POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [12.08.2020, 07:46:16] • Świnoujście

Co chce ukryć prezydent Świnoujścia przed mieszkańcami?

Co chce ukryć prezydent Świnoujścia przed mieszkańcami?

fot. Sławomir Ryfczyński

Podróże służbowe wykonywane przez najwyższych rangą urzędników miejskich, czyli prezydenta i jego zastępców nie powinny być chyba tajemnicą publiczną. Przecież są opłacane z publicznych pieniędzy.

Są miasta takie jak Warszawa, gdzie prezydent Trzaskowski nie boi się ujawnić opinii publicznej gdzie jeździł on i jego współpracownicy oraz ile to kosztowało podatników. W odpowiedzi na interpelację radnego Klimiuka warszawski ratusz podał szczegółowe dane wyjazdów prezydenta Trzaskowskiego i jego współpracowników, którzy tylko w roku 2019 wydali na to ok. 200.000 zł.

https://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/warszawa-podroze-prezydenta-jego-zastepcow-i-burmistrzow-podliczone,204989.html

Jednak w Świnoujściu jest inaczej. Na wniosek naszej redakcji o pozyskanie informacji publicznej gdzie jeździ prezydent i jego zastępcy, w jakich celach oraz ile to kosztowało podatników – dostaliśmy od pani Hanny Lachowskiej z BIK odpowiedź z wezwaniem do zapłaty 1.330 zł.! O tej sytuacji pisaliśmy w artykule z dnia 30.07.2020 r., ale przypomnimy to, bo ciekawe jest też skąd pani urzędniczka wiedziała, że zbieranie materiałów i przetwarzanie ich dla mieszkańców będzie trwało równe 30 godzin? Kto by to sprawdził i czy oddano by nam pieniądze za krótszy czas pracy urzędnika?

Dlatego zgodnie z art. 15 ust. 1 Ustawy o dostępie do informacji publicznej, organ wydający naliczył opłatę za przygotowanie żądanej informacji w wysokości 1.330,00 złotych (44,30 złotych godzina pracy; szacowany czas pracy 30 godzin), odpowiadającej rzeczywistym kosztom jej przygotowania w formie podanej przez wnioskodawcę - informuje Hanna Lachowska. - Mając powyższe na uwadze, wzywam Pana do wpłaty w/w kwoty na konto Urzędu Miasta Świnoujście: 95 1240 3914 1111 0010 09 65 0933 tytułem opłaty za przygotowanie informacji publicznej, zgodnie z zapytaniem złożonym w dniu 30 stycznia 2020 r.

Jak widać powyżej są samorządy jak np. Warszawa, w których jawność działania władzy publicznej to po prostu standard. W Świnoujściu przestrzeganie prawa to chyba tylko puste słowa, a standardem jest utrudnianie, czy wręcz zatajanie przez władzę gdzie i na co wydawane są pieniądze z podatków mieszkańców.

No bo dlaczego mieszkańcy nie mają prawa wiedzieć gdzie, po co i za ile władza sobie jeździ?

My, jako niezależny portal uważamy, że mieszkańcy mają prawo to wiedzieć.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 94, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 94

Gość • Czwartek [13.08.2020, 12:55:17] • [IP: 62.69.203.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [13.08.2020, 11:32:46] • [IP: 176.221.122.***]

Do Gość • Środa [12.08.2020, 16:22:39] • [IP: 89.151.32.**]. ... proszę nie używać liczby mnogiej i nie pisać w imieniu wszystkich mieszkańców. Masz kolego/koleżnko być za preziem. ... wchodzić mu w 4 litery i robić l@skę (po godzinach) i jest to twoja indywidualna sprawa. ... widocznie masz z tego jakieś korzyści i oby były one na legalu.

Gość • Czwartek [13.08.2020, 11:09:15] • [IP: 176.221.123.***]

100 tys ludzi nie poszło na Emeryturę dalej pracują i ZUS sie cieszy bo nie musi im płacic

Gość • Czwartek [13.08.2020, 10:57:30] • [IP: 62.69.252.*]

, Patrzeć się nie da a minę tego betoniarza, mordy us i zaufany w sobie a innych ma w cztere h literaci.

Gość • Czwartek [13.08.2020, 10:30:36] • [IP: 167.114.118.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Prawy • Czwartek [13.08.2020, 10:12:49] • [IP: 77.88.191.**]

Kupcie i wydrukujcie! Niech wszyscy wiedzą.

Gość • Czwartek [13.08.2020, 09:46:14] • [IP: 176.221.123.***]

w Naszym Kraju jest 10 Mln Emerytów z tego 3 Mln nadal pracuje są Emerytami Pracujacymi

Gość • Czwartek [13.08.2020, 09:37:22] • [IP: 185.220.100.***]

Oświadczam, że do czasu przedstawienia swojemu zwierzchnikowi władzy ustawodawczej, wykonawczej i sadowniczej dowodów, brak jest legalnych podstaw prawnych do uznania Prezydenta Miasta Świnoujście za nielegalnie funkcjonujący organ państwa w RP. Wszelkie decyzje, rozstrzygnięcia, wyroki, postanowienia, zarządzenia, wezwania, decyzje, upomnienia, wydane przez nielegalnie funkcjonowania organa nie mają żadnej mocy prawnej, są nielegalne - nieobowiązujące.

Gość • Czwartek [13.08.2020, 09:28:35] • [IP: 185.220.100.***]

Przecież te komuchy-darmozjady i pasożyty za darmo tam nie siedzą, że jeszcze żądają jakiś opłat. Ja urząd mi zacznie z czymś zawracać dupę, to też będą musieli uiścić opłatę... A tak poza tym, to myślicie, że wasze głosowanie miało jakieś znaczenie? Po prostu żydki wrzucili sobie swojego żydka, który wykonuje ich polecenie. Ten gamoń nie jest prezydentem, tylko podnóżkiem, gojem.

Gość • Czwartek [13.08.2020, 09:11:30] • [IP: 5.173.145.**]

30 dni roboty ale jaja, jakby Laskowska nie jarała petów jeden za drugim to zrobiła by to w 6 godzin.pet co godzinę to 8 szt. x 10min.=80min.czyli 1h20min.czyli pracuje 6h40min.a płacone za 8h. Jak to jest zrobione?? To są jaja.rozliczyć i do wyjaśnienia.

Gość • Czwartek [13.08.2020, 07:02:18] • [IP: 77.88.191.**]

Ciekawe czy byście drążyli temat jak by Agatowska została prezydentem?

Gość • Czwartek [13.08.2020, 05:47:58] • [IP: 5.173.144.***]

1330 złotych za TAAKIE informacje. Tanio jak barszcz. Kupcie je dla mieszkańców.

Gość • Czwartek [13.08.2020, 05:06:56] • [IP: 213.93.207.**]

Do [IP: 83.20.220.***] do tego chyba potrzebne oddzielne stanowisko żeby prowadzić takie dane bo po tym co przeczytałem nie wystarczy 30 dni żeby jeden dzień w rejestrze wypełnić, jak Car jedzie na spacer też odnotowane w dokumentacji ??I nie pozdrawiaj sołtysa bo każdy wie że mu w d..wchodzicie i boicie się o stołki

Gość • Czwartek [13.08.2020, 00:10:55] • [IP: 37.47.176.***]

Szkoda starszego już chłopa, że nie korzysta z czasu emeryta, tylko ciągnie do koryta.

Gość • Środa [12.08.2020, 23:56:38] • [IP: 5.173.144.***]

Pan prezydent ciężko pracuje to należą mu się wczasy, baranie!

Gość • Środa [12.08.2020, 23:52:20] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Środa [12.08.2020, 14:23:45] • [IP: 176.221.122.***] naziemna telewizja cyfrowa w Świnoujściu nie posiada takich programów. Lekarz zmienił ci tabletki, ale widać te też nie pomagają! Zmień lekarza. Kolejny który wszędzie widzi politykę. Nie przepadam za rządzącymi, ani za opozycją- to samo bagno tu i tu. Tak dla jasności.

Gość • Środa [12.08.2020, 23:36:41] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Środa [12.08.2020, 20:50:55] • [IP: 213.93.207.**]Masz racje duda tak samo ale najgorsze jest to ze znowu tracimy 5 lat a swiat ucieka.

Ktoś blisko władzy • Środa [12.08.2020, 22:21:44] • [IP: 83.20.220.***]

Jestem pracownicą urzędu miasta i drażni mnie już to, jak zachowuje się nasz szef i prezydent miasta. W związku z tym powiem wam jak wygląda każdy wyjazd służbowego pojazdu. Każdy samochód służbowy urzędu miasta ma tak zwane karty wyjazdu. Na takiej karcie jest zapisywany kazdy dzień pracy, dokładne godziny wyjazdu, przebieg pojazdu, ilość dziennych kilometrów i cel wyjazdu. Zapisywane jest również każde tankowanie, ilość zatankowanych litrów i zapłacona kwota. Karty są archiwizowane przez pięć lat. Nieprawdą jest, że sprawdzenie tego zajmie 30 dni. Robione są miesięczne, kwartalne i roczne podsumowania. Zrobienie takich statystyk o jakie wnioskuje portal, zajmie około 5 godzin. Grzecznie mówiąc robią was w bambuko. To wyliczenie jest wzięte z kosmosu. Pozdrawiam swojego szefa, Pana Prezydenta Żmurkiewicza.

Gość • Środa [12.08.2020, 20:50:55] • [IP: 213.93.207.**]

komusze gnidy głosowały na komuszy system i tyle w temacie-ale wyginiecie jak dinozaury a on będzie spier...ł ze ścia za kilka lat aż się będzie kurzyło

Gość • Środa [12.08.2020, 20:00:13] • [IP: 46.231.57.**]

Do Pani Hani Lachowskiej z BIK - może rzuci Pani trochę światła na podróż pewnego przedsiębiorcy, onegdaj do Hurtowni Opon w Pucicach w okolicach Szczecina i skutki oraz konsekwencje tej niechlubnej podroży. Czy to też nazwiemy tajemnicą ?

Normalny • Środa [12.08.2020, 19:34:43] • [IP: 178.235.147.***]

Po to są auta służbowe aby jeździć i sprawy dla mieszkańców gminy załatwiać. Bijecie pianę jak zwykle.

Gość • Środa [12.08.2020, 19:33:49] • [IP: 31.0.176.***]

IP: 89.151.32.**"ŁUBU DUBU NIECH NAM... DACH W OGÓLE NIE PRZECIEKAŁ -TO NIE PRAWDA ŻE MUSIELIŚMY PODSTAWIAĆ MISKI I WIADRA" PISZ ZA SIEBIE I NIE OBRAŻAJ INNYCH. PACHOŁ BETONIARZA.

Gość • Środa [12.08.2020, 19:30:08] • [IP: 31.0.176.***]

JAK ZAKOŃCZY PREZYDENTURĘ TO Z CHĘCIĄ ZATRUDNIĘ GO NA OPERATORA DO BETONIARKI -PŁACA MINIMALNA NA UMOWĘ ZLECENIE. PONOĆ ŻADNA PRACA NIE HAŃBI.

Gość • Środa [12.08.2020, 19:26:15] • [IP: 31.0.176.***]

NO I JAK TU ZAKSIĘGOWAĆ POBYT W HOTELU BANASIA? TO W CZYM PROBLEM?

Gość • Środa [12.08.2020, 18:40:08] • [IP: 5.173.128.**]

Ja pindole a co wy myślicie że jak będzie kolejny prezydent potencjalny Kowalski Nowak będzie inaczej? Kto Wam bronił startować na prezydenta też byście mieli przywileje i wydawali kasę podatnikow🙈🙈🙈 PiS zabiera więcej i kuźwa dalej społeczeństwo ich wybiera i jest cacy

Oglądasz 1-25 z 94
■ Od godz. 11 do 13 policja znakować będzie rowery na pl. Wolności. Wystarczy pojawić się z dowodem zakupu roweru i zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą ■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■