiało dojść do tej tragedii, to była tylko kwestia czasu. Komendanci Policji i Straży Miejskiej do natychmiastowej dymisji." To znaczy co, rozumiem że to któryś z tych komendantów stał tam akurat i wepchnął babcie wprost pod koła tego samochodu?? I rozumiem że po każdym śmiertelnym wypadku w całym kraju komendanci z tych miast powinni być zdymisjonowani?oj oj, to by już chyba nikt nie został.

Gość • Niedziela [18.10.2020, 15:17:07] • [IP: 37.47.144.***]

... • Niedziela [18.10.2020, 11:49:41] • [IP: 79.186.129.***]

Ale droga hamowania...

Gość • Niedziela [18.10.2020, 07:48:28] • [IP: 193.238.66.**]

Szanujcie się troszkę • Sobota [17.10.2020, 22:42:27] • [IP: 31.11.129.**]

Jakim to trzeba być kundlem żeby jeszcze bronić tych niemców. Robią u nas dziki zachód, robią co im się podoba a kundle za dwa euro liżą im rowa. Wstyd mi za takich Polaków. Rozjedz babcię na pasach w Niemczech to cię rodzina za 10 lat zobaczy.

Gość • Sobota [17.10.2020, 21:49:51] • [IP: 176.221.123.**]

Niemiec , Polak czy to ważne prawo jest prawo A zginela kobieta człowiek.

Gość • Sobota [17.10.2020, 20:13:34] • [IP: 5.173.136.***]

Jak to zmarła? Została zamordowana przez pirata na przejściu dla pieszych. W niemczech by się nie, , wypłacił, ,

Gość • Sobota [17.10.2020, 19:35:13] • [IP: 5.173.128.**]

Polak za zabicie człowieka na pasach w Niemczech dostał by kryminal, ale to Polska...

Gość • Sobota [17.10.2020, 19:31:36] • [IP: 5.173.128.**]

Do tych co w dupie byli gówno widzieli a najwięcej mają do powiedzenia, to był Niemiec rodowity z krwi i kości lat 40+ jestem świadkiem więc wiem co piszę. Skończcie te swoje wypociny...

Gość • Sobota [17.10.2020, 17:45:20] • [IP: 213.155.177.**]

Najgorsi w jeżdżeniu i obyciu są zniemczone Polaczki !! bo prawdziwy Niemiec tak nie jeździ. Karać porządnie tych co zasłużą

Gość • Sobota [17.10.2020, 16:55:33] • [IP: 80.153.7.***]

na pasach?? to wiezienie dla kierowcy niestety

Gość • Sobota [17.10.2020, 16:07:16] • [IP: 31.11.130.**]

P.Ania niech spoczywa w spokoju. Wyrazy współczucia dla Joli i całej rodziny

Gość • Sobota [17.10.2020, 15:35:24] • [IP: 5.173.136.**]

Przeciez to nie niemiec :D Tylko polaczko cebulaczko, co sie wyglupia w tym mercu. jezdzi jak debilwariowal i nie wyhamowal. Mam nadzieje ze swoje zarobi. Chociaz w pl przepisach to jest nieumyslne spowodowanie smierci i za to g mu zrobia :/

Gość • Sobota [17.10.2020, 14:55:12] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Sobota [17.10.2020, 08:19:54] • [IP: 176.221.122.**] Baranie ile polaczkow jezdzi na niemieckich blachach to nie tylko niemcy ale tesz polski niemiec-----" Tesz" !!?? Naprawdę tak piszesz?!! Kto tu jest baran?? Najwyraźniej zbyt delikatne określenie na Ciebie!

Gość • Sobota [17.10.2020, 13:41:55] • [IP: 176.221.123.***]

rodowici Niemcy przychodzą do Miasta godz 10. 00 a opuszczaja Miasto godz 16. 00

Gość • Sobota [17.10.2020, 13:40:35] • [IP: 88.218.255.**]

Ciemno, deszcz, ślisko, pieszy prawie nie widoczny wali się na pasy i tragedia gotowa. Mistrz F1 nie zdążyłby wyhamować.

Gość • Sobota [17.10.2020, 13:09:05] • [IP: 178.238.252.***]

ustawić znaki UWAGA NIEMIEC...

Gość • Sobota [17.10.2020, 12:29:18] • [IP: 212.165.108.***]

Przez pobłażliwość Policji i Straży miejskiej dla niemieckich kierowców musiało dojść do tej tragedii, to była tylko kwestia czasu. Komendanci Policji i Straży Miejskiej do natychmiastowej dymisji. Rodzinie tragicznie zmarłej Pani wyrazy szczerego współczucia.

Gość • Sobota [17.10.2020, 12:26:06] • [IP: 89.151.34.**]

Przestrzegajmy zapisów" Kodeksu ruchu drogowego" a będzie mniej ofiar na przejściach dla pieszych. Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność . .. Art. 14. Zabrania się: 1. wchodzenia na jezdnię: a. bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Oglądasz 1-25 z 111
■ Pogoda na poniedziałek: Miejscami na północy, zachodzie i w centrum kraju prognozowane są burze z intensywnymi opadami deszczu o wydajności do 10-15 mm. ■ Łza się kręci w oku na ten widok! We wtorek dok świnoujskiej MSR odpłynął do Szczecina. Zobacz film! ■ Matka chłopca odnaleziona. Kilkanaście minut przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli chłopczyka błąkającego się przy ulicy Hetmańskiej. Chłopiec wie, że ma 4 lata, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Prawdziwy horror rozegrał się w czwartek, około godziny 1:00 w nocy w bloku przy ulicy Steyera 15 w Świnoujściu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony ostrym narzędziem w klatkę piersiową. 36 – latek nie żyje. Jak udało nam się ustalić policja zatrzymała już sprawcę. Na miejscu przez całą noc do rana pracowali policjanci, którzy zbierali materiały dowodowe i oględziny miejsca zdarzenia. ■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■